Прескочи до съдържание

CRO картата на crypto.com


Гост Гост 23*6

Препоръчани мнения

Актуална информация за криптовалутите и ДК и КК свързани с тях.

 

Топ криптовалутите на 2020 г.

 

Криптовалутите превзеха финансовия свят с невиждана скорост.

Докато в генезиса на виртуалните валути инвеститорите се питаха дали изобщо тази алтернатива на фиатните пари ще оцелее, то понастоящем въпросителните в индустрията са свързани по-скоро с мащаба на еволюцията.

Скептиците се притесняват, че новата сила, която се надига в света на финансите, страда от хронична волатилност, децентрализирана е и представлява удобен канал за пране на пари.

Въпреки че много компании забраниха употребата на дигитални валути, бързият растеж и масовото въприемане на технологията провокира големи глобални корпорации да погледнат в тази посока.

Сред компаниите, имащи отношение към локчейн технологията, попадат имена, като Facebook, JPMorgan, Microsoft, Shopify, Tesla и много други.

Биткойн (bitcoin) - 156.52 млрд. долара

Биткойнът се превърна в първата криптовалута през 2009 г., като досега е лицето и флагманът на целия пазар. Технологията премахна посредника при валутните трансакции, като го замени с иновативна блокчейн технология.

Около ¾ от всички заложени биткойни вече са добити/изкопани. Това означава, че цената на актива би следвало да стане по-стабилна в близко бъдеще и да елиминира най-големия дразнител за инвеститорите – безпрецедентната си волатилност.

Етериум (Еthereum) - 17.50 млрд. долара

Дебютирала доста след появата на биткойн, етериум се присъедини към пазара на криптовалути през 2015 г. Докато биткойнът предлага валута на база peer-to-peer система, то етериум се специализира в така наречените умни договори (където потребител може да поставя конкретни условия, за да стартира трансакция).

Етериумът има широко поле на приложение, като привлича потребителите, които искат да използват виртуалните валути за нещо повече от финансови трансакции.

XRP на Ripple - 9.80 млрд. долара

Ripple е криптовалута, която никога не е имала намерение да бъде алтернатива на парите в брой. Системата се използва по-скоро от корпоративни институции, отколкото от индивидуални инвеститори.

Изпращането на пари от един портфейл към друг става за секунди, но за разлика от конкурентите, валутата XRP е доста по-централизирана, тъй като Ripple Labs контролира наличността и обращението на XRP.

Биткойн Кеш (Bitcoin Cash) - 5.76 млрд. долара

Биткойн Кеш, понякога наричан Bcash, е валута, която се отдели от биткойна през 2017 г. Тогава разработчици провокираха разделяне на блокчейн технологията зад биткойн, което доведе до създаването на новата валута.

Биткойн Кеш прилага по-ниски такси за трансфери и по-бързо време за реализиране на трансакцията спрямо биткойн. Това прави виртуалната валута популярна сред инвеститори.

БиткойнСВ (Bitcoin SV) - 5.51 млрд. долара

БиткойнСВ, или Bitcoin Satoshi Vision, е един от новите играчи на пазара. По ирония на съдбата, криптовалутата се появява след разделяне на блокчейна на Биткойн Кеш. Разработчиците зад БиткойнСВ заявяват желание да възстановят оригиналния биткойн протокол вместо да продължат с блокчейн системата на Биткойн Кеш.

Ключовата разлика между биткойн, Биткойн Кеш и БиткойнСВ е размерът на блока. Докато Биткойн Кеш има лимит за размера на блока до 32 MB, БиткойнСВ поставя четири пъти по-голям лимит за размера на един блок от блокчейн системата – 128 MB.

Тетер (Tether) - 4.11 млрд. долара

Тетер е създаден да бъде стейбълкойн. Това са криптовалути, които разполагат с покритие под формата на резервен актив. Целта на тези валути е да предложат стабилност в цената, като при Тетер тази стабилност представлява твърда цена от 1 долар.

Тетер дебютира през 2014 г., като предлага лесен метод за ползване на фиатни пари в дигиталния свят. Това е първата блокчейн платформа, която позволява дигиталната употреба на традиционни фиатни валути.

Лайткойн (Litecoin) - 3.57 млрд. долара

През 2011 г. биткойнът се раздели на две, като така се появи лайткойн. Това, което различава новата криптовалута от биткойна, е скоростта на трансакции и възнаграждението за един изкопан блок.

Лайткойнът предлага четири пъти по-бързи трансакции спрямо биткойна и обещава два пъти по-високо възнаграждение за един добит блок.
 

