Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

И на мен ми се обадиха днес от ПИБ да ми предложат нова кредитна карта с предварително одобрен лимит, въпреки че вече имам при тях карта с много по-голям лимит. Казах им, че съм очаквал предложение за продукт, който повече прилича на Дайнърс. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма да разработват нов продукт , просто предлагат от тези които вече имат.

Първата година без такса , после без такса само при определен оборот.

Предварително одобрен лимит като на Дайнърс.

Ако можеха да печелят от подобен продукт едва ли щяха да се откажат от Дайнърс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Те ли се отказаха от Дайнърс или Дайнърс от тях? Няма как да знаем. Факт е, че в много държави, включително Австралия Дайнърс си спират дейността. В същото време в близката Словения имат над 5 вида карти за различни таргет групи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 7.03.2024 г. в 14:47, Alexander каза:

Писах до Дайнърс Испания, имат си сайт и не са към никоя банка.

Ето отговора 


IMG_3518.png.30eebc0f4c892c792ca5396995b92cb7.png

 

Предполагах, че ще искат задължително работен фиш, но тези искат последната  данъчна декларация, трите последни фиша за заплати  и минимални брутни доходи  от 50000€ на година!

Почти все едно ще се взима ипотека от 150к евро..


Таксата е 100€/година, има 2-3 лаунджа без пари на година.

 

И аз проверих какви са условията в Испания, тъй като вече имам достъп до банковата им система и видях тези условия (превод гугъл):

 

ВИП СТАИ

Превърнете чакането си на летището в комфортно изживяване.
Насладете се на достъп до VIP салоните на основните летища в света с вашата Diners Club Card.

Вашата лична карта, фирмена карта и корпоративна карта ви дават достъп до повече от 1300 VIP салона в 140 страни и територии. Насладете се на ексклузивните им услуги като стаи за релакс, кетъринг, телевизия, телефон, вестници и др.

 

УСЛОВИЯ

Не забравяйте, че като притежател на карта Diners Club Spain можете да се насладите на безплатен достъп до VIP стаите на всеки три месеца , като отговаряте на следните изисквания:

Платете билета си с карта Diners Club (не забравяйте, че трябва да представите своя билет и карта).

Таксуване на повече от 750 евро с вашата карта през трите месеца преди достъпа до VIP стаята.

Ако не отговаряте на двете изисквания, ще можете да получите достъп до стаята , като заплатите специална цена с вашата карта Diners Club.

 

ВИП СТАИ В ИСПАНИЯ

Това са VIP салоните с достъп, достъпен за вас в Испания.

 

• Аликанте , зала Ифач. (Председател €23 , придружители €26 )
• Барселона , Miró Lounge (извън Шенген). (Заглавие €19 , придружители €24 )
• Барселона , Коломер. (Заглавие €26 , придружители €29 )
• Барселона , Канудас. (Поставка за чаша €22 , придружители €25 )
• Барселона Pau Casals Lounge (Шенген). (Председател €22 , придружители €25 )
• Барселона , Премиум VIP салон. (Председател €22 , придружители €25 )
• Билбао , VIP стая. (Председател €31 , придружители €34 )
• Coruña , VIP стая. (Заглавие €31 , придружители €34 )
• Гран Канария , Галдос. (Поставка за чаша €23 , придружители €26 )
• Ибиса , Cap des Falco . (Поставка за чаша €28 , придружители €31 )
• Lanzarote , Guacimeta. (Заглавие €28 , придружители €31 )
• Мадрид-Барахас , Терминал 1, Сибелес. (Заглавие €23 , придружители €26 )
• Мадрид-Барахас , Терминал 2, Пуерта де Алкала. (Начален 22 € , придружаващ 25 € )
• Мадрид-Барахас , Терминал 3, Пуерта дел Сол (Начален 23 € , Придружаващ 26 € )
• Мадрид-Барахас , Терминал 4 Satélite, Нептуно. 2-ри етаж. (Заглавие €23 , придружители €26 )
• Мадрид-Барахас , Терминал 4, Plaza Mayor. 1-ви етаж. (Заглавие €23 , Придружители €26 )
• Малага , Терминал 3. (Заглавие €24 , Придружители €27 )
• Менорка , Трамунтана. (Поставка за чаша €38 , придружители €41 )
• Палма де Майорка , Валдемоса. (Поставка за чаши €23 , придружители €26 )
• Палма де Майорка , Форментор. (Поставка за чаша €23 , придружители €26 )
• Палма де Майорка , Средиземно море. (Председател €22 , придружители €25)
• Сантяго де Компостела , Сантяго ВИП салон. (Поставка за чаша €38 , Companions €41 )
• Севиля , Azahar. (Заглавие €30 , придружители €33 )
• Тенерифе , летище Северно Лос Родеос, Монтаня Роха. (Поставка за чаша €31 , придружители €34 )
• Тенерифе , летище Рейна София, Монтаня Роха. (Регистрация €20 , придружители €23 )
• Валенсия , Джоан Оливърт. (Регистрация €25 , спътници €28 )
• Vigo , Illas Cies. (Председател €31 , придружители €34 )

