Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 32 минути , samuraika каза:

Не всичко е Световна Коспирация.

Китай правят, каквото могат, всеобщото мнение за сега е, че отговарят адекватно на ситуацията. Известно е, че българите винаги се справят най-добре и знаят най-много, но да не дава Господ да трябва да се доказва в практика.

Не знам за каква конспирация става въпрос и какъв опит имаш по отношение на Китай, но има редица обективни факти, които показват, че властите в тази страна не предоставят на публиката достоверна информация. Подобни практики има в Русия, където все още няма нито един заразен..

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , koliob каза:

Не знам за каква конспирация става въпрос и какъв опит имаш по отношение на Китай, но има редица обективни факти, които показват, че властите в тази страна не предоставят на публиката достоверна информация. Подобни практики има в Русия, където все още няма нито един заразен..

...и понеже има обективни факти, от това следва че? Засега органи, които обективно и фактологично са доказали, че са безпристрастни и надеждни, казват, че Китай отговарят адекватно на ситуацията. Ти си имаш твои си съображения да не вярваш на Киатй, аз си имам мои си съображения да не вярвам на "един човек в нета каза....". Ако имаш някакви конкретни данни и статистика, която не е изнесена от официалните органи - моля сподели. Но спекулации от типа "те Китай и Русия си лъжат за всичко" не помагат с нищо в случая. Щото САЩ са самата прозрачност, или пък ЕС е символ на ефикасност и мълниеносни правилни решения, та затова сме седнали китайците да дъвчем. Айде да не мятаме камъни за спорта. Може скоро да се отвори възможност и на други нации "да се докажат" в прозрачност и ефективност, да не дава Господ!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 26 минути , samuraika каза:

...и понеже има обективни факти, от това следва че? Засега органи, които обективно и фактологично са доказали, че са безпристрастни и надеждни, казват, че Китай отговарят адекватно на ситуацията. Ти си имаш твои си съображения да не вярваш на Киатй, аз си имам мои си съображения да не вярвам на "един човек в нета каза....". Ако имаш някакви конкретни данни и статистика, която не е изнесена от официалните органи - моля сподели. Но спекулации от типа "те Китай и Русия си лъжат за всичко" не помагат с нищо в случая. Щото САЩ са самата прозрачност, или пък ЕС е символ на ефикасност и мълниеносни правилни решения, та затова сме седнали китайците да дъвчем. Айде да не мятаме камъни за спорта. Може скоро да се отвори възможност и на други нации "да се докажат" в прозрачност и ефективност, да не дава Господ!

Всеки е свободен да вярва в каквото и на когото иска. Исках да обърна внимание, че според мен, не може да се разчита на предоставяната от Китай информация. Не може да се вярва на хора, които са допуснали да се случи това:

https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Chinese_Famine

и след това половин век са се правили, че никога не е имало такова нещо. 

https://www.theatlantic.com/international/archive/2012/05/after-50-years-of-silence-china-slowly-confronts-the-great-leap-forward/257797/

В момента може да не са същите хора, но са буквално техните деца и внуци на власт. За мен този аспект е изчерпан и няма да пиша повече.

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 1 час, samuraika каза:

Засега органи, които обективно и фактологично са доказали, че са безпристрастни и надеждни, казват, че Китай отговарят адекватно на ситуацията.

Ако искаш, запознай се с този материал, чисто информативно. Не твърдя, че е 100 % истина, но вероятно авторът разполага с някаква информация, която ние нямаме.

От друга страна, не очакваш WHO да скочи и открито да каже, че китайците са се издънили, нали? И то в разгара на кризата. Такива изявления, ако ги има, ще бъдат направени постфактум, при по-спокойна обстановка... така си мисля.

Факт е обаче, поне за мен, защото следя темата откакто се появи в новините, че WHO бяха държани настрана от проблема относително дълго време и е факт, че международните експерти бяха допуснати в Поднебесната едва преди седмица. Да, само преди седмица! Това е месец и половина след установяването на вируса.

А колко е сериозно положението - ами ето колко: буквално преди час е постигната договореност САЩ да изпратят свои експерти в Китай, които да се включат в борбата с nCoV. Говорим за междуправителствено споразумение, а не за американци в състава на WHO или друга международна организация. Предполагам си наясно какво им е струвало на китайците да направят тази крачка - да помолят (на практика) за помощ своя архивраг.