EOS - 3.42 млрд. долара

EOS дебютира през 2017 г. Докато повечето криптовалути са създадени да функционират на peer-to-peer основа, то EOS оперира само в рамките на собствената си екосистема по подобие на етериум.

Платформата за умни договори EOS.IO е разработена да оперира милиони трансакции на секунда без да начислява такси. Системата е идеална за разработчици, които искат да изградят собствени прложения или своя версия на умни договори.

Бинанс Койн (Binance Coin) - 2.62 млрд. долара

Binance е глобална борса за криптовалути, която работи с над 100 различни виртуални валути. Това прави борсата средище, което свързва продавачи и купувачи на този вид дигитални активи.

През 2019 г. компанията стартира партньорство с израелската платежна компания Simplex, което позволи поръчка на биткойн, етериум, лайткойн и XRP чрез дебитни и кредитни карти. Binance предлага на потребителите и безплатен депозит, и услуги по теглене на средствата.

Монеро (Monero) - 1.12 млрд. долара

Въпреки че Monero предлага доста по-бавен процес по коепаене спрямо биткойн, алгоритъмът зад системата е достъпен за всеки обикновен компютър, което изправя валутата пред огромна потребителска маса.

Един от ключовите компоненти на Ммнеро са неговата сигурност и поверителност, което прави трансакциите конфиденциални и непроследими. Монеро използва криптография, за да защити адресите, от които се изпращат и получават виртуални валути.

Не на последно място по значение, чрез монеро скрит остава и размерът на трансферираните суми.

https://profit.bg/kriptovaluti/top-kriptovalutite-na-2020-g/

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, Георги Матеев каза:

Без риск няма печалба, това е ясно.

Дума да няма, просто всеки преценява къде и колко може да си позволи да рискува. И най-вече - човек е разумно да рискува в област, в която има сравнително по-добри познания. Моите познания във финансовата сфера са доста скромни, а специално за крипто-валутите с изчерпват с това, което съм чел повече от любопитство и за "обща култура", отколкото с цел да се включвам с вложения.
Даже никога не съм си купувал крипто, а ако имам нещо, то съм го придобил по съвсем елементарен начин :grin:- навремето, докато четях материали в нета за биткойните, излизаха разни рекламни банери - цъкни тук и получавш 0.06 биткойна, цъкни там и получаваш 0.04 биткойна, цъкни пет пъти тук и получаваш 0.1 биткойна ... нещо подобно на  сега това с topcashback .  Плюс, че веднъж участвах в някакъв конкурс за дизайн на лого с награден фонд в биткойни и макар моето предложение да не спечели, имаше някаква скромна награда и за трето място.  :smile3:  Но тогава още стойността на биткойните се измерваше в двуцифрено число зелени гущери. После, когато станаха 3-цифрено число, взех да се замислям дали да не вложа някой лев, но си казах: "късно е, сега купуват балъците, трябваше да го направиш, когато цената беше двуцифрена".  После койните, след подскоци нагоре-надолу станаха четирицфрено число и пак се замислих дали да не купя, но отново си казах: "много е късно вече, сигурно стигнахме върха и сега купуват само най-големите балъци, трябваше да инвестираш, когато бяха двуцифрено или поне когато бяха трицифрено число" :grin:  И пак не купих! :unsure:
А междувременно цената на биткойна мина и 5-цифрената бариера, а аз не станах милионер, защото не бях купувал, когато беше евтинийка. :grin: Добре поне, че остана нещичко от цъкането по банери навремето, та да не съм съвсем капо и от това чудо биткойна. :grin:   Но явно не ставам за играч в тая сфера. :grin:

Така че си напълно прав - без риск няма печалба в тия неща.  :yes:
И може би MCO да е добра възможност за печалба, доколкото  се намира в някаква по-начална фаза, ако схващам правилно.  Но пък съществува и риск това начинание да се провали и човек да изгуби голяма част или не дай боже цялата сума, която е решил да заключи за (поне) 6 месеца.

Всеки си преценява, успех! :smile3:


 

  • Харесвам 6
  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Тези дни ми се въртеше да питам притежателите магеланци на MCO картите,какви са първите им впечатления от продукта и гледам,че са ми пратили мейл от Travala.com:

 

775029680_.png.c563a7efa7dea2a00f5863a4db12f9b2.png

 

365910218_.png.bbb9d84b3cd80e3b109edcf059ae4f92.png

Получавате 10% от резервацията обратно,ако плащате в  CRO.

