Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

Такава практика имат само няколко компании и е оповестена предварително. Потърси във форума дискутираните примери

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

За издаването на картата не е задължително да имаш трудов договор - всичко зависи какви доходи може да докаже кандидатът.

Това с Diners и салоните е малка измислица от тяхна страна - повечето летища бизнес салоните приемащи Diners си измислят допълнителни условия - картата да е издадена от еди коя си банка и тем подобни глупости.

Одавна се разочаровах от тази карта и съм я закрил защото рядко дават голям лимит, таксата е висока на фона на кредитния лимит. В САЩ Diners=Master.

Връзка към мнение

 

Това с Diners и салоните е малка измислица от тяхна страна - повечето летища бизнес салоните приемащи Diners си измислят допълнителни условия - картата да е издадена от еди коя си банка и тем подобни глупости.

Ако са ти казали така - изпързаляли са те. Тук можеш да видиш списък: http://www.dinersclublounges.com/

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Когато се купува билет за трето лице се случва авиокомпанията да поиска картата при чек-ин, въпреки че това се случва изключително рядко, но на теория е възможно.

Това може да стане само, ако има съмнение за някаква измама - никой никога не ми е искал карта за последните 20 години летене. А и билетите през румбо и подобните сайтове са закупени с техни карти - те взимат пари от твоята и ги купуват с тяхна, която ти посмъртно няма как да покажеш на чек-ина.

Нека да споделяме информация, за която сме сигурни, иначе всичко останало е само предположения и дезинформация.

Връзка към мнение

Ако са ти казали така - изпързаляли са те. Тук можеш да видиш списък: http://www.dinersclublounges.com/

Списъка и реалността са две различни неща. Отново споделям личен опит. От 30-40 летища съм успял на 3, като всички са били в списъка. Също е добре да се има впредвид, че не винаги loung-а е на терминала, от който летиш, така че практически нямаш достъп.

А дали са ме излъгали или не - важен е бил кррайният резултат, отказан достъп - после можеш да пишеш до арменския поп. Повярвай ми, не съм от хората, които приемат лесно отказа и се съгласяват, но дори и Frequent Flyer статус понякога има проблеми с допуска. Не случайно въпросните служители в тези салони са с прозвищетото Dragons :)

Връзка към мнение

Ами, без да омаловажавам опита ти, но защо просто не си плати ?

Дайнърс лаунджовете имат опция за платен достъп, който после бива възстановен по сметката от издателят, стига да си отговорил на изискванията за минимален оборот. Ако и платен достъп ти е бил отказан, значи е имало съвсем друг проблем ..

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По времето, когато ползвах Diners нямаше опция за възстановяване на таксата. И не, не имало друг проблем :)

 

Интересно ми е да споделиш колко от салоните си посетил?

Връзка към мнение

Не ползвам карта дайнърс и не посещавам техните салони, имам достъп до тези на алиансите. Това не ми пречи да познавам добре правилата за достъп :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Ами прочети по-нагоре в темата. 4лв. месечна такса (може да има промоция първата година безплатно, погледни сайта), подписва се запис на заповед за 5000 лв. (на някои хора това не им харесва, прочети нагоре в темата).

 

В момента тече промоция - до края на годината не се плаща такса от 4 лв. в месеците, в които картата не се ползва. Но ако я ползваш - месечната такса се начислява.

 

Записът на заповед не е задължително за 5000 лв, а е за стойността на одобрения кредитен лимит, нито повече нито по-малко.

 

Когато се купува билет за трето лице се случва авиокомпанията да поиска картата при чек-ин, въпреки че това се случва изключително рядко, но на теория е възможно.

 

Това важи само и единствено когато билетът е купен директно от сайта на авиокомпанията. Когато е купен през посредник (какъвто винаги ще е случая с Diners карта) авиокомпанията по никакъв начин не може да иска картата за проверка при чек-ин, тъй като просто не разполага с нейните данни.

