Прескочи до съдържание

Travala.com - нов сайт за резервации


koliob

Препоръчани мнения

преди 44 минути , iMari каза:

В този форум са се събрали не малко хазартни личности и ще ми е интересно да чуя какво мислите,заслужава ли си риска? 🙂

Сумите не са големи,а засега стойността на AVA е повече от задоволителна.Към средата на месеца ми преведоха към 200$ като награди в AVA койни.Почти веднага направих резервация за около 50$,в момента имам около 165$ в койни.

За мен единственото, за което има смисъл да се ползва този сайт е да се получи бонуса по рефералната им програма в максимално кратки срокове (в смисъл на резервации от днес за утре) поне докато дават до 50%. Успях да превъртя няколко пъти схемата когато бонуса беше до 100% от резервацията и после не съм участвал. А всякакви схеми, при които си купуваш нещо, чиято стойност е много неясна (в случая най-вероятно реално клоняща към нула) и не е ясно точно кога и/или на каква цена ще разтовариш считам за неподходящи за участие.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 23 минути , Георги каза:

Това общо взето резюмира всички подобни крипто схеми 🙂

 

Така е 🙂

Тук става дума за малки суми и възможността да излезеш сравнително сух при корабокрушение.За двумесечният опит, който имаме с тях наблюдавахме тенденция към покачване стойността на AVA.Със спечелени 100$ награда в койни при първа резервация,направих втора за 114$, улучвайки хубав курс.

Ако не се лъжа,реално няма как да си купиш AVA, освен ако не ги спечелиш като бонус или награда след резервация.Другият вариант е да станеш инвеститор.Не знам дали това може да се тълкува като добра обезпеченост.Но като изключим проблемите с плащането, които споменах,тези хора работят добре.Имам вече 4 резервации и всичко беше ок с хотелите.Може да разчиташ на бърз и надежден съпорт.Цените им са добри,без да са съмнително ниски.

 

 

Връзка към мнение
преди 13 минути , iMari каза:

Така е 🙂

Тук става дума за малки суми и възможността да излезеш сравнително сух при корабокрушение.За двумесечният опит, който имаме с тях наблюдавахме тенденция към покачване стойността на AVA.Със спечелени 100$ награда в койни при първа резервация,направих втора за 114$, улучвайки хубав курс.

Ако не се лъжа,реално няма как да си купиш AVA, освен ако не ги спечелиш като бонус или награда след резервация.Другият вариант е да станеш инвеститор.Не знам дали това може да се тълкува като добра обезпеченост.Но като изключим проблемите с плащането, които споменах,тези хора работят добре.Имам вече 4 резервации и всичко беше ок с хотелите.Може да разчиташ на бърз и надежден съпорт.Цените им са добри,без да са съмнително ниски.

Има много начини да си загубиш парите и едва ли този е най-смисления. Бих си позволил да ти препоръчам или да ползваш сайта по предназначение, докато дават екстра бонуси, или да забравиш за тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 28.01.2020 г. в 19:25, iMari каза:

Към средата на месеца ми преведоха към 200$ като награди в AVA койни.Почти веднага направих резервация за около 50$,в момента имам около 165$ в койни

Така се случи,че не успях да похарча тези останали 165$.Днес реших ей така да проверя какво става с тях.Станали са 234$ за по-малко от месец.Travala ще се окаже най-добрата оферта,на която съм попадала.

@koliob,поздрави 🙂

Сериозно се замислям да инвестирам в Smart програмата.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Заради китайския вирус ми се наложи да канселирам една резервация с безплатна отмяна, направена през Травала. Очаквах да получа автоматично сумата под формата на AVA криптовалута. Същата, с която бях платил тази резервация от получен бонус. Вместо това получих ето този текст:

Цитат

...To avoid exchange rate volatility, we will make a refund for you in the following stable Cryptocurrency: USDT (ERC-20).
Please provide us with your wallet address, so that we can proceed refund accordingly...

Портфейл с криптовалути нямам, нямам и желание да използвам подобни валути в бъдеще. Не знам как мога тази валута USDT да я обърна лесно и евтино до реални пари.

Какво бихте ме посъветвали? Някой друг с подобен опит? 

Предпочитам да ги върнат като АТА в акаунта ми в Травала, който да използвам след време (неопределено покрай вируса?!?).

 

Връзка към мнение
преди 4 минути , vorbis каза:

Заради китайския вирус ми се наложи да канселирам една резервация с безплатна отмяна, направена през Травала. Очаквах да получа автоматично сумата под формата на AVA криптовалута. Същата, с която бях платил тази резервация от получен бонус. Вместо това получих ето този текст:

Портфейл с криптовалути нямам, нямам и желание да използвам подобни валути в бъдеще. Не знам как мога тази валута USDT да я обърна лесно и евтино до реални пари.