Така че аз също си имам едно на ум относно официалните данни от Китай - за тях имиджът в момента е много важен и отстъплението от завоюваните позиции ще бъде правено с много малки крачки. Съвсем неотдавна и други от тяхната групичка яростно отричаха за един свален самолет, а след три дни обърнаха палачинката. Но въпреки всичко продължават да крият информацията за случая. А всички знаем и за 26 април 1986... Не е като да нямат опит в укриването на масови бедствия тия другарчета. Затова - винаги едно на ум с тях! Правя уговорката, че става дума за големците, не за обикновените хора.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ситуацията започва да прилича на лош холивудски филм 😞 Казахстан са спряли всички влакови, автобусни и въздушни връзки със съседен Китай. Спряли са и издаването на визи за китайски граждани.

 

Kazakhstan Shutting Down Transport Links With China Over Coronavirus Fears

https://www.rferl.org/a/kazakhstan-shutting-down-transport-links-with-china-over-coronavirus-fears/30404084.html

 

Грузия също прекратява полетите към Китай.

https://www.georgianjournal.ge/society/36172-georgia-to-suspend-direct-flights-from-china-as-toll-from-coronavirus-exceeds-100.html

 

Jetstar Asia спира полетите ди Китай до 31-ви март

https://www.jetstar.com/sg/en/travel-alerts#Flights to mainland China

 

Полетите от съседна Индия също спират временно.

 

Air India, IndiGo Suspend Flights Between India, China Over Coronavirus

https://www.ndtv.com/india-news/coronavirus-air-india-suspends-delhi-shanghai-flight-from-january-31-to-february-14-2171630

 

 

Връзка към мнение

Отнесохте се с теории на конспирацията. Има чисто обективни причини тия вирусни епидемии да избухват периодично в такъв мащаб в тази част на света:

-Гъстота на населението. Голяма.

-Търговски оборот. Голям, изисващ всекидневни придвижвания на милиони хора, на стотици километри.

-Културни особености. Ядат практически всичко, което ходи, бяга, пълзи, лети, плува и се катери. И често го ядат полусурово. Може и да е вкусно, ама в случая се твърди, че заразата е тръгнала от змии.

 

Цените на петрола и рецесията. Вирус. Класически "Черен лебед" по Талеб. За тези, които не са го чели...не знаете колко сте изпуснали.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Евакуираните от Китай Британци ще останат 14 дни в карантина...

 

Coronavirus: returning Britons could be kept in quarantine for 14 days

https://www.theguardian.com/world/2020/jan/29/coronavirus-returning-britons-could-be-kept-in-quarantine-for-14-days

 

Евакуираните австралиските и новозеландските граждани ще прекарат 2 седмици в карантина на остров Рождество (искам и аз такава карантина 🙂)

https://www.vesti.bg/sviat/zapochna-evakuaciiata-na-chuzhdencite-v-uhan-virusyt-ubiva-vse-poveche-6105024

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, stefanrusev каза:

Направо не мога да повярвам колко приказки се изприказваха  и почти нищо конкретно !!!! 

 

Абсолютно!

Щото ако не ни предупредят по интернет да не вярваме на всички данни, изнесени от Китай, току виж сме им повярвали. А друго си е, като не им вярваме.

Айде да си стиснем ръцете на алековото "всички са маскари" и да се върнем към обсъждане на епидемията, а не на идеологическите устои на Поднебесната.

 

@koliob ни най-малко нямам доверие на властите в Китай. Нито тая топли чувства към режима. Само ми обясни, като казваш да не вярваме на данните изнесени от там, какво точно казваш? Че са повече, че са по-малко, че има пандемия, че проблема е голям, че идва края на света? Нали рабираш, че нищо не казваш.

 

Данните за болните и смъртните случаи нарастват с геометрична прогресия, вече регистрираните случаи на заболели подминаха SARS, опасявам се, че и смъртните случаи ще се окажат повече.

При някои хора болестта протича много леко - при други се усложнява много бързо. Случаят със заразен щофьор на автобус в Япония (возил туристи от Ухан) и този в Германия - на германец , заразен от китайски колега в командировка - показват, че заразата се предава в инкубационния период, когато още носителят няма симптоми на болен. Това е различно от SARS. Освен това вирусът за пръв път се е прехвърлил върху хора и тепърва ще мутира и ще се нагажда. Гадна ситуация, дано се овладее бързо.

