Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2020: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

преди 19 минути , Adventurer каза:

Не мисля че има нужда да влизаме в безсилен спор кое, колко е трайно и как ти сам си организираш собствената си информация, но само ще ти кажа, че аз работя с много сложни геоложки модели за огромни територии, в които се търси нефт, и за които преди години хората са губели години да прерисуват отново и отново, докато достигнат до нещо що годе прилично, но много далеч от реалността и с ниска ефективност. Всичко това с модерния софтуер отнема незначително време, а резултатите няма и как да се представят на хартия нито като размерност, нито като обем, не е възможно и това е вярно за много други високо технологични области. Търсенето, използването и дигитализирането на тази архивна информация е още по-голяма мъка с огромни проблеми, заради свободния начин, по който всеки си е "вършил" работата. Това само като отклонение, в много области сме достигнали момент, в който няма "или", ако не си в крак с технологиите нямаш място там.  Иначе всеки може да си живее в каквато изкривена реалност иска, само някой да не се събуди и да не му се стовари истинската на главата. 

 

Но забелязвам един феномен в този форум и той изгледа така: някой споменава например "смартфон" или "приложение за смартфон" и веднага се появява друг да каже, че "телефоните за говорене", което пък предизвиква бурни аплодисменти и радост наоколо, и то не е защото всички вече сме потънали в облака и скоро ще изчезнем там, ами защото има хора, които още не са открили облака и нямат и желание да го открият.  

 

Мисля, че всяко време си има своята специфика и ако по някаква причина хората не се адаптират към нея, това си е единствено за тяхна сметка, не виждам нищо романтично в неща, които са част от историята, но времето им е отминало, и ми е странно защо хората все избират да живеят с носталгия към миналото лежащо върху розово облак, разбира се, че иначе не е интересно, но и този феномен е добре изучен.    

 

В случая не мисля дори, че това е темата, спокойно може да съществуват и двата варианта, поне докато единия не изчезне от само себе си, което е неизбежно. 

Всъщност никой не оспорва, че навлизането на компютрите доведе до развитие в доста отрасли, както и до изчезването на някои професии. Но мисля, че се отклоняваш от темата.

Точно развитието на технологиите и достъпността им от повече хора, води до бум  в печата на единични бройки. Ако преди 5-6-7 години за да направиш една фотокнига се изискваха специални познания по фотобработващи програми, то сега спокойно можеш онлайн за 1-2 часа да направиш собствен албум със снимки от ваканцията и да отпечаташ само един брой за някаква разумна сума. Ако си забелязал има и все повече изложби на фотографии, вярно не всички са отпечатани на хартия, някои са на винил или друг тип медиен носител.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, домосед каза:

Добре, че не си видял, че имаме и тема за пощенски картички 😉

 

Ти виждаш свят зарит в хартия, аз виждам точно обратното - свят, в който вече нищо, което създаваме,  не остава на траен носител. Нито текстове, нито образи, нито проекти. Всичко е някъде на диска, на телефона, в облака - все места зависими от технологии с много по-кратка трайност, от събраното в хартиения "боклучарник". В зората на компютрите и аз си мислех, че ще ни "спасят" от хартията. А ето, че вече не мога да си отворя файловете от 90-те, че и 00-те. А снимките, проектите и текстовете на майка ми и баща ми си седят. Във форума е същото. Нещата просто потъват. А когато на Жоро му писне да ъпгрейдва, ще изчезнат напълно.

 

В един идеален свят фотографията и литературата ще са (и) на хартия, а опаковките на обувки и газирани напитки - в облака.

Точно сега чета един пътепис за Полша във форума и всички снимки са отишли в историята, само текста стои.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имам същите проблеми с оразмеряването като Rainy и Т.Е. Lawrence. Първо ми излиза   Image quality: 91 % и не мога да го сменя на 100%, после ми дава  непрекъснато "Please specify a smaller image size".  Аз не си откривам грешката за разлика от Rainy. 🙂 Задължително ли трябва да се мине през етапа на кропването, дори да не искаш да изрязваш снимката?

