Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

Виж тази тема, особено последните и страници. Отстъпките са до 42 евро.

Дали да не отделим дискусията в отделна Дайнърс тема?

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моите 2 цента по темата.

 

През март си извадих Дайнърс по ред причини, картата е ценна за често пътуващи + чрез нея се спестяват немалко пари чрез някои сайтове.

 

При взимането на картата от ПИБ се изненадах неприятно от искането за подпис на запис на заповед. След 20 мин. телефонен разговор с Дайнърс се успокоих, особено след като ми посочиха конкретната точка в 15 страничния договор, която ясно и изрично указва, че този запис на заповед не може да бъде използван срещу мен по никакъв начин освен в случай на непогасени задължения по картата.

 

Преглътнах, подписах, светът не свърши и в момента съм доста доволен потребител на Дайнърс.

 

Да, нетипичен похват е, но не виждам колосален риск или проблем.

 

 

Записа на заповед е абстрактна сделка и Дайнърс има субективното право да предяви записа когато си реши, стига да не е падежирал. Друг е въпроса, че ти ще възразиш и Дайнърс ще трябва да води исков процес срещу теб. Отказа от право на иск е недействителен. Казано по-просто, Дайнърс не може да се откаже да изпозлва заповедта, след като я има издадена от теб и тази заповед е валидна от формална гледна точка. Тя винаги може да предяви записа на заповед. С други думи, ако нямаш задължения и Дайнърс е недобросъвестен може да предяви записа на заповед и да си извади заповед за изпъление и изпълнителен лист срещу теб без проблем, тъй като съда проверява дали записа на заповед е редовен само от формална страна. На този етап съда не го интересува какви са отношенията ви с Дайнърс и дали въобще имате такива. Щом има валиден запис на заповед, той издава заповед за незабавно изпълнение и изпълнителен лист. Разбира се след това ти ще възразиш и вече в един исков процес ще се гледа кой какви задължения и кой какви права има. (в тази връзка цитираното тългователно решение по-гре). В този ред на мисли, наистина ми е много интересно какво гласи въпросната точка. Не исках да ви занимавам с разни чисто юридически термини и правила, но все пак е добре да знае кой какво подписва и кой какви права има :) Може би трябва да отида си извадя един Дайнърс, то с тия оферти напоследък определено май си заслужава :)

Редактирано от vllaaddo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Без да се опитвам да влияя по какъвто и да е начин на избора ви, лично за мен е необясним напливът към услугите точно на тази банка, при все че има достатъчно голям избор от много по-надеждни банки.

Кредитна карта ползвам от около 15 години, смених няколко банки, част от които вече не съществуват. В последните години  офертите на ПИБ за кредитни карти нямат конкуренция. Обслужването на частни клиенти също е на отлично ниво. Не мога обаче да кажа същото за условията им за фирми. Но все пак темата е за кредитни карти, а не изобщо за добри или лоши банки с добри или лоши собственици. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Сопкойно, за AmEx (в USD, не този на пощенска в BGN) искаха банкова гаранция, което е доста по неприятно.

 

А и с цел на минимизиране на риска просто си вадиш карта с нисък лимит - спестява възможността да се завъртиш в кредитната спирала, да те ужилят с много и накуп, до ри неодбросъвестност на банката. За мен повече от 1000 лв лимит на Diners е безмислено за нормална употреба в България.

Аз съм си правил експеримент - с плащане на гориво, цялата сметка в заведение, плащане на битови сметки (през epay), покупки в магазини и пак трудно се стигат и трябва да влагаш известно старание къде и какво пазаруваш, което малко противоречи на идеята картата да е просто платежен инструмент, който те улеснява. А не да гледаш стикерите по магазините, или да трябва да учиш тези, които прибират парите, че ТАЗИ карта няма да мине на ТОЗИ ПОС терминал, а на ДРУГИЯ. Но те обикновено са упорити и пробват първо на ТОЗИ, викат управител, главен касиер, чешат се по главите и накрая пробват на ДРУГИЯ. Първите пъти е забавно, после става досадно.

 

Що се отнася коя е най-добрата КК - много зависи какво правиш с нея. Булбанк имат по-добър застрахователен пакет (по-високо покритие и повече включени събития), ЦКБ са с много по-ниска лихва, Пощенска има най-добра cash-back програма и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Каква е разликата между Diners Club - ПИБ и Diners Club Classic ?

 

Четейки условията виждам единствено разлика в нивата на медицинската застраховка , която при варианта Diners Club Classic e 35 000 $ спрямо 20000$ за Diners  Club PIB карта.

 

Друго което виждам е , че при типа "charge" Diners Club PIB e с 60 дни гратисен период спрямо само 45 дни за Diners Club Classic .

 

Та вие с какви сте ?


http://www.diners.bg/bg/page/30/tab/95

 

http://www.diners.bg/bg/page/21/tab/23

Редактирано от stenk
Връзка към мнение
Георги Матеев

Каква е разликата между Diners Club - ПИБ и Diners Club Classic ?

 

Четейки условията виждам единствено разлика в нивата на медицинската застраховка , която при варианта Diners Club Classic e 35 000 $ спрямо 20000$ за Diners  Club PIB карта.

 

Друго което виждам е , че при типа "charge" Diners Club PIB e с 60 дни гратисен период спрямо само 45 дни за Diners Club Classic .

 

Та вие с какви сте ?

http://www.diners.bg/bg/page/30/tab/95

 

http://www.diners.bg/bg/page/21/tab/23

 

Аз си изкарах Diners Club Classic само по две причини - заради значително по-голямата (безплатна) застраховка, както и заради дизайна на картата, на който няма лого на банката :) Други разлики не открих.

 

Иначе има важно уточнение за "charge" картите - наистина предлагат с 15 дни по-дълъг гратисен период, но за сметка на това не участват в програмата за 1% кеш бек.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това е много важно наистина. И аз на пръв прочит си харесах класик заради застраховката , а и няма бранд на БГ банка.

Гледам таксата е 4 лева месечно , не е годишна.

 

Ще видя утре дали да поискам една :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз си изкарах Diners Club Classic само по две причини - заради значително по-голямата (безплатна) застраховка, както и заради дизайна на картата, на който няма лого на банката :) Други разлики не открих.

 

Иначе има важно уточнение за "charge" картите - наистина предлагат с 15 дни по-дълъг гратисен период, но за сметка на това не участват в програмата за 1% кеш бек.

Да, charge картите не дават кешбек, аз затова си смених от charge на револвираща, и след една година 1 я закрих. Сега малко ме е яд, като гледам как изпускам промоции, трябваше да закрия визата ...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Гледам срокът за издаване е 5 работни дни , та до края на другата седмица ще  е готова. И да не е за Rumbo все ще направя 500 лева оборот да се поглезя в някой бизнес салон :)


Навремето си я извадих единствено заради Wizz  , които  през 2006-2007 я промотираха и нямаха такси за плащане с Diners.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди имаше по-големи разлики при двата вида Diners, но са променили условията - преди класическата беше с такса 4.80 на месец, а ПИБ - 4.00 и класичската беше с 1% по-ниска лихва. Предполагам в скоро време ще уеднаквят и застрахователните условия.

Тихомълком са намалили и оборота за кешбек - от 3000 на 2000 лв за полугодие.

90-те дни за постигане на 500лв ги броят като дни, а не като 3 месечни извлечения назад - ако човек е на кантар и тръгне да си смята покупките. 

ПИН не може да се сменя, при преиздаване на карата си остава същия. Ако го забравите - нова карта - 20 лв назад.

 

Записа на заповед, който подписвате е със срок до края на месеца, следващ на валидността на кратата. При преиздаване на картата (или смяна на лимита) се подписва нов запис на заповед, като стария не ви го връщат автоматично. За изтегляне се попълва формуляр и го изпращат допълнително в клона, приел искането след 1-2 седмици.

Това по-чувствителните на финансова тема да го имат предвид, защото поне за 1 месец сте с две валидни запис на заповед  ;)

Редактирано от adreno
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е , сега ги чакам да се свържат по телефона с мен да говорим. Дайнърс класик , револвираща излиза наистина най-примамливо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е , сега ги чакам да се свържат по телефона с мен да говорим. Дайнърс класик , револвираща излиза наистина най-примамливо.

И аз вчера взех един Дайнерс Класик . Днес една колежка ми каза , че за първите три месеца от издаването на картата не е необходимо да правиш 500 лева оборот и има логика , ако я извадиш днес и утре можеш да посетиш някой бизнес салон на летището . Все пак информацията не е потвърдена на 100 % официално от мен . 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Ники Петров

Здравейте,магеланци!

Тъй като дебна едни самолетни билети до Лисабон през jetcost.fr > rumbo.fr ,ми трябва Diners. В понеделник ще идем с баба в Fibank,за да си поръчаме.Въпросът ми е какви са условията,таксите и какви VIP салони ? Искам да съм подготвен,за да не бавим опашката ;)

Какъв вид Дайнърс да си извадим ? И какви са условията?

Връзка към мнение

Ами прочети по-нагоре в темата. 4лв. месечна такса (може да има промоция първата година безплатно, погледни сайта), подписва се запис на заповед за 5000 лв. (на някои хора това не им харесва, прочети нагоре в темата). 1% кешбек ако харчите повече от 2000 лв. за 6 месеца. 

Достъп до бизнес салоните има собственика на картата + евентуално един гост (зависи от салона, на сайта има условия за всеки), ако в последните 90 дена сте похарчили поне 500лв. през картата. Т.е. ако картата не е на твое име и собственика не лети няма полза от това.