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, samuraika каза:

Но спекулации от типа "те Китай и Русия си лъжат за всичко" не помагат с нищо в случая. 

 

Помагат да си вземеш изпита с шестица без да се явяваш на изпит. 

 

Брани така си пише, щото е пристрастен. Ще го питам пак, когато вируса задуха от всичките китайски климатици! 

 

П. П.  И съвсем сериозно предлагам на следващите магелански сбирки да се мери температурата на присъстващите. Това е събиране на пътуващи хора и твърде вероятно винаги ще има някой  бил наскоро в региона. При този инкубационен период не винаги може да се хване, но все пак ще вдъхва някакво спокойствие.

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 9
Връзка към мнение
преди 2 минути , stanimir каза:

 

Брани така си пише, щото е пристрастен. Ще го питам аз, когато вируса задуха от всичките китайски климатици! 

 

А, дреме му на него! Неговата маска филтрира всичко, той в София на Орлов мост си диша спокойно с нея, та някакъв вирус ще го стресне!

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към мнение

Не подкрепям конспиративни теории или че партията майка крие (Но исторически факт партията Чернобил го кри), но факт е , че първите случаи са от края на декември, преди почти два месеца, а WHO вдигна пушилка буквално преди седмица... Авиокомпаниите си спряха полетите, държави спряха да дават визи на китайци, а самия Китай не си затваря границите и ги пуска да щъкат  навсякъде както могат... Не разбирам от политика, управление на зарази и хора, но си мисля най-логично беше Китай да си затвори границите, гарите и летищата...

Връзка към мнение

Извинявам се, но не мислех, че магеланците са толкова вманиачени на тема здравна сигурност. Мнения на експерти могат да се намерят всякакви. Едните с мания за пандемия, другите- с идеята , че грипа Филаделфия е 40% по-смъртоносен. Сигурно истината е някъде по-средата. За отменените полети - не е приятно. Но аз го изживях подобно нещо с Фукошима. Пак Бритиш ми отмениха полета до Япония, а Амазара круиза, защото всички щели да измрат в Япония от ядрено обгазяване:))) А тук и Китай е врагът, че дори и параноята е по-силна. Ще се види каква е истинага в края на февруари. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

IKEA затваря половината от магазините си в Китай...

 

Ikea shuts stores in China as coronavirus spreads

https://www.thelocal.se/20200129/ikea-shuts-stores-in-mainland-china-as-coronavirus-spreads

 

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Trumtram каза:

Не подкрепям конспиративни теории или че партията майка крие (Но исторически факт партията Чернобил го кри), но факт е , че първите случаи са от края на декември, преди почти два месеца, а WHO вдигна пушилка буквално преди седмица... Авиокомпаниите си спряха полетите, държави спряха да дават визи на китайци, а самия Китай не си затваря границите и ги пуска да щъкат  навсякъде както могат... Не разбирам от политика, управление на зарази и хора, но си мисля най-логично беше Китай да си затвори границите, гарите и летищата...

Пък една лекарка онзи ден е казала на наш медицински представител да не припарва до болница без маска, защото имаме огромен брой болни от пневмония и отделенията са пълни,  но още не изнасят официални данни,  за да не ни плашат. 

Мен ако питаш, трябваше вече да са го обявили, да са затворили въздушното ни пространство, сухопътните граници и да ни спрат вноса на каквато и да било храна през зимата,  още по-добре на Коледа. Още на втория регистриран случай. 

 

На мен пък ми е жал за китайчетата. Те толкова много работят и точно на най-големия им празник в годината,  им превръщат прибирането и придвижването по време на почивка в тотален кошмар. 

 

П. П. С това си мнение не искам да твърдя, че пневмонията е повече или по-малко опасна, но трудно можеш да прецениш риска от нещо напълно ново за няколко дни. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Air Asia (AIABF), which has flights from Thailand and Malaysia to Wuhan, the epicenter of the coronavirus outbreak, said it has suspended all flights to the city until February 29.

 

Икономическите ефекти вероятно ще бъдат сериозни

 

Japanese automaker Toyota said it would keep its plants in China closed until at least February 9.

