Прескочи до съдържание

Travala.com - нов сайт за резервации


koliob

Препоръчани мнения

преди 3 минути , iMari каза:

Ако толкова лесно се прехвърлят пари от един профил на друг,най-оптималния вариант би бил да се покани нов профил,да му се прехвърлят наградите и с тях да направи нова резервация,с която да спечели още 100$ в койни.За съжаление,няма как да го пробвам,защото моите в момента са под 100$😔Но така донякъде може да се компенсира неудобството за разплащане в койни,които нито може да купиш до сумата,която ти трябва,нито пък може да допълниш плащането с друга валута.Просто като останат няколко по-малки от 100$/90евро суми в профилите ги обединяваш в нов профил и резервираш.Такива разни мисли ме владеят тази сутрин 🤣

Не съм сигурен дали резервация в койни би била валидна за изплащане на бонус, макар че не виждам да е експлицитно забранено. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Георги каза:

Не съм сигурен дали резервация в койни би била валидна за изплащане на бонус, макар че не виждам да е експлицитно забранено. 

Да,това е големият въпрос,но сега проверих,че при сума над 100$,дори в койни излиза етикетче с Reward US$50,а в един от чатовете съпорта ми писа,че щом поканиш приятел и изпише това-получаваш награда.Уточнявам,че не съм коментирала конкретно плащането в койни.

image.png.e6273d574dd7e826ddd10c276d654015.png

В момента,според мен им е все тая през колко профила резервираш и с какво резервираш,важното е да има резервации.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@iMari - курсът в момента е доста добър. Аз осребрих двата бонуса (първоначално $100) срещу резервация за $141 долара.

 

На 5-и януари ще докладвам дали има проблем след завъртането на пълното кръгче 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Георги,мерси,че ме информира за курса.Ама много е динамичен.Точно парите стигаха за резервацията,която ми трябваше, трансферирах ги в нов акаунт....в рамките на 20 мин курса падна и сега не ми стигат под 5 шибани койна да си довърша резервацията:russian_roulette:

Та ще чакам :blink:

П.П.Изненадва ме,че няма интерес към темата,очаквах magelanci.com да избухне,както стана с ММТ и линковете на booking.

Въпреки,че е занимавка и с неясно бъдеще,според мен travala.com е едно от най-добрите попадения.

@koliob,още веднъж👏(знам,че четеш,нищо,че не пишеш😉)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@iMari ами аз например се обърках, ако може примерно ти или @Георги да кажете колко истински пари (У) сте похарчили за всичките си резервации дотук, които иначе струват Х пари, ще ми се осмисли по-добре схемата  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, antea каза:

@iMari ами аз например се обърках, ако може примерно ти или @Георги да кажете колко истински пари (У) сте похарчили за всичките си резервации дотук, които иначе струват Х пари, ще ми се осмисли по-добре схемата  🙂

За две нощувки съм платила 101,88$.От тях възстановиха в профилите общо 100$,обаче в койни.Сега с Георги се опитваме да направим следната врътка-да прехвърлим койните в нов поканен профил и с тях да направим резервация за над 100$,(ама да платим в койни)за да ни изплатят наново 100$.На Георги му се е получило плащането,но на мен -не,защото курса на долар спрямо койн е много динамичен и не ми достига малко, за да ми покрие резервацията.Ако успея да резервирам две нощувки с въпросните койни и ни се получи врътката, ще стане така,че за 4 нощувки(две първоначално и две сега) съм платила само 1,88$ и ще получа нови 100$ награда   съм платила 101,88$реални пари,но ще получа пак нови 100$ в койни и тези нощувки ще излязат 1,88$ общо🙂

П.П.Редактирах мнението,за да е по-ясно,какво се плаща и получава съответно.

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

@Мари Николова, имам останали малко койни (61.63), които не ми трябват, ако искаш дай си портфейла и да ти ги пратя 🙂 Не се виждам в близко време да имам друг бонус, а и не стигат за нощувка никъде. 

 

@antea, в моя случай направих резервация за 115 евро, точно колкото струваше в booking.com. Хотелът виждаше резервацията като такава направена през booking.com Получих два бонуса от по 45 евро - за мен като канещ и за поканения, който направи резервация. След престоя двата бонуса бяха преведени бързо, но в равностойността на тяхната виртуална валута. Лесно можеш да ги обединиш на едно място, т.е. вместо два профила с по 45 евро, аз проимах един профил за 90 евро. Понеже курсът е динамичен и явно съм получил бонусите при спад, а сега има покачване на практика днес направих резервация за 127 евро, че даже и ми останаха малко още от койните им. 

