Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

В момента, stanimir каза:

П. П.  Колебаещите се - вземете някакво решение и толкова. 

Лесно ти е на теб, май истерята те свари след като тръгна на път 😂

 

преди 2 часа, Zai-1 каза:

....................................................докато заразеният шофьор от Банкок не се сърдел на китайските туристите и пак са добре дошли.

И за какво точно трябва да се сърди на туристите? Те да не са се разболяли нарочно и нарочно да са го заразили. 

 

преди 58 минути , Zai-1 каза:

 По принцип при всяко ходене до Азия съм била и в Тайланд и смятам че горе долу го познавам и това тръгване изведнъж на всички с маски ми показа, че нещо не е наред. 
 

Естествено, че всеки има свое ниво на толерантност и е нормално да се съобразява с него. Щом обстановката там ви притеснява, решението да се върнете си е изцяло ваше и не е нужно да се аргументирате. Обаче, много повече би следвало да се притеснявате когато в обществения транспорт до вас седне човек без маска и през минута си бърше носа с голи ръце, щото няма и кърпичка. Тия дни точно тези хора ме притесняват много повече, а те са в изобилие, отколкото това че масово се носят маски.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 6.02.2020 г. в 11:19, Blagovesta78 каза:

В събота летим за Бангкок от Дюселдорф през Дубай с Емирейтс. Ще имаме 5 дни там,после 3 в Сингапур и една седмица на Бали. Вече цялата тази истерия с корона вируса ми идва в повече и се чудя дали да летим?Някак си немога да си представя на 40 градуса жега да се разхождам с маска...Има ли някой който да е в Бангкок или скоро е бил да направи  update   от там?Мерси!

Извинявам се, че е много извън темата, ама като се върнете от почивката, ако са ви останали батове мога да ви ги взема, понеже и ние в края на месеца отиваме към Тайланд 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
37 minutes ago, mililia said:

Лесно ти е на теб, май истерята те свари след като тръгна на път 😂

 

И за какво точно трябва да се сърди на туристите? Те да не са се разболяли нарочно и нарочно да са го заразили. 

 

Естествено, че всеки има свое ниво на толерантност и е нормално да се съобразява с него. Щом обстановката там ви притеснява, решението да се върнете си е изцяло ваше и не е нужно да се аргументирате. Обаче, много повече би следвало да се притеснявате когато в обществения транспорт до вас седне човек без маска и през минута си бърше носа с голи ръце, щото няма и кърпичка. Тия дни точно тези хора ме притесняват много повече, а те са в изобилие, отколкото това че масово се носят маски.

Идеята ми беше, че китайците болни или не са добре дошли, туризмът е над всичко, а в същото време имаше голямо недоволство на хората там срещу властта и нарастващите случеи. Няма значение всъщност, който е искал - ми е разбрал постовете.
За застраховките проверете и в Армеец- аз чета и не виждам такава клауза за епидемия. Отделно като им се обаждах от там да ги питам ако сменя датата на билетите дали го покрива застраховката отмяна на пътуване, ми казаха, че го поемат само ако е обявена пандемия. Та не пречи да се провери и там. Ако са променени вече условията няма какво повече да кажа за риска.

Връзка към коментар

Тази сутрин пристигнахме в Банког. Половината самолет беше с маски, не видях термокамери на летището. Много семейства с малки деца пътуваха и повечето бяха без маски. На Ханойското летище имаше термокамера, има разяснителни плакати, из града повечето хора са с маски, но те май така си ходят по принцип. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 38 минути , Zai-1 каза:

Не намирам клауза за епидемия.

2EE59CE9-D051-4301-8252-C65279B3601B.jpeg

E63C0D49-5074-4186-8B4B-8C1CE096BD1C.jpeg

Така и аз не виждам да пише, но трябва да се изчетат целите общи условия. Може да е написано в определението за рисковете, може да е написано където се описва какви разходи се плащат. При Дженерали е в специалните условия, но може да бъде на всяко друго място.

А, може и наистина да липсва, като изключение. 

Връзка към коментар
15 minutes ago, mililia said:

Така и аз не виждам да пише, но трябва да се изчете целите общи условия. Може да е написано в определението за рисковете, може да е написано където се описва какви разходи се плащат. При Дженерали е в специалните условия, но може да бъде на всяко друго място.

А, може и наистина да липсва, като изключение. 

Т.12.24 и 12.25 са много разнообразни -война, въстание, ядрени експлозии, терористични действия и т.н  щом и там няма епидемия не виждам защо да е  на друго място.

Връзка към коментар
преди 7 минути , bobole4e каза:

Интересно, ако застраховката е сключена по-рано, например средата на декември-пак ли няма да я признаят?

За Дженерали - да. Условието си го има и ще го приложат щом са го предвидили като изключен риск преди епидемията. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
13 minutes ago, bobole4e said:

Интересно, ако застраховката е сключена по-рано, например средата на декември-пак ли няма да я признаят?

Идеята на застраховката е да те предпази от случайни събития! Ако преди да тръгнеш знаеш, че има епидемия и въпреки това тръгнеш и се заразиш, това за застрахователите не е случайно събитие. Чисто юридически обаче е интересно въз основа на какво решава застрахователя, че има епидемия и коя е територията която изключва? Ако в Ухан има епидемия, но посетя град на 1000 километра от Ухан, пак ли застроховката няма покритие? Коя институция трябва да обяви, че има епидемия за да ми изключи риска застрахователя? Ако няма формално решение на институция, но има много медийни статии за епидемия, това също ли е причина да не плати застрахователя?

Връзка към коментар

Круизният кораб в карантина край Япония може да се окаже най-голямото огнище на вируса извън Китай...

 

На борту круизного лайнера "Даймонд принцесс", который находится в карантине близ Иокогамы, еще 41 человек заразился новым коронавирусом. В общей сложности число заразившихся на борту достигло 61.

https://www.bbc.com/russian/news-51414900

 

Япония не е допуснала акостирането на круизния кораб Westerdam

 

Япония не пустила в порт лайнер Westerdam из-за подозрения на коронавирус
Подробнее на РБК:
https://www.rbc.ru/rbcfreenews/5e3d1d4f9a79472d0f5580c4

 

Ето и историята з апочиналия лекар на български и реакцията на китайските власти

 

Д-р Ли, който пръв вдигна тревога за новия коронавирус, почина от заболяването

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30421860.html

Връзка към коментар
преди 6 минути , Topfly каза:

Идеята на застраховката е да те предпази от случайни събития! Ако преди да тръгнеш знаеш, че има епидемия и въпреки това тръгнеш и се заразиш, това за застрахователите не е случайно събитие. Чисто юридически обаче е интересно въз основа на какво решава застрахователя, че има епидемия и коя е територията която изключва? Ако в Ухан има епидемия, но посетя град на 1000 километра от Ухан, пак ли застроховката няма покритие? Коя институция трябва да обяви, че има епидемия за да ми изключи риска застрахователя? Ако няма формално решение на институция, но има много медийни статии за епидемия, това също ли е причина да не плати застрахователя?

Статийте не следва да имат значение, а акт на институции, въпреки че ще се използва всяко основание да откажат плащане. В случая, обаче, СЗО обяви такова събитие, но не помня, дали беше само за Китай или в световен мащаб. Но, който има такава клауза е добре да го има предвид. Ако съм някъде и ми откажат поемане на разноски, няма да е точния момент да вляза в спор с тях. 

Съобщението, което са пуснали на сайта си, че застраховките не важат за Китай, може да се интерпретира по скоро като предупредителна информация, че на територията на Китай няма да покриват заболявания от корона вируса заради тази клауза. Иначе в териториалния обхват Китай не е изключен. Изключени са Иран, Северна Корея и още една страна, но не помня коя беше. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, stanimir каза:

Аз цял ден гледам десетки американци, австралийци, англичани и французи без маски.  Точно в момента има десетина около мен.  Да ги снимам ли за по-достоверно? Да им кажа ли, че са смешници? 

Ако се снимат в героични филмчета и качват филмчетата в мрежата - кажи им. Ако просто правят това без да демонстрират каквото и да било и без видимо да избиват някакъв комплекс - ами тяхна си работа. Все пак те не от вчера са свободни хора и знаят какво да правят със свободата си.

Връзка към коментар

За застраховките - обяснение, което е валидно в (почти) глобален мащаб:

 

https://www.squaremouth.com/press-room/travel-insurance-explained-as-coronavirus-impacts-travel-worldwide/

 

 

https://www.squaremouth.com/press-room/china-coronavirus-outbreak-impact-travel-insurance-explained-squaremouth/ 

 

 

https://www.squaremouth.com/press-room/china-virus-outbreak-concerns-covered-travel-insurance-upgrade/

 

Това е брокер, който продава и на български граждани, тоест ако условията на тукашните застрахователи не устройват някого, може да пробва при „квадратната уста“.

 

Най-евтината застраховка за една седмица в Китай и покритие $50000 в момента се продава за $149 - около 5 пъти над обичайната цена. При това Tokio Marine, 7 Corners и другите застрахователи от по-ниския ценови клас въобще липсват на пазара. Сега полици продават само две компании - DogTag и много мощната USA-Assist. НИТО ЕДНА полица не предлага покритие над $50000.

