Прескочи до съдържание

Travala.com - нов сайт за резервации


koliob

Препоръчани мнения

Георги Матеев
преди 6 минути , iMari каза:

Точно това ми хареса и искам да продължа 🙂

 А как си обясняваш това, че продължават да ограничават набавянето на AVA? Става единствено, ако каниш приятел или намериш по-добра цена, за да ти върнат разликата в AVA. Не можеш да си я купиш. Някаква форма на първоначално привличане на интерес ли е?

 

Съдейки по името това най-вероятно е собствената криптовалута на Travala, самите те си я генерират и предполагам я ползват единствено за целите на сайта (бонуси, връщане на разлика, покана на приятели и тн). А може би не я продават, тъй като все още е нестабилна валута или просто не искат да навлизат прекалено надълбоко в крипто пазара.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

@ven62, това е темата, която те интересува 🙂Така и не предизвика особен интерес сред магеланци, може би заради относително неясното бъдеще на сайта, оттам и надеждността на неговата валута. Най-ясна представа ще добиеш, като почнеш с четенето от самото начало. В резюме - това е сайт, който има своя собствена крипто валута AVA. Два са начините да придобиеш AVA.

1.Като каниш приятели, те правят резервация за над 200$ и двете страни получавате по 25$. Тези суми бяха по-примамливи в самото начало, но ги промениха. Излишно е да казвам, че може да си правиш профили и да си пращаш покани.

2. Да намериш по-ниска цена на друг сайт и да пратиш линк. Разликата я изплащат в AVA.

 

Хубавото е, че койните се прехвърлят лесно между профилите и като натрупаш 200$ може да ги прехвърлиш в нов профил и вече с тях да играеш за награда, без да вкарваш реални пари.Лошото е, че намалиха размера на наградата и натрупването става по-бавно.....или не, защото AVA се вдига постоянно.

Това, което ми бяха превели в AVA като награда със стойност 50$ през януари, вчера минаваше 1000$.Няма гаранция, че този възход ще продължи, но така или иначе нищо не губиш. Плащаш реални пари, получаваш хотелско настаняване по пазарни цени, най-много да загубиш отстъпката. Моето мнение е че определено си струва риска. Все пак ще повторя предупреждението на експертите - в Травала е добре да се правят резервации, които ще ползваш скоро.

  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , iMari каза:

@ven62, това е темата, която те интересува 🙂Така и не предизвика особен интерес сред магеланци, може би заради относително неясното бъдеще на сайта, оттам и надеждността на неговата валута. Най-ясна представа ще добиеш, като почнеш с четенето от самото начало. В резюме - това е сайт, който има своя собствена крипто валута AVA. Два са начините да придобиеш AVA.

1.Като каниш приятели, те правят резервация за над 200$ и двете страни получавате по 25$. Тези суми бяха по-примамливи в самото начало, но ги промениха. Излишно е да казвам, че може да си правиш профили и да си пращаш покани.

2. Да намериш по-ниска цена на друг сайт и да пратиш линк. Разликата я изплащат в AVA.

 

Хубавото е, че койните се прехвърлят лесно между профилите и като натрупаш 200$ може да ги прехвърлиш в нов профил и вече с тях да играеш за награда, без да вкарваш реални пари.Лошото е, че намалиха размера на наградата и натрупването става по-бавно.....или не, защото AVA се вдига постоянно.

Това, което ми бяха превели в AVA като награда със стойност 50$ през януари, вчера минаваше 1000$.Няма гаранция, че този възход ще продължи, но така или иначе нищо не губиш. Плащаш реални пари, получаваш хотелско настаняване по пазарни цени, най-много да загубиш отстъпката. Моето мнение е че определено си струва риска. Все пак ще повторя предупреждението на експертите - в Травала е добре да се правят резервации, които ще ползваш скоро.

Супер, ще си ги прочета. Много благодаря.

Изпуснал съм тази тема, а по принцип, съм си Мара-подробната.

Връзка към мнение
преди 59 минути , antea каза:

@iMari тоест ти сега ако искаш можеш да направиш резервация за 1000 долара, без да похарчиш и една стотинка истински и твои пари, така ли?

Точно така.Едноседмичната почивка на Крит излезе безплатна, а вчера платих с AVA 10 дни престой на нашето море и пак остана доволна сума.Това са последните безплатни резервации, а преди това имам още. Под безплатни имам предвид платени само с AVA. Но в самото начало, когато koliob сподели за сайта наградите бяха големи и лесно се правеше врътката с новите профили, оттам и натрупването на AVA.

