Прескочи до съдържание

Летене за спорта - до Каламата и назад... със същия самолет


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 6 часа, Георги Матеев каза:

Напрежението расте с всяка изминала минута! 🤓

Сигурно защото и мотивацията за Преслав расте. Манджички в кутийки презентират. Само лютеница и Русенско варено липсват.

  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
On 6/22/2019 at 4:48 AM, Goal & Boss said:

Странно! А на мен и на двете места ми излезе друго съобщение: Only Georgi Mateev can do this!

Аз си мислех, че като избереш такъв билет и системата автоматично  попълва данните с тези на @Георги Матеев

 

6 hours ago, Дани Магелани said:

Колко работно време утрепА магеланската общност по твоя казус!

Ако работодателите фактурираха това време на @Георги, отдавна да е затънал в дългове....

  • Харесвам 3
  • Смея се 5
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 1 час, Дани Магелани каза:

Сигурно защото и мотивацията за Преслав расте. Манджички в кутийки презентират. Само лютеница и Русенско варено липсват.

Ей, току-що ми даде гениална идея.

 

Ще питам "Преслав" дали не искат да ми станат официален спонсор на това пътуване. Ще летя с тяхна тениска, може и 2-3 журналиста да вземем за отразяване на събитието, доста добра реклама ще се генерира. Все пак бая разходи имам да избивам - €1.98 за билет, 2.40 лева за метро до летището, куфар (финално реших 30 кг)...

  • Харесвам 1
  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 31 минути , Георги Матеев каза:

2.40 лева за метро до летището

Георги,не искам да те притеснявам,ама дали си изчислил правилно този разход?Метрото е 1,60 в едната посока,т.е. 3,20 двупосочно.Да не вземеш сега да се откажеш, няма да си го простя:)))

  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , Георги Матеев каза:

Ще питам "Преслав" дали не искат да ми станат официален спонсор на това пътуване.

Е, няма как да стане! Престоят ти в Каламата не е в праймтайма на летището. Отделно Каламата не е Канбера, например.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Куфарът както е 30кг, ще трябва билетче за метрото и за него...работата стана дебела. Хванахме я уловката на тези 99 цента за самолет. 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 30 минути , Мари Николова каза:

Метрото е 1,60 в едната посока,т.е. 3,20 двупосочно

1, 60 е базовата цена. Вероятно Георги ползва някаква тарифа(карта) с отстъпки. Това го има в цял свят.

Връзка към коментар
преди 42 минути , Мари Николова каза:

Георги,не искам да те притеснявам,ама дали си изчислил правилно този разход?Метрото е 1,60 в едната посока,т.е. 3,20 двупосочно.Д

С електронна карта 10 пътувания са 12лв. , или 2.40лв за двете посоки. :smile3:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 37 минути , Мари Николова каза:

успокоих се:)

Стига с тази ирония! Ясно е, че не си се притеснила! По-скоро разбра за една  от възможостите за пътуване в София. Като цяло дискусията се оказа многопластова и полезна.  Тя излезе извън  конкретния въпрос за пътуване отиване и връщане с  един и същ самолет.  Бяха засегнати различни аспекти на пътуване със самолет. Получихме важни отговори, които  едва ли  бихме получили дори в профилните теми на форума!    Успех, Георги!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 2
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Георги Матеев каза:

...Все пак бая разходи имам да избивам - €1.98 за билет, 2.40 лева за метро до летището, куфар (финално реших 30 кг)...

Значи към общата сметка по подготовката на това пътуване, ще трябва да калкулираме и разхода за купуването на самия куфар. Щото ти с куфар не ми е известно да пътуваш 🙂  ...  направо много лошо си му изтървал края, човек :acute::huh::biggrin: Дори и от някоя бензиностанция на промоция с талони да си го взел, пак е надвишил цената на билетите поне 10-20 пъти :blink:

 

На 12.06.2019 г. в 23:41, Фичо каза:

Не знам защо се концентрирахте на сока от портокали, при положение, че има и ... дестилиран сок от захарна тръстика и от ечемик.