Връзка към коментар
преди 5 часа, ivailo_radev каза:

Извинявам се, че е много извън темата, ама като се върнете от почивката, ако са ви останали батове мога да ви ги взема, понеже и ние в края на месеца отиваме към Тайланд 🙂

За съжаление днес след много умуване, сторнирахме всичко, и няма как да помогна с тайландски батове. Така че 3 седмици или си оставаме в Германия, или трябва набързо нещо из Европа да измислим....Никак не ми се седи в Германия 😪

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , Blagovesta78 каза:

За съжаление днес след много умуване, сторнирахме всичко, и няма как да помогна с тайландски батове. Така че 3 седмици или си оставаме в Германия, или трябва набързо нещо из Европа да измислим....Никак не ми се седи в Германия 😪

Правилно сте решили! В Китай е много опасно сега... Вместо да рискувате, защо не отскочите до Сирия? :grin:

 

Още малко полезна информация за застраховките и Китай: https://www.insuremytrip.com/travel-insurance-plans-coverages/coronavirus-travel-insurance/

Хубаво е, че обясняват и за круизите.

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Topfly каза:

Ето и историята з апочиналия лекар на български и реакцията на китайските власти

 

Д-р Ли, който пръв вдигна тревога за новия коронавирус, почина от заболяването

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30421860.html

Най-показателното от случая е следното: "Четири дни по-късно той е извикан в Бюрото за обществена сигурност, където му е казано да подпише документ, в който се казва, че е „направил неверни коментари“, които „силно са нарушили социалния ред“. Ли беше един от осемте души, за които полицията съобщи, че са разследвани за „разпространение на слухове“ заради това, че са предупредили за новия вирус. По-късно местните власти се извиниха на д-р Ли."

Не е сигурно точно как е починал доктор  Ли, защото когато предупреждава за вируса изведнъж изчезва. Арестуват го в китайски стил, пребиват го и го принуждават да подпише разни признания и документи. Не е ясно дали е починал действително от вируса или от полицейските действия, но няма да давам повече подробности да не ми кажат пак, че вкарвам политика. Това е положението в Китай.

 

А, аз очаквах и тук да ги хване паниката испанците, но няма такова нещо. Не виждам никой да се мотае с маски, дори китайските туристи са без маски. И всички продължават да си пазаруват от местните китайски магазини.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Малко смях и намигване към ситуацията, ама мъжът ми тази вечер се върна доволен с една кутия предпазни маски, произведени в.... Хубей. Градът е Сантяо... Бяха изчезнали от аптеките повече от две седмици, това било ново зареждане - така му казала аптекарката. 😉

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Дано са на прав път с предположенията си за панголина! Това може да бъде голяма крачка напред!

 

А това...

Цитат

Вицепремиерката Сун Чунлан, която отговаря за мерките срещу заразата, е разпоредила представители на правоохранителните органи да посещават всеки дом врата по врата и да мерят температурата на всички жители в града, както и да ги разпитат за контактите им. „Това е народна война срещу вируса и всеки дезертьор ще се покрие с петното на позора“, заявила тя.

 

disapproving_look.jpg

 

11 000 000 души, мадъфакъ Донке ле! И асансьорите в небостъргачите са изключени!

Връзка към коментар

Е там и друго пише

"Китай забрани търговията с диви животни заради вируса"

Ако това остане, ще има поне някаква полза от цялата суматоха

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Goal & Boss каза:

Ако се снимат в героични филмчета и качват филмчетата в мрежата - кажи им. Ако просто правят това без да демонстрират каквото и да било и без видимо да избиват някакъв комплекс - ами тяхна си работа. Все пак те не от вчера са свободни хора и знаят какво да правят със свободата си.

Беше споменато за клипче с хора без маски,  сценария за героизма дойде после. А иначе никой не гледа странно тези без маски.  Всеки  решава за себе си и явно хората са ок с това. 

 

Знаят какво да правят със свободата си, но явно националната принадлежност определя, кога трябва да си "обществено отговорен"  и кога може да се държиш "свободно" 

 

Въпросните медии много отдавна не са това което бяха, дори самия президент на САЩ го казва нееднократно. Българската им издънка пък съвсем. 

 

П. П. Маски от различни модели има на всяка втора сергия във Виетнам и Камбоджа,  има и места на които ги раздават безплатно. Някой заведения са с надпис на входа "Не обслужваме китайски граждани" ,  което напомня за едни други времена, но вероятно и тогава се е възприемало за нещо нормално и обществено необходимо. Няма масово психясване и истерия. Има указания и това е. Животът си тече обичайно. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 6 часа, Blagovesta78 каза:

За съжаление днес след много умуване, сторнирахме всичко, и няма как да помогна с тайландски батове. Така че 3 седмици или си оставаме в Германия, или трябва набързо нещо из Европа да измислим....Никак не ми се седи в Германия 😪

Ми ей ти ги острови - Канарски, Балеарски, Азорски, Кабо Верде...

Аз съм извадила летните дрешки и след малко, отиваме на плаж на Лансароте:))))

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.