Прескочи до съдържание

Летене за спорта - до Каламата и назад... със същия самолет


Препоръчани мнения

Отдавна не се бях мяркала в Магеланци ама чета и сълзи ми текат от смях.

Оставам отворен форума, за да ме развеселявате с всякакви луди пътешественически дивотии 😂😘

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани

Според мен, причината за по-големия стоп в Каламата не е в природните и историческите забележителности. Тях Матеев ги смила и отразява доста бързо.

Май се е уплашил дали и как ще се смелят сърмичките и шкембето по време на полетите, но пък и не е устоял на изкушението от новия асортимент на "Преслав".

  • Смея се 2
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 час, georgebg каза:

Сега остава да споделиш промяната в плана откъде минава, за такива като мен, които имат само билети за връщане от Каламата 🙂 ,

и довечера виртуално да прецениш дали е достатъчно времето за обратно прикачване 😉 

Логистиката беше следната:

 

- София-Атина със сутрешния полет на Раян

- автобус Х93 в 08:35 от летището до автогарата (пристига в 09:50) - €6 /имаш време леко да отмориш и да хапнеш един-два гироса/

- Ktel автобус Атина-Каламата в 11:00 (пристига в 14:00) - €25

 

За междуградския автобус задължително купи билет поне 3-4 дни предварително защото всички седалки бяха заети: https://eticket.ktelmessinias.gr/en/?view=search/

 

Иначе вече съм на летището. Така като гледам първоначалният план нямаше да успее почти със сигурност. Летището е доста по-натоварено от очакваното.

преди 24 минути , Дани Магелани каза:

Май се е уплашил дали и как ще се смелят сърмичките и шкембето по време на полетите, но пък и не е устоял на изкушението от новия асортимент на "Преслав".

В чест на истината бях в лек шок от консервите в "Преслав". Интересно решение... 🙂

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 5 минути , bad kid каза:

Всъщност си е epic fail, предвид оригиналната идея...иначе изглежда приятен вариант.

Epic fail на баба ти футболните гащи 🤣

 

Напред съм с 2 дни приятни гледки и спомени от Пелопонес и си спестих сериозно счупване на нервите на летището. Както казах, вече съм на място и мога да преценя, че идеята 90% нямаше да проработи.

 

Останалите 10% оставям на някой друг ентуасиаст да ги провери 😎

  • Харесвам 4
  • Смея се 6
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 7 минути , Георги Матеев каза:

Логистиката беше следната:

 

- София-Атина със сутрешния полет на Раян

- автобус Х93 в 08:35 от летището до автогарата (пристига в 09:50) - €6 /имаш време леко да отмориш и да хапнеш един-два гироса/

- Ktel автобус Атина-Каламата в 11:00 (пристига в 14:00) - €25

 

За междуградския автобус задължително купи билет поне 3-4 дни предварително защото всички седалки бяха заети: https://eticket.ktelmessinias.gr/en/?view=search/

 

Иначе вече съм на летището. Така като гледам първоначалният план нямаше да успее почти със сигурност. Летището е доста по-натоварено от очакваното.

В чест на истината бях в лек шок от консервите в "Преслав". Интересно решение... 🙂

Извън закачките, би ли споделил може ли само с обществен транспорт в Пелопонес? Къде беше отседнал - в Каламата или? Има ли добри плажове в района?

Ние се позабавлявахме, но ти си от малкото, които могат да дадат актуална информация.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Извън закачките, би ли споделил може ли само с обществен транспорт в Пелопонес? Къде беше отседнал - в Каламата или? Има ли добри плажове в района?

Ние се позабавлявахме, но ти си от малкото, които могат да дадат актуална информация.

По мое мнение ще е кошмар само с обществен транспорт. Не ми изглеждаше особено добре уреден.

 

Бях взел кола (след малко по-подробно за това) и отседнах в прекрасен бюджетен апартамент (Agriomata Vergas Apartments) в предградията на Каламата с невероятна панорамна гледка към града и морето. В радиус до 50 км има няколко особено добри плажа - препоръчвам Stoupa Beach и Voidokilia (тъкмо и лагуната е в съседство).

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 час, rik4o каза:

Кола под наем още нямам. Някакъв опит по въпроса да споделиш и актуална информация, ако може. И още - какво видя, какво не видя, кое си струва, кое - не, кой район предпочете за тези 2 дни...

Лек обратен полет и и ще те чакаме (не на летището)! 🛬

Кола за 3 дни (взимане в 14:00 в петък и връщане в 20:00 в неделя) ми излезна 48 евро, но май хванах някаква промоция. Резервирах от https://www.global-rent-a-car.com/, но на практика тях ги обслужва офиса на Europcar и ми дадоха чисто нова кола на 2000 км. с брандинга на Europcar.

