Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

Достатъчно е да спестиш 25 евро от някой самолетен билет и си избиваш разходите по картата :)

Редактирано от vlady
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Понеже "чукча не читател, а писател" :
Моля някой да сподели описание на процедурата по издаване на дебитна карта diners club

Предполагам в този случай "предварителното проучване " би могло да се спести, но питането ми по-скоро визира следната ситуация:
Имам лимит 1000 единици
Но  в момента по сметката имам 500 единици.
Колко най-много мога да потребя при следващото плащане с дебитна карта diners club ?

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение

Аз мисля, че дебитна diners club няма, на сайта им също няма. Някой си мисли че има, базирано на 1 изречение, което може просто да не е добре написано и да се отнася за друга карта. Може и да не съм прав де. Отиди в ПИБ и питай.

Ако е дебитна, можеш да харчиш колкото има в сметката, т.е. 500 в твоя случай, това по принцип.

Връзка към мнение

И при кредитна може да харчиш колкото има в сметката - до кредитния лимит,а може и да надвнасяш. Ако лимита е 500 и не е ползван, но довнесеш още 500 ще харчиш 1000. Ако е гарантирана картата парите стоят блокирани, а не че е вързана към сметка с плаваща наличност

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се включа и аз, кандидаствах, обадиха ми се и ми дадоха лимит 5к за Дайнърс класик. Питах, може ли по-малко, казаха ми може, но ще трябва да подпишете запис на заповед. Съгласих се на 5к, отидох да си взема картата, подписах документите и на касата в банката в шах... къде ви е запис на заповед :) Казвам им, че в документите от Дайнърс България няма такава. Чаках 5 минути и си получих картата. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Малко информация след разговор с обслужване на клиенти от Дайнърс.

1. Запис на заповед се подписва само за кредитен лимит до 5000 лв. За по-голям кредитен лимит - без запис на заповед.

2. Ако се издадат основна кредитна карта и допълнителна кредитна карта към основната, носителите И НА ДВЕТЕ ИМАТ ПРАВО НА БЕЗПЛАТЕН ДОСТЪП ДО ВИП САЛОНИТЕ в случай, че отговарят на условията.

3. Условията към горната точка са за всяка една карта - основната и допълнителната да има натрупан оборот от поне 500 лв. НА КАРТА в рамките на последните 90 дни.

4. В случай, че все още не са изтекли 90 дни от получаването на картата, изискаването за натрупан оборот от 500 лв. отпада и пак ИМАТЕ ПРАВО НА БЕЗПЛАТЕН ДОСТЪП ДО САЛОНИТЕ.

5. Към кредитната карта нямате индивидуална сметка, а плащането на задължениятя ви по картата става по единна сметка на Дайнърс като посочвате своя референтен код.

6. Референтните кодове за плащане, както и номерата на пластиките на основната и допълнителната карта са различни.

7. Все още се разработва системата за интернет справки по картовите авторизации и се очаква до два месеца да е готова.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Или, ако има още някой неразбрал, вадите си я безплатно и 3 месеца киснете по салоните без пари и месечна такса .. :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Георги Матеев

Единствено не разбирам каква е логиката да има запис на заповед само при по-малкия кредитен лимит...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

То това не им е нито в компетенциите, нито във възможностите на който и да е салон, а и никак не ги интересува - те си прибират парите от DinersClub.

 

В Плиска и Преслав само прочитат картата и се разписваш електронно - както на повечето места де :)

Редактирано от adreno
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дайнерс никъде не се котира. Не се приема от Gala, Booking , economycarrentals и т.н. Върви само в онези сайтове днес има, утре ще видим :lol:

 

То това не им е нито в компетенциите, нито във възможностите на който и да е салон, а и никак не ги интересува - те си прибират парите от DinersClub.

 

В Плиска и Преслав само прочитат картата и се разписваш електронно - както на повечето места де :)

 

Тези търтеи на летище София няма да проверяват разход по картата за 20 лв вход, а реално ще консумираш некачаствени продукти за няма 5 лв. :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Всъщност аз не мисля, че в салоните проверяват разхода по картата, но ако я минават през четеца те чарджват Дайнърс, а Дайнърс си знаят дали си имал разходи и дали да си вземат парите от теб.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Toва Дайнерс никъде не се котира. Не се приема от Gala, Booking и т.н. Върви само в онези сайтове днес има, утре ще видим :lol:

 

 

Тези търтеи на летище София няма да проверят разход по картата за 20 лв вход, а реално ще консумираш некачествени продукти за няма 5 лв. :)

Негативната ти нагласа и нежеланието да си извадиш Diners обаче не променя следните факти:

 

1) Само за 40 дни ползване на Diners спестих близо 500 евро от самолетни билети и хотели.