Връзка към мнение

Предлагам съдържанието на форума да се печата на хартия на седмична база. В три екземпляра. 1 за Георги, 1 за НАП и 1 за,... не се сещам.

 

 

@Adventurer, някои от нас не харесват например смартфоните, защото не ги привлича идеята да се сдобият с късогледство и тендовагинит. Просто ти предлагам гледна точка, за която вероятно не си се досетил досега. Все пак, освен group think има и common sense. Друг е въпросът колко е common напоследък.

 

За да не съм съвсем off topic, изразявам подкрепа за идеята тази година календарът да бъде решен в зелено, която @Брани предложи по-горе.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Goal & Boss каза:

 

 

За да не съм съвсем off topic, изразявам подкрепа за идеята тази година календарът да бъде решен в зелено, която @Брани предложи по-горе.

Може би и с някой зелен  крокодил, за разкош.:dance2:

сега ще ме изтрият, ведно с крокодила:help:

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Goal & Boss каза:

За да не съм съвсем off topic, изразявам подкрепа за идеята тази година календарът да бъде решен в зелено, която @Брани предложи по-горе.

А, къде съм предлагал зелено? 🙂

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 46 минути , slujitel каза:

Точно сега чета един пътепис за Полша във форума и всички снимки са отишли в историята, само текста стои.

Пусни един доклад към пътеписа за да разгледам. Без да навлизам в детайли, още от ден 1 на форума влагам много усилия такива неща да не се случват. Но ако някой си е линкнал снимка от photobucket, facebook или google images, няма какво да направя по въпроса. Това е изрично забранено в секцията с пътеписи, но е възможно някой да е минал между капките. 

преди 38 минути , dechy каза:

Имам същите проблеми с оразмеряването като Rainy и Т.Е. Lawrence. Първо ми излиза   Image quality: 91 % и не мога да го сменя на 100%, после ми дава  непрекъснато "Please specify a smaller image size".  Аз не си откривам грешката за разлика от Rainy. 🙂 Задължително ли трябва да се мине през етапа на кропването, дори да не искаш да изрязваш снимката?

прати ми я на admin маймунка magelanci.com за да погледна. И кропването е задължително, да, трябва да видим как снимката би изглеждала в календара, а там форматът е фиксиран. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля, че се справих с кропването. Трудничко излиза решетката. Но 91% си седят. Това проблем ли е?

Връзка към мнение
преди 37 минути , dechy каза:

Явно и аз не успявам да я кропна.

Опиши стъпка по стъпка какво правиш, за да определим къде е проблема. Пробвах се, през различни браузъри, не мога да изкарам съобщението, което описвате.

 

ПП Вече си се справил/а

 

За 91 % - цъкаш на съседния бутон - Normal compression, провлачваш с мишката да станат 100% или ги въвеждаш ръчно 🙂

 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Adventurer каза:

Постват си хората само по една снимка в рамките на една седмица примерно в края на всеки месец, и след това за още една седмица примерно се "гласува" за снимка, избира се и се определя за "снимка на месеца", авторът и може да добави заглавие и няколко реда текст. Тези снимки ще могат удобно да се разглеждат някъде по месеци... 

Проблемите не са толкова технически как да изглежда темата, по-скоро са организационни. За календарите влагам доста усилия гласуването да е що-годе анонимно, с цел да е максимално безпристрастно. Да се влагат тези усилия на месечна база няма да е много практично, а публичното гласуване винаги ще страда малко или много от лични симпатии и това е неизбежно. Не съм сигурен и дали постоянното гласуване всеки месец няма да е изморително и в крайна сметка досадно, но за това трябва предполагам да се пробва и да се види. 

