Прескочи до съдържание

Летене за спорта - до Каламата и назад... със същия самолет


Препоръчани мнения

Хора го правиха до Азия,  не помня вече до Сингапур,  Хонконг или Токио беше,  но се върнаха със същия самолет... една Каламата ли. 

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Точно тези дни си мислех дали може да се направи такова отиване и връщане с един и същи самолет. @Георги Матеев стискам ти палци да успееш 🙂

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Да добавя и аз своите 5 стотинки в темата. На 9 май летях Варна -Ларнака с Уиз. Около средата на полета  един пасажер информира стюардесите, че планира веднага да се връща за Варна със същия самолет. За мое учудване стюардесите не бяха изненадани от плановете на човека. Аз обаче бях в ШОК от тази "авантюра". Стюардесите казаха, че малко преди снижаване ще му дадат да седне на едно от първите места до предната врата за да излезе веднага.  След кацане, при излизане от самолета се спрях до стюардесата и я попитах какви са шансовете на човека да се върне веднага за обратния полет и  имали ли са в практиката си и други такива ентусиасти. Казаха ми, че той ще успее, и че не е първият такъв пътник. Оказа се, че много често така правят хора, които придружават непълнолетно лице. Т.е. деца на на работещи в чужбина. 

  • Харесвам 22
  • Браво 1
Връзка към мнение

Идеята хич не е лоша и мен ми мина през главата, ама за жалост моя план Б беше цяла седмица там, а нямах такава възможност да го сътворя 🙂

И все пак внимавай с митничарите, че да не попаднеш на някой корав Спартанец там....всички сме гледали филма "300" :lol: 

Да не стане: "Tonight I'll diner in hell" :lol: :lol: :lol:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, stanimir каза:

Хора го правиха до Азия,  не помня вече до Сингапур,  Хонконг или Токио беше,  но се върнаха със същия самолет... една Каламата ли. 

Сингапур. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

План Б е връщане с полет от Атина, обикновено са евтини.Има автобуси почти през час от Каламата( 3часа и 20мин пътуват).,кофти е че те пък са скъпи-около 25евро.

 

Някъде гледах и интересен маршрут с автобус до Килини, от там с ферибот до Закинтос и после полет до Виена и прибиране през Братислава,но не беше от най-бюджетните.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На мен ми беше хрумнала същата идея - да си хвана самолета до Мадрид, който после ще ме закара обратно до Лондон - за да се прехвърля на полета си до Буенос Айрес - дълга тема 😁, но се отказах, че Мадрид е малко по-голямшък, а нямаше шанс да ме оставят да не слизам 😎 

Връзка към мнение
преди 14 минути , Гост каза:

На мен ми беше хрумнала същата идея - да си хвана самолета до Мадрид, който после ще ме закара обратно до Лондон - за да се прехвърля на полета си до Буенос Айрес - дълга тема 😁, но се отказах, че Мадрид е малко по-голямшък, а нямаше шанс да ме оставят да не слизам 😎 

може да прочетеш във Flyertalk има една дълга тема с европейски летища, където това е възможно

почти съм сигурен че е, на Т4 от България се излиза направо в общата зала, т.е. можеш като излезеш да се наредиш на опашката на гейта (Великобритания и България са извън Шенген, сигурно е същото, но в темата го има)

 

предимството е, че не губиш време, а пък няма как да изпуснеш самолета, дори да закъснее първия полет

Връзка към мнение
преди 16 минути , neuromancer каза:

предимството е, че не губиш време, а пък няма как да изпуснеш самолета, дори да закъснее първия полет

Точно такъв беше и моят аргумент 🙂 Обаче после се сетих, че ако Лондонският полет се съклетляса и му намерят заместител (имат десетки опции от Мадрид) и аз съответно не мога да направя бординг от Лондон за Аржентина, ще съм не излъганото камилче, а претендентът за оглавяване на една друга рубрика тук 🙂

Понякога се изумявам откъде ни хрумват тия идиотии на тема пътувания, но много се забавлявам със себе си  😄

Връзка към мнение
преди 4 минути , Фил каза:

А ми се смеехте, когато в темата София-Варна предложих да се мине през Бергамо за една пица+джелато :grin:

Нищо подобно,за мен това е гениална идея и присъства в списъка ми с must do идиотщини за тази година:)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 16 минути , Фил каза:

А ми се смеехте, когато в темата София-Варна подхвърлих идеята да се мине през Бергамо за една пица+джелато :grin:

Аз лично само ви завиждам за тези възможности  😄

Връзка към мнение

Моите пет стотинки: внимавай да не се окаже, че в разгара на сезона летището в Каламата се пука по шевовете, пристигат 4 полета в рамките на час примерно и паспортният контрол на пристигане е кочина, защото са пристигнали 250 немски лели, да речем. При всички положения по-добре е да питаш екипажа какво да направиш - сигурно ще им стане интересно какъв си и що си

Връзка към мнение
преди 9 минути , Венелин каза:

250 немски лели, да речем.

 Немските лели  са шенгенски лели. Те не са фактор в този случай, защото не минават паспортен контрол!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Така като гледам, в ден неделя, вечер е спокойно (данните са за вчера - 09.06) , освен ако до края на месеца не започнат някакви допълнителни сезонни полети или чартъри:

image.png.afbca0da90e976fb5d769c3e80a19dba.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
23 minutes ago, epetkov said:

 Немските лели  са шенгенски лели. Те не са фактор в този случай, защото не минават паспортен контрол!

Ей, вярно бе, голям заплес съм. Внимание с английските лели тогава. Но да, като цяло рискът е малък

Връзка към мнение

На мен ми е странно летище от 2 кв метра да има отделни Шенгенски и нешенгенски гейтове, по-скоро е нещо импровизирано като паспортна проверка на гейта...

Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

има отделни Шенгенски и нешенгенски гейтове,

На практика от  нешенгенските полети има само един, който е и извън ЕС - полетът от Тел Авив.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 час, 2326 каза:

Специално за @Георги Матеев, ако му е домъчняло 😉 , сокче има ....

 

IMG_20190611_054541.jpg

Усмихна ме... благодаря 🙂 И лек полет!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Седя и си мисля, че полетът на @Георги Матеевще е далеч по-кратък от подготовката и разискванията тук😀. Такова проучване на летището и терена падна, че все едно десант ще прави на Пелопонес от към Каламата.

@Георги Матеев, парашутни скокове имаш ли😁?

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Накрая @Георги Матеев ще си кацне в Каламата и даже ще има време за сокче и там преди да хване обратния полет.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.