 

Освен плажовете, които споменах в предния пост, разгледах района на Methoni (крепостта там е много красива, част от нея е на снимката), Pilos, Kampos и Kardamyli (панорамите по пътя са yay). Самият град Каламата не блести с нещо особено. За 2 дни - толкова.

20190629_125627-01.jpeg

  • Харесвам 23
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
2 hours ago, Дани Магелани said:

 

Май се е уплашил дали и как ще се смелят сърмичките и шкембето по време на полетите, но пък и не е устоял на изкушението от новия асортимент на "Преслав".

 

1 hour ago, Георги Матеев said:

.

В чест на истината бях в лек шок от консервите в "Преслав". Интересно решение... 🙂

 

Кажете ми, че се шегувате за консервите в Преслав? 🙄😎😎

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, rossi каза:

Отдавна не се бях мяркала в Магеланци

Голяма грешка!  Но както се казва по-добре късно, отколкото никога. Темата заслужава в края на годината да бъде номинирана. Въпросът е в какъв раздел?  Ето на теб ти текат сълзи от смях.  Действително, тя бие много фейлетони  от едновремешната соц. рубрика "Хумор, сатира и забава".

Връзка към коментар
Йосиф Милчов

Направо се написа нов фейлетон тип Алеко Константинов. Само, че този е " До Каламата и назад".

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
Георги Матеев
На 1.07.2019 г. в 14:07, Ilian359 каза:

Жоро, как е времето там? Поносима ли е жегата?

Миии бая си печеше, да ти кажа, а беше едва края на юни. Юли и август може би жегата ще е леко в повече, но надали чак непоносимо.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 7.07.2019 г. в 11:30, Георги Матеев каза:

Миии бая си печеше, да ти кажа, а беше едва края на юни. Юли и август може би жегата ще е леко в повече, но надали чак непоносимо.

Нека им е лошо и да ги пече тези на морето 😀😁😄

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Влизам с опит от първа ръка - планът ти да долетиш на самолета и да се върнеш с него обратно си беше с 90% успеваемост. На нас ни се наложиха малко форсмажорни обстоятелства, тъй като загубихме една от лечните карти, което доведе до това наш приятел да издирва доброволец на летището в София за полета за Каламата, да му връчи паспорта, той да ни го предаде на излизане от паспортния контрол и ние да влезем за същия полет. Изпробвано от първо лице - работи. 🙂

  • Харесвам 7
  • Браво 5
Връзка към коментар
  • 7 месеца по-късно ...
На 1.07.2019 г. в 6:57, BlackArt77 каза:

Направо се написа нов фейлетон тип Алеко Константинов. Само, че този е " До Каламата и назад".

 Много е вероятно да бъде издаден такъв  фейлетон наистина.   Преди два дена на една случайна среща се запознах с издател от Велико Търново.  От приказка на приказка стана въпрос за  интересната история около "До  Каламата и назад".  Издателят, който също е заклет пътешественик, поиска да му дам статистика  за дискусията.  В  общи линии тя изглежда така:  290 отговора,  над 12 890 преглеждания, 1370 получени реакции.  Най-голям е процентът на  реакцията "смея се"  -55,47%  или в числена  стойност 760.  Второто място е за реакцията " харесва ми" - 36,42% в числена стойност 499 реакции.  Най-малко са били "замислям се" - 16 реакции.   Един от постовете на  автора на темата е получил цели 36 реакции.  С  @Георги , като собственик на "Магеланци"  и  @Георги Матеев  трябва да се уточнят  авторските права. Било важно това за разпределението на бъдещата печала от продажбата на фейлетона.   Отделно  по-активните  участници  в дискусията  е добре да  направим отделен договор с "Магеланци"  за авторски права.  Така че ни предстоят срещи с издателя и дано  интересното четиво скоро  бъде  факт. 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 46 минути , epetkov каза:

 Много е вероятно да бъде издаден такъв  фейлетон наистина.   Преди два дена на една случайна среща се запознах с издател от Велико Търново.  От приказка на приказка стана въпрос за  интересната история около "До  Каламата и назад".  Издателят, който също е заклет пътешественик, поиска да му дам статистика  за дискусията.  В  общи линии тя изглежда така:  290 отговора,  над 12 890 преглеждания, 1370 получени реакции.  Най-голям е процентът на  реакцията "смея се"  -55,47%  или в числена  стойност 760.  Второто място е за реакцията " харесва ми" - 36,42% в числена стойност 499 реакции.  Най-малко са били "замислям се" - 16 реакции.   Един от постовете на  автора на темата е получил цели 36 реакции.  С  @Георги , като собственик на "Магеланци"  и  @Георги Матеев  трябва да се уточнят  авторските права. Било важно това за разпределението на бъдещата печала от продажбата на фейлетона.   Отделно  по-активните  участници  в дискусията  е добре да  направим отделен договор с "Магеланци"  за авторски права.  Така че ни предстоят срещи с издателя и дано  интересното четиво скоро  бъде  факт. 

