Прескочи до съдържание

Travala.com - нов сайт за резервации


koliob

Препоръчани мнения

преди 16 минути , iMari каза:

По-важно е дали позволява ползването на целият портфейл,независимо от сумата на резервацията или е нещо като при ММТ - само 10% от сумата на резервацията.

А пък на мен,това,че са от групата на booking ми дава някаква сигурност.

Да, за резервацията и на мен ми е интересно дали трябва целия кредит да се ползва, дали може да имаш остатък, дали можеш да доплатиш с кеш или трябва да купуваш койни и т.н. Предстои да разберем...

 

А иначе не са от групата на booking, нищо общо нямат с тях освен че може би са една от базите данни с хотели, които ползват. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
5 minutes ago, Георги said:

Да, за резервацията и на мен ми е интересно дали трябва целия кредит да се ползва, дали може да имаш остатък, дали можеш да доплатиш с кеш или трябва да купуваш койни и т.н. Предстои да разберем...

 

Като си се хванал на хорото, защо не се регистрираш и за играта? С помощта на няколко Магеланци лесно можеш да влезеш сред печелившите....

Връзка към мнение
преди 10 минути , Topfly каза:

Като си се хванал на хорото, защо не се регистрираш и за играта? С помощта на няколко Магеланци лесно можеш да влезеш сред печелившите....

И да карам хората тук да купуват нощувки за по 90+ евро само за мой кеф? Мерси 🙂

Връзка към мнение
2 minutes ago, Георги said:

И да карам хората тук да купуват нощувки за по 90+ евро само за мой кеф? Мерси 🙂

Ще си разделите печалбата, ако спечелите 🙂 Важното е да те избутат в ТОП 10 с резервации 🙂

  • Смея се 1
Връзка към мнение
1 hour ago, iMari said:

По-важно е дали позволява ползването на целият портфейл,независимо от сумата на резервацията или е нещо като при ММТ - само 10% от сумата на резервацията.

А пък на мен,това,че са от групата на booking ми дава някаква сигурност.

Резервацията може да се плати на 100% с техни токени.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко въпроси към вече резервиралите с покани.Искам да направя резервация за 101,51$.Дали има изискване като при booking, мин.сума за резервация да е без данъци и такси.В условията не видях подобно изискване,на страницата за плащане излиза общата цена с включени такси.Излиза ли разбивка на сумата на по-късен етап?

След като титуляра прати покана,трябва да се регистрираш през линка.Когато правиш резервация,достатъчно ли е да се логнеш  за да важи наградата или пак трябва да минеш през линка?Въобще,сайта дава ли информация на някакъв етап в процеса на резервация,че ще получиш награда,за да си сигурен че правиш правилните стъпки? 🙂

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, iMari каза:

Малко въпроси към вече резервиралите с покани.Искам да направя резервация за 101,51$.Дали има изискване като при booking, мин.сума за резервация да е без данъци и такси.В условията не видях подобно изискване,на страницата за плащане излиза общата цена с включени такси.Излиза ли разбивка на сумата на по-късен етап?

След като титуляра прати покана,трябва да се регистрираш през линка.Когато правиш резервация,достатъчно ли е да се логнеш  за да важи наградата или пак трябва да минеш през линка?Въобще,сайта дава ли информация на някакъв етап в процеса на резервация,че ще получиш награда,за да си сигурен че правиш правилните стъпки? 🙂

 

Да си бях водил записки, ама не 🙂 Това, което мога да ти кажа, е че само регистрацията е през линка - не е нужно да кликаш всеки път. Не си спомням дали някъде с големи букви е показвало, че ще има бонус, мисля че да, но не помня. Целия процес беше много изчистен, няма къде да се объркаш. И да, от малкото търсения не разбиват цената на компоненти. Мисля, че прехвърля ли $100, нямаш проблеми. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Мда,още с първата резервация имам възможност да проверя как работи съпорта им.

