Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

Да попитам за Diners пластиката. ПИБ позволява ли издаването на гарантира натакава - боравиш със собсвените средства от сметката? Колко смятате, че ще продължи намалението от Diners през Румбо?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Със собствени средства не става, само могат да те кредитират. Издава се без да имаш разплащателна сметка в ПИБ. Според мен има смисъл даже и да спрат намаленията на Румбо, защото после ще излезе друга далавера другаде. Според мен след сливането с Дискавър искат да се наложат в световен план и тепърва ще пускат такива въдици да трупат клиенти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Със собствени средства не става, само могат да те кредитират. Издава се без да имаш разплащателна сметка в ПИБ. Според мен има смисъл даже и да спрат намаленията на Румбо, защото после ще излезе друга далавера другаде. Според мен след сливането с Дискавър искат да се наложат в световен план и тепърва ще пускат такива въдици да трупат клиенти.

 

Пробвам онлайн формуляр да полълня, но е неактивен :biggrin:https://www.fibank.bg/bg/onlayn-iskane/page/2052

Връзка към мнение

 

 

мда, през нито един браузър не работи, на място трябва

Работи си онлайн формата, но малко по-иначе ;)

 

1.изберете си тип на картата , офис от който искате да я получите и клон.

 

2.не въвеждайте никакви лични данни, отидете най-долу и натиснете бутона "Проверка"  - в резултат всички полета ще се рамкират в червено.

 

3. превключите за кирилица и попълнете информацията във всяко рамкирано в червено поле.

 

* не пробвах дали се приемат за обработка така попълнените данни, но вероятно някой желаещ да ползва онлайн услугата ще сподели.

Редактирано от bat.galin
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам за Diners пластиката. ПИБ позволява ли издаването на гарантира натакава - боравиш със собсвените средства от сметката? Колко смятате, че ще продължи намалението от Diners през Румбо?

Не можеш с дебитна. Но ако избереш чардж карта, трябва да върнеш цялата дължима сума до падежа (иначе следват глоба и големи лихви) и  можеш да организираш автоматично плащане от текуща сметка, т.е. не се занимаваш с това въобще, върви си автоматично. Обаче чардж картата няма кешбек.

Ако си с револвиращата карта, май не можеш са направиш автоматично да се плаща цялата сума, а само минимума (това по спомени от преди 2 години).

Иначе офертата с Маестро трая 3-4 месеца, тази не е ясно...

Връзка към мнение

Със собствени средства не става, само могат да те кредитират. Издава се без да имаш разплащателна сметка в ПИБ. Според мен има смисъл даже и да спрат намаленията на Румбо, защото после ще излезе друга далавера другаде. Според мен след сливането с Дискавър искат да се наложат в световен план и тепърва ще пускат такива въдици да трупат клиенти.

 

Става със собствени средства. Минимален депозит 500, 1000 и така нататък, все през 500.  Лимит според депозит. :)Няма падежи, гърмежи и т.н.  Кешбеци, еърбеци и разни салони, на които трябва да се надлъгваш със служители не ме интересуват.  

Ще изчакам и този месец. Видяхме как едни от Маестро минаха на Виза етро пей, Дайнерси и т.н. :biggrin:

 

PS Тези телери СОУ ли завършват?!  За всяко нещо се обаждат по телефон. :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Ще изчакам и този месец. Видяхме как едни от Маестро минаха на Виза етро пей, Дайнерси и т.н. :biggrin:

 

То е въпрос на сметка - аз  Маестрото си го взех с ясното съзнание, че още с първата покупка си  избивам двойно годишната такса, така че не го мисля ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То е въпрос на сметка - аз едногодишната такса на Маестрото си я избих двойно още с първата покупка, така че не го мисля ;)

 

От години я има далаверата с Маестро, но бяха големи приключения. Имаше карти с едно число повече или по-малко, не помня точно, но не вървяха по италианските сайтове за билети. Смених бая карти, докато оцеля точните числа за Бинго. :biggrin: Лятото избягвам полети . Фрашкато е от туристи, а  друго е зимата да набуха метър сняг по летищата (в Европа). :biggrin:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Взех си днес Динерс-а .

Какво означава "единна сметка по която се внасят парите" ?

