Прескочи до съдържание

Говорим си за Флоренция


Spqr

Препоръчани мнения

Аз пък два пъти съм се качвал на купола, първият път беше с екскурзовод, защото нямаше друга опция, според мен си струва, но си е бая катерене 

особено ако се катериш и кулата след това

ПП Палацо Векио пак е на общината и не влиза в безплатната неделя

Ето тук са безплатните обекти, направи search na FIRENZE, за да видиш какво се включва

http://www.beniculturali.it/mibac/export/MiBAC/sito-MiBAC/Contenuti/MibacUnif/Eventi/visualizza_asset.html_309444232.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Travelicious каза:

За палацо Векио трябва ли да си вземем онлайн билети

Там върви бързо опашката, няма нужда, според мен, от предварително купуване на билети. Има отделен вход(билет) за двореца и за кулата се плаща допълнително, т.е два билета. Може да разгледате двореца без да се качвате на кулата, за обратния вариант(който всъщност ви трябва) не съм сигурна дали може. Аз влизах навсякъде с Фиренце кард и да не те заблудя, провери дали може само на кулата да се качите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Тъй като ние вчера се завърнахме от Флоренция, мога да споделя нещичко относно билетите за купола на Santa Maria del Fiore. Гледайте когато си резервирате билетите за целия комплекс на Piazza del Duomo онлайн, задължително на билета Ви да пише конкретния час за качване на купола, който сте си избрали в системата, защото в противен случай няма да Ви пуснат в това време. При нас се случи така, доста неприятно. Положителното е, че поне пристигнахме рано в града и все още нямаше голяма опашка за Камбанарията и успяхме да видим Флоренция от там. Гледката е уникална! Дори мисля, че от там повече си заслужава да се качите, защото виждате и купола. Баптистерията не ни впечатли много. На фона на останалите обекти, някакси вече ни бледнееше. Но влезте да я видите, за нея не се чака. Опашката за влизане в самата Базилика беше космическа.

Връзка към мнение
преди 21 часа, bad kid каза:

Ако сте били в понеделник там, винаги е така на катедралата, защото почти нищо друго не работи

Не, в неделя бяхме.

преди 14 часа, Емика каза:

Гледката от пиаца Микеланджело, на която бях преди 2 седмици, е още по-уникална.

О да, там също много ни хареса. Прекрасно е. Едва ли и има някой, на който да не му хареса. Но двете гледки нямат нищо общо. На едната гледаш града отстрани, а на другата града е под краката ти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

на 6.06. летим с Ryan до Пиза. Планираме да преспим там (самолета каца вечерта) и сутринта да хванем влака за Флоренция. За Флоренция сме предвидили две нощувки 7.06 и 8.06, а на 9.06 се връщаме за още една нощувка в Пиза. На 10-ти смятаме да разгледаме града и вечерта ни е полета обратно към София.

Препоръчайте хотел или квартира от личен опит за двата града за двама човека. Условието е да е близо до забележителностите за да не се налага ползване на транспорт и да е със самостоятелна баня. Гледах много хотели в Букинг и голяма част от тях са с обща баня.

Благодаря предварително.

Редактирано от ivo_dedko
Връзка към мнение

https://www.booking.com/hotel/it/b-b-soggiorno-pezzati.bg.html?aid=368032;label=b-b-soggiorno-pezzati-fNn7b2HTEid1AELnrAWIdQS9706069404%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342138710%3Akwd-1011944566%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm;sid=52840376d5ffd950bd93c3975121229d;dest_id=-117543;dest_type=city;dist=0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=886bc2187a31209e815b9973551e1e24e84f14a4X1;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

 

Това мога да препоръчам за Флоренция. Единият етаж в сградата е със стаи под наем, всяка с отделна баня. Чисто и е в центъра. Минус - няма балкон, ако сте пушачи.

Връзка към мнение

https://www.booking.com/hotel/it/bodoni.bg.html?aid=368032;label=gog235jc-hotel-XX-it-bodoni-unspec-bg-com-L%3Abg-O%3AwindowsSvista-B%3Afirefox-N%3AXX-S%3Abo-U%3AXX-H%3As;sid=e26975517da13b26ed71f30aed766277;dist=0&group_adults=2&no_rooms=1&sb_price_type=total&type=total&

Погледни този, ако искаш. Малко далеч от гарата, но близко до всичко останало. На закуска има фреш от портокал(има машина, сам си го правиш, колкото искаш). Има самостоятелна баня във всяка стая, но размера на банята зависи от стаята- в смисъл, на нас се падна една като коридорче и аз не спирах да се чудя, ако е по пълен човек как въобще ще се справи в тази баня :). Цената на сайта на хотела беше по-ниска от букинг.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 година по-късно ...

Бихте ли ми препоръчали хотел/апартамент във Флоренция? Не съм претенциозен, трезвездните хотелчета биха ми свършили перфектна работа. Най-много ме интересува да е с добра локация за пешеходна обиколка на Флоренция, защото не съм привърженик на градския транспорт при първо посещение.

Връзка към мнение
преди 19 часа, worldwide каза:

Бихте ли ми препоръчали хотел/апартамент във Флоренция? Не съм претенциозен, трезвездните хотелчета биха ми свършили перфектна работа. Най-много ме интересува да е с добра локация за пешеходна обиколка на Флоренция, защото не съм привърженик на градския транспорт при първо посещение.

Конкретно предложение няма да дам, че нямам представа какви са параметрите на търсенето - период и очаквана цена.

Аз при всичките ми посещения във Флоренция съм отсядала в центъра - между Гарата и Санта Мария Дел Фиоре.

По принцип цените там не са супер ниски, но се намират и привлекателни предложения.

Връзка към мнение

http://www.hotelbavariafirenze.it/

http://www.hotelferretti.com/

 

 и двата са перфектни като локация, първият е в страхотно палацо съвсем близо до катедралата, вторият е близо до гарата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, worldwide каза:

Бихте ли ми препоръчали хотел/апартамент във Флоренция? Не съм претенциозен, трезвездните хотелчета биха ми свършили перфектна работа. Най-много ме интересува да е с добра локация за пешеходна обиколка на Флоренция, защото не съм привърженик на градския транспорт при първо посещение.

Мога да ти кажа аз как си избирам, ползвайки предимно booking. Сложи си датите и дестинацията, на първият хотел, който ти излезе отвори картата. Показват се всички хотели в града с цени , разгледай централната част и си избери. В зависимост от часа на тръгване, ако е рано, трябва да си близо и до гарата/автогарата, за да не ползваш градски транспорт. Флоренция не е голям град. Този беше моят: https://www.booking.com/hotel/it/plus-florence.bg.html?aid=397639;label=gog235jc-index-bg-XX-XX-unspec-bg-com-L%3Abg-O%3AwindowsS81-B%3Afirefox-N%3AXX-S%3Abo-U%3Ac-H%3As;sid=3c3cc9c693e1015171cae8b4354a8d97

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Пътешественици, в темата прочетох, че билетът за градините Боболи важи и за градините Бардини. Аз си купих комбинират билет за Уфици, Пити и Боболи. Дали и той ще покрива градините Бардини, защото в сайта не намерих нищо, пуснах им и по един мейл, но отговор няма.

Връзка към мнение

Момчета и момичета, закъсах я здраво. Бях започнал да планирам 4те си дни във Флоренция, но спешни ангажименти ме отвяха и сега трябва да съм готов с програмата до утре, когато летя. Първия ден съм предвидил: Уфици (имам билет), Санта Кроче

, Музеят Барