Прескочи до съдържание

CRO картата на crypto.com


Гост Гост 23*6

Препоръчани мнения

преди 3 часа, antea каза:

мъжът ми попита дали има и Adobe Photoshop абонамент към нея ...

Обаче не виждам включен абонамент за фитнеси "Пулс"...:rolleyes:

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към мнение
6 minutes ago, Фил said:

Обаче не виждам включен абонамент за фитнеси "Пулс"...:rolleyes:

И това го има, как да няма  - картата е метална, така че вероятно ще може да я подпъхнеш където трябва и да си отвориш електронната им брава за достъп 😉 ...

Връзка към мнение
преди 1 час, Ilian359 каза:

И аз ще изчакам разяснения, че ми стана любопитно. 

Има ги в нета обяснени : най-високото ниво Obsidian black със супер-дупер кешбек, изисква едни 250 000$ депозит за шест месеца, за да ги придобиеш . Сингапурците търсят ниша, но не вярвам да им се сполучи , поне не и в САЩ. Рекламата им тече повече от година, но за мен имат доста “кух” бенефит.

 

Да не споменавам и риска за добре организирана пирамида  с депозити и изведнъж-  “няма”.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Този "депозит" след 6 месеца може да се е обезценил дори до нула. Риска да загробиш едни 4000+ лв. за 6 месеца и да им трепериш, за да ползваш кешбек и безплатен лаундж, не ми се струва оправдан. Оставам настрана, че в заглавието на темата има (само български банки)  🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Точно това с депозита не ми беше ясно и ме домързя да ровя.

Факт е, че всички алтернативни криптовалути и тоукъни в последните 2 години твърдо се обезценяват. Това MCO засега държи цена, но съм сигурен, че когато дойде моментът депозитите и кешбекът да се осребряват, цената ще се срине.

преди 9 часа, Фил каза:

Обаче не виждам включен абонамент за фитнеси "Пулс"...:rolleyes:

И отстъпки в оптики Grand Optics и гуми Диана.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Поразгледах и друго не ми стана много ясно - за всеки вид карта има определено съответното количество крипто-токени, обаче има също и две опции с различни "екстри" - Staked (което, ако разбирам правилно, си е един вид срочен , 6-месечен депозит, без право на ползване преди падежа) и No Staked , което не разбирам точно какво е... Значи ли, че трябва да си купя съответното количество крипто и после мога веднага (или след като получа картата) да си обърна токените във фиатни пари и да си ги харча, или даже да си ги преведа по друга сметка? И в такъв случай колко време ще мога да ползвам съответната екстра - например посещение на салони. :rolleyes:

Защото опцията да блокирам около 2000€ (за мен лично зелената ми изглеждат потенциално най-подходяща) в някаква криптовалута ми се струва като прекалено рискован хазарт, като се има предвид колко волатилни са криптовалутите, допълнително възможността в някой не толкова прекрасен ден (още преди да минат 6-те месеца) просто да затворят кепенците  ...

А и най-елементарен икономически common sense показва, че всички тези екстри: 

Цитат

 кешбек от 1 до 5%, безплатно теглене от 200 до 1000 евро, безплатен неограничен достъп до салони LoungeKey™ от "без достъп"  до 1+1 , безплатни Spotify и Netflix 

все пак от някого някак трябва да се плащат ...

 

Връзка към мнение

Това си е пирамида в най-чист вид, което не пречи да се участва, стига да имаш добра преценка колко си склонен да загубиш, в случай че си сгрешил. Ако си сред първите - шансът да излезеш на + от упражнението след време е огромен.

  • Харесвам 8
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
8 hours ago, Zlia said:

Този "депозит" след 6 месеца може да се е обезценил дори до нула. Риска да загробиш едни 4000+ лв. за 6 месеца и да им трепериш, за да ползваш кешбек и безплатен лаундж, не ми се струва оправдан. Оставам настрана, че в заглавието на темата има (само български банки)  🙂

Да, добре е да се отдели темата, просто отговорих на въпрос, в който се търсеше карта с кешбек, с възможност за придобиване от бг граждани. 

А също така не е и кредитна, така че мястото и не е тук. 

Риск има, винаги може да загубиш всичко, не само парите си ...

Отделете темата - може би като - "Високорискови карти и инвестиции"

Връзка към мнение
9 minutes ago, koliob said:

Това си е пирамида в най-чист вид, което не пречи да се участва, стига да имаш добра преценка колко си склонен да загубиш, в случай че си сгрешил. Ако си сред първите - шансът да излезеш на + от упражнението след време е огромен.

Не е точно пирамида, защото тоукъните не са тяхно притежание, а се търгуват на над 20 борси и всеки може да си купи не само през приложението им.