Доколкото разбирам и MCO и CRO са валути на Crypto.com.

 

Няколко магеланеца се похвалиха,че очакват новите си карти.Споделете,моля, доволни ли сте 🙂

 

 

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Пак да разбутам темата. Доколкото виждам, в момента криптото, което се блокира е сменено от MCO на CRO, кешбека отново е  в CRO. Явно crypto.com упорито се опитват да лансират кро-то и се отчита покачване. Колебая се между синята(безплатна) и червената карта(около 300лв депозит). Харесва ми, че кешбека е в CRO, както и възможността да тегля без такса определени суми месечно от банкомат. Също, това че с картата лесно мога да изкарвам пари от crypto уолета, права ли съм?

Не знам дали има останали магеланци, пишещи все още във форума, които да са притежатели на някоя от картите, но ако има ще съм благодарна да дадат отзиви за картата. Най-вече ме интересува доволни ли сте от курсовете при превалутиране?Реално каква е основната валута на картата или зависи притежателят какво ще зададе?Какви според вас са основните и предимства?

 

П.П. Сега видях, че всичко минава през долара. Това не е ли твърде неизгодно, ако картата се ползва предимно в евро зоната?

Връзка към мнение
преди 18 минути , iMari каза:

Не знам дали има останали магеланци, пишещи все още във форума, които да са притежатели на някоя от картите

Има 🙂 Аз се даунгрейднах до червеното ниво и конвертирах  MCO стека в CRO. Дори ми дойде картата, която обаче не съм захранвал все още и не съм имал възможност да ползвам. Валутата за картата, ако си с адрес в България е евро. Всъшност това е луксозно изглеждаща, метална предплатена Виза, издадена на твое име от гибралтарското им финтех поделение. Фиатното теглене от крипто (при тях вече само CRO) е към валутата на картата или към банкова сметка.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , cck каза:

Фиатното теглене от крипто (при тях вече само CRO) е към валутата на картата или към банкова сметка.

Много ти благодаря, че се включваш 🙂

Това горното се отнася, когато изтегляш крипто валута от уолета,нали? Т.е. обръщаш CRO в евро и от там теглиш през картата? А има ли такси при теглене на евро от банкомат?

Иначе картата се зарежда с друга карта или по банков път предполагам.

А кешбека веднага ли се начислява или на определен период от време?

Изглеждам като луд с картечница от въпроси 🤣, ама правя първи стъпки в тази материя.

 

Сигурно си видял, че ако обръщаш MCO в CRO до 3ти септември, получаваш 20% екстра.

А какво точно се случва с MCO, чета доста негативни коментари точно за тази политика на crypto да сменят MCO с CRO. Реално ще продължи ли да съществува MCO?

Връзка към мнение
На 28.01.2020 г. в 20:37, Георги Матеев каза:

По-важното. Чакам картата до 2-3 седмици и ще споделя конкретен практически опит след като започна да я ползвам.

Какви са впечатленията? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 час, Фил каза:

Какви са впечатленията? 

Накратко, най-добрата карта, която съм имал някога. Поддържа едновременно EUR и GBP като основни валути.

 

Предимствата са прекалено много (подробно са описани на сайта им, заедно с лимитите за безплатно теглене, превалутиране и тн), а недостатъци поне според мен към момента практически няма. Подчертавам обаче отново, че картата вероятно ще е сравнително некомфортна за тези, които не са свикнали да боравят с крипто валути. Иначе вече пенсионирах почти всичките си български дебитни/кредитни карти, тъй като от месеци не съм ги докосвал.

 

В момента ползвам картата с 3% кешбек, но съвсем скоро мисля да ъпгрейдна на тази с 4%. Кешбекът се начислява незабавно веднага след всяка покупка. До края на септември дават 10% кешбек при покупки в Lidl, Kaufland и други марки.

 

Може да се зарежда с друга карта или по банков път (SEPA трансфер) или чрез продажба на крипто активи.

 

CRO лесно се конвертира в евро и оттам може да се нареди по сметка в БГ с безплатен SEPA трансфер. Но няма голям смисъл да се прехвърлят CRO-та към българска сметка, далеч по-удобно е с тях да се захрани картата и просто да се изхарчат чрез нея (като евро, разбира се).

 

НИЩО не минава през долара и няма превалутиране през долар, това е само въпрос на визуализация.

 

MCO ще продължи да съществува, но няма да се поддържа повече от crypto.com. Реално това няма огромно значение. CRO е доста стабилна валута и върши идеална работа за целите на картата.