 

 

Запис на заповед се подписва за сумата на кредита който ви е одобрен. Мен ме оцениха едва на 2к ...повече не ми и трябваха , не съм и искал ;) 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Стенк ме подсети да допиша. При гарантираната карта не се подписва запис на заповед,не чакаш одобрения, както и те да ми определят лимит. Абе удобно

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Взех си днес Динерс-а .

Какво означава "единна сметка по която се внасят парите" ?

Означава, че внасяш по сметка на Дайнърс, не твоя. Т.е. не можеш да си следиш харчовете преди да ти дойде стейтмънта, и плащането не е превод между твои сметки и струва май 10ст.

Не знаех, че има гарантиран Дайнърс, и на сайта им не се споменава такова нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Взех си днес Динерс-а .

Какво означава "единна сметка по която се внасят парите" ?

 

 

Запис на заповед се подписва за сумата на кредита който ви е одобрен. Мен ме оцениха едва на 2к ...повече не ми и трябваха , не съм и искал ;)

 

И аз си взех днес Дайнърса. Напред съм с материала: цели 3к

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой ще разясни ли какво точно е гарантирана Дайнърс карта, на сайта им не виждам такова нещо ?

 

http://www.diners.bg/bg/page/30/tab/95

"Обезпечение:          

- запис на заповед (по образец на Diners Club) или    

- поръчителство или    

- парични средства внесени като гаранция"

 

Първото е варианта на Г.Матеев - картата е кредитна, получаваш кредит със съответните условия и подписваш записа на заповед като обезпечение.

Поръчителството е друг вариант, при който отговорността за кредита ти се пренася върху поръчителя ти

Варинт C е гарантираната карта. Сиреч внасяш 1000 лв. като гаранция и толкова можеш да ползваш като "кредитен лимит". Т.е. картата е кредитна като вид пластика, но на практика дебитна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Класика има по ниска лихва при просрочие /2 или 3 пункта/ Застраховката от Дженерали, която върви с картата е с по високо покритие при класика 35к на 20к USD. Приемат се еднакво при търговците.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Все ще се появи зайчето отнякъде. Аз имах Mastercard Prepaid на Moneybookers , докато ми беше полезна за Ryanair и после я разкарах. Сега Дайнърс и Маестро , после не се знае кои ще са :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Все ще се появи зайчето отнякъде. Аз имах Mastercard Prepaid на Moneybookers , докато ми беше полезна за Ryanair и после я разкарах. Сега Дайнърс и Маестро , после не се знае кои ще са :)

 

Аз точно затова подходих соломоновски и си извадих кажи-речи всички възможни карти (само без American Express) с всякаквите им разновидности :) 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Класика има по ниска лихва при просрочие /2 или 3 пункта/ Застраховката от Дженерали, която върви с картата е с по високо покритие при класика 35к на 20к USD. Приемат се еднакво при търговците.

За лихвата е вярно само за charge картата. При револвиращата лихвите са еднакви. Разликата е само в застаховката.

 

 

 

Аз точно затова подходих соломоновски и си извадих кажи-речи всички възможни карти (само без American Express) с всякаквите им разновидности  :)

 

На мен пък Amex ми е първата кредитна карта изобщо. От години все ще я закривам и изскочи някоя промоция с нея, а и смуча кешбек усърдно  ^_^

От колекцията ми липсва Debit Visa, ама с ДСК и ОББ не ми се занимава, остават само ЦКБ

Редактирано от adreno
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

На мен пък Amex ми е първата кредитна карта изобщо. От години все ще я закривам и изскочи някоя промоция с нея, а и смуча кешбек усърдно  ^_^

От колекцията ми липсва Debit Visa, ама с ДСК и ОББ не ми се занимава, остават само ЦКБ

Аз пък нещо все не попадам на оферти с Amex. Ако се наложи бързо ще си изкарам, но засега не виждам смисъл. А и тази 2% такса превалутиране много ме изнервя :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вадят по 10% за Метро, Пикадили, Икеа и разни други, периодично пускат на изплащане без оскъпяване в определени магазини. Миналата година даваха двойни точки при плащане на битови сметки от юли до декември, отделно за пазаруване във Фантастико и Еко ти се връзва 2-4% кешбек. По разни онлайн услуги също има отстъпка, която обира превалутирането.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.