Целта на "депозитите" го виждам като да се създава изкуствен дефицит на тоукъни, като по този начин се вдига цената 🙂 . Към момента са към 15 млн. налични, което си е потенциално само 30к "хубави" карти...

13 minutes ago, Фил said:

Значи ли, че трябва да си купя съответното количество крипто и после мога веднага (или след като получа картата) да си обърна токените във фиатни пари и да си ги харча, или даже да си ги преведа по друга сметка? И в такъв случай колко време ще мога да ползвам съответната екстра - например посещение на салони

Точно така - стейкваш депозита за 6 месеца - издават ти карта, след което си свободен да си правиш мсо-тата каквото искаш. Съответно ако продължаваш да ги държиш ще имаш повече екстри, ако не ги държиш - по-малък кешбек, и т.н., но салоните остават 🙂 , поне засега.

Моето лично виждане е, че когато станат много "маймуните на клона" 😉 ще променят политиката си ... но накъде не се знае ...

Връзка към мнение
преди 4 минути , 2326 каза:

Не е точно пирамида, защото тоукъните не са тяхно притежание, а се търгуват на над 20 борси и всеки може да си купи не само през приложението им.

 

Дори най-стандартните и истински пирамиди сега и в миналото са работили в лева, евро или друга валута, която не е тяхна. Това прави ли ги не пирамиди?

Връзка към мнение
преди 5 минути , 2326 каза:

Не е точно пирамида, защото тоукъните не са тяхно притежание

Ама излиза, че първите 6 месеца де факто не са и твое притежание. 

преди 8 минути , 2326 каза:

 

Точно така - стейкваш депозита за 6 месеца - издават ти карта, след което си свободен да си правиш мсо-тата каквото искаш. Съответно ако продължаваш да ги държиш ще имаш повече екстри, ако не ги държиш - по-малък кешбек, и т.н., но салоните остават 🙂 , поне засега.

 

Ясно, значи няма мърдане от депозита и всъщност разликата  staked/no staked е валидна чак след изтичане на 6-те месеца. 

Връзка към мнение
преди 8 минути , 2326 каза:

Не е точно пирамида, защото тоукъните не са тяхно притежание, а се търгуват на над 20 борси и всеки може да си купи не само през приложението им.

Целта на "депозитите" го виждам като да се създава изкуствен дефицит на тоукъни, като по този начин се вдига цената 🙂 . Към момента са към 15 млн. налични, което си е потенциално само 30к "хубави" карти...

Точно така - стейкваш депозита за 6 месеца - издават ти карта, след което си свободен да си правиш мсо-тата каквото искаш. Съответно ако продължаваш да ги държиш ще имаш повече екстри, ако не ги държиш - по-малък кешбек, и т.н., но салоните остават 🙂 , поне засега.

Моето лично виждане е, че когато станат много "маймуните на клона" 😉 ще променят политиката си ... но накъде не се знае ...

Хубаво е да прочетеш малко повече за т.нар. криптовалути (и най-вече да помислиш как се "създават" и какво стои зад тях). Целите на упражнението са ясни. Въпросът е дали ще намерят достатъчно "гугутки" за достатъчно дълго време.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
3 minutes ago, Alexander said:

Дори най-стандартните и истински пирамиди сега и в миналото са работили в лева, евро или друга валута, която не е тяхна. Това прави ли ги не пирамиди?

Както и @stanislavpp спомена, бенефитите им не са толкова апетитни и уникални, че да се юрне народа да влага и да влага 😉

Не съм свързан с проекта по никакъв начин, освен че го следя от самото начало, и това е един от малкото реално работещи проекти, свързващи криптовалутите с  реалния свят 🙂

3 minutes ago, koliob said:

Хубаво е да прочетеш малко повече за т.нар. криптовалути (и най-вече да помислиш как се "създават" и какво стои зад тях). Целите на упражнението са ясни. Въпросът е дали ще намерят достатъчно "гугутки" за достатъчно дълго време.

Зад тях стои това, което стои и зад долара ..едно голо доверие. "Гугутките" при долара са доста повече, затова и не се е сринал все още ... 🙂 

Връзка към мнение

Дори да се абстрахираме от рисковия модел, всичко над червената карта не ми изглежда рентабилно. Спотифай, Нетфликс, салони звучат примамливо, но да рискуваш 4000лв за целта? 

 

Синята няма смисъл - не дава нищо повече от стандартна карта. 

 

Червена - при инвестиция около 400лв получаваш 1% кешбек + спотифай. За да се изплати инвестицията дори койните да крашнат тотално е нужно да превъртиш 40 000лв през картата, всеки сам да си прецени спрямо оборота му колко време ще е нужно, но за година-две е горе-долу реалистично, ако успееш всеки житейски разход да го пуснеш през нея. Става за малко hit and run схема.