 

2) Тази карта не е с идеята да е масова, а е по-скоро таргетирана към пътуващите хора. Всъщност работи кажи-речи на всички сайтове с изключение на скъпите booking.com и GalaHotels.

 

3) В лаунджа в Амстердам хапнах и пийнах за поне 30 евро и то определено не боклуци. До края на годината се очертава да ползвам лаунджове още 15-ина пъти, като в някои случаи дори ще преспивам в тях. Което ще ми спести минимум още 6-700 евро.

 

Не виждам реален еквивалент на тази карта, който да се доближава дори наполовина до нейните предимства.

 

В началото и мен много ме дразнеше, но в момента съм огромен фен. Лично за мен Diners картата е най-добрата ми придобивка за тази година.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Негативната ти нагласа и нежеланието да си извадиш Diners обаче не променя следните факти:

 

1) Само за 40 дни ползване на Diners спестих близо 500 евро от самолетни билети и хотели.

 

2) Тази карта не е с идеята да е масова, а е по-скоро таргетирана към пътуващите хора. Всъщност работи кажи-речи на всички сайтове с изключение на скъпите booking.com и GalaHotels.

 

3) В лаунджа в Амстердам хапнах и пийнах за поне 30 евро и то определено не боклуци. До края на годината се очертава да ползвам лаунджове още 15-ина пъти, като в някои случаи дори ще преспивам в тях. Което ще ми спести минимум още 6-700 евро.

 

Не виждам реален еквивалент на тази карта, който да се доближава дори наполовина до нейните предимства.

 

В началото и мен много ме дразнеше, но в момента съм огромен фен. Лично за мен Diners картата е най-добрата ми придобивка за тази година.

 

Не  е негативната нагласата за пластиката. Керосиновите билети не са всичко.

Чудесно е щом ти харесва да кибичиш в салоните с часове. 

Проучвам нещата, но много ограничен обхват засега. Букинг и галата са на народни цени. :) И Airbnb не приема картата. Може да споделиш сайтове за резервиране на хотели, които приемат тази карта, както и такива за наем на коли. Така ще знам дали да извадя карта и къде мога да я използвам с "намаление". :biggrin:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Матеев, не всички лаунджове работят 24 часа, дори да има полети по нощите. Там на сайта си има работно време. Да не стане някоя издънка, не за друго  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Матеев, не всички лаунджове работят 24 часа, дори да има полети по нощите. Там на сайта си има работно време. Да не стане някоя издънка, не за друго  :)

 

Иначе гонят :)

Връзка към мнение

Още преди 2 години, когато се спомена Дайнърса в темата за кредитни карти, казах, че не е подходяща да ти бъде единствена кредитна карта. Всичко си има предимства и недостатъци. 

Въпреки, че тук Дайнърс и Амекс приемат и на сергии на пазара...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Чудесно е щом ти харесва да кибичиш в салоните с часове. 

Проучвам нещата, но много ограничен обхват засега. Букинг и галата са на народни цени. :) И Airbnb не приема картата. Може да споделиш сайтове за резервиране на хотели, които приемат тази карта, както и такива за наем на коли. Така ще знам дали да извадя карта и къде мога да я използвам с "намаление". :biggrin:

О, GalaHotels вече ти харесва като цени? Помня, че наскоро се оплакваше от скъпотата им :)

 

Относно кибиченето. Елементарен пример: кацаш в Дубай в 23:10 и следващият ти полет е в 6 сутринта. Определено не бих дал 100+ евро за транфери и хотел за няколко часа, особено при наличието на денонощен безплатен лаундж там. А по нощите не ми се мотае безцелно по улиците.

 

За коли не съм гледал, но хотели можеш да плащаш на hotels.com, venere, expedia, orbitz, hotelopia, priceline, lastminute, otel, ebookers и дузина други. Booking е почти единственото изключение от по-големите сайтове.