  • Харесвам 4
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 21 часа, iMari каза:

Хубавото е, че койните се прехвърлят лесно между профилите

Преди няколко месеца, когато исках да прехвърлям AVA коинс, имаше минимална сума за превод. Явно го направиха, за да предотвратят събирането на бонусите по различни имейли в един акаунт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , vorbis каза:

Преди няколко месеца, когато исках да прехвърлям AVA коинс, имаше минимална сума за превод. Явно го направиха, за да предотвратят събирането на бонусите по различни имейли в един акаунт.

Подсети ме, че пропуснах 🙂

Вече мин. сума за прехвърляне не е 500 AVA, както беше, а 30$, което доста улеснява процеса.

1801082656_.png.83dbbafbc8322d6e6ce69f29607d25d3.png

Явно вече им е важно да имат повече резервации, а ако са направени с AVA, може би това вдига курса на тази валута. Нямам идея, само предполагам 🙂

Все още, обаче, няма как да платиш само частично с AVA.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Курсът им в момента се влияе от чисто спекулативни неща и различни анонси, които правят. Последните седмици и месеци обявиха партньорства с Booking и Agoda и цената на техните монетки скочи рязко. Все още имат малко нощувки (общо под 2000 за Юли, от които 63% са платени с криптовалути в т.ч. и тяхната AVA). На който му е интересно, може да погледне тук репорта им за Юли: https://blog.travala.com/travala-com-monthly-report-july-2020/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 55 минути , Eagleman каза:

Последните седмици и месеци обявиха партньорства с Booking и Agoda

Както и с Expedia. Това Swipe също е интересно, май не е споменавано във форума.Реално можеш да си пазаруваш в интернет с AVA чрез Swipe Visa. @Eagleman, благодаря ти за линка!

 

 Явно вече може да си купуваш свободно АVA:

674654648_.png.eae6d0151aab378b6419cc9909530708.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , iMari каза:

Както и с Expedia. Това Swipe също е интересно, май не е споменавано във форума.Реално можеш да си пазаруваш в интернет с AVA чрез Swipe Visa. @Eagleman, благодаря ти за линка!

 

 Явно вече може да си купуваш свободно АVA:

674654648_.png.eae6d0151aab378b6419cc9909530708.png

Тъкмо пишех, че съм прочел темата от-до, но при направата на регистрация днес видях, че вече може да се купува AVA.

Какви са ви настроенията? Особено на хората, които са ползвали вече сайта и валутата и имат опит с нейната стойност във времето...дали пък да не подходим инвеститорски с това крипто 😄

Аз лично бих се радвал на някой друг съвет за ползване и купуване на крипто валута(Не само AVA), може и на лично, ако на някой му се занимава 🙂 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Според мен трябва да се прави строго разграничение между частта за пътувания и крипто частта. 

 

В първата включвам изпращането на покани на приятели, в последствие оптимизирането и завъртането на получените койни, така че да се получи максимална възвращаемост за бъдещи нощувки.

 

В крипто частта включвам, вече чистата инвестиция, от рода на да си купите AVA с реални пари с надеждата, че ще продължи да се вдига курса - т.е. нещо, което не се различава от другите крипто спекули, и за което нааай-малкото трябва да си имате минимална идея за какво иде реч в крипто света, а най-добре да си имате доста добра идея не само за това, но и за бизнес модела на Травала. За целта си иска четене за да си направите заключение дали точно това е най-доброто място за наливане на пари в крипто света измежду хилядите всякакви схеми. 

 

Аз лично удрям спирачка преди това да трябва да вкарвам реални пари за покупка на койни, освен ако не говорим за някаква сума да се доплати за да събера за резервация, която ми е нужна. Приятно съм изненадан от това, че 5 или 6 долара, които имах останали от едната покана, която бях пратил сега виждам че имат 165$ равностойност. Даже по едно време ги предлагах да ги преведа на Мари, че не и достигаха малко за резервация, а нямаше как да се купува AVA, ама се оказа че има минимуми за трансфер...предполагам че към днешна дата и двамата сме доволни, аз че не съм превел койните и тя че не е направила резервацията тогава, а си ги е запазила и сега са скочили многократно 🙂 Въпреки успеха към днешна дата, не мисля че това гарантира че курсът ще се качва със същите темпове и за напред, така че отношението си ми остава същото - супер за неочаквания бонус, но реални пари не бих "инвестирал", а при резервации на нощувки бих спазвал същия принцип - не много напред във времето и не за ключови нощувки. 