 

Зелена - инвестираш 4000лв и спрямо червената получаваш салони, нетфликс и 1% кешбек отгоре. Става, ако вярваш по-дългосрочно в концепцията, защото за да избиеш инвестицията от кешбек в случая ще са нужни 400 000лв (спрямо червената карта), а това съм сигурен че дори за high roller няма да е много лесно да стане краткосрочно. Нетфликс, спотифай и салони са само някаква заигравка, едва ли можеш да докараш консистентно ползата от тях на повече от 150-200лв на месец (при 6-7 салона месечно това), а това е капка в морето спрямо сумата, която трябва да превъртиш. 

 

Другите две дори не ми се обсъждат. 

 

Изводът поне за мен е, че само по-високия кешбек има някакъв смисъл и то в зависимост от оборота, който сме склонни да врътнем през картата. Над червена карта рисковете стават твърде големи. Естествено, ако вярваш в бъдещето на точно този койн от хилядите налични, може и да печелиш от инвестицията, но с нищо не се различава от много други крипто схеми. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
30 minutes ago, Георги said:

Дори да се абстрахираме от рисковия модел, всичко над червената карта не ми изглежда рентабилно. Спотифай, Нетфликс, салони звучат примамливо, но да рискуваш 4000лв за целта? 

 

Синята няма смисъл - не дава нищо повече от стандартна карта. 

 

Червена - при инвестиция около 400лв получаваш 1% кешбек + спотифай. За да се изплати инвестицията дори койните да крашнат тотално е нужно да превъртиш 40 000лв през картата, всеки сам да си прецени спрямо оборота му колко време ще е нужно, но за година-две е горе-долу реалистично, ако успееш всеки житейски разход да го пуснеш през нея. Става за малко hit and run схема.

 

Зелена - инвестираш 4000лв и спрямо червената получаваш салони, нетфликс и 1% кешбек отгоре. Става, ако вярваш по-дългосрочно в концепцията, защото за да избиеш инвестицията от кешбек в случая ще са нужни 400 000лв (спрямо червената карта), а това съм сигурен че дори за high roller няма да е много лесно да стане краткосрочно. Нетфликс, спотифай и салони са само някаква заигравка, едва ли можеш да докараш консистентно ползата от тях на повече от 150-200лв на месец (при 6-7 салона месечно това), а това е капка в морето спрямо сумата, която трябва да превъртиш. 

 

Другите две дори не ми се обсъждат. 

 

Изводът поне за мен е, че само по-високия кешбек има някакъв смисъл и то в зависимост от оборота, който сме склонни да врътнем през картата. Над червена карта рисковете стават твърде големи. Естествено, ако вярваш в бъдещето на точно този койн от хилядите налични, може и да печелиш от инвестицията, но с нищо не се различава от много други крипто схеми. 

За зелената ако я разгледаме самостоятелно, без да сравняваме с друга - тогава кешбека е 3% и реално избиването на 4000 лв. е при 133 333 лв оборот, което се прави за година-две .... примерно. Отделно върху тези стейкнати 4000 лв. получаваш 6% лихва т.е. към 240 лв. на година, което ти намаля изискания оборот за избиване на инвестицията с 8000 лв на година.

Или обобщено за 2 години като се има впредвид и лихвата. се получава по 59000 лв. оборот на година, което е напълно постижимо. 

 

 

Връзка към мнение
преди 25 минути , 2326 каза:

Зад тях стои това, което стои и зад долара ..едно голо доверие. "Гугутките" при долара са доста повече, затова и не се е сринал все още ...  

Доверието е необходимост за успешното съществуване на всяка валута и то не стои зад валутите, а се дължи на това, което стои зад тях. Но сравняването на  американския долар с която и да е криптовалута е нелепо. Зад долара стои най-голямата икономика в света, най-голямата боеспособна армия, както и интересите на голяма част от най-богатите хора. А зад всяка криптовалута, без изключение, има един алгоритъм и нищо повече. При това този алгоритъм може да бъде променен във всеки момент от мнозинство притежатели на тази валута (в някои случаи е възможно да е от едноцифрен брой хора). 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Дайте дискусията да е по-практична. Мисля, че всеки който се вкарва в крипто филми трябва да е добре информиран какво прави, а тук дискутираме конкретен продукт, а не като цяло крипто вселената. 

Връзка към мнение
2 minutes ago, koliob said:

Доверието е необходимост за успешното съществуване на всяка валута и то не стои зад валутите, а се дължи на това, което стои зад тях. Но сравняването на  американския долар с която и да е криптовалута е нелепо. Зад долара стои най-голямата икономика в света, най-голямата боеспособна армия, както и интересите на голяма част от най-богатите хора. А зад всяка криптовалута, без изключение, има един алгоритъм и нищо повече. При това този алгоритъм може да бъде променен във всеки момент от мнозинство притежатели на тази валута (в някои случаи е възможно да е от едноцифрен брой хора). 