 

За издаването на картата не е задължително да имаш трудов договор - всичко зависи какви доходи може да докаже кандидатът.

Одавна се разочаровах от тази карта и съм я закрил защото рядко дават голям лимит, таксата е висока на фона на кредитния лимит. В САЩ Diners=Master.

 

Въобще не е задължително да доказваш и доходи. Ако имаш пари (например депозит) в същата банка ти издават карта без допълнителни въпроси и даже те питат какъв лимит искаш да имаш, тоест определяш си го сам. В тази връзка - мога да поспоря по въпроса, че рядко дават голям лимит.

 

Diners вече нямат нищо общо с Mastercard. В целия свят Diners = Discover, които ги купиха преди няколко години. Вчера платих един хотел с Diners-а си, като попълних данните в полето на карта Discover - и плащането мина безпроблемно.

 

Това с Diners и салоните е малка измислица от тяхна страна - повечето летища бизнес салоните приемащи Diners си измислят допълнителни условия - картата да е издадена от еди коя си банка и тем подобни глупости.

 

Списъка и реалността са две различни неща. Отново споделям личен опит. От 30-40 летища съм успял на 3, като всички са били в списъка. Също е добре да се има впредвид, че не винаги loung-а е на терминала, от който летиш, така че практически нямаш достъп.

А дали са ме излъгали или не - важен е бил кррайният резултат, отказан достъп - после можеш да пишеш до арменския поп. Повярвай ми, не съм от хората, които приемат лесно отказа и се съгласяват, но дори и Frequent Flyer статус понякога има проблеми с допуска. Не случайно въпросните служители в тези салони са с прозвищетото Dragons :)

 

По въпроса с бизнес салоните. Тук има две важни уловки, които научих след едночасов телефонен разговор със съпорта на Diners Bulgaria. Звъннах им защото в понеделник ще ползвам Diners салон за първи път и исках подробно да ми обяснят всичко.

 

Реално имаш право да влезнеш безплатно в абсолютно всеки лаундж, който е в списъка на http://www.dinersclublounges.com/. Тъй като обаче операторите на салоните НИКАК не се кефят на безплатните ползватели, редовно правят 2 номера.

 

1) Управителят на дадения салон си измисля допълнителни условия, на които не отговаряш (картата примерно не е издадена от "правилната" банка) и ти отказва достъп. В този случай, ако дори и след изричното ти настояване все пак не те допуснат, просто казваш, че искаш да си платиш. Плащаш си, ползваш салона, а после се свързваш с Diners Bulgaria - които правят проверка за наличието на 500 лв оборот и ако отговаряш на условията ти възстановяват обратно заплатената сума.

 

2) Допускат те в салона, но ти дават документи, в които пише, че влизате ти + 1 спътник. Ако имаш неблагоразумието да подпишеш без да прочетеш после имат право да те таксуват за "спътника" (т.е. на практика за самия теб). Вариант 1, ако ти дадат документи внимаваш какво подписваш и ако видиш нещо нередно молиш за корекция. Вариант 2, ако не ти дадат документи за подпис, то всичко е ОК. Ако въпреки всичко салонът самоволно ти начисли такса по картата (имало и такива случаи) и после не могат да докажат на базата на какво е тази такса (липсва им подписан от теб документ, че си влезнал заедно със спътник) - Diners Bulgaria ти възстановява обратно парите.

 

Тоест, с лека хитрост и понякога повишено внимание могат да се ползват наистина безплатно всички салони от тяхната мрежа.

 

Подчертавам, че това не са мои разсъждения или предположения, а 100% потвърдена информация директно от Diners Bulgaria. От вчера.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Разговора ти само потвърждава персоналният ми опит, за Discover съм проспал информацията, преди ги бяха купили Master. Явно си ги прехвърлят като топка :)

Връзка към мнение
Георги Матеев

Разговора ти само потвърждава персоналният ми опит

 

Така е, но това по никакъв начин не означава, че салоните не могат да се ползват :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така е, но това по никакъв начин не означава, че салоните не могат да се ползват :)

 

Тъкмо ще споделиш опита си, надявам се скоро. Иначе ако са оправили нещата, дори само затова си заслужава да се изкара Diners Club, ако летиш често и на места където има салони.