Първо опитах да платя с Револют виртуална,после с реалната 🙂 и при двете ми даде надпис,че Револют е отказал плащане.После пробвах с Дайнърс.Изписа,че картата е отхвърлена.Най-накрая с Мастъркард.Поиска 3Д секюрити код и плащането мина.....но на екрана на travala пак излезе,че картата е отхвърлена и малко по-късно получих мейл,че  времето за резервацията е изтекло,ако искам да продължа да направя плащане.С две думи - изтеглиха парите,но резервация няма.Веднага пуснах съобщение на чата,утре ще се разправям.То при мене всяко начало е трудно- и с edreams и с makemytrip първоначално имах идиотски ситуации,а и с кой ли още не.😣

@Topfly,топката е в твоите ръце 🤓

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@iMari какво означава плащането мина? Виждаш ли го като успешен блокаж в интернет банкирането? Причините да ти отхвърлят картите могат да бъдат най-различни, така че от това не бих си извадил някакви сериозни заключения, но ако са ти изтеглили пари от картата без да имаш резервация, това е сериозен бъг в системата.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Topfly каза:

@iMari какво означава плащането мина? Виждаш ли го като успешен блокаж в интернет банкирането? Причините да ти отхвърлят картите могат да бъдат най-различни, така че от това не бих си извадил някакви сериозни заключения, но ако са ти изтеглили пари от картата без да имаш резервация, това е сериозен бъг в системата.

Егати мъката се оказа резервирането в този сайт.Понеже получих мейл за плащането с Мастър реших,че парите са изтеглени,но явно са били само блокирани и сутринта вече бяха освободени.От съпорта обясниха,че не съм въвела CVV код,което няма как да стане с четири опита с 4 различни карти.Със завидна тъпоупоритост направих пак няколко опита за плащане-отново неуспешни.Най-накрая платих през PayPal.Плащането мина,получих по мейла потвърждение от paypal........но на екрана на травала излезе,че резервацията е отказана ?!?!?Свързах се с чата.За останалите опити пак ми посочиха като причина,че не съм въвела CVV код.Относно плащането с paypal направи проверка,пита ме за име и имейл адрес на Акаунта там,като стигнахме до тел.номер пак се оказа ,че системата на травала не е отразила кода на България,който аз съм сигурна,че грижливо смених.Не разбирам от резервационни системи,но ми се струва,че проблема е в невъзможността да се запаметяват данни при въвеждане(а вероятно и в много други неща)В крайна сметка дамата от чата направи резервацията и прати потвърждение по-мейла.Помолих ги да обърнат внимание на проблема с плащането,който превръща резервирането в мъчение.Извини се,каза,че работят по въпроса,благодарна е за обратната връзка,те от нас се учели-бла-бла.

Та всичко това го пиша,в случай,че  някой има същите проблеми.Крайна оценка ще мога да дам едва след резервацията.Понякога се учудвам от себе си,как ми се занимава:biggrin::blink::laugh:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз да споделя моя опит с плащане на две резервации - една с Paypal и една с КК Mastercard (с 3D верификация). И двете минаха бързо и в рамките на няколко минути получих потвържденията за направените резервации.

 

Споделям го, за да не останат магеланците с впечатлението, че плащането е бъгнато. По-скоро си мисля, че проблемът е локален за Мари Николова.

 

@iMari как ти се стори съпортът на Травала? Бързина, компетентност, ангажираност с проблема ти?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Цените им в момента са еквивалентни на Експедия - 25%, за 3 различни хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, vorbis каза:

@iMari как ти се стори съпортът на Травала? Бързина, компетентност, ангажираност с проблема ти?

Да, спокойно мога да кажа,че спорта им е  добър.Веднага отговориха, буквално за минути проблема беше решен.Лайв чата винаги е удобство.Дано проблемите с плащането да са били инцидентни, надявам се и в бъдеще да ги ползваме.

Връзка към мнение

Липсват ми 40 койна за да си завърша резервацията, която искам, ама пустия им обменен курс не иска да се вдигне още малко 🙂 Купуването допълнително на койни май ме мързи да го проучвам. 

Връзка към мнение
преди 12 минути , Георги каза:

Липсват ми 40 койна за да си завърша резервацията, която искам, ама пустия им обменен курс не иска да се вдигне още малко 🙂 Купуването допълнително на койни май ме мързи да го проучвам. 

 А не може ли да доплатиш с карта?

Връзка към мнение
преди 18 минути , iMari каза:

 А не може ли да доплатиш с карта?

Не, койните са все едно отделно платежно средство. То е като все едно да се чудиш дали можеш да разделиш плащането между карта и paypal. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото, имат и някаква Smart програма, която е нещо като програма за лоялност. Като събереш определено количество койни, можеш да активираш различни нива на програмата и получаваш отстъпка от всяка резервация спрямо нивото:

 

image.png

 

https://www.travala.com/smart-program

Връзка към мнение
преди 6 минути , Георги каза:

Не, койните са все едно отделно платежно средство. То е като все едно да се чудиш дали можеш да разделиш плащането между карта и paypal. 

