Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2020: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

Традиционно в разгара на края на лятото ние официално обявяваме тазгодишната кампания по набиране на снимки за календарите ни през 2020. Тази година празнуваме юбилейно пет годишно издание! Ще помисля за определени изненадки свързани с юбилея, но ядрото на правилата остава същото. 

 

Отново ще имаме настолен календар за бюро и стенен. Формати съответно A5 и A3. 

 

Интерфейсът за качване на снимки се намира тук:

 

 https://magelanci.com/calendars2020/

 

Като цяло качването е сравнително интуитивно, но ако имате нужда от помощ може да да попитате в тази тема. В първоначалната фаза ще имате достъп само до вашите снимки, няма да знаете колко и какви снимки са качвани в съседство.

 

Правила:

 

 

Формат на снимките: 5x3. Подробности как изключително лесно може да оразмерите снимките си до този формат може да намерите тук:

 

 

Всяка одобрена снимка ще донесе подарък от 5 магелански мили на автора. 

 

Ограничения: 3 снимки от магеланец общо.  

 

Забранено е да участват снимки участващи в гласуването предишни години. 

 

Снимките трябва да са правени през последната година от миналият календар (09.2018 - днес). 

 

Приоритети за класирането:

 

Както и миналата година ще се вземат предвид следните фактори, при определяне на участващите снимки:

 

- брой гласове в анкетата

- разнообразие на участници

- разнообразие на дестинации

 

Гласуването ще е в два етапа: първи етап с харесване на снимките и втори с гласуване в анкета. Точните параметри на гласуването ще бъдат обявени най-късно седмица преди края на срока за набиране на снимки. 

 

Авторски права

 

С изпращането на снимката се съгласявате снимката ви да бъде използвана в календара, който ще е комерсиално изделие, което ще се продава и декларирате, че всички имуществени и неимуществени права по смисъла на ЗАПСП са предварително уредени. Всеки участник, чиято снимка влезе в календара ще получи по едно безплатно копие от календара с неговата снимка.

 

Краен срок за качване на снимките:  25 септември 2019

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

 Успявам да прикрепя снимката, но на последната стъпка ми дава това

 

Възникнал е проблем

Не успяхме да открием съдържанието, което искаш да видиш.

Код на грешка: 2T252/2

Връзка към мнение
преди 3 часа, Alexander каза:

 Успявам да прикрепя снимката, но на последната стъпка ми дава това

 

Възникнал е проблем

Не успяхме да открием съдържанието, което искаш да видиш.

Код на грешка: 2T252/2

Като отидеш на https://magelanci.com/calendars2020/ виждаш ли си снимките, които си пуснал? Правата на цялото нещо са много объркани и явно някъде има рестрикция, но утре най-рано ще мога да отделя време. Но ако си виждаш в момента пуснатите снимки значи не е голям проблем 🙂

Връзка към мнение
преди 14 минути , Alexander каза:

Нищо не се вижда. Ще чакам да се оправи, има много време.

Вдигнах бъг. За останалите - може да вкарвате снимки, но на този етап няма да можете да ги редактирате. Надявам се до ден-два да е оправено. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Alexander и останалите. Вече трябва да е оправен бъга и да си виждате правилно записите. Ще ги обработя идните няколко дни, на път съм и се разболях на всичкото отгоре. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Георги Стана, но се оказа, че и предните пъти са се качвали, макар да даваше грешки и да не се виждаше нищо качено.

Ако може да ги изтриеш повторените или няма да е нужно?

Качих 3 различни, но едната я има няколко пъти, а втората само 2 пъти.

Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

@Георги Стана, но се оказа, че и предните пъти са се качвали, макар да даваше грешки и да не се виждаше нищо качено.

Ако може да ги изтриеш повторените или няма да е нужно?

Качих 3 различни, но едната я има няколко пъти, а втората само 2 пъти.

Да, ще се оправим 🙂

Връзка към мнение

@Георги - може би е добра идея ако имаш време, темата да се “закове” на първа страница, за да се вижда. Аз днес я виждам за първи път, а е пусната преди седмица. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 10.09.2019 г. в 2:55, Травеолани каза:

@Георги - може би е добра идея ако имаш време, темата да се “закове” на първа страница, за да се вижда. Аз днес я виждам за първи път, а е пусната преди седмица. 

В момента съм на път и не мога да обърна подходящото внимание на всяка пусната снимка. Така че формата е пусната по-скоро да е от полза на тези, които например тръгват на път утре и няма да се върнат преди крайния срок. Веднъж като се върна ще се постарая да няма недочули и неразбрали 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 12.09.2019 г. в 0:17, Цвета каза:

Не мога да видя в условията дали е допустимо на снимките да присъстват хора или е строго само пейзажи.

Няма ограничения, може и да има хора 🙂 Ако не се вписват добре в композицията (например ти и компанията ти си правите селфи някъде) вероятно снимката ще получи твърде малко гласове и ще отпадне по естествен път. В редки случаи се е случвало да не допускам снимки (спомням си една на магеланец, който беше пуснал негова снимка с тигър в Тайланд, не много подходяща за календар...) но наистина е супер изключение 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не знам дали е законово или просто препоръка за избягване на проблеми, но ако има хора, на които се виждат лицата, така че може да се разпознаят, е добре да имате съгласието им, в случай че снимките се публикуват.