 

За по-"експериментално" настроените - CRO също е и чудесен инвестиционен инструмент. За последните 3 месеца стойността на валутата плавно е поскъпнала над 100%.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

@Георги Матеев, благодаря за изчерпателният отговор! 🙂

Срещнах информация, че след 6 месеца ако искаш да отблокираш депозита в CRO, губиш привилегиите на картата,която си избрал и даунгрейдваш едно ниво надолу. Ако правилно разбирам, ако имам рубинена карта и след 6 месеца освободя CRO, минавам на условията на синята карта?

И още нещо, което ми убягва - ако не можеш да ексчейнчваш кешбека в CRO, какво може да правиш с него?

 

CRO Rewards are paid in CRO Token to your Wallet App. Transactions on digital wallets, digital banking services, crypto exchanges, stored value products, money remittance services are excluded from the CRO Rewards programme.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 8 минути , iMari каза:

След 6 месеца ако искаш да отблокираш депозита в CRO, губиш привилегиите на картата,която си избрал и даунгрейдваш едно ниво надолу. Ако правилно разбирам, ако имам рубинена карта и след 6 месеца освободя CRO, минавам на условията на синята карта?

Тук ясно е описано какви привилегии за коя карта имаш, съответно с блокиран депозит в CRO или без.

 

преди 8 минути , iMari каза:

Ако не можеш да ексчейнчваш кешбека в CRO, какво може да правиш с него?

 

CRO Rewards are paid in CRO Token to your Wallet App. Transactions on digital wallets, digital banking services, crypto exchanges, stored value products, money remittance services are excluded from the CRO Rewards programme.

CRO Rewards е по-различно от стандартен кешбек. Тези награди се получават при други операции (примерно покупка на гифт карти).

 

А кешбекът винаги идва като CRO в твоя CRO уолет. Оттам нататък това CRO можеш да го правиш каквото си искаш - да го държиш на депозит срещу лихва или да си го обмениш за фиатни пари и с тях да захраниш картата или българската си сметка.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , Георги Матеев каза:

За по-"експериментално" настроените - CRO също е и чудесен инвестиционен инструмент. За последните 3 месеца стойността на валутата плавно е поскъпнала над 100%.

Това събуди и моя интерес към картата. Нали бях запецнала с едни 25 евро в CRO в крипто уолета преди 2 седмици. Отварям сега и гледам, че са станали цели.....26,70 евро...ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ 🤣

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 минути , iMari каза:

Това събуди и моя интерес към картата. Нали бях запецнала с едни 25 евро в CRO в крипто уолета. Отварям сега и гледам, че са станали цели.....26,70 евро...ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ 🤣

Ако беше запецнала с €25 в CRO през февруари, сега щеше да имаш точно €79.10.

 

А ако беше запецнала с €2500 в CRO през февруари, сега щеше да имаш точно €7910.

 

ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ 😊

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 час, iMari каза:

Да бях запецнала с едни биткойни преди 10-12 години......представям си 👸🎉🏝️💵

Не говорим за фантазии, а за много реални неща, които всеки е могъл да направи само преди 2-3 месеца. От май досега CRO има 100% поскъпване, отделно, че на блокираните като депозит суми тече и 20% годишна лихва.

 

Въпросът в случая е, че CRO изглежда като супер стабилна валута без резки спадове и с постепенно поскъпване, което точно кореспондира с развитието и разширяването на бизнеса на crypto.com - т.е. това не прилича на спекулативно напомпване, а на естествен прогрес. И няма нищо общо с истерично-нелогичните скокове и спадове на любимата ти AVA, например. Съдейки по генералното развитие на crypto.com моята прогноза (с която не ангажирам никого, разбира се) е, че CRO ще продължи плавно да расте. За сравнение, предната валута на crypto.com (MCO) в пика си беше стигнала €5 за монета, тоест пред CRO тепъра има много сериозен потенциал.

 

Нищо от написаното да не се счита за каквато и да е препоръка, изцяло лични наблюдения и разсъждения са.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

До края на септември дават 10% кешбек при покупки в Lidl, Kaufland и други марки.

Това къде може да се види (инфо за кешбека за съответния период имам предвид)?

Връзка към мнение

Аз си поръчах червената, но още не ми е пристигнала.

Всъщност като извадиш 50$, които ти дават от рифърала, инвестицията става съвсем приемлива при положение, че имаш 2% кешбек и безплатно spotify членство (което на мен не ми е излишно).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , Aureliano каза:

Аз си поръчах червената, но още не ми е пристигнала.