Какво бихте ме посъветвали? Някой друг с подобен опит? 

Предпочитам да ги върнат като АТА в акаунта ми в Травала, който да използвам след време (неопределено покрай вируса?!?).

 

Май нямаме толкова напреднала база със знания на този етап, най-добре да им пишеш. Много е странно да резервираш с една валута, а да ти връщат друга. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

Май нямаме толкова напреднала база със знания на този етап, най-добре да им пишеш. Много е странно да резервираш с една валута, а да ти връщат друга. 

И мен ме озадачи това връщане по друга криптовалута. Моето обяснение е, че когато правих резервацията курсът на АТА валутата беше висок спрямо фиатните валути, а в момента на канселирането е нисък. Това ще означава, че ще трябва да получа при връщането 2-3 пъти повече АТА койни спрямо момента на покупката.

 

Писах им, че искам парите в оригиналната валута и по акаунта си. Ще дам отчет какъв е резултатът.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 час, vorbis каза:

Заради китайския вирус ми се наложи да канселирам една резервация с безплатна отмяна, направена през Травала. Очаквах да получа автоматично сумата под формата на AVA криптовалута. Същата, с която бях платил тази резервация от получен бонус. Вместо това получих ето този текст:

Портфейл с криптовалути нямам, нямам и желание да използвам подобни валути в бъдеще. Не знам как мога тази валута USDT да я обърна лесно и евтино до реални пари.

Какво бихте ме посъветвали? Някой друг с подобен опит? 

Предпочитам да ги върнат като АТА в акаунта ми в Травала, който да използвам след време (неопределено покрай вируса?!?).

 

Значително по-изгодно за теб е да приемеш USDT (това е криптовалутата Tether), която е в пъти по-ценна и стабилна от AVA. Ако приемеш AVA има голям шанс да загубиш половината стойност в рамките на дни. От Travala даже ти правят услуга с това предложение.

 

Направи си безплатен акаунт в crypto.com, където после за секунди можеш да генерираш USDT wallet и да пратиш адреса на Travala. И после в crypto.com акаунта си можеш да обърнеш тетерите във фиатна валута (примерно евро) и да си ги наредиш по банкова сметка в България или Revolut.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

@vorbis,интересно кога си направил резервацията?В началото на март курса на AVA страшно много се вдигна.Споменатите 234$ от последният ми пост за няколко дни минаха 400$.След като беше обявена световна пандемия доста бързо паднаха,но сега пак започнаха да се вдигат.В един момент си мислех да направя резервации с безплатна отмяна за да не загубя койните,но реших,че сега е времето да добия опит с крипто валута и да видя какво ще се случи.Действително тетерите са по-стабилна валута,освен това можеш да платиш резервация в Травала с тях.Като ти искат wallet address мисля,че имат предвид адреса на уолета в профила ти,т.е. не е необходимо да създаваш нов някъде другаде.

От друга страна по-вероятно е да ти предлагат друга валута,точно защото се притесняват,че ще ти дадат AVA койни,който има шанс в близко бъдеще да нараснат като стойност значително.Ако ти се рискува настоявай да ти върнат AVA.През чата ще стане по-бързо,отколкото по мейла.И после драсни два реда да кажеш как са се развили нещата 🙂

 

 

 

Връзка към мнение

Писах съобщение на Травала с молба да върнат парите в АТА, но ме отсвириха. Посочват в техния сайт, че това е начинът им за рефънд.

@iMari, къде виждаш, че има чат за връзка с тях? Аз виждам само форма за съобщения в Contact секцията. Иначе резервацията я направих в началото на март, когато курсът на АТА беше 2-3 пъти по-висок от настоящия. Така успях да направя една много добра сделка благодарение на @koliob (жив и здрав!).

@Георги Матеев Благодаря за препоръката на cripto.com! Спести ми ровичкане къде да създавам криптопортфейл, че съм гол и бос с криптовалутите и тепърва трябваше да разучавам.

 

Връзка към мнение
преди 13 часа, vorbis каза:

Заради китайския вирус ми се наложи да канселирам една резервация с безплатна отмяна, направена през Травала. Очаквах да получа автоматично сумата под формата на AVA криптовалута. Същата, с която бях платил тази резервация от получен бонус. Вместо това получих ето този текст:

Портфейл с криптовалути нямам, нямам и желание да използвам подобни валути в бъдеще. Не знам как мога тази валута USDT да я обърна лесно и евтино до реални пари.

Какво бихте ме посъветвали? Някой друг с подобен опит? 

Предпочитам да ги върнат като АТА в акаунта ми в Травала, който да използвам след време (неопределено покрай вируса?!?).

 

Мога да ти ударя едно рамо, като ги обърна вместо теб, и след това да ти пусна кеш по Револют или по сметка. Пиши ми на лично ако имаш нужда.

Връзка към мнение

Абе колкото и да им е добро предложението , което не коментирам защото не съм запознат, един вид подмолно те правят клиент на crypto.com или друг портфейл, а това мен малко ме ръчка по грешния начин. Със сигурност причините им не са чисто алтруистични, аргумент от типа на "нашата валута е смешна, за това плащаме в по-стабилна" няма как някой да го приеме със сляпо доверие 🙂 Смятам, че дори техния сайт да е обвързан с криптомеханизми е нормално да стоят и да могат да се обработват само в техния сайт. 

 

Ако направиш резервация с нормални пари пак ли са такива условията за refund, в крипто? Или е само за резервации направени в AVA?

Връзка към мнение
преди 6 минути , Георги каза:

Ако направиш резервация с нормални пари пак ли са такива условията за refund, в крипто? Или е само за резервации направени в AVA?

Този начин на рефънд е само за резервации направени с криптовалути:

Цитат

How can I get refund for my hotel booking?
Credit Card / Debit Card payment: The refund will be sent to the credit card that you used to pay for the booking.

Paypal payment: The refund will be sent directly to the account that made payment.

Crypto payment: According to our Financial Policy, we will make a refund in one of the following stable Cryptocurrencies: USDT (ERC-20) to avoid the exchange rate volatility.

Crypto.com Pay: You will receive a refund in the cryptocurrency that used to make the payment and the refund amount may differ due to the market’s current price of the cryptocurrency.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Получих мейл от Травала и ще съм много благодарна ако някой ми обясни какво имат предвид:

 

To celebrate the recent listing of the native token of Travala.com, we are giving away 50,000 AVA to active traders on Bitcoin.com exchange.
 

How can I participate?

  1. Sign-up or sign-in to exchange.bitcoin.com
  2. Trade more than $100 in volume in AVA pairs (AVA/BCH, AVA/BTC, AVA/ETH, AVA/USDT)

Please note, we are talking about trading volume. In case you are wondering how it’s calculated, here is how:

Trading Volume = Sum (executed buys of all AVA pairs) + Sum (executed sells of AVA pairs)

What can I win?

The first 500 Traders to qualify for the AVA Trading Airdrop will be receiving 100 AVA each.

Duration:

March 23rd 2020 10:00 UTC — March 27th 2020 10:00 UTC

When will rewards be distributed?

Rewards will be credited directly to your exchange account within 3 weeks after the end of the airdrop.

T&Cs apply. You can find them here.

 

Регистрираш се,купуваш с АVA койни ETH например, после ги обръщаш в USDT,с които пак купуваш AVA.Това ли е условието да получиш 100 AVA?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

@iMari аз получавам редовно подобни зарибяващи имейли от Травала, но дори не си правя труда да ги чета и да вниквам в поредната мега-супър-дупър промоция.

 

Относно казусът с рефънд при плащане с АТА валута. Рефъндите (понеже имах общо 4) ги правят в рамките на 2-3 работни дни, въпреки че в условията им е записано, че може да отнеме до 10 работни дни. Самият процес е следният: канселирате нощувката от профила; получавате имейл обикновено в рамките на 24 часа за отменената нощувка; втори мейл след още един ден, с който ви питат за USDT адреса ви. Отговаряте им и след 2-3 работни дни виртуалните пари са в криптопортфейла ви.

 

Всъщност целият този сценарий на рефънда с криптовалутите изглежда тегав, но не е чак толкова страшен, щом като аз за първи път се сблъсках с него и се оправих с мъничко помощ от страна на @Георги Матеев. Благодаря ти още веднъж!

 

Между другото по този начин може да си изтеглите бонуса от Травала - резервирате нощувка с безплатно канселиране на стойност максимално близка (но не по-висока от разполагаемия бонус) и след това я канселирате.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 минута , vorbis каза:

Всъщност целият този сценарий на рефънда с криптовалутите изглежда тегав, но не е чак толкова страшен, щом като аз за първи път се сблъсках с него и се оправих с мъничко помощ от страна на @Георги Матеев. Благодаря ти още веднъж!

Ей сега ти пращам адреса на тетер уолета ми, да почерпиш едно уискенце 🤣 Шегувам се, разбира се 🙂 Радвам се, че всичко е ОК!

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Ей сега ти пращам адреса на тетер уолета ми, да почерпиш едно уискенце 🤣 Шегувам се, разбира се 🙂 Радвам се, че всичко е ОК!

50-те долара от референцията се надявам да стигнат за едно уиски. Стига да не е в Шератон. 😃

 

Между другото тази референция изглежда в първия момент примамлива да се спечелят $50, обаче като се зачетох, трябва да купя и пазя в портфейла си ("stake") 50 MCO коини в продължение на 6 месеца. В момента 1 МСО = $4.86, което означава да заключа $200, което, извинявай, но не мисля да правя в настоящата ситуация. Тук, във форума, коментираме, че световни авиокомпании ще имат нужда от държавна помощ, за да се справят в тази криза, а една виртуална платформа може да изчезне както облачето на небето, днес я има, утре я няма.