Всеки е свободен да вярва или не в каквото си иска.

Най-голямата икономика има  наглостта да печата долари без покритие с многократно по-висока скорост от произведените "блага" да го наречем.

Също така, понеже има най-голямата армия, който иска да излезе от схемата с въртенето на долари, бива наказан от тази армия, пак така нагло, с измислени филми, показно, за да го имат впредвид и другите кандидати за "слизане от влакчето" ...

Мен това не ме радва, но пък и не е тази тема, в която да го обсъждаме.

 

Исках да споделя с вас карта, която е интересна, особено за пътуващи хора, и предлага екстри, които не са достъпни на нашия ограничен пазар.

Цената на инвестицията е от порядъка на уикенд до екзотична дестинация, или 3-4 дена ски курорт например - нищо впечатляващо.

Аз приключих с темата 🙂 .

Връзка към мнение
преди 14 минути , 2326 каза:

За зелената ако я разгледаме самостоятелно, без да сравняваме с друга - тогава кешбека е 3% и реално избиването на 4000 лв. е при 133 333 лв оборот, което се прави за година-две .... примерно. Отделно върху тези стейкнати 4000 лв. получаваш 6% лихва т.е. към 240 лв. на година, което ти намаля изискания оборот за избиване на инвестицията с 8000 лв на година.

Или обобщено за 2 години като се има впредвид и лихвата. се получава по 59000 лв. оборот на година, което е напълно постижимо. 

 

 

Е няма как да не я сравняваме с друга, защото 1% кешбек е постижимо почти без никакви пречки. 2% също не е много сложно, ако са в единица, която използваш често (примерно уиз точки) или червената MCA. Въпросът е дали 133333 оборот не е по-добра идея да е през червена, а не зелена карта и дали по-големия кешбек заслужава десетократно по-големия риск. На практика кешбекът е с 50% повече срещу 10 пъти по-голям депозит.  

 

Лихвите не искам да ги коментирам, все пак лихвата е върху MCO стойноста, която в даден момент може да падне значително. 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение
преди 44 минути , Георги каза:

Дайте дискусията да е по-практична. Мисля, че всеки който се вкарва в крипто филми трябва да е добре информиран какво прави, а тук дискутираме конкретен продукт, а не като цяло крипто вселената. 

Скромният ми опит показва, че голяма част от хората нямат идея какво представляват криптовалутите, как се създават и какви са рисковете. В случая на този продукт, става въпрос за пореден опит за изкуствено индуциране на интерес към сравнително непопулярен представител на криптовалутите чрез предлагане на "безплатни" изкушаващи екстри от реалния свят. Проблемът е, че се изисква инвестиране/замразяване на определена сума истински пари в нещо, което има безумно висока волатилност и хората трябва да са наясно, че практически доста лесно могат да загубят цялата сума, без да могат да претендират за нещо пред когото и да било.

Според мен няма никакъв начин да се направи надеждна преценка на нетните ползи от този продукт по две причини:

1. Не е ясно каква част от депозита ще може да се възстанови след 6 месеца;

2. Не е ясно колко време ще издържи схемата с предоставяне на екстрите.

Като цяло считам, че приемливите продукти/схеми, базирани на криптовалути са по-скоро тези, които предлагат като бонус/екстра някакви суми в тези криптовалути, като например www.travala.com, което така и не стана популярно, въпреки очевидната изгода. 

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 10 часа, Фил каза:

Ама излиза, че първите 6 месеца де факто не са и твое притежание. 

То пък понеже парите ти в банката са твое притежание... 🙂

 

Аз лично си падам по такива новости/експерименти, дори наглед да са високо рискови. Без риск няма печалба, това е ясно. Но може би разсъждавам така, тъй като вече имам известен (успешен) крипто опит през последните години и някои неща ги виждам по-различно. В този ред на мисли - въобще не съм изненадан от повечето мнения тук.

 

По-важното. Чакам картата до 2-3 седмици и ще споделя конкретен практически опит след като започна да я ползвам.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 38 минути , Георги Матеев каза:

Без риск няма печалба, това е ясно.

Това изобщо не е ясно. Противно на това, което пише в учебниците съм забелязал, че най-големите печалби се правят без да се поема риск. 🙂
А иначе тези карти са ок за хора, които са достатъчно информирани и знаят какво правят и защо.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
39 minutes ago, Георги Матеев said:

То пък понеже парите ти в банката са твое притежание...

При банките все пак има гаранция на депозитите... След фалита на КТБ абсолютно всички с депозити под 200 000 лева си получиха парите...

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.