Каква прекрасна новина в този снежно-бял ден! Искрено се усмихнах, какво по-хубаво от това и ние да дадем нещо на света. За съжаление в момента обаче съм доста зает с пътувания между спалнята и хола, а и интернета прекъсва, та нямам възможност за среща с издателя. Моля те предай му от мое име, че като автор на основната идея съм ОК с 50% от печалбата, а бъдещите приходи може да изпраща директно в биткойн портфейла ми: 3FZbgi29cpjq2GjdwV8eyHuJJnkLtktZc5. Двете ми истински имена са ясни, та нека направо изготви договора и да го пусне за одобрение и подпис на Gosho_Magelan@magelanci.com. Предварително ти благодаря 🙂

  • Смея се 6
Връзка към коментар

Леле, Жоро, много съм зле. Не обърнах внимание отначало на годината и помислих, че миналия уикенд си успял да стигнеш до Каламата, което съвсем те издигна в очите ми като супер магеланец. Явно днес съм прегрял. 😂

  • Смея се 5
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 51 минути , Crazy Horse каза:

Леле, Жоро, много съм зле. Не обърнах внимание отначало на годината и помислих, че миналия уикенд си успял да стигнеш до Каламата, което съвсем те издигна в очите ми като супер магеланец. Явно днес съм прегрял. 😂

Още малко остана да изобретя телепорта... Тогава и такива героизми ще мога да правя :crazy:

 

Ох, досега четох темата отначало-докрай и сълзи ми избиха от смях, бях забравил колко беше забавна :lol:

 

Ще трябва скоро да измисля някоя подобна простотия, май на всички ще ни подейства разтоварващо... особено в момента :crazy_pilot:

  • Харесвам 8
  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Каква прекрасна новина

Току що говорих с издателя.  Най-важното от разговора ни:

 

1. Той държи за издателството му да останат не по-малко от 50%.  Тоест е съгласен 50:50, но ти ще трябва от своите 50% да  даваш на Магеланци ЕООД и евентуално на други  участници в дискусията.

 

2. Не разбирал нищо от биткойни-мийткойни (дословно го цитирам). Разбирал само от айбан.

 

3. Изолирал се е във вилата си в Арбанаси, но не поради пандемията и няма да мърда никъде за никакви срещи. Сега хората срещите ги правели виртуално по скайп.

 

4. И аз ти благодаря предварително, ако се съгласиш  на моя индивидуален процент от твоите 50, за който ти писах на лични.

 

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 33 минути , epetkov каза:

Току що говорих с издателя.  Най-важното от разговора ни:

 

1. Той държи за издателството му да останат не по-малко от 50%.  Тоест е съгласен 50:50, но ти ще трябва от своите 50% да  даваш на Магеланци ЕООД и евентуално на други  участници в дискусията.

 

2. Не разбирал нищо от биткойни-мийткойни (дословно го цитирам). Разбирал само от айбан.

 

3. Изолирал се е във вилата си в Арбанаси, но не поради пандемията и няма да мърда никъде за никакви срещи. Сега хората срещите ги правели виртуално по скайп.

 

4. И аз ти благодаря предварително, ако се съгласиш  на моя индивидуален процент от твоите 50, за който ти писах на лични.

 

1. Звучи разумно, приемам! Аз ще се разбера с всички останали за техния дял.

 

2. Ами да се научи, 21-и век е. Аз съм с тенденция в най-скоро време да спра да ползвам традиционни банки и без това.

 

3. Както казах интернета ми прекъсва, но то пък вече май за всичко се разбрахме.

 

4. Съобщението ти се е загубило - прати отново.

 

Важното е фейлетонът да бъде издаден 😉

Връзка към коментар
Преди 1 час, epetkov каза:

Току що говорих с издателя.  Най-важното от разговора ни:

 

1. Той държи за издателството му да останат не по-малко от 50%.  Тоест е съгласен 50:50, но ти ще трябва от своите 50% да  даваш на Магеланци ЕООД и евентуално на други  участници в дискусията.

 

2. Не разбирал нищо от биткойни-мийткойни (дословно го цитирам). Разбирал само от айбан.

 

3. Изолирал се е във вилата си в Арбанаси, но не поради пандемията и няма да мърда никъде за никакви срещи. Сега хората срещите ги правели виртуално по скайп.

 

Хм, абе тоя издател да не е Митьо Пищова? :huh:

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.