Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

П.Кръстев
преди 10 минути , Lindt каза:

Не 🙂

 

Ето това със салоните ме интересува дали е за 1 човек при Mastercard Gold или за двама: 

image.png.ed40d5c125d42144dee3690059f243e1.png

 

image.png.6b641e2f881dd67d7f67c3b47ff51685.png

В това мнение в другата тема за салоните съм обобщил коя карта какви посещения има и дали само за картодържател или и придружител.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Lindt каза:

Жалко. Надявах се да замести платинената ми дебитна карта за салоните и да ми добави и малко кешбек от битови сметки и харчене в страната. 

при двама пътуващи (винаги заедно) според мен е по-добре всеки да си е със собствена кредитна MC Gold, отколкото с платинена дебитна MC, за която плащаш 60 лв годишна такса, защото при минималния необходим оборот 20000, за да са без такса, това е кешбек от 300 лв общо за двете карти, вместо такса 60 лв за дебитната, разлика от 240 лв във ваша полза

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , antea каза:

при двама пътуващи (винаги заедно) според мен е по-добре всеки да си е със собствена кредитна MC Gold, отколкото с платинена дебитна MC, за която плащаш 60 лв годишна такса, защото при минималния необходим оборот 20000, за да са без такса, това е кешбек от 300 лв общо за двете карти, вместо такса 60 лв за дебитната, разлика от 240 лв във ваша полза

E, как да не обича човек счетоводители? 

Благодаря ти 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
1 hour ago, antea said:

при двама пътуващи (винаги заедно) според мен е по-добре всеки да си е със собствена кредитна MC Gold, отколкото с платинена дебитна MC, за която плащаш 60 лв годишна такса, защото при минималния необходим оборот 20000, за да са без такса, това е кешбек от 300 лв общо за двете карти, вместо такса 60 лв за дебитната, разлика от 240 лв във ваша полза

Минималния оборот е 6000 на 6 месеца. Не е колосална сума , но ако човек ползва и други карти не е и съвсем малка. Има и 1% такса при възстановяване на суми по кредитна карта ( колкото и рядко да се налага) , което е доста дразнещо.При дебитните няма.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , stanimir каза:

Минималния оборот е 6000 на 6 месеца. Не е колосална сума , но ако човек ползва и други карти не е и съвсем малка. Има и 1% такса при възстановяване на суми по кредитна карта , което е доста дразнещо.При дебитните няма.

за кешбек - да, ама целта е да няма и годишна такса от 100 лв, което се постига при оборот 20000 за година, както съм го написала и в това, което си цитирал

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
П.Кръстев
преди 1 час, antea каза:

при двама пътуващи (винаги заедно) според мен е по-добре всеки да си е със собствена кредитна MC Gold, отколкото с платинена дебитна MC, за която плащаш 60 лв годишна такса, защото при минималния необходим оборот 20000, за да са без такса, това е кешбек от 300 лв общо за двете карти, вместо такса 60 лв за дебитната, разлика от 240 лв във ваша полза

Не е ли даже 360 ? В единия случай се плащат 60 такса, в другия случай се взимат 300 от кешбек 😄 

 

Относно Уиз кредитите, то човек вече с 800 лв да си вземе едно отиване и връщане до Малага без багаж и без място като им гледам цените, та по-добре 0.75% кешбек вместо 2% Уиз кредити 🤔😄 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , П.Кръстев каза:

Не е ли даже 360 ? В единия случай се плащат 60 такса, в другия случай се взимат 300 от кешбек 😄 

 

 

естествено, че си прав, от зор да не надуя нещата излишно съм направила тъпа аритметична грешка :smile:

Връзка към мнение
преди 15 минути , П.Кръстев каза:

Относно Уиз кредитите, то човек вече с 800 лв да си вземе едно отиване и връщане до Малага без багаж и без място като им гледам цените, та по-добре 0.75% кешбек вместо 2% Уиз кредити 

Ама пък ако тия 800лв ги платиш с картата имаш 4% кешбек - едни 32лв още да си харчиш нашироко. 😂 

 

😍🥰😇Обичам го тоя форум!

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 2 часа, stanimir каза:

Е що не ги правехме тия обороти с Дайнърс , вероятно сега нямаше да се налага да правим такива сложни сметки 😄

Щото всички бяхме прекалено хитри. И от прекомерно схемаджийство накрая си оставаме само с ПИБ и слабите им продукти.

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanimir каза:

Е що не ги правехме тия обороти с Дайнърс , вероятно сега нямаше да се налага да правим такива сложни сметки 😄

Ние всичко си плащахме с дайнърс, обаче..през кърв, защото той освен в сайтовете за билети и битовите сметки, трудно минаваше някъде 😄

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 26.09.2023 г. в 13:02, antea каза:

тия дни им прегледах отчета за 2021, и видях и обявената загуба за 2022, която ще гласуват на общо събрание след 3 дни, и изобщо нямам съмнение, че ще закриват скоро, то просто няма накъде

учуди ме нищожния мащаб на операциите в България, както и на броя карти, така и на средномесечния приход от карта, както и средномесечния оборот по карта, мисля, че прекалено дълго са държали съществуващите до скоро екстри, вместо отдавна да ги прекратят

зад всеки тук, който е правел обичаен оборот като през основна карта (примерно 2-3 К месечно) стоят десетина други с абсолютно нищожни обороти, така не може да се печели, наистина.

самоцитирам се от септември, ама си е така, сега пак погледнах в отчета им, и средният месечен оборот на карта през 2022г. / последна отчетена година/ е 348.80 лв месечно, а приходът за самите Дайнърс е 17.26 лв на карта месечно, при средно 9505 карти на месец, приходът едва би стигал за заплати и други основни пера в бюджета на всяка организация

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Е, аз ли съм им виновен, че за 20 години са привлекли и задържали 9500 клиенти? Тези карти над 10 години бяха неизползваеми в търговската мрежа. На пръсти брояхме обектите, в които се приемат. И когато най-после станаха използваеми, големите банки вече бяха натикали по няколко карти в ръцете на всеки потенциален клиент. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

A , със сигурност имат вина за да се стигне до такъв край. Просто гледам тук как с лекота се размятат обороти от 20 000 - 30 000  , та дори 100 000 лв някъде назад в темата,  и си викам горките Дайнърс с техния 300 лв оборот на карта месечно - за същите хора ли говорим ...

 

П.П. Тези 348 лв подозрително точно съвпадат с минимума от 1000 лв на тримесечие за достъп до безплатен салон 😉

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 10 часа, stanimir каза:

П.П. Тези 348 лв подозрително точно съвпадат с минимума от 1000 лв на тримесечие за достъп до безплатен салон 😉

Едва ли при всички е било точно така...

Единият процент кешбек напълно ме устройваше и макар и зад Кърв плащах всичко (от кафето сутрин до самолетните билети) с Дайнърса:

image.png.812bdb0d01131f336ecc918f658efaa4.png

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

А ОББ дали нямат някакво промо за техните златни карти, с което да отпадне годишната такса? Кешбекът им е 1 %, не откривам засега лимитите и условията му. 

 

https://www.ubb.bg/individual-clients/cards/mejdunarodna-kreditna-karta-mastercard-gold-premium

 

image.png.d98cf291968181a1f0a39856ee53bdfb.png

 

@antea, ти ще можеш ли да си закачиш битовите сметки за плащане със златната кредитна на ПИБ? 

 

Връзка към мнение
преди 40 минути , Lindt каза:

@antea, ти ще можеш ли да си закачиш битовите сметки за плащане със златната кредитна на ПИБ? 

 

разбира се, всички сметки си ги плащаме така, през my.fibank или чрез мобилното приложение, предполагам, че достъп до тях имат и клиенти само с кредитни карти, без разплащателни сметки, защото към самата кредитна карта си съществува сметка с IBAN, която обслужва картата

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Lindt за всеки случай да ти кажа, то е коментирано в темата за банките, но все пак - кредитните карти на ПИБ имат такса 0.25% при плащания във валута, така че при такива плащания реалният кешбек за Голд картите би бил 0.5%, вместо 0.75%

нас специално това не ни касае особено, доколкото 90% и нагоре плащанията ни са в левове тук, а и все още ползваме Curve, където до определен лимит 250 евро на месец те правят превалутирането, но при повече плащания във валута кешбекът ще намалее с 0.25%, да го имаш предвид

 

абе, както и да го въртим, Дайнърс зад Curve до 06.2023г. си беше идеалната карта, нямаше какво повече да иска човек от това, което предлагаше

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , antea каза:

кредитните карти на ПИБ имат такса 0.25% при плащания във валута

И друг път съм писал, но поне за мен наличието на кредитна карта е необходимо условие за разплащания с чужди търговци на услуги и стоки, както и като платежно средство по време на пътуване, а не толкова като средство за разплащане в страната. Именно поради тази причина откакто имам кредитна карта на ПИБ, а това са вече двадесетина години, сметката към картата е еврова. Още при откриването ѝ реших, че разплащанията в евро за описаните по-горе цели ще надвишават разплащанията в друга валута, включително и български лев и по този начин в началото елиминирах загубите при превалутиране, а вече и голяма част от въпросната такса...

Връзка към мнение

това може и да е било валидно преди много години, но в момента не виждам поради каква причина бих си плащала в България, където си харча основно парите, от дебитна карта, вместо от кредитна, и да не й ползвам предимствата, но то пък наистина всеки си знае къде харчи повече, и може да реши за себе си

 

но как това ти върши работа сега при пътувания в държави, където не еврото е основна валута?

 

както и да е, живот и здраве, в някакъв момент така или иначе всички ще минем в евро, за всичките си сметки и карти в България, и ще стане безпредметно това, което си говорим, само натискайте инфлацията надолу, за да ни присъединят :grin:

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 2 минути , antea каза:

но как това ти върши работа сега при пътувания в държави, където не еврото е основна валута?

Годишно имам между пет и десет пътувания зад граница, като поне 80% от тях са в Европа, а само около 10% от въпросните 80% в страни с валута различна от евро. Сметката е проста. Елиминирам поне 80% от превалутиране и такси при разплащания, а при пътуване извън Европа или на континента в страни с друга валута, така или иначе пак се стига до превалутиране и допълнителни такси при разплащания дори ако сметката е левова. Не разбирам защо да плащам за стоки и услуги с кредитна карта в страната?! Сигурно имаш предвид отложеното плащане? Не разчитам на него... По всяка вероятност строгата ми финансова дисциплина е равнозначна на неандерталско познание на елементарни финансови закони, но не обичам да харча "пари напред", да взимам заеми или кредити и въобще да дължа пари на когото и да е било за каквото и да е било. Това, разбира се, е моето лично мнение по въпроса, но всеки сам си преценя... 😉 

Връзка към мнение

в живота ни не сме платили и 1 стотинка лихва по кредитна карта, а също като теб имаме ПИБ-ски кредитни от поне 20 години :smile: така че аргументът за "пари назаем или отлагане" не е бил водещ и играещ роля никога, но пък за 20 години сме получили приемливи суми от кешбека, които са си пари от нищото

 

ако плащам от дебитна карта, психологически знам, че на риск са изложени всичките ми средства от разплащателната сметка, която седи зад нея, поради което трябва да внимавам да поддържам някакво ниско салдо, и да се занимавам да я дозахранвам от друга сметка, за да си имам пък пари на разположение, това последното напоследък е преодолимо, откакто в разните приложения можеш да си задаваш сам лимити, но за годините, за които ти говориш, трябваше да се ходи до банка лично

 

оспорвания на транзакции и интересът на банката дали защитава нейни средства или чужди /на клиента/ - също е предимство на кредитната карта

 

и не на последно място, погасяването на кредитната ти карта в евро също изисква превалутиране, освен ако не си получаваш огромната част от доходите директно в еврова разплащателна сметка, то ако е така, ти си във валутния съюз години преди всички, но те прави изключение, а не стандартен пример, удобен за повечето хора

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 23 минути , antea каза:

в живота ни не сме платили и 1 стотинка лихва по кредитна карта, а също като теб имаме ПИБ-ски кредитни от поне 20 години :smile: така че аргументът за "пари назаем или отлагане" не е бил водещ и играещ роля никога, но пък за 20 години сме получили приемливи суми от кешбека, които са си пари от нищото

 

ако плащам от дебитна карта, психологически знам, че на риск са изложени всичките ми средства от разплащателната сметка, която седи зад нея, поради което трябва да внимавам да поддържам някакво ниско салдо, и да се занимавам да я дозахранвам от друга сметка, за да си имам пък пари на разположение, това последното напоследък е преодолимо, откакто в разните приложения можеш да си задаваш сам лимити, но за годините, за които ти говориш, трябваше да се ходи до банка лично

 

оспорвания на транзакции и интересът на банката дали защитава нейни средства или чужди /на клиента/ - също е предимство на кредитната карта

 

и не на последно място, погасяването на кредитната ти карта в евро също изисква превалутиране, освен ако не си получаваш огромната част от доходите директно в еврова разплащателна сметка, то ако е така, ти си във валутния съюз години преди всички, но те прави изключение, а не стандартен пример, удобен за повечето хора

 

 

Бързам за обяд, та може би пиша малко несвързано, ще ме извините 😄

 

Конкретно мен ме притесни този 1 % такса за възстановяване на суми, не толкова при оспорвания, а при неща с анулация. Има го в ПИБ и в ОББ. Дори да преглътна превалутирането, май не трябва да я слагам в букинг например за резервация с право на отмяна. Или не разбирам какво значи. 

 

А след тези 0.25 % превалутиране, после караме по официалния курс на Mastercard, така ли?  

Връзка към мнение
преди 34 минути , antea каза:

в живота ни не сме платили и 1 стотинка лихва по кредитна карта, а също като теб имаме ПИБ-ски кредитни от поне 20 години :smile: така че аргументът за "пари назаем или отлагане" не е бил водещ и играещ роля никога, но пък за 20 години сме получили приемливи суми от кешбека, които са си пари от нищото

 

ако плащам от дебитна карта, психологически знам, че на риск са изложени всичките ми средства от разплащателната сметка, която седи зад нея, поради което трябва да внимавам да поддържам някакво ниско салдо, и да се занимавам да я дозахранвам от друга сметка, за да си имам пък пари на разположение, това последното напоследък е преодолимо, откакто в разните приложения можеш да си задаваш сам лимити, но за годините, за които ти говориш, трябваше да се ходи до банка лично

 

оспорвания на транзакции и интересът на банката дали защитава нейни средства или чужди /на клиента/ - също е предимство на кредитната карта

 

и не на последно място, погасяването на кредитната ти карта в евро също изисква превалутиране, освен ако не си получаваш огромната част от доходите директно в еврова разплащателна сметка, то ако е така, ти си във валутния съюз години преди всички, но те прави изключение, а не стандартен пример, удобен за повечето хора

 

Всичко това звучи много хубаво , но за жалост е валидно за по-малко от 5% от населението на България. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • stormbringer
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.