В смисъл да не се окаже, че човека не иска да виси на календар например...

Ако са малки, или в гръб, така че не личи кой е човека няма нужда.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря, @neuromancer и @Георги. Наясно съм с принципите на публикуване на изображения на хора, но не можех да се ориентирам дали правилата на календара позволяват въобще да има такива. Сега ми се изясни. 

Връзка към мнение
преди 33 минути , Mary каза:

Георги, дали можеш да я сложиш тази тема вече на по-видно място?

До края на деня ще я сложа връзка на видно място и всички ще получите приличен спам в известията си. 

преди 17 часа, MayaS каза:

Има ли ограничения за размера на файла?

Не, колкото по-голям, толкова по-малко главоболия с печата после 🙂 За гласуването снимката ще се оразмери до 900 пиксела, както всички снимки прикачени във форума, но за избраните изискваме оригинал. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Според мен не е естетически издържано самите вие да сте по снимките ако сте акцента на кадъра. Допустимо е ако хората служат за мащаб на нещо много по голямо (планина например, водопад и т.н.), или ако е цяла тълпа да кажем (градска снимка да речем), или ако разбирасе снимката не е портрет, но и тогава според мен не трябва да е на самия участник. Но както по горе се спомена, подобни снимки съм сигурен че ще се отсеят по естествен път от гласуването.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Георги, имам едно предположение за снимките в тази кампания.

В тази връзка, ако реша да участвам и това предположение се окаже вярно, може ли на етапа за гласуване да се откажа т.е. след като снимките станат известни, ако пожелая ти да махнеш моите снимки.

Естествено, всички тези недомлъвки мога да ги дообясня след приключване на кампанията за избор на снимки.

 

 

---------

Нарочно не те питам на лични, тъй като тази част от регламента не си спомням да е дискутирана.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , ven62 каза:

@Георги, имам едно предположение за снимките в тази кампания.

В тази връзка, ако реша да участвам и това предположение се окаже вярно, може ли на етапа за гласуване да се откажа т.е. след като снимките станат известни, ако пожелая ти да махнеш моите снимки.

Естествено, всички тези недомлъвки мога да ги дообясня след приключване на кампанията за избор на снимки.

 

 

---------

Нарочно не те питам на лични, тъй като тази част от регламента не си спомням да е дискутирана.

Не. Макар и да не са прецизирани всички специфични случаи в правилата, ето този конкретно го прецизирам веднага 🙂 Няма да може да участваш като на евроизбори тип "мен ме избраха за водач на листата, ма аз нещо реших да си остана тук, следващия да заминава". Мисля, че подобно оттегляне няма да е и коректно спрямо всички, които са гласували за твоята снимка. Разбира се, ти винаги можеш да ми откажеш да изпратиш оригинала и пак да постигнеш същия ефект, но тук вече навлизаме в хипотетични сфери, които не искам да развивам повече. 

 

Пък ако кажеш защо си толкова подозрителен, няма проблем и да е публично тук, ще помогнеш за премахване на несъвършенства в регламента...може би 🙂 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги каза:

Не. Макар и да не са прецизирани всички специфични случаи в правилата, ето този конкретно го прецизирам веднага 🙂 Няма да може да участваш като на евроизбори тип "мен ме избраха за водач на листата, ма аз нещо реших да си остана тук, следващия да заминава". Мисля, че подобно оттегляне няма да е и коректно спрямо всички, които са гласували за твоята снимка. Разбира се, ти винаги можеш да ми откажеш да изпратиш оригинала и пак да постигнеш същия ефект, но тук вече навлизаме в хипотетични сфери, които не искам да развивам повече. 

 

Пък ако кажеш защо си толкова подозрителен, няма проблем и да е публично тук, ще помогнеш за премахване на несъвършенства в регламента...може би 🙂 

Не ме разбра съвсем. Ставаше въпрос за оттегляне в момента на публикуването на снимките - съвсем в началото на първия кръг т.е. никой няма да бъде подведен.

Изобщо не съм подозрителен и изобщо не става въпрос за несъвършенства в регламента.

И да, публично, тук ще изложа предположението си, независимо дали е било вярно или не. Но след приключване на кампанията - в противен случай, това което напиша може да звучи като коментар на снимките и въпреки, че всички магеланци, които ще гласуват са с "железна" психика, не бих искал аз да имам коментари на снимките по време на състезанието.

 

Както и да е - разбрах. Отговора е Не. И … в значителна степен го намирам за логичен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , ven62 каза:

Не ме разбра съвсем. Ставаше въпрос за оттегляне в момента на публикуването на снимките - съвсем в началото на първия кръг т.е. никой няма да бъде подведен.

 

Нищо де, отговорът пак е не. Пък аз ще чакам с нетърпение предположението ти 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не разбрах как така "коментар на снимките" след като снимките не се виждат още

тоест може да кажеш какво имаш предвид още сега

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

Аз не разбрах как така "коментар на снимките" след като снимките не се виждат още

тоест може да кажеш какво имаш предвид още сега

Боя се, че съспенса, който без да искам нагнетих е далеч над "смотаното" ми предположение.

:biggrin:

Sorry!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.