Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2020: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

Тоя онлайн resize tool по никакъв начин не мога да го накрам да работи. Стигам до задаване на 5:3 и бутонът change не е активен нито под хром, нито мозила. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , T.E.Lawrence каза:

Тоя онлайн resize tool по никакъв начин не мога да го накрам да работи. Стигам до задаване на 5:3 и бутонът change не е активен нито под хром, нито мозила. 

Цитат

2. Най-важната стъпка. Първо маркирате "Fixed Aspect Ratio", въвеждате съответно 5 и 3 в кутийките и натискате бутона "Change". Привидно няма да се случи нищо, не се шашкайте. 

Пробва ли да продължиш към стъпка 3? 🙂

Връзка към мнение

Оф, кой да чете ситен шрифт между картинките. 😄 Разбрах. 🙂

 

Само best quality стои упорито на 91% и не дава да се променя, гледам на твоя скрийн е 100%

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 9 часа, digitalpr каза:

Според мен не е естетически издържано самите вие да сте по снимките ако сте акцента на кадъра. Допустимо е ако хората служат за мащаб на нещо много по голямо (планина например, водопад и т.н.), или ако е цяла тълпа да кажем (градска снимка да речем), или ако разбирасе снимката не е портрет, но и тогава според мен не трябва да е на самия участник. Но както по горе се спомена, подобни снимки съм сигурен че ще се отсеят по естествен път от гласуването.

Ако това е коментар на моето питане за хората на снимките, благодаря. Нямах предвид портрети или автопортрети, просто наличие на човешки фигури. Все пак, допълнителното разясняване вероятно ще е полезно на участниците.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че digitalpr правилно е напипал пулса на кое е приемливо и кое не 🙂 В краен случай не боли снимката да се пусне, вместо човек да се чуди дали отговаря на не съвсем конкретно дефинирани критерии 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Георги, благодаря за разясненията (и на @digitalpr). За хората е ясно... Ама допустимо ли е да снимаме богове!?... За един плюшен бухал питам 😄 

  • Шок 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 6 минути , master_of_germs каза:

@Георги, благодаря за разясненията (и на @digitalpr). За хората е ясно... Ама допустимо ли е да снимаме богове!?... За един плюшен бухал питам 😄 

Ма съвсем почна по ръба на бръснача 🙂 Пускай го ако искаш плюшения бог, суверенът ще реши. Само да не изискваш гласовете за него да са двойни заради божествения му статус. 

  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Kато излезе полето за избиране на площта в стъпка 3, бутонът "Crop" ми изчезва; по точно там стои само бутон "Undo" и не мога да продължа към стъпка 4... 😕 

 

Edit: И аз изглежда се оправих, но ми отне поне 20 минути да разбера, къде бъркам...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи моята снимка с акула няма да стане... ми хубаво, играйте си сами тогава... :nea:

 

В случая обаче "предположението" на @ven62 ме заинтригува и ще чакам с интерес, като междувременно проуча въпроса дали мога да го съдя след това за насаждане на нереалистични очаквания.

 

С риск някой да ми се разсърди и осъзнавайки, че това вероятно е фенско "активно мероприятие" за сплотяване на редиците, все пак не мога да се сдържа да попитам, кой прави календари в днешно време? Освен нашите фирмите и държавните структури, който по инерция от други времена си поръчват на килограм календари, химикалки, запалки и разни други неща много нелепи аксесоари за бюро. И преди някой да ми каже, че не го ползва като календар, ами аз честно казано никъде в къщи, или поне не на видно място, не бих си закачил хартиени снимки по стената с цел да си ги обръщам от време на време. Но понеже все пак у нас често ми дават календари и някои наистина са много професионално направени и красиви, аз обикновено ги подарявам на някой от пощата, общината... те си го закачат до бюрото и много им се радват. Добре, добре, спирам вече и не мие цел да започвам спор.... :wink3:

 