Връзка към мнение
Ники Петров

Ами прочети по-нагоре в темата. 4лв. месечна такса (може да има промоция първата година безплатно, погледни сайта), подписва се запис на заповед за 5000 лв. (на някои хора това не им харесва, прочети нагоре в темата). 1% кешбек ако харчите повече от 2000 лв. за 6 месеца. 

Достъп до бизнес салоните има собственика на картата + евентуално един гост (зависи от салона, на сайта има условия за всеки), ако в последните 3 месеца сте похарчили поне 500лв. през картата. Т.е. ако картата не е на твое име и собственика не лети няма полза от това.

Тоест трябва да внесем 5000 лв. или какво значи,че се подписва запис на заповед за 5000 лв. ?

Връзка към мнение

Не се внася нищо. Прочети в темата. Ако не си платиш дължимите кредити идва частен съдебен изпълнител с този документ и си изисква парите. Само че там не пише "ако...", а безусловно и някои хора са нервни, че може да се използва неправомерно или погрешка

Връзка към мнение
Ники Петров

Не се внася нищо. Прочети в темата. Ако не си платиш дължимите кредити идва частен съдебен изпълнител с този документ и си изисква парите. Само че там не пише "ако...", а безусловно и някои хора са нервни, че може да се използва неправомерно или погрешка

Но ние нямаме кредити към нито една банка.Ще бъдем нови клиенти на Фибанк. Не искаме да теглим пари,а само самата карта.

Връзка към мнение

Притежаването на кредитна карта означава, че имаш кредитна линия, и можеш да теглиш кредити. Т.е. когато купуваш нещо с картата теглиш кредит. За това става дума.

Връзка към мнение
Ники Петров

Протежаването на кредитна карта предполага, че имаш кредитна линия, и можеш да теглиш кредити. Т.е. когато купуваш нещо с картата теглиш кредит. За това става дума.

В смисъл ние не трябва да вкарваме пари,а в края на всеки месец каквото сме закупили го заплащаме ?

Връзка към мнение

Аз нямам такава карта, но предполагам процедурата е както при всяка друга кредитна карта. Ще изискат безсрочен трудов договор, на базата на който ще преценят дали да ви одобрят или не (подавате заявление с желания от вас кредитен лимит).

Ако баба ти е пенсионер, а ти си на 14 години (ако не се лъжа) то тогава изобщо няма да ви издадат карта според мен.

 

Също така бих те посъветвал малко да се запознаеш с това какво е кредитна карта, кредит, кредитна линия, кредитен лимит и т.н. преди да бързаш да вадиш кредитни карти. Очевидно е, че не си запознат за какво става въпрос (и това е съвсем нормално на тези години, не казвам, че е нещо лошо. Дори е хубаво, че от сега успяваш да организираш сам такива пътувания)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Ники Петров

Аз нямам такава карта, но предполагам процедурата е както при всяка друга кредитна карта. Ще изискат безсрочен трудов договор, на базата на който ще преценят дали да ви одобрят или не (подавате заявление с желания от вас кредитен лимит).

Ако баба ти е пенсионер, а ти си на 14 години (ако не се лъжа) то тогава изобщо няма да ви издадат карта според мен.

 

Също така бих те посъветвал малко да се запознаеш с това какво е кредитна карта, кредит, кредитна линия, кредитен лимит и т.н. преди да бързаш да вадиш кредитни карти. Очевидно е, че не си запознат за какво става въпрос (и това е съвсем нормално на тези години, не казвам, че е нещо лошо. Дори е хубаво, че от сега успяваш да организираш сам такива пътувания)

Ами на името на майка ми ? Или баща ми ?

Ами на името на майка ми ? Или баща ми ?

 

Аз нямам такава карта, но предполагам процедурата е както при всяка друга кредитна карта. Ще изискат безсрочен трудов договор, на базата на който ще преценят дали да ви одобрят или не (подавате заявление с желания от вас кредитен лимит).

Ако баба ти е пенсионер, а ти си на 14 години (ако не се лъжа) то тогава изобщо няма да ви издадат карта според мен.

 

Също така бих те посъветвал малко да се запознаеш с това какво е кредитна карта, кредит, кредитна линия, кредитен лимит и т.н. преди да бързаш да вадиш кредитни карти. Очевидно е, че не си запознат за какво става въпрос (и това е съвсем нормално на тези години, не казвам, че е нещо лошо. Дори е хубаво, че от сега успяваш да организираш сам такива пътувания)

Кредитен лимит тосет колко пари да се макс да се изразходват нали ?

Връзка към мнение

Не е баш така - картата може да е на едно име, а да се издават билети за други лица ..

Връзка към мнение

Когато се купува билет за трето лице се случва авиокомпанията да поиска картата при чек-ин, въпреки че това се случва изключително рядко, но на теория е възможно.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.