 

Обявените партньорства с booking.com, expedia и т.н. могат да наливат вода в мелницата на това да популяризират чрез тях марката Travala, но не означават нищо за рентабилността на бизнеса. Форумът също е партньор с booking.com, почти всеки може да стане техен партньор. 2000 нощувки на месец. дори взимайки предвид краха на резервациите за нощувки покрай вируса, все още са смешно малко за да говорим за сериозен бизнес, нещата все още са на фаза авантюра, . 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

От няколко часа следя стойността на AVA и доста играе, в момента падна с 3 пункта.

Ще се зачета повече и мисля да следя какво ще се случва следващите дни конкретно с тази валута. Според мен малка "инвестиция" си заслужава предвид, че с тежки за бранша времена сайтът е все още тук и развива платформата си.

Нищо не се губи да имаш активи в различни инструменти, до колкото видях опита в темата, AVA се е оказала печеливша, разбира се не е показател, че ще се повтори, но е умерен риск за хора склонни на такъв.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Внимавайте с инвестициите в Ava в момента, а и по принцип. Днес ще ги листнат за търгуване на една от най-големите крипто борси и се очакват големи движения в цената. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Съвсем приятелски съветвам всички без по-сериозен опит в крипто света да избягват реални инвестиции в AVA. Валута, покачила стойността си над 30 пъти за няколко месеца, светкавично може да се занули - понякога дори в рамките на часове (случвало се е не един път). Бизнес моделът на Travala - а това е единственото, стоящо зад AVA - е много далеч от голям или особено печеливш. Стойността на AVA в момента определено е нереално напомпана заради очаквания. Travala заедно със собствената им валута изглеждат по-скоро като нечий експеримент, който лесно и по всяко време може да бъде прекратен.

 

Ако ви се играе с крипто има далеч по-добри и устойчиви начини за изкарване на пари, но това е съвсем отделна тема.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Виждам, че и полети може да се букват през сайта, вероятно и тази екстра е от днес. Препраща към travelbybit, някой ползвал ли ги е?Малко по-скъпи са отколкото в сайта на АК и не излизат нискотарифки.Жалко, че го пуснаха сега, можеше и билетите до морето да излязат безплатни 🙂

BTW, в последният час има здраво покачване на AVA. Ако някой, някога ги е ползвал и са му останали дребни като на Георги, може да си поизтръска портфейла, да види дали пък не разполага с крупна сума 😉

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Прехвърлих темата, малко диагонално.

Не срещнах значителни оплаквания от минаването/неминаването на карти.

Някой има ли наблюдения:

- Виртуална карта на Revolut не мина за закупуване на AVA;

- При опити за букване на хотел (2 пъти) мастер картата на Diners не мина и се наложи да се набутам с един процент превалутиране на KK Visa на ДСК

 

Връзка към мнение

Описала съм подобни неволи няколко пъти. Имат някакъв проблем с плащането, който така и не разбрах от къде идва.Питах ги има ли ограничения за БГ карти, питах и ПИБ да не би сайта да е от рисковите. Отговора беше отрицателен и на двата въпроса. Хубаво е, че имат лайв чат през голяма част от денонощието и при проблем реагират. Лошото е, че тези проблеми продължават повече от половин година.

 

Връзка към мнение

Започнали са да връщат BUSD и то в Травала уолета, а не както до сега в crypto.com при отмяна на резервации, а аз мисля да отменям и ще се понатрупа сума.Тази валута я представят за стабилна, вързана за долара.Обаче не я виждам в crypto.com. Нещо чета и се мъча да загрея. Примерно ако я прехвърля в binance, където присъства, да я обърна в USDT и така да я вкарам в crypto уолета, от където да я изтегля.Или по-добре да я задържа като BUSD.

@Георги Матеев не ми се смей, а ми помогни ,please 🙂

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, iMari каза:

Започнали са да връщат BUSD и то в Травала уолета, а не както до сега в crypto.com при отмяна на резервации, а аз мисля да отменям и ще се понатрупа сума.Тази валута я представят за стабилна, вързана за долара.Обаче не я виждам в crypto.com. Нещо чета и се мъча да загрея. Примерно ако я прехвърля в binance, където присъства, да я обърна в USDT и така да я вкарам в crypto уолета, от където да я изтегля.Или по-добре да я задържа като BUSD.

@Георги Матеев не ми се смей, а ми помогни ,please 🙂

 

BUSD просто е Binance версията на щатския долар.

 

И BUSD (binance USD) и USDT (тетер) са вързани с долара 1:1, като двете крипто валути са практически с еднакъв курс. Има смисъл да обменяш BUSD в USDT единствено, ако за удобство предпочиташ да си прехвърлиш тетерите в crypto.com портфейла.