Значи ти си бил! 🙂   ...този другият, който ми пие от рома на "Преслав" :biggrin:
Да поясня: Като пътувах в края на април, довърших бутилката с Bacardi в салона. Сега за това ми пътуване отивам, и гледам нова, с отпити само 50-70 мл., доволно прашясала си стои унило на рафта. От което си направих логически извод, че ром в "Преслав" пием аз, и още един, най-много двама други сравнително редовни посетители, и рядко някой случаен, да речем. С голяма доза вероятност поне единият да е също от форума. Е, сега се издаде, че единият си ти :)))
Особено ако си имал полет между края на април и първата половина на юни, съответно си минал през "Преслав" с WDMC на CCB, и си си сипал едно-две малки на изпроводяк, теорията ми съвсем се потвърждава :rolleyes:
Ако не си бил ти, значи търсим кой е третият. Най-добре да ни улесни, и сам да си каже, поне да се знаем :grin:

А в салона в Бризбън (Оз) предлагат Sailor Jerry. И са класици - с барман. Кафето там също е уникално добро, щом даже захар не се наложи да му сложа. Имат си и бариста - много симпатична усмихната японка.

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 2 минути , wilks каза:

Значи към общата сметка по подготовката на това пътуване, ще трябва да калкулираме и разхода за купуването на самия куфар. Щото ти с куфар не ми е известно да пътуваш 🙂  ...  направо много лошо си му изтървал края, човек :acute::blink::huh::biggrin: Дори и от някоя бензиностанция на промоция с талони да си го взел, пак е надвишил цената на билетите поне 10-20 пъти

Уили, ти май ме подцени 🙂 Куфар имам още отпреди 7-8 години, когато все още пътувах с чекиран багаж и плащах 3-цифрени суми за полети до Европа... Времена, които в чест на истината въобще не ми липсват.

 

Пък и нали затова ще има спонсор - да покрива всякакви непредвидени разходи 😎

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Георги Матеев каза:

Уили, ти май ме подцени 🙂 Куфар имам още отпреди 7-8 години, когато все още пътувах с чекиран багаж и плащах 3-цифрени суми за полети до Европа... Времена, които в чест на истината въобще не ми липсват.
😎

Верно съм те подценил :huh: Допусках, че има такава вероятност (казвал си ми за онези си пътувания преди), но не вярвах, че все още пазиш куфара. Мислех, че отдавна е потънал в забрава - в най-добрия случай някъде в мазето, ако не е поел с някой камион за сметоизвозване по последния си маршрут.
Да не го пълниш сега този куфар с разни спомени от по-екзотичните си пътувания? Аз така правя с една по-голяма раница (55х40х35, 48 л.), която вече ми идва много голяма и я спрях от употреба още преди 2-3 години 🙂 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, wilks каза:

Значи ти си бил! 🙂   ...този другият, който ми пие от рома на "Преслав" :biggrin:
Да поясня: Като пътувах в края на април, довърших бутилката с Bacardi в салона. Сега за това ми пътуване отивам, и гледам нова, с отпити само 50-70 мл., доволно прашясала си стои унило на рафта. От което си направих логически извод, че ром в "Преслав" пием аз, и още един, най-много двама други сравнително редовни посетители, и рядко някой случаен, да речем. С голяма доза вероятност поне единият да е също от форума. Е, сега се издаде, че единият си ти :)))
Особено ако си имал полет между края на април и първата половина на юни, съответно си минал през "Преслав" с WDMC на CCB, и си си сипал едно-две малки на изпроводяк, теорията ми съвсем се потвърждава :rolleyes:
Ако не си бил ти, значи търсим кой е третият. Най-добре да ни улесни, и сам да си каже, поне да се знаем :grin:

 

 

Еййй, Шерлок Холмс, бре :grin: - разкрити сме! :grin:

Летяхме около майските празници за Стокхолм и минахме с един френд през "Преслав" да метнем по едно Бакарди. :smile3: 
Отначало се зачудих как позна пък за WDMC на CCB, обаче то откакто Diners ограничиха бройката посещения е ясно, че вече не си струва да се хабят патрони за салоните на Т2 и във Виена, след като има друга опция. :wink:

P.S. Обаче моят френд каза, че не ние ти пием от рома, а ти ни пиеш от рома, щото ние пием още от 1981г., когато бялата Хавана клуб беше 3 лв., а черната 7лв. бутилката.  :grin:

  • Смея се 10
Връзка към коментар

 

1 hour ago, Фичо said:

 

Еййй, Шерлок Холмс, бре :grin: - разкрити сме! :grin:

Летяхме около майските празници за Стокхолм и минахме с един френд през "Преслав" да метнем по едно Бакарди:smile3: 
Отначало се зачудих как позна пък за WDMC на CCB, обаче то откакто Diners ограничиха бройката посещения е ясно, че вече не си струва да се хабят патрони за салоните на Т2 и във Виена, след като има друга опция. :wink:

P.S. Обаче моят френд каза, че не ние ти пием от рома, а ти ни пиеш от рома, щото ние пием още от 1981г., когато бялата Хавана клуб беше 3 лв., а черната 7лв. бутилката.  :grin:

Голяма грешка направихте, в сряда летя за Варна и ако някой не ме изпревари, няма да остане много в бутилката за отлежаване 😜. Ще си припомня добрите стари времена, когато с един колега, всеки обед пиехме чай с ром 🙂 ... и ще взема да наваксам пропуснатото.

1 hour ago, Мари Николова said:

Аз твърд алкохол преди полет не пия,но ако не ви излезе бройката на консервите със сърмички,да знаете,че съм аз:p

Единствено може да ме позабавят сърмичките, ако са постни, а за шкембето -аз не консумирам, но мога да внеса малко чесън и да споделя, къде съм го скрил, в случай че някой любител пропусне в суматохата преди полет, да си вземе ...  то защото, шкембе без чесън не става ... така съм чувал 😉 

Връзка към коментар
преди 20 часа, Георги каза:

Куфарът както е 30кг, ще трябва билетче за метрото и за него...работата стана дебела. Хванахме я уловката на тези 99 цента за самолет. 

Малко офтипик, но шегата настрана, плаща ли се допълнителен билет за куфар / сак в метрото от/ до летището в София? Аз никога не съм купувал билет за багажа си.

Във Варна в автобус 409, който отива до летището, преди две седмици за пръв път жената, която продава билети вътре в автобуса поиска да ми продаде билет за багажа. Аз и отговорих, че редовно пътувам с багаж и никога не съм плащал за него. Тя ми каза, че тогава на моя отговорност ако мине контрола, контрола не мина и така...  Не, че 1.60 лв. и 1.00 лв. са сериозни суми, ама все пак...

Връзка към коментар
преди 2 часа, Мари Николова каза:

но ако не ви излезе бройката на консервите със сърмички,да знаете,че съм аз:p

 

преди 52 минути , georgebg каза:

 

Голяма грешка направихте, в сряда летя за Варна и ако някой не ме изпревари, няма да остане много в бутилката за отлежаване 😜. Ще си припомня добрите стари времена, когато с един колега, всеки обед пиехме чай с ром 🙂 ... и ще взема да наваксам пропуснатото.

Единствено може да ме позабавят сърмичките, ако са постни, а за шкембето -аз не консумирам, но мога да внеса малко чесън и да споделя, къде съм го скрил, в случай че някой любител пропусне в суматохата преди полет, да си вземе ...  то защото, шкембе без чесън не става ... така съм чувал 😉 

'Начи шкембета, сарми, русенско варено и други подобни въобще не ме интересуват, обаче за ромчето :acute:ще си имаме разправии! :aggressive:

 
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.