Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2020: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

преди 6 часа, Tedy каза:

Малиии, като влезем в пубертета не ми се мисли как ще е. 😂

Ми, гледай ме мене, буен тийн:))))))))))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 часа, Георги каза:

Проблемите не са толкова технически как да изглежда темата, по-скоро са организационни. За календарите влагам доста усилия гласуването да е що-годе анонимно, с цел да е максимално безпристрастно. Да се влагат тези усилия на месечна база няма да е много практично, а публичното гласуване винаги ще страда малко или много от лични симпатии и това е неизбежно. Не съм сигурен и дали постоянното гласуване всеки месец няма да е изморително и в крайна сметка досадно, но за това трябва предполагам да се пробва и да се види. 

Ами може би в случая аз имам далеч по-наивна представа и си мисля, че може да се получи, ако си е автентично без излишно модериране, претенции за стерилност и представителност и без да коства нечии усилия. Нещо като подобрена и разширена версия на "В момента съм...", но вместо 20 снимки тип открийте 10-те разлики, хората ще постнат само най-добрата и даже по-добре ще служи като вдъхновение за посещаване на нова места. И пак наивно се надявам, че няма се гласува "като у нас на избори" или и да има такива залитания бързо ще омръзнат. В крайна сметка въпросът е да е повече като игра и да е забавно, и се надявам, че няма да им е много интересно или пък важно да си симпатизират, каквото си го направят хората, такова, дори и ако е нищо, но нека се пробва. 

 

Сигурен съм обаче, че знаеш, че хората не обичат промени и не очакваш, че едно или друго предложение да срещне див интерес или подкрепа, по-скоро някой ще се опита вода от цял свят да донесе, че дори и в пощенски плик да ти прати, за да докаже, че не може да стане, отколкото обратно. Имам опит с форумите така или иначе гледал съм го тоя филм многократно, инициативата трябва да е изцяло твоя.

 

Едно нелепо Top Gear предложение на един украинец в един американски форума роди най-забавната форумна игра преди време, постваш си снимка на колата и хората решават good, bad or ugly, някои анализи правеха, други тунинг след това, е имаше и драми и разправии, но това беше във времената, когато по форумите имаше и "dislike/disapprove" репутация и този тип разправии се приемаха за нормални. Доста по-късно дойде периода, в който всички живеят мирно и щастливо в условия на вечно like-ване.

 

Пак добре, че нямате някой псевдоеколог наоколо (може би предстои?), да ви "изяде с хартията" и да ви обяснява как сечете дървета с тия календари и как скоро ще живеете на Марс, ама не на връх Олимп, а в лавови тунели под земята... Аз поне съм си имал работа с такива и знам, ако правиш сеизмични проучвания на кораб например и "наоколо" се заиграе кит, можеш само да си го съзерцаваш, което е ОК до един момент... И да не остана неразбран, аз съм за защита на всички растителни и животински видове, те друга вина освен, че са се озовали на една планета с нас нямат, но в разумни граници, а не да се използват за политически, икономически цели и "извиване на ръце".

 

.

.

 

Peace

 

 

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Леле, на мен ми е толкова трудно да избера 1 или 3 от най-добрите ми снимки! Не искам в никакъв случай да кажа, че всички са добри. Изобщо нито са професионални, нито са кой знае какво, но аз влагам сърцето и душата си в тях и в местата, на които са правени...

Даже и в темата "В момента съм..." ми е адски трудно да подбера малко снимки, пък камо ли 1, защото искам да покажа всички места, на които съм стъпила. 🙂 Макар че има забележки за броя на снимките и забележки, че там не е мястото на снимкова галерия. Но ако има такава форумна игра със съответните изисквания, бих се включила и бих ги спазвала разбира се.

То и сега броят харесвания на снимките в темата "В момента съм..." е вид неанонимно гласуване. Само, където снимките са повече.

И в този смисъл Магеланският календар с това е ценен, че не е просто сбор от хубави снимки, а за техния автор тези снимки означават нещо много съкровено. А и не само за него, а и за останалите магеланци, с които е споделил пътешествията си и местата, които е посетил...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
2 minutes ago, dechy said:

Леле, на мен ми е толкова трудно да избера 1 или 3 от най-добрите ми снимки! Не искам в никакъв случай да кажа, че всички са добри. Изобщо нито са професионални, нито са кой знае какво, но аз влагам сърцето и душата си в тях и в местата, на които са правени...

Даже и в темата "В момента съм..." ми е адски трудно да подбера малко снимки, пък камо ли 1, защото искам да покажа всички места, на които съм стъпила. 🙂 Макар че има забележки за броя на снимките и забележки, че там не е мястото на снимкова галерия. Но ако има такава форумна игра със съответните изисквания, бих се включила и бих ги спазвала разбира се.

То и сега броят харесвания на снимките в темата "В момента съм..." е вид неанонимно гласуване. Само, където снимките са повече.

И в този смисъл Магеланският календар с това е ценен, че не е просто сбор от хубави снимки, а за техния автор тези снимки означават нещо много съкровено. А и не само за него, а и за останалите магеланци, с които е споделил пътешествията си и местата, които е посетил...

За снимки и гласуване си има фотофоруми. Интерфейса за публикуване, гласуване, тематики, и  седмични, месечни, годишни и т.н. класации е специфичен и такава идея няма как да се случи в една форумна тема, дори да говорим за чисто техническо решение, без да отчитаме, кометари, мнения, постоянния спам и т.н. съвсем нормални неща за един форум.