 

Не се смея, а искрено ти се радвам на крипто ентусиазма 🙂 

  • Браво 1
Връзка към мнение

Благодаря ти! 🙂Да разбирам, че BUSD е относително стабилен?

А какъв смяташ е най-лесният начин да обърна BUSD в кеш, така че да няма риск да оплескам нещата. Не виждам тази валута в crypto.com за да я изтегля по описаният от теб начин. Не ми е ясно и как да я измъкна от Травала.Мога да я нареждам в друг BUSD портфейл, но  не съм сигурна дали не е само в рамките на сайта.

На 5.08.2020 г. в 15:41, Eagleman каза:

Внимавайте с инвестициите в Ava в момента, а и по принцип. Днес ще ги листнат за търгуване на една от най-големите крипто борси и се очакват големи движения в цената. 

Коя е тази борса?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, iMari каза:

Благодаря ти! 🙂Да разбирам, че BUSD е относително стабилен?

А какъв смяташ е най-лесният начин да обърна BUSD в кеш, така че да няма риск да оплескам нещата. Не виждам тази валута в crypto.com за да я изтегля по описаният от теб начин. Не ми е ясно и как да я измъкна от Травала.

Стабилен е точно колкото и щатския долар. Чудех се дали да не сложа кавички, че доларът е пълно чао напоследък 🙂 А на другото сама си отговорила.

преди 5 часа, iMari каза:

да я прехвърля в binance, където присъства, да я обърна в USDT и така да я вкарам в crypto уолета, от където да я изтегля.

Първо прехвърляш BUSD от Travala уолета в Binance BUSD уолета (ако нямаш такъв си създаваш, разцъкай малко сама, че конкретно с тая борса/уолет нямам личен опит). Ако в Binance няма адекватна опция за директен фиатен трансфер към бг банкова сметка, то в Binance превалутираш към USDT, които на свой ред прехвърляш към crypto.com USDT уолета и после там ги правиш каквото искаш - примерно обръщаш в евро и нареждаш към бг сметка. Тук-там ще имаш дребни таксички по трасето, но това е неизбежно, ако искаш да извадиш парите кеш.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 7.08.2020 г. в 22:38, Георги Матеев каза:

обръщаш в евро и нареждаш към бг сметка

А не може ли в револютската? @vorbis, нали така ги изтегли? 

Значи BUSD ги обърнах в USDT и ги пратих  в crypto. Обаче не ми излиза опция да ги обърна във фиатна валута.Цъкам на exchange, но ми излизат само крипто валути.Къде бъркам?

 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 5 часа, iMari каза:

А не може ли в револютската? @vorbis, нали така ги изтегли? 

Значи BUSD ги обърнах в USDT и ги пратих  в crypto. Обаче не ми излиза опция да ги обърна във фиатна валута.Цъкам на exchange, но ми излизат само крипто валути.Къде бъркам?

 

Възможно е да са махнали директното превалутиране на USDT към фиат, при някои валути така направиха. В такъв случай мини примерно през биткойн: USDT -> BTC -> EUR и си готова. После си ги нареждаш където искаш, включително по Револют.

Връзка към мнение

Много ти благодаря, за пореден път! 🙂

Подобно нещо ми писаха от съпорта на binance и затова реших да мина по утъпканият  път в crypto. Нищо де, уча се.

В binance има опция евро да се прехвърли със SEPA.Може би утре, когато обикновено се вдига курса на AVA ще пробвам с нея.Пише че таксата е 1евро. И въпроса ми е ако дам Револютската сметка дали ще прехвърли безпроблемно.Някъде четох, че Револютските сметки нещо ги отрязват за преводи в евро, защото са с uk iban.Но пък четох, че UK дори след Brexit ще е в Sepa зоната. 

А в другият случай в бг банка не слагат ли голяма такса при входящи трансфери в евро?

Връзка към мнение

Голяма търговия падна! 🤣

USDT не можеше да го обърна в BTC, защото искаше по-голяма сума, затова минах през койните на crypto.com - CRO.Пак не ми излезе опция за fiat, но поне го обърнах в BTC....обаче пак не ми излизат реални валути, само крипто. Дали не бъркам някъде. Изтеглих приложението, защото обещават да мога да обръщам крипто в 5 фиатни валути. Айде пак повторна верификация със селфи, документи, селфи с документ :blink:

И най- накрая излезе надпис, че ще ми потвърдят верификация до 2-3 раб.дни :ohmy:

Вие през приложението ли обръщахте в евро?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.