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, жалко за Дайнърс, ще ми липсват. Днес за пореден път схемата jetcost.de - lastminute.de с Дайнърс смъкна двупосочен Варна - София - Варна на 117 евро, при положение, че директно от А/К е 175 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, logist13 каза:

Да, жалко за Дайнърс, ще ми липсват. Днес за пореден път схемата jetcost.de - lastminute.de с Дайнърс смъкна двупосочен Варна - София - Варна на 117 евро, при положение, че директно от А/К е 175 евро.

И аз купих, но не виждам резервацията си в България еър.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

И аз купих, но не виждам резервацията си в България еър.

Резервациите се появиха моментално на сайта на БГ ер. С PNR и фамилия на пътника излизат.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , logist13 каза:

Резервациите се появиха моментално на сайта на БГ ер. С PNR и фамилия на пътника излизат.

Лошо. И аз влизам с фамилия и PNR и ми пише, че трябва да е с 6 символа, а аз съм задала 6.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Лошо. И аз влизам с фамилия и PNR и ми пише, че трябва да е с 6 символа, а аз съм задала 6.

Най-лесно е copy - paste на данните от ел. писмо на lastminute.de

Връзка към мнение

Аз още нямам обаждане от Дайнърс, имам около 25 дни до изтичане на двата месеца. Междувременно половинката още изобщо няма мейл за приключване. 

От нещата, които видях на сайта на ПИБ, златната мастъркард е поносима, ама лимитите тръгват от по-високо, отколкото е моят. Интересно, дали ще ми я предложат 

Връзка към мнение

Току що ми се обадиха - казаха че офертата важи до края на месец март.

Дават ми същият кредитен оборот и одобрение по бързата процедура. 

Има и застрахова ,мисля че каза до 10000 евро , 0.5 % кешбек при стандартна Мастеркард, и при годишен оборот от над 10000 лева не се начислява такса. Иначе е 45 лева. Първата година е без такса. Кешбек  - отчета се на шест месечен период , при оборот 6000 лв.

Има 0.25% такса при  превалутиране.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

ние си извадихме Голд Мастъркард, не че някой от Дайнърс ни се обади, или пък от ПИБ да ни предлага нещо - просто си ги заявихме сами онлайн, и като отидохме след три дни да си ги вземем, подписахме на място заявление за закриване на дайнърс картите

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 19 часа, antea каза:

ние си извадихме Голд Мастъркард, не че някой от Дайнърс ни се обади, или пък от ПИБ да ни предлага нещо - просто си ги заявихме сами онлайн, и като отидохме след три дни да си ги вземем, подписахме на място заявление за закриване на дайнърс картите

 

На мен ми звъннаха от ПИБ преди малко и им заявих, че проявявам интерес само към Голд Мастъркард. Доколкото разбрах от разговора по телефона, при достатъчен оборот може да си икономисаш годишната такса от 100 лева. Обаче в тарифата на банката не виждам да пише нищо подобно, как е при вас? Поисках картата да е в евро, но ми обясниха, че може да е само в лева. А според сайта на банката всъщност не е така... 

Връзка към мнение

Може да имат някакво ограничение да е в лева, ако предлагат карта с предварително одобрен лимит, на базата на Дайнърса.

Иначе имам познат с Голд Мастъркард в евро, извадена тази година по стандартната процедура. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мисля, че го пише в договора, че при определени оборот, пада годишната такса. Аз я ползвам от 3-4 месеца и към момента нямам забележки. Тествана е и в салоните вече 3-4 пъти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, logist13 каза:

 

На мен ми звъннаха от ПИБ преди малко и им заявих, че проявявам интерес само към Голд Мастъркард. Доколкото разбрах от разговора по телефона, при достатъчен оборот може да си икономисаш годишната такса от 100 лева. Обаче в тарифата на банката не виждам да пише нищо подобно, как е при вас?

в нашите договори пише, че за първата година не се дължи такса, ако не закрием съществуваща карта и сметка към нея, а за всяка следваща - дали се дължат такси зависи от промоционалните условия, при които е сключен договорът, така че просто си запазих файла от сайта на ПИБ с тази промоция - липса на такса при оборот над 20000 лв годишно, но така или иначе не ми се вярва да не го спазят - https://www.fibank.bg/web/files/richeditor/promotions/documents/Промоционални условия - годишна такса за поддържане на кредитни карти - в сила от 01.01.2024 г_v2.pdf

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
П.Кръстев
преди 1 час, logist13 каза:

 

На мен ми звъннаха от ПИБ преди малко и им заявих, че проявявам интерес само към Голд Мастъркард. Доколкото разбрах от разговора по телефона, при достатъчен оборот може да си икономисаш годишната такса от 100 лева. Обаче в тарифата на банката не виждам да пише нищо подобно, как е при вас? Поисках картата да е в евро, но ми обясниха, че може да е само в лева. А според сайта на банката всъщност не е така... 

За съжаление масово служителите в банките не са запознати достатъчно с продуктите, които предлагат. Картата може да е в евро, както споменаха и по-горе, първата година е без такса. Ако през тази година си направил >20к лв оборот, таксата за следващата година също отпада.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , antea каза:

в нашите договори пише, че за първата година не се дължи такса, ако не закрием съществуваща карта и сметка към нея, а за всяка следваща - дали се дължат такси зависи от промоционалните условия, при които е сключен договорът, така че просто си запазих файла от сайта на ПИБ с тази промоция - липса на такса при оборот над 20000 лв годишно, но така или иначе не ми се вярва да не го спазят - https://www.fibank.bg/web/files/richeditor/promotions/documents/Промоционални условия - годишна такса за поддържане на кредитни карти - в сила от 01.01.2024 г_v2.pdf

А за 1 човек ли е валидно предложението за салони или за титуляр + придружител?

Платиненият вариант за дамите изглежда най-добре, дава и 2 безплатни салона годишно, освен тези до София, Виена, Белград и Истанбул. 

https://www.fibank.bg/bg/chastni-lica/karti/kreditni-karti/mastercard/kreditna-karta-mastercard-platinum-first-lady

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Lindt каза:

А за 1 човек ли е валидно предложението за салони или за титуляр + придружител?

Платиненият вариант за дамите изглежда най-добре, дава и 2 безплатни салона годишно, освен тези до София, Виена, Белград и Истанбул. 

https://www.fibank.bg/bg/chastni-lica/karti/kreditni-karti/mastercard/kreditna-karta-mastercard-platinum-first-lady

 

Това ли питаш?

------------------------------------------------

Цени и начини на плащане:

Като клиенти на Fibank заплащате преференциална такса за посещение в избран салон по програма Lounge Key:

карта Такса за посещение на титуляр Такса за посещение на придружител Начин на плащане
Mastercard Gold 30 EUR 30 EUR за всеки придружител с карта, в брой

------------------------------------------------

Връзка към мнение
В момента, ven62 каза:

 

Това ли питаш?

------------------------------------------------

Цени и начини на плащане:

Като клиенти на Fibank заплащате преференциална такса за посещение в избран салон по програма Lounge Key:

карта Такса за посещение на титуляр Такса за посещение на придружител Начин на плащане
Mastercard Gold 30 EUR 30 EUR за всеки придружител с карта, в брой

------------------------------------------------

Не 🙂

 

Ето това със салоните ме интересува дали е за 1 човек при Mastercard Gold или за двама: 

image.png.ed40d5c125d42144dee3690059f243e1.png

 

image.png.6b641e2f881dd67d7f67c3b47ff51685.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Lindt каза:

А за 1 човек ли е валидно предложението за салони или за титуляр + придружител?

Платиненият вариант за дамите изглежда най-добре, дава и 2 безплатни салона годишно, освен тези до София, Виена, Белград и Истанбул. 

https://www.fibank.bg/bg/chastni-lica/karti/kreditni-karti/mastercard/kreditna-karta-mastercard-platinum-first-lady

при Мастъркард Голд е само за титуляра, а при Виза Голд - с един придружител, но там пък салонът е само 1 - софийският

 

платинената карта мен лично не ме устройва, не бих искала да имам кредитна експозиция само по една карта в размер минимум 15000, защото имам и други карти, които си ползвам, а също и да се напъвам на всяка цена да докарам оборот от 2500 лв всеки месец, не че и без напъване не се правят, уви, но предпочитам оборот, който е 1000% сигурен, вместо такъв, който да ме "стимулира" да харча повече :smile:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , antea каза:

при Мастъркард Голд е само за титуляра, а при Виза Голд - с един придружител, но там пък салонът е само 1 - софийският

 

платинената карта мен лично не ме устройва, не бих искала да имам кредитна експозиция само по една карта в размер минимум 15000, защото имам и други карти, които си ползвам, а също и да се напъвам на всяка цена да докарам оборот от 2500 лв всеки месец, не че и без напъване не се правят, уви, но предпочитам оборот, който е 1000% сигурен, вместо такъв, който да ме "стимулира" да харча повече :smile:

Жалко. Надявах се да замести платинената ми дебитна карта за салоните и да ми добави и малко кешбек от битови сметки и харчене в страната. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.