А защо пиша тук? Ми да питам не ви ли е хрумвало, нещо по-модерно да направите, като например да се постват снимки, да се гласува и всеки месец да се избира по една снимка на месеца, може да има и заглавие и два реда коментар и да бъде като онлайн календар, който може да се разглежда, а @Георги може да дава по един милион мили на избраните... Добре де, без последното, това беше от една подобна инициатива на Turkish, която според мен им се получи добре. Казвам го и защото из форума има много добри попадения, зарити някъде, които никой няма да види, едва ли много хора се ровят из галерии с множество снимки, и защото подобен вид форумна игра може да е интересна, дори и някои да я приемат като състезание и няма да има излишна претенциозност за избора на снимките и мистериозни "преположения"....  :yes: 

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Adventurer каза:

Значи моята снимка с акула няма да стане... ми хубаво, играйте си сами тогава... :nea:

 

В случая обаче "предположението" на @ven62 ме заинтригува и ще чакам с интерес, като междувременно проуча въпроса дали мога да го съдя след това за насаждане на нереалистични очаквания.

 

С риск някой да ми се разсърди и осъзнавайки, че това вероятно е фенско "активно мероприятие" за сплотяване на редиците, все пак не мога да се сдържа да попитам, кой прави календари в днешно време? Освен нашите фирмите и държавните структури, който по инерция от други времена си поръчват на килограм календари, химикалки, запалки и разни други неща много нелепи аксесоари за бюро. И преди някой да ми каже, че не го ползва като календар, ами аз честно казано никъде в къщи, или поне не на видно място, не бих си закачил хартиени снимки по стената с цел да си ги обръщам от време на време. Но понеже все пак у нас често ми дават календари и някои наистина са много професионално направени и красиви, аз обикновено ги подарявам на някой от пощата, общината... те си го закачат до бюрото и много им се радват. Добре, добре, спирам вече и не мие цел да започвам спор.... :wink3:

 

А защо пиша тук? Ми да питам не ви ли е хрумвало, нещо по-модерно да направите, като например да се постват снимки, да се гласува и всеки месец да се избира по една снимка на месеца, може да има и заглавие и два реда коментар и да бъде като онлайн календар, който може да се разглежда, а @Георги може да дава по един милион мили на избраните... Добре де, без последното, това беше от една подобна инициатива на Turkish, която според мен им се получи добре. Казвам го и защото из форума има много добри попадения, зарити някъде, които никой няма да види, едва ли много хора се ровят из галерии с множество снимки, и защото подобен вид форумна игра може да е интересна, дори и някои да я приемат като състезание и няма да има излишна претенциозност за избора на снимките и мистериозни "преположения"....  :yes: 

Няма да отговарям на коментарите ти за хартиени календари, снимки по стените и … защото съм с много по-ниско интелектуално равнище и малко (или пък много) демоде и не искам да се излагам допълнително.

 

Колкото за моето предположение (без """ - то си е истинско) - Амбицира ме.

Малко ще променя обещанието си. Ще информирам на лични всичките 13000+ магеланци без един. … Не, не е @Георги Матеев :bye:

:wink::grin:

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , Adventurer каза:

С риск някой да ми се разсърди и осъзнавайки, че това вероятно е фенско "активно мероприятие" за сплотяване на редиците, все пак не мога да се сдържа да попитам, кой прави календари в днешно време? :wink3:

 

E, ние правим! 🙂

 

Айде, аз примерно големите календари ги давам на нашите да си прелистват всеки месец картинки, че няма къде да ги закачам, но настолният си ми седи на бюрото в офиса и ми е мило да си го гледам и сменям всеки месец 🙂 И, философствайки къде сериозно, къде на майтап: на фона на тоя глобален измамно красив онлайн свят на шерване, кликване и лайкване нека създаваме и някакви физически и материални неща, дето да можеш да ги пипнеш най-малкото! 🙂

  • Харесвам 21
Връзка към мнение
преди 52 минути , Adventurer каза:

защото подобен вид форумна игра може да е интересна, дори и някои да я приемат като състезание и няма да има излишна претенциозност за избора на снимките и мистериозни "преположения"...

Но то и самото избиране и гласуване за снимки за календари винаги е било точно това - форумна игра, която е интересна и е състезание. Не виждам претенциозност за избора на снимки - правилата са достатъчно ясни. Е, случват се и мини-драми като описаните от теб, но те за щастие не засенчват основната идея, която, смятам аз, всяка година протича добре и дава чудесен резултат 🙂

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Всъщност няма никаква драма, дори и мини. Мистериозното "предположение" на @ven62 всъщност е съвсем прозаично и може би за цялостно съжаление хич не драматично. Подискутирахме го накратко 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 42 минути , Брани каза:

🙂 И, философствайки къде сериозно, къде на майтап: на фона на тоя глобален измамно красив онлайн свят на шерване, кликване и лайкване нека създаваме и някакви физически и материални неща, дето да можеш да ги пипнеш най-малкото! 🙂

И, философствайки къде сериозно, къде на майтап: на фона на тоя физически и материален миришеш на хартия, мастило и пластмаса уникално автентичен и очарователен заринат от боклуци свят, тези неща рано или късно ги "пипваш" едно хубаво като ги изхвърляш в кофата освен, ако не искаш да превърнеш дома си в боклучарник най-малкото! 

 

И мини-драмата стана мини-мелодрама... но предполагам, че съм засегнал някой от "идейния колектив"

 

преди 25 минути , Брани каза:

Но то и самото избиране и гласуване за снимки за календари винаги е било точно това - форумна игра, която е интересна и е състезание. Не виждам претенциозност за избора на снимки - правилата са достатъчно ясни. 🙂

"Демодираното" не изключва модерното, могат да се правят и двете.

 

преди 25 минути , Брани каза:

Е, случват се и мини-драми като описаните от теб, но те за щастие не засенчват основната идея, която, смятам аз, всяка година протича добре и дава чудесен резултат 🙂

Не съм видял драма никъде, приех го на шега и отговорих на шега. 

 

Сега ви оставям на мира, и се извинявам ако съм причинил емоционални неудобства на някой календар или стена.  

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Аз се чудя къде е точно драмта на @Adventurer..

никой не те кара на сила да четеш темета, да участва, да гласуваш, нито да си слагаш календар във вас или където и да е, това се отнася за всички де.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 11 минути , Alexander каза:

Аз се чудя къде е точно драмта на @Adventurer..

никой не те кара на сила да четеш темета, да участва, да гласуваш, нито да си слагаш календар във вас или където и да е, това се отнася за всички де.

 

Няма драма, изразил съм мнение, което спокойно може да не ти харесва или твоето да е различно и съм направил предложение, което също можеш да харесаш или не и което можеш да коментираш.

 

Не знаех, че различните мнения са проблем и че трябвало да се следва някакъв group think...   

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 минути , Adventurer каза:

И, философствайки къде сериозно, къде на майтап: на фона на тоя физически и материален миришеш на хартия, мастило и пластмаса уникално автентичен и очарователен заринат от боклуци свят, тези неща рано или късно ги "пипваш" едно хубаво като ги изхвърляш в кофата освен, ако не искаш да превърнеш дома си в боклучарник най-малкото! 

 

 

A не, пазя си ги в чекмедженцето аз 🙂

calendar.jpg.34abeca7945e8a016af74a21f4a2cd3d.jpg

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Дискусията дали календарите ни са архаизъм, нещо излишно и подобни въобще не е на дневен ред. Може да дойде и такъв момент, но с оглед на трицифрен брой поръчки и тиражи, мисля че има достатъчно хора на които инициативата им допада. Всеки има право на негативно мнение, разбира се, не веднъж съм споменавал че сарказма в критиката е изключително лесен и ефективен инструмент и няма нещо, което да е важно за някой и да не мога да го скастря точно с два реда...ако поискам. И май не е минавала календарна кампания без някой да се възмути я от организация, срокове, правила, я от лошото качество на снимките, я от твърде професионалното качество на снимките (последните две вървяха ръка за ръка в една и съща календарна година!), или пък просто да спомене нежелание за участие на общо основание. Явно си е част от традицията. 

 

Колкото до онлайн алтернативата, въпросът не е ИЛИ, а И. Може да се дискутира по-подробно и съм отворен за по-конкретни предложения. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Добре де, ето ти просто предложение за начало, което не би трябвало да изисква особени усилия и може да бъде бета-тествано и подобрявано при нужда. 