Връзка към мнение
На 22.03.2020 г. в 22:26, vorbis каза:

И мен ме озадачи това връщане по друга криптовалута. Моето обяснение е, че когато правих резервацията курсът на АТА валутата беше висок спрямо фиатните валути, а в момента на канселирането е нисък. Това ще означава, че ще трябва да получа при връщането 2-3 пъти повече АТА койни спрямо момента на покупката.

 

Писах им, че искам парите в оригиналната валута и по акаунта си. Ще дам отчет какъв е резултатът.

От 22 март,от когато е поста,AVA имат увеличение около 60%,така че вероятно са се притеснявали точно от това.

 

На 31.03.2020 г. в 17:28, vorbis каза:

Между другото по този начин може да си изтеглите бонуса от Травала - резервирате нощувка с безплатно канселиране на стойност максимално близка (но не по-висока от разполагаемия бонус) и след това я канселирате.

Това също е много полезна информация за тези,които искат да се възползват от благоприятните обстоятелства.

Аз продължавам да трупам опит 🙂

 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 22.03.2020 г. в 22:55, Георги Матеев каза:

Направи си безплатен акаунт в crypto.com, където после за секунди можеш да генерираш USDT wallet и да пратиш адреса на Travala. И после в crypto.com акаунта си можеш да обърнеш тетерите във фиатна валута (примерно евро) и да си ги наредиш по банкова сметка в България или Revolut.

Искам да изтегля част от койните по описаният от теб начин.Само че, профила не е с моето име.Има ли риск в някоя от стъпките по прехвърляне, превалутиране и т.н, това да стане проблем.Crypto.com иска ли документ или верификация на лицето, което създава профила?

@vorbis от Травала имат ли изискване адреса на портфейла, който им даваш, да е на името на титуляра на профила в Травала?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 14 минути , iMari каза:

Искам да изтегля част от койните по описаният от теб начин.Само че, профила не е с моето име.Има ли риск в някоя от стъпките по прехвърляне, превалутиране и т.н, това да стане проблем.Crypto.com иска ли документ или верификация на лицето, което създава профила?

@vorbis от Травала имат ли изискване адреса на портфейла, който им даваш, да е на името на титуляра на профила в Травала?

Не вярвам да има значение Travala профилът на чие име е, предполагам те просто ще направят най-обикновен крипто трансфер до указан от теб адрес на портфейл (те са анонимни), но crypto.com определено искат верификация.

 

Направи акаунт на свое име в crypto.com за да можеш после да си наредиш парите по собствена банкова сметка с БГ. Преводът е евров и е безплатен от тяхна страна. Най-вероятно обаче приемащата българска банка ще те удари с някоя таксичка.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , iMari каза:

от Травала имат ли изискване адреса на портфейла, който им даваш, да е на името на титуляра на профила в Травала?

Никой никъде от Травала не е посочвал, че адресът трябва да е със същото име. Просто им даваш твоя тетер адрес.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Сега виждам, че през сайта може да се купува крипто валута през "най-голямата крипто борса",  както я описва Уики - Binance.

669324665_.png.ff3dcd55211af6f643aed75d7a0cc7f5.png

Ако правилно разбирам, може да си направиш някакъв портфейл от криптовалути, които да използваш за резервации.За купуването им може да плащаш дори в български лев:

1755423641_.png.dda3685bf6fb775ec7c81bc82d58ed90.png

Обаче все още не може да си купиш AVA и не мога да загрея защо. Както и доста други неща свързани с криптовалутите, де 🙂

Затова се надявам знаещите да ме ориентират. Виждате ли някаква бъдеща полза, в това да се купуват криптовалути в BGN и да се държат в портфейл на сайт за резервации?

 

 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Нагазваш в дълбокото - внимавай 🙂 Въпросите ти са по-скоро за темата с инвестициите.

 

С каква фиатна валута се купуват криптовалута е практически без значение, но определено не бих си държал криптото в портфейл на травъл сайт. Най-малкото ми звучи несигурно.

 

А бъдещата полза е очевидна, ако курсът на дадената криптовалута скочи. AVA нали ти плати хотела в Крит 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Георги Матеев каза:

AVA нали ти плати хотела в Крит

Точно това ми хареса и искам да продължа 🙂

 А как си обясняваш това, че продължават да ограничават набавянето на AVA? Става единствено, ако каниш приятел или намериш по-добра цена, за да ти върнат разликата в AVA. Не можеш да си я купиш. Някаква форма на първоначално привличане на интерес ли е?

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.