Също гласуването не е толкова важно да е анонимно, колкото анонимността на автора, докато е активно гласуването.

Не казвам нищо ново - повечето фотографски ориентирани сайтове и форуми са на такъв принцип.

А все пак форума е за пътешествия и според мен, внедряването на подобни екстри ще измести фокуса. 

Ако нещо такова се прави би било добре  да е ориентирано към пътешествията - например класация за екзотична дестинация, посетена в последния месец, след което,( в духа на ЦДГ на @AlexandraKo 🙂 , ъпгрейдвайки го в денонощен интернат за тийнове 😉 ), да задължим спечелилия да презентира пътешествието си на магеланска среща ...

Ама това пък няма нищо общо с календара, няма ли тема за нови предложения, да се преместят коментарите там ..

Връзка към мнение

Щом ще е юбилеен календара, за да може повече участници да видят творбите си на календара, предлагам всеки месец да е на две страници...даже всяка седмица да е на отделна страница, така гарантирано 2х52 снимки (Магеланци) ще бъдат избрани... 😂 Е цената на календара ще е по висока, но Юбилеен календар ли ще правим или... 😂 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, wiliko каза:

Щом ще е юбилеен календара, за да може повече участници да видят творбите си на календара, предлагам всеки месец да е на две страници...даже всяка седмица да е на отделна страница, така гарантирано 2х52 снимки (Магеланци) ще бъдат избрани... 😂 Е цената на календара ще е по висока, но Юбилеен календар ли ще правим или... 😂 

Е то,за да се наместят всички снимки,годината трябва да е  поне,с 48 месеца:)))))

Дай Боже, Форумът да живее дълго,та да има време за всички:)))

Аз участвах два пъти,на два календара имаше моя снимка и повече не .Нека има и за другите.:)))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко служебно съобщение:

 

- Проверете си коментарите по снимките. Някои от вас имат нужда да нанесат корекции преди снимките да бъдат приети. 

- Ще помоля и по възможност да не чакате последния момент 🙂

Връзка към мнение

Още едно малко служебно съобщение:

 

Срокът няма да бъде удължаван. Кой пуснал до 23:59 утре вечер, българско време, пуснал. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нови снимки няма да бъдат приемани, до края на деня изчаквам авторите да оправят несъответствия в някои от кадрите. Ама хем чакате последния момент, хем не са снимките според правилата 🙂

 

Иначе рекорден брой участници и то разликата е чувствителна спрямо предишни години. Не очаквах честно казано след доста вялото начало. Гласуването ще е тежко 🙂

 

Може би утре сутрин ще започне първия етап на гласуване. 

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Като се сетя кой къде ходи тази година, бих направил обосновано предположение, че ще сме свидетели на изразено планински уклон на конкурса, с преобладаващо участие на Анди, Алпи (Доломити), малко Хималаи и Рила/Пирин. :grin: 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 9 минути , Фил каза:

Като се сетя кой къде ходи тази година, бих направил обосновано предположение, че ще сме свидетели на изразено планински уклон на конкурса, с преобладаващо участие на Алпи (Доломити), Анди, малко Хималаи и Рила/Пирин. :grin:

 

И "малко" Бали.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз винаги мога да участвам със снимки от какви ли не планети от нашата галактика, защото с Флота доста ги ... обикаляме ... един вид.

Но хейтърите ще кажат, че е фотошоп и специални ефекти ... Затова прецених да не пускам такива.

😞

  • Шок 1
  • Браво 2
  • Смея се 9
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , Брани каза:

Аз винаги мога да участвам със снимки от какви ли не планети от нашата галактика, защото с Флота доста ги ... обикаляме ... един вид.

Но хейтърите ще кажат, че е фотошоп и специални ефекти ... Затова прецених да не пускам такива.

😞

И твоето време ще дойде. 😉 Нали вече предлагат билети за космически полети, като почнат магеланците да летят из космоса, ще има конкуренция. А конкуренцията ще доведе до още по-качествени снимки за календара  🙂

 

П.П. "Балирането" беше водещ процес през годината, ама не забравяме ли скорошната магеланска инвазия в Узбекистан 😉

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Брани каза:

Аз винаги мога да участвам със снимки от какви ли не планети от нашата галактика, защото с Флота доста ги ... обикаляме ... един вид.

Но хейтърите ще кажат, че е фотошоп и специални ефекти ... Затова прецених да не пускам такива.

😞

Аз бих ти повярвал за някои снимки

 

mars.jpg

  • Смея се 8
Връзка към мнение

Няма лошо да има и галактически снимки. Така останалите магеланци като мен ще мечтаем и ще правим планове как ще ги стигнем галактианците :-))) А да - Георги Матеев още на другия ден ще е намерил евтини билети, ще ги е закупил и ще е обяснил на нас-последователите как да се снабдим и ние .

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 6 часа, Георги каза:

🙂утре сутрин ще започне първия етап на гласуване. 

Гоше,давай да ги видим тези снимки,че нямаме търпение! Знаеш ли колко много време има до утре сутрин?😁

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 45 минути , krasen_denev каза:

Гоше,давай да ги видим тези снимки,че нямаме търпение! Знаеш ли колко много време има до утре сутрин?😁

Еми дал съм до края на деня на хората, които имат да оправят, да си ги оправят. Това е обективната истина. Необективната е, че малко ме гъделичка само аз да ги виждам 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 17
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.