 

Освен това никой не казва това да ти е единствена карта. Но определено е оправдано да я имаш след като само с покупката на един билет можеш да спестиш 67 евро (това е конкретен пример от тази сутрин, португалския edreams направо уби с цена за билет на катарците).

 

Матеев, не всички лаунджове работят 24 часа, дори да има полети по нощите. Там на сайта си има работно време. Да не стане някоя издънка, не за друго  :)

Знам, то съвсем ясно си пише работното време на всеки лаундж. За където ми трябва са 24-часови :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Да, очевидно става дума за остарялото схващане, което издигаше записа на заповед в култ преди влизането в сила на новия ГПК и/или непознаване на материята от колегите в банката, които далеч по-бързо могат да преминат към принудително изпълнение по смисъла на чл.417, т.2 от ГПК...

 

Относно непознаването на законите и правната рамка от ваши колеги, работещи в банки съм 100% съгласен!

Мога да дам и конкретни примери.

 

Поздравления на Димитър първо за отказа му да подписва запис на заповед и второ за това, че е пуснал тема! Хубаво е тези неща да ги прочетат повече хора.

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дайнърса има и разни други предимства, примерно преди време имаше безплатен трансфер от GRU и GIG до центъра (може и още да има), и разни локални, от които съм се възползвал, примерно 50% намаление в ресторанти (всеки месец се сменят). От локализираните версии на сайтовете, но не възразяват ако картата е чуждестранна.

 

Не виждам реален еквивалент на тази карта, който да се доближава дори наполовина до нейните предимства.

Има карти с големи предимства при пътуване, напр. Amex Platinum и Centurion, Mastercard Black, Visa Infinite, но май не се предлагат в България.

Връзка към мнение

О, GalaHotels вече ти харесва като цени? Помня, че наскоро се оплакваше от скъпотата им :)

 

Относно кибиченето. Елементарен пример: кацаш в Дубай в 23:10 и следващият ти полет е в 6 сутринта. Определено не бих дал 100+ евро за транфери и хотел за няколко часа, особено при наличието на денонощен безплатен лаундж там. А по нощите не ми се мотае безцелно по улиците.

 

За коли не съм гледал, но хотели можеш да плащаш на hotels.com, venere, expedia, orbitz, hotelopia, priceline, lastminute, otel, ebookers и дузина други. Booking е почти единственото изключение от по-големите сайтове.

 

Освен това никой не казва това да ти е единствена карта. Но определено е оправдано да я имаш след като само с покупката на един билет можеш да спестиш 67 евро (това е конкретен пример от тази сутрин, португалския edreams направо уби с цена за билет на катарците).

 

 

Знам, то съвсем ясно си пише работното време на всеки лаундж. За където ми трябва са 24-часови :)

 

Благодаrq за сайтовете! Ще прегледам какви цени дават за Дайнерс.  Не мога да кажа, че ми харесват галата за цени, ползвам ги за сравнение  с букинг (Genius) и определено няма разлика , но условията на букинг  с безплатното анулиране е голямо удобство.

 

За 6-7 часа може да се разходиш по Дубай :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

И аз си пуснах заявление за вадене на Diners, но беше голямо чудо :) Попаднах на някаква, която каза, че съм първият човек, който иска такава карта и за първи път й се случва някой да иска. След, което над 6-7 пъти не спря да ми повтаря " А знаете ли, условията за другите наши кредитни карти бла бла" и всеки път й отговарях "Знам ги чудесно, имал съм много ваши кредитни карти, моля ви не ми говорете повече за тях " . Попитах я и за това, което си дискутирахме тук и пише в сайта им, дали ако се внесат парични средства, може да не се подписва "запис на заповед" и блокира :) Почна да премигва и да се чуди какво й говоря, звъня в централа пита и каза, че може и умря от срам, че знам повече от нея за тези неща. Накрая само да кажа, че в сайта пише, че промоцията до края на годината, без такса за месец в който не се ползва се отнася за "револвиращата карта" - това също не го знаеше и звъня да пита. Да не се обърка някой да си поиска от другата. 

Редактирано от edbloom
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

MasterCard Black/World/World Elite, VISA Infinite, Diners Prive се издават и тук, но са само по покана или при ползване на големи депозити и кредити от банките, дори и дебитните им варианти

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега като порових из местните сайтове за финансови услуги, Mastercard World  се оказа една от най-евтините карти на пазара като такси и лихви. Говоря за Швейцария.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.