Tech giant Foxconn said Wednesday that Taiwan staff at its vast network of factories in China do not need to return to work until mid-February, a move likely to impact global supply chains for tech companies that rely on the Taiwan company to manufacture everything from iPhones to flat-screen TVs and laptops.

https://www.france24.com/en/20200129-airlines-suspend-china-flights-amid-coronavirus-fears

Връзка към мнение

 

преди 50 минути , Роми каза:

 защото всички щели да измрат в Япония от ядрено обгазяване:)))

Ох, не ми напомняй!  Доброжелателни домакини, владеещи свободно български и врачански, ме заливаха с най-достоверната от достоверните информации за това колко ужасен край ме очаква - мен и децата ми - в продължение на месеци!

 

Ето един репортаж на BBC, в който пък се намеква, че може би реакцията е прекалена и че ще пострада икономиката. А както знаем, на тая планета от икономиката по-важно няма!

 

Случаите на вируса (доказани) извън Китай са вече над 50. Америка, Япония, Австралия и УК репатриират своите граждани, скоро и полет на ЕС с първите французи и други граждани на съюза ще се приберат. Трябва да се внимава, да не се "изпусне" заразата в тези страни. На самолета с японците от 200 човека има 3ма болни и от тях 2ма са с пневмония. Също и шофьорът на автобус, заразил се от туристи в Япония е с пневмония и тежки усложнения, но в стабилно състояние. Струва ми се, че този вирус дава по-често усложнения от обикновен грип.

 

 

 

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

Пък една лекарка онзи ден е казала на наш медицински представител да не припарва до болница без маска, защото имаме огромен брой болни от пневмония и отделенията са пълни,  но още не изнасят официални данни,  за да не ни плашат. 

Мен ако питаш, трябваше вече да са го обявили, да са затворили въздушното ни пространство, сухопътните граници и да ни спрат вноса на каквато и да било храна през зимата,  още по-добре на Коледа. Още на втория регистриран случай. 

 

На мен пък ми е жал за китайчетата. Те толкова много работят и точно на най-големия им празник в годината,  им превръщат прибирането и придвижването по време на почивка в тотален кошмара. 

 

П. П. С това си мнение не искам да твърдя, че пневмонията е повече или по-малко опасна, но трудно можеш да прецениш риска от нещо напълно ново за няколко дни. 

Само че, българите не пътуваме навсякъде, а дори и да пътуваме, не се движим на малки групи по 1-2 милиона... Това е разликата... Миналата година, като висях за VOA в Банкок, Само аз бях българин на опашката, а пред мен 2 самолета китайци, кой шанс е по-голям, аз ли да занеса нещо или те?

Редактирано от Trumtram
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Trumtram каза:

Само че, българите не пътуваме навсякъде, а дори и да пътуваме, не се движим на малки групи по 1-2 милиона... Това е разликата... Миналата година, като висях за VOA в Банкок, Само аз бях българин на опашката, а пред мен 2 самолета китайци, кой шанс е по-голям, аз ли да занеса нещо или те?

Кое е по-лесно и разумно - да изолираш 5 милиона или 1 милиард? Ако го съотнесеш като мащаб би следвало заради няколко случая във Варна, да блокираш цяла Европа. През декември или през август, ти си избери месеца. И не говорим за блокиране на Варна или дори България, а за цяла Европа. И всеки външен посетител да бъде под карантина. А всеки, който иска да се прибере от Европа, да няма с какво да излети. 

..... 1/7 от населението на света. Как би могъл въобще да се осъществи такъв проект, че да има смисъл да се започва работа по него? 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
2 minutes ago, keriq said:

Здравейте, на 11.02 пътувам за Виетнам, като имам прикачване в changcha с 23 часа престой там. Направо не знам какво да правя

С коя авиокомпания? Аз бих се опитал да презаверя билета с партньорски авиокомпании, които не летят през Китай.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Topfly каза:

С коя авиокомпания? Аз бих се опитал да презаверя билета с партньорски авиокомпании, които не летят през Китай.

С China Southern 

Връзка към мнение
11 minutes ago, keriq said:

С China Southern 

Ако не пропускам нещо те не са част от големите алианси 😞 Аз бих им задал и въпрос биха ли върнали парите за билетите? В такива ситуации, хотели, авиокомпании и т.н. са много по гъвкави. Града където ще се прекачвате е само на 350 километра от епицентъра на заразата. Перспективата евентуално да останете в Китай или някъде да ви затворят за две седмици в карантина изобщо не изглежда добра 😞

 

 

China Southern Passengers In Japan Refuse To Fly With Wuhan Residents

https://simpleflying.com/china-southern-passengers-in-japan-refuse-to-fly-with-wuhan-residents/

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.