 

Равносметка - реално похарчени 115 евро. Срещу тях получих една резервация в пари за 115 евро и още една (предстояща) за 127 евро. Както обикновено се казва - YMMV.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , antea каза:

чудесни резултати : ) само че защо при Мари ефектът е почти напълно безплатни нощувки, а при теб спестяването е 50%?

 

Мари прави допълнителна врътка. Тя гледа да покани нов профил, на който да преведе койните и който да направи резервация с тях, като по този начин генерира втора вълна на бонуси за двете страни, само че този път за тях са използвани само от виртуалните пари за резервиране. Дори и да работи (аз съм доста скептичен, но и също толкова любопитен 🙂) винаги в началото първите 100 долара са си реални пари от теб. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тя не е включила в сметките първите $100, или понеже има неизползвани койни за 100 си ги счита за плюс

Връзка към мнение
преди 16 минути , neuromancer каза:

Тя не е включила в сметките първите $100, или понеже има неизползвани койни за 100 си ги счита за плюс

Да,реално платени пари-101,88$,но 100$ от тях -върнати като награда.

 

преди 17 минути , Георги каза:

Мари прави допълнителна врътка. Тя гледа да покани нов профил, на който да преведе койните и който да направи резервация с тях, като по този начин генерира втора вълна на бонуси за двете страни, само че този път за тях са използвани само от виртуалните пари за резервиране. Дори и да работи (аз съм доста скептичен, но и също толкова любопитен 🙂) винаги в началото първите 100 долара са си реални пари от теб. 

Явно не съм разбрала.Реших,че си резервирал през нов профил с койни.Ако улуча курс ще пробвам този вариант.Така или иначе нищо не губиш.Нали трябва да се оползотворят койните,ако се получи с наградата,получи 🙂

Още нещо,което разбрахме- мин.сума за трансфер е 500 койна,което прави невъзможно обединяването на остатъци в портфейлите на различни акаунти в един.Което пък хич не е добре.За да се възползваш пълноценно от наградата,си трябват усилено планиране и динамични сметки :biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Никакъв проблем и с нощувка резервирана изцяло с бонус пари (от тяхното крипто). Даже в хотела ми дадоха фактурата за плащането, беше на името на Travala Limited. Т.е. в случая бяха използвали тяхната си фирма, а не да са през booking.

 

Последното е важно, защото често хотелите не си взимат парите предварително от резервации на booking и по-скоро таксуват клиента на място. И в такъв случай се налага да се обясняваш, че резервацията е предплатена, парите са дръпнати и т.н. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Работи ли към момента схемата? Някой друг ползва ли я вече?

Мисля да я пробвам, за началото на март да резервирам, но докато дойде ред  да разчитам на бонуса , ще са минали  повече от 3 месеца. Чудя се малко....

Връзка към мнение
преди 6 часа, Tani каза:

Работи ли към момента схемата? Някой друг ползва ли я вече?

Мисля да я пробвам, за началото на март да резервирам, но докато дойде ред  да разчитам на бонуса , ще са минали  повече от 3 месеца. Чудя се малко....

Ми до преди 2 дни работеше, по-свеж доклад от това няма накъде 🙂 Вече ти ще си прецениш дали ти се рискува, не мисля че 3 месеца са чак толкова много, но ако е ключово пътуване, с ограничен избор на места за нощувки, може да не рискуваш. Ако е нещо, при което  пропадане в последния момент не ти е чак толкова проблем, тогава според мен давай смело. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Tani каза:

Работи ли към момента схемата? Някой друг ползва ли я вече?

Мисля да я пробвам, за началото на март да резервирам, но докато дойде ред  да разчитам на бонуса , ще са минали  повече от 3 месеца. Чудя се малко....

Засега дават вид на читав сайт,но повече от няколко седмици напред да резервирам съм леко скептична.

И аз да питам.Направих още една резервация с реални пари  и пак имах същият проблем.Дайнърс го отхвърли,платих с Револют,веднага блокира парите,но вместо потвърждение,получих мейл,че времето за резервация е изтекло да съм направела ново плащане.Свързах се с чата, проблема беше веднага решен.Досега само аз явно имам проблем с плащането,имате ли идея каква може да е причината?Всички карти,които съм ползвала са били с достатъчна наличност и активни към момента на резервацията.През два различни профила съм резервирала,но резултатът е един и същ-разговор с чата.Поне мога да потвърдя със сигурност,че на спорта може да се разчита 🙂

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , iMari каза:

Засега дават вид на читав сайт,но повече от няколко седмици напред да резервирам съм леко скептична.

И аз да питам.Направих още една резервация с реални пари  и пак имах същият проблем.Дайнърс го отхвърли,платих с Револют,веднага блокира парите,но вместо потвърждение,получих мейл,че времето за резервация е изтекло да съм направела ново плащане.Свързах се с чата, проблема беше веднага решен.Досега само аз явно имам проблем с плащането,имате ли идея каква може да е причината?Всички карти,които съм ползвала са били с достатъчна наличност и активни към момента на резервацията.През два различни профила съм резервирала,но резултатът е един и същ-разговор с чата.Поне мога да потвърдя със сигурност,че на спорта може да се разчита 🙂

 

 

Ползват Stripe като система за разплащания, проблемът или е в тях, или в интеграцията им. Може и системата да маркира карти от България като подозрителни, знае ли се...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, за български карти и аз си го помислих.Но Револют не е българска.А при първата резервация даде засечка и с Пей Пал.Т.е.едва ли е проблема при мен,нещо браузер, устройство?

Връзка към мнение
На 21.12.2019 г. в 18:11, iMari каза:

през нов профил с койни.Ако улуча курс ще пробвам този вариант.Така или иначе нищо не губиш.Нали трябва да се оползотворят койните,ако се получи с наградата,получи 🙂

Йеее,врътката ми се получи 🙂

Прехвърлих койните в нов профил.От него направих резервация за над 100$ и след като мина получих нови 2х50$ :))))

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

То беше ясно, че дълго не може да се издържи на това темпо, особено като се има предвид лесния метод за прехвърляне между профили и доста добрия бонус. Според мен и това няма да издържи повече от месец-два като следващата стъпка е вероятно падане на бонуса до $30 например 🙂

Връзка към мнение
преди 17 минути , Георги каза:

То беше ясно, че дълго не може да се издържи на това темпо, особено като се има предвид лесния метод за прехвърляне между профили и доста добрия бонус. Според мен и това няма да издържи повече от месец-два като следващата стъпка е вероятно падане на бонуса до $30 например 🙂

И при 200$ мин.сума,пак е оферта.Освен това за всяка друга резервация под 200$,връщат по 2% в койни в портфейла,а има и спомената Smart програма.Като цяло съм много доволна до тук от сайта.Но само ние с теб си пишем тук,май 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 18 минути , iMari каза:

Но само ние с теб си пишем тук,май 🙂

 

Да, май само вие сте пробвали този сайт. Аз се разтърсих, но като че ли изборът е ограничен. Търся за Милано, но още нищо не съм си харесала. иначе имам голямо желание да пробвам и този сайт 🙂

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Понеже @koliob спомена travala като добър пример за продукт с криптовалута в темата за MCO картите, реших да се запозная в детайли със Smart програмата.И докато там се споменаваха едни амбициозни суми,тук нещата изглеждат по-скромни,но пак с не лоша възвръщаемост.

image.png.4eeaaf1a2d50d8d98c10ecf815d29b4a.png

Това е таблицата и разясненията по нея накратко.

Amount of AVA - това е сумата в койни,която трябва да бъде блокирана за периода на програмата.

SMART discount е процента,който получаваш като отстъпка веднага при резервация.

SMART loyalty е процента от сумата на резервацията,който получаваш в койни след престоя.

SMART bonus,а това е един вид лихва върху блокираната сума,която ти се начислява всеки месец в койни.

 

Да разгледаме най-високото ниво -Level 5-с най-хубави проценти,но и с най-висока блокирана сума.Към този момент 5000 AVA са около 820лв.Ако блокираме тази сума за период от година,получаваме 10% постоянна отстъпка при резервация + около 18% лихва за цялата година,което е около 150лв(пак към този момент).Това изглежда много добре,но само в случай,че стойността на AVA се задържи или увеличи.Това е и големият риск.Но пък може да прекратиш участието си в програмата веднага, стига да са минали поне 30 дни от влизането ти в нея.Т.е.ако видиш,че койните рязко се обезценяват излизаш от Smart и правиш резервация/и с натрупаната сума.

 

В този форум са се събрали не малко хазартни личности и ще ми е интересно да чуя какво мислите,заслужава ли си риска? 🙂

Сумите не са големи,а засега стойността на AVA е повече от задоволителна.Към средата на месеца ми преведоха към 200$ като награди в AVA койни.Почти веднага направих резервация за около 50$,в момента имам около 165$ в койни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , iMari каза:

Това изглежда много добре,но само в случай,че стойността на AVA се задържи или увеличи.Това е и големият риск.

Това общо взето резюмира всички подобни крипто схеми 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.