Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

преди 12 минути , Branko каза:

Днес купих билети от Jetcost.de-lastminute.de и нямаше проблем .

Полети на Tap от 48€ на 31€

И аз действам по тази система , но при мен не става. И не мога да си обясня защо.

Връзка към мнение

И аз малко преди Diners да хлопнат кепенците свалих по 30€/билет на Turkish.

2 билета платени с една и съща КК през jetcost.no - lastminute.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Току-що взех Etihad двупосочен билет KWI-AUH-MAA за €122 вместо за €186 (официална цена). Отстъпката от €64 даде обичайния заподозрян jetcost.de -> lastminute.de (през апп-а), плащането мина веднага.

 

След април Дайнърс ужасно ще ми липсва, такива отстъпки няма никъде другаде. Ако някой случайно е проучвал как и дали може да се извади Дайнърс от Северна Македония - моля да даде инфо. Аз им драснах един имейл сега, да видим какво ще кажат.

 

П.С. Оказа се, че Дайнърс има и в Гърция, поддържа се от Alpha Bank. Пуснах им едно запитване и на тях, когато/ако има новини ще пиша.

  • Харесвам 18
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към мнение

Отдавна дебна полетите Франкфурт - София - Франкфурт за август , но цената е доста висока.

За това , преди малко купих билет София - Франкфурт със Сръбските авиолинии jetcost.de - lastminute.de през апп-а на супер цена , но 5 минути след това , lastminute ми изпратиха съобщение , че резервацията не е потвърдена , и веднага са ми възстановили еврата - 53.77 по Дайнърс картата. Обяснения липсват.

За първи път ми се случва това .

Някакъв бъг ли е било? 

 

Връзка към мнение

От вчера се мъча да погася картата с Револют, както винаги до сега съм правил, но не става и не става. Днес ги питах и ми казаха, че платформата приемала само карти издадени от българска банка.

Не смятам да се занимавам допълнително с тях за това предвид, че залязват, но да знаете, ако някой също има проблем с погасяването.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 2.03.2024 г. в 9:25, Dora Popova каза:

Отдавна дебна полетите Франкфурт - София - Франкфурт за август , но цената е доста висока.

За това , преди малко купих билет София - Франкфурт със Сръбските авиолинии jetcost.de - lastminute.de през апп-а на супер цена , но 5 минути след това , lastminute ми изпратиха съобщение , че резервацията не е потвърдена , и веднага са ми възстановили еврата - 53.77 по Дайнърс картата. Обяснения липсват.

За първи път ми се случва това .

Някакъв бъг ли е било? 

 

Не, не е бъг.
По принцип когато правиш резервация през тези посредници, вкл. след плащането накрая, това не е директна резервация на билета, а един вид заявка за резервация на билет, която те, по някакъв си техен алгоритъм, осъществяват. И докато не получиш от тях потвърждение с PNR, все още реално нямаш резервация.
И понякога, по различни причини (повишена цена или нещо друго) резервацията не се осъщестява и ти връщат парите. 
Не е нищо необичайно. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Писах до Дайнърс Испания, имат си сайт и не са към никоя банка.

Ето отговора 


IMG_3518.png.30eebc0f4c892c792ca5396995b92cb7.png

 

Предполагах, че ще искат задължително работен фиш, но тези искат последната  данъчна декларация, трите последни фиша за заплати  и минимални брутни доходи  от 50000€ на година!

Почти все едно ще се взима ипотека от 150к евро..


Таксата е 100€/година, има 2-3 лаунджа без пари на година.

 

  • Харесвам 1
  • Шок 10
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Между другото аз се замислям за Viabuy master card.

От години има сериозни намаление по нашите сайтове с нея.

Имат такса 70€ за отриване, 20€/година, обаче и много минуси.

- плащане във валута различна от евро 2,75%

- зареждане с пари с трансфери от 0,9% и нагоре.

 


 

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 6.03.2024 г. в 11:15, yordanov каза:

От вчера се мъча да погася картата с Револют, както винаги до сега съм правил, но не става и не става. Днес ги питах и ми казаха, че платформата приемала само карти издадени от българска банка.

Не смятам да се занимавам допълнително с тях за това предвид, че залязват, но да знаете, ако някой също има проблем с погасяването.

Успя ли да си погасиш задължението по някакъв начин? Не успявам да платя дори с карти на ПИБ. Май ще трябва да ходя до офис-

Връзка към мнение
преди 5 минути , mililia каза:

Успя ли да си погасиш задължението по някакъв начин? Не успявам да платя дори с карти на ПИБ. Май ще трябва да ходя до офис-

Не пробвах с друга карта, защото другите ми имат такса към Дайнърс.

В крайна сметка погасих с банков превод - пуснах сутринта Blink от ДСК към сметката на Дайнърс в ПИБ и ранния следобяд бяха отразили превода като получен.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, Jorro каза:

В момента теоритично би трябвало да може да се ползват още лаунджовете и да отстъпват от цената им нали?

Да, ползвах на 3 март на летище Истанбул. Нямаше проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Jorro каза:

В момента теоритично би трябвало да може да се ползват още лаунджовете и да отстъпват от цената им нали?

Провери си картата само дали е активна, защото моята явно е вече блокирана и миналата събота не мина плащането на Малпенса, а през уикенда няма кой да вдигне телефона... 

Връзка към мнение

Тя картата е активна, ама ударих на друг камък. Аз помня, че статичната ми парола е с букви и цифри,но на терминала има само цифри. Влязох сега в mydiners на 3д парола, но не виждам каква ми е я ми дава да я променя, но с каквато и 6 цифрена комбинация да опитам ми дава грешка, че не може да се промени.

Връзка към мнение

На 4 март влязох в салон в Оукланд, безплатно, само защото на служителя му писна да се занимава с моя Дайнерс.

Питах служителя приемат ли Дайнерс, отговори Да. При отбелязване на картата на ПОС терминала изкача съобщение, че ще трябва да платя 34$. Съгласих се с оглед на това после да си искам от Дайнерс разликата над 30 лв. И се започна една анкета на самия ПОС терминал. Не помня въпросите, но нямаше общо със салона, а с картата. След като отговорих на всички въпроси натиснах потвърждение за плащането. И терминала се блокира и почна да върти в опит да се свърже. На служителя му писна от цялата процедура, прекрати процеса и ми каза да влизам. Гледах си авторизациите и транзакциите, но няма плащане или блокиране на такава сума за салона.

  • Харесвам 5
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.