Всъщност като извадиш 50$, които ти дават от рифърала, инвестицията става съвсем приемлива при положение, че имаш 2% кешбек и безплатно spotify членство (което на мен не ми е излишно).

Предполагам, че реферал бонуса може да се ползва само при регистрация на нови членове. Ако имаш вече профил в crypto има ли шанс да получиш 50$?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 31 минути , cck каза:

Това къде може да се види (инфо за кешбека за съответния период имам предвид)?

https://help.crypto.com/en/articles/3857205-crypto-com-special-measures-for-apr-jun-2020


@iMari ако си регистрирана няма как вече да получиш $50 реферал бонуса.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, Георги Матеев каза:

Накратко

Мерси, Жоре. :drinks:
А някакви впечатления от съпорта - например при оспорване на транзакции, чарджбек? 

 

Цитат

 на блокираните като депозит суми тече и 20% годишна лихва.

Това къде е описано, че не мога да го открия? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 2 часа, Фил каза:

А някакви впечатления от съпорта - например при оспорване на транзакции, чарджбек? 
 

Това къде е описано, че не мога да го открия? 

Съпортът далеч не е светкавичен и понякога ме дразни, но поне ефективно разрешава проблемите и на практика е по-добър от съпорта на всяка българска банка, която съм ползвал досега. Струва ми се и по-адекватен от съпорта на Револют, например. Жокер: един от основните им европейски кол центрове е в София 🙂

 

Оспорване засега не ми се е налагало, но не вярвам да е нещо сложно. Иначе рефънди няколко имах - получават се без проблем и без такса.

 

Това за лихвите зависи колко CRO и за какъв период си стейкнал, варира от 10% до 20%. От тел. съм и ми е трудно да ровя, но всичко го има написано на сайта. Срещу лихва могат да се депозират и други крипто валути, но с доста по-нисък процент.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Фил каза:

Това къде е описано, че не мога да го открия? 

https://help.crypto.com/en/articles/2996965-crypto-earn-how-does-it-work

 

Това, което ме притеснява е, че съпорта на crypto отговаря в рамките на няколко дни.Дано този свързан с картите да е по-бърз. Ако, както често се случва картата се забави или не пристигне, а ти си блокирал определена сума в CRO, ще е много неприятно да чакаш по няколко дни за да се разберете. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, iMari каза:

Благодаря, Мари. 
Ако правилно схващам обаче, има и минимална сума за "срочен депозит", например в CRO e 5000 (или около 758€ към момента).
А дали блокираната сума при заявка на карта (например 10000 CRO за зелена) се води "срочен депозит" и тече лихва за нея? :rolleyes:

Връзка към мнение
преди 26 минути , Фил каза:

А дали блокираната сума при заявка на карта (например 10000 CRO за зелена) се води "срочен депозит" и тече лихва за нея? 

Това, което виждам под една от таблиците:

Crypto.com Private members will enjoy an additional 2% p.a. interest (paid in CRO) on all new fixed-term deposits*

Т.е. само ако си притежател на черна,сребърна или розова карта към определените в табличката лихви се прибавят още 2%, така го разбирам. Това, което ме интересува, а не намерих информация е какви са условията на Flexible holding term.

преди 26 минути , Фил каза:

Ако правилно схващам обаче, има и минимална сума за "срочен депозит", например в CRO e 5000 (или около 758€ към момента).

И аз така го разбирам, но в таблицата с лихвите има % под сумата 1000 CRO?!?

 

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

След като вчера изпратих на съпорта въпросите за картите, които ме вълнуваха, днес не само получих отговор, но и успях да початя в реално време със жив съпорт, което си е чудо.

@Фил, относно твоето питане- върху 10 000 CRO блокирани заради зелената карта тече 16% годишна лихва, изплащана всяка седмица.

Относно депозитите - за срочните депозити Мин. сума в CRO е 5000, а за безсрочните (flexible)500. Последните ме интересуваха. Оказва се, че по всяко време може да прекъснеш депозита и няма наказателни такси. 

Застреляха ме с това, че трябва да чакам 2-3 работни дни да верифицират адреса ми,чрез документ, които съм пратила, за да поръчам карта. Все пак агента обеща, че ще съдейства. Освен това, след като му пожелах" приятен ден" ме уведоми, че го чака самотна вечер и ще се радва да ми помогне, ако имам други въпроси.Дали беше просто отзивчив или в палаво настроение - не мога да кажа 🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.