 

Постват си хората само по една снимка в рамките на една седмица примерно в края на всеки месец, и след това за още една седмица примерно се "гласува" за снимка, избира се и се определя за "снимка на месеца", авторът и може да добави заглавие и няколко реда текст. Тези снимки ще могат удобно да се разглеждат някъде по месеци... 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Adventurer каза:

И, философствайки къде сериозно, къде на майтап: на фона на тоя физически и материален миришеш на хартия, мастило и пластмаса уникално автентичен и очарователен заринат от боклуци свят, тези неща рано или късно ги "пипваш" едно хубаво като ги изхвърляш в кофата освен, ако не искаш да превърнеш дома си в боклучарник най-малкото! 

Добре, че не си видял, че имаме и тема за пощенски картички 😉

 

Ти виждаш свят зарит в хартия, аз виждам точно обратното - свят, в който вече нищо, което създаваме,  не остава на траен носител. Нито текстове, нито образи, нито проекти. Всичко е някъде на диска, на телефона, в облака - все места зависими от технологии с много по-кратка трайност, от събраното в хартиения "боклучарник". В зората на компютрите и аз си мислех, че ще ни "спасят" от хартията. А ето, че вече не мога да си отворя файловете от 90-те, че и 00-те. А снимките, проектите и текстовете на майка ми и баща ми си седят. Във форума е същото. Нещата просто потъват. А когато на Жоро му писне да ъпгрейдва, ще изчезнат напълно.

 

В един идеален свят фотографията и литературата ще са (и) на хартия, а опаковките на обувки и газирани напитки - в облака.

  • Харесвам 25
  • Браво 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, домосед каза:

Добре, че не си видял, че имаме и тема за пощенски картички 😉

 

Ти виждаш свят зарит в хартия, аз виждам точно обратното - свят, в който вече нищо, което създаваме,  не остава на траен носител. Нито текстове, нито образи, нито проекти. Всичко е някъде на диска, на телефона, в облака - все места зависими от технологии с много по-кратка трайност, от събраното в хартиения "боклучарник". В зората на компютрите и аз си мислех, че ще ни "спасят" от хартията. А ето, че вече не мога да си отворя файловете от 90-те, че и 00-те. А снимките, проектите и текстовете на майка ми и баща ми си седят. Във форума е същото. Нещата просто потъват. А когато на Жоро му писне да ъпгрейдва, ще изчезнат напълно.

 

В един идеален свят фотографията и литературата ще са (и) на хартия, а опаковките на обувки и газирани напитки - в облака.

 

Не мисля че има нужда да влизаме в безсилен спор кое, колко е трайно и как ти сам си организираш собствената си информация, но само ще ти кажа, че аз работя с много сложни геоложки модели за огромни територии, в които се търси нефт, и за които преди години хората са губели години да прерисуват отново и отново, докато достигнат до нещо що годе прилично, но много далеч от реалността и с ниска ефективност. Всичко това с модерния софтуер отнема незначително време, а резултатите няма и как да се представят на хартия нито като размерност, нито като обем, не е възможно и това е вярно за много други високо технологични области. Търсенето, използването и дигитализирането на тази архивна информация е още по-голяма мъка с огромни проблеми, заради свободния начин, по който всеки си е "вършил" работата. Това само като отклонение, в много области сме достигнали момент, в който няма "или", ако не си в крак с технологиите нямаш място там.  Иначе всеки може да си живее в каквато изкривена реалност иска, само някой да не се събуди и да не му се стовари истинската на главата. 

 

Мисля, че всяко време си има своята специфика и ако по някаква причина хората не се адаптират към нея, това си е единствено за тяхна сметка, не виждам нищо романтично в неща, които са част от историята, но времето им е отминало, и ми е странно защо хората все избират да живеят с носталгия към миналото лежащо върху розово облак, разбира се, че иначе не е интересно, но и този феномен е добре изучен.    

 

В случая не мисля дори, че това е темата, спокойно може да съществуват и двата варианта, поне докато единия не изчезне от само себе си, което е неизбежно. 

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.