Редактирано от moldi
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм ползвал салоните в София, Рио, Сао Пауло (GRU и CGH), Мадрид, Пунта Аренас без никакви врътки или проблеми и понякога с гост. Но последно беше преди 3 години, сега пътувам с деца и не мога да вкарам всички, затова отказах картата преди време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първо да изкара поздравление на г-н Матеев за изчерпателният анализ!!!!!
Ето и моят опит по темата:
1. Дайнърс са собственост на Дисковер.
2. В България Дайнърс се издават от ПИБ, но са отделна структура, имат отделен кол център с наистина ВИП обслужване.  

3. Към момента с Дайнърс само картодържателя може да влиза безплатно(при спазено услоевие за оборот) за второто лице се начислява такса 25 евро.  
4. Ако салонът е пълен не те допускат ( звучи логично, но все пак да го кажа). 

5. Ако ПОС устройвството на входа на салона няма връзка или е забило пак няма достъп.

6. Не всички бизнес салони си струват! Специално този в Берлин-Тегел препоръчвам да не го посещавате. 

7. Бизнес салоните на авиокомпаниите се различват от тези до които имаш достъп с Дайнърс и в повечето случаи са по-добри.


Минусите на Дайнърс:

1.Записна заповед.

2. Единна сметка по която се внасят парите.

3. Дневен лимит.

4. Все още нямат възможност за следене на трансакциите с картата по интернет(казват, че от август ще оправят това). 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Когато имах Дайнърс, реших веднъж да вляза в един салон, ей така нали е аванта и успях без проблеми. По-късно върнах картата, защото реших, че нямам нужда от втора КК.

Връзка към мнение

Зачетох се малко в условията на Diners за салоните и намерих това: "one free visit per customer per year during the period of April to March of the following year to any one of the participating airport lounges worldwide". Както го разбирам аз, това означава че имате право на едно безплатно посещение на който и да е салон в рамките на една година, а не че може да посещавате всички салони по веднъж безплатно.

Връзка към мнение

Четеш правилата за сингапурските Дайнърси, май ..

Няма ограничения за ползването:

http://diners.bg/bg/usloviya-za-polzvane-na-vip-saloni-na-letishtata/page/161

Връзка към мнение
Георги Матеев

Зачетох се малко в условията на Diners за салоните и намерих това: "one free visit per customer per year during the period of April to March of the following year to any one of the participating airport lounges worldwide". Както го разбирам аз, това означава че имате право на едно безплатно посещение на който и да е салон в рамките на една година, а не че може да посещавате всички салони по веднъж безплатно.

 

Всеки франчайз на Diners във всяка страна определя различни условия за ползване на бизнес салоните.

 

За българският Diners важи следното: ако за последните 3 месеца имаш оборот от 500 лева по картата имаш право да посещаваш безплатно всички салони от мрежата им - напълно неограничено, по всяко време и колкото пъти пожелаеш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Картата е с месечно такусване, можеш и по-рано. Въпреки че сега както е в промоция без такса, за месеците които не  я ползваш е идеално. Дано и за догодина да я удължат

Връзка към мнение

А един такъв въпрос - ако аз имам кредитна карта Diners и извадя на жена ми допълнителна карта, тази допълнителна карта с различен номер ли ще бъде от моята? Идеята ми е, ако искамe да ползваме двамата безплатно салон от списъка на Diners, трябва ли да имаме две напълно независими карти, или може единият да има основна карта, а другият - допълнителна?

Връзка към мнение

Важна е сметката, а не броя на пластиките. Допълнителната карта се издава към същата сметка. Без да съм запознат с условията на Diners, отговорът на горния въпрос е по-скоро отрицателен...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.