В момента, dechy каза:

Мисля, че се справих с кропването. Трудничко излиза решетката. Но 91% си седят. Това проблем ли е?

Не, 91% би трябвало да бъде неразличимо за човешкото око, ние така и така прилагаме компресия също тук. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Една идейка и от човек, който е закъснял да се включи в постигането на физическа близост с календара през последната година, поради изпуснати срокове.

След приключване на кампанията да му се публикува онлайн вариант, който да остане и в онлайн архивите ....

А пък не успях да си харесам собствена снимка, може би съм много самокритичен 😉 , но с удоволствие ще си взема достатъчно календари, които да подарявам на приятели, защото идеята е интересна.

А доколко във форума ще влезе някакъв онлайн вариант на "служител на месеца" 🙄 ... има си специализирани форуми за такива неща - фотография на месеца, мускул на месеца, домакиня на месеца, професия на месеца, загубеняк на месеца или карък ли му викаха 😉  и т.н.

Тук би трябвало ако има нещо, да е примерно пътешествие на месеца или дестинация на месеца 🙂 

Връзка към мнение
преди 5 минути , 2326 каза:

Една идейка и от човек, който е закъснял да се включи в постигането на физическа близост с календара през последната година, поради изпуснати срокове.

След приключване на кампанията да му се публикува онлайн вариант, който да остане и в онлайн архивите ....

А пък не успях да си харесам собствена снимка, може би съм много самокритичен 😉 , но с удоволствие ще си взема достатъчно календари, които да подарявам на приятели, защото идеята е интересна.

А доколко във форума ще влезе някакъв онлайн вариант на "служител на месеца" 🙄 ... има си специализирани форуми за такива неща - фотография на месеца, мускул на месеца, домакиня на месеца, професия на месеца, загубеняк на месеца или карък ли му викаха 😉  и т.н.

Тук би трябвало ако има нещо, да е примерно пътешествие на месеца или дестинация на месеца 🙂 

Всяка година се публикуват снимките, които влизат в календарите и архивите се пазят. Ето например от миналата година: 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам как и защо се получава, но в тези теми за календарите винаги се заформят интересни дискусии. 🙂 Няма лошо. 

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Вместо да се карате или по-културно да го кажа,да дискутирате,вземете всички пуснете по три снимки за да си направим един страхотен юбилеен календар!😉

  • Харесвам 10
  • Браво 5
Връзка към мнение
преди 4 часа, T.E.Lawrence каза:

Аз всеки път участвам на олимпийския принцип за идеята. Снимки с телефона без обработка. 🙂

Викаш, за масовост:)))

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Викаш, за масовост:)))()))

Юбилеен пети календар е! Петилетката трябва да се преизпълни 🙂 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , master_of_germs каза:

Юбилеен пети календар е! Петилетката трябва да се преизпълни 🙂 

Ти па, голям юбилей!

Трета  група на ЦДГ.:party:

Щото, тука сме си, тоооочно, кат една ЦДГ, понякога:))))

  • Харесвам 5
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Ти па, голям юбилей!

Трета  група на ЦДГ.:party:

Щото, тука сме си, тоооочно, кат една ЦДГ, понякога:))))

Малиии, като влезем в пубертета не ми се мисли как ще е. 😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, master_of_germs каза:

Юбилеен пети календар е! Петилетката трябва да се преизпълни 🙂 

Имаше навремето един лозунг "С всички сили пет за четири." (Петилетката за четири години)  При нас сега е "С всички сили 5:3" 😄

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
39 minutes ago, T.E.Lawrence said:

Имаше навремето един лозунг "С всички сили пет за четири." (Петилетката за четири години)  При нас сега е "С всички сили 5:3" 😄

Това ми звучи като - "Да вземем годината за 10 месеца" - ще е първия годишен календар с 10 страници, вместо 12, не знам как ще се разположат месеците (може по 36.6 😉 дена на страница ), но ще "избием рибата" ...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.