Аха,не знаех 🙂

Т.е.за да си изразходим пълноценно койните от наградата, резервацията трябва да е близка като до 90 койна сума.

преди 5 минути , Георги каза:

Между другото, имат и някаква Smart програма, която е нещо като програма за лоялност. Като събереш определено количество койни, можеш да активираш различни нива на програмата и получаваш отстъпка от всяка резервация спрямо нивото:

 

image.png

 

https://www.travala.com/smart-program

Някъде ми се мерна,че Smart програмата не може да се комбинира с тази "покани приятел"

Връзка към мнение
На 4.12.2019 г. в 21:24, iMari каза:

Т.е.за да си изразходим пълноценно койните от наградата, резервацията трябва да е близка като до 90 койна сума.

Исках да кажа "90 евро в койни сума"

Да докладвам и аз.Резервацията мина успешно.Никакъв проблем с хотела.Пълната сума беще 101,88$,но няма условия да е без данъци и такси,както беше при букинг.Мине ли 100$/90 евро,значи си изпълнил условието.Изплатиха ни наградите.Ще се ползва и за в бъдеще 🙂

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 26.11.2019 г. в 15:26, Георги каза:

Добра опция е, че интерфейса позволява изключително лесен трансфер на въпросните койни от един портфейл в друг, така с два клика вместо с два профила с по 45 евро ние сме с един профил с койни за 90.

Георги,моля те да споделиш как точно се прехвърлят коини от един акаунт на друг.Наистина са нестабилна валута и стойността им в долари взе да се топи :).Преди седмица получената награда беше 50$,сега е 46,63$.

Връзка към мнение
преди 2 часа, iMari каза:

Георги,моля те да споделиш как точно се прехвърлят коини от един акаунт на друг.Наистина са нестабилна валута и стойността им в долари взе да се топи :).Преди седмица получената награда беше 50$,сега е 46,63$.

Влизаш в профила, който искаш да събере койните и си копираш адреса на портфейла, ето този низ е: (намира се ето тук: https://www.travala.com/my-wallet)

 

image.png

 

Цъкайки на иконката накрая трябва да го копира в паметта 🙂

 

След това се логваш в профила на изпращача, отиваш на същото място на withdraw, като на withdrawal address пействаш копирания стринг и сумата, която искаш да трансферираш:

 

image.png

 

Аз все още съм напред, както се вижда - $120 при първоначално получени $100, ама преди време бях на косъм от резервацията, която искам да направя, а сега се отдалечава 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Георги каза:

Влизаш в профила, който искаш да събере койните и си копираш адреса на портфейла, ето този низ е: (намира се ето тук: https://www.travala.com/my-wallet)

 

🙂

Много ти благодаря за подробните инструкции!Ей сега ще пробвам 🙂

преди 15 минути , Георги каза:

Аз все още съм напред, както се вижда - $120 при първоначално получени $100, ама преди време бях на косъм от резервацията, която искам да направя, а сега се отдалечава

А това как става,нещо не схващам?Как при теб койните са повече пари отколкото при мен?

Връзка към мнение
преди 28 минути , iMari каза:

Много ти благодаря за подробните инструкции!Ей сега ще пробвам 🙂

А това как става,нещо не схващам?Как при теб койните са повече пари отколкото при мен?

Ами когато аз съм получил бонуса койните са били евтини, ти си ги получила когато са били по-скъпи, а сега цената отново им пада, но все още не е до нивото когато аз съм ги получил 🙂

 

Бонусът е в койни, но в равносилната им сума в $/EUR към момента на получаване на бонуса. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако толкова лесно се прехвърлят пари от един профил на друг,най-оптималния вариант би бил да се покани нов профил,да му се прехвърлят наградите и с тях да направи нова резервация,с която да спечели още 100$ в койни.За съжаление,няма как да го пробвам,защото моите в момента са под 100$😔Но така донякъде може да се компенсира неудобството за разплащане в койни,които нито може да купиш до сумата,която ти трябва,нито пък може да допълниш плащането с друга валута.Просто като останат няколко по-малки от 100$/90евро суми в профилите ги обединяваш в нов профил и резервираш.Такива разни мисли ме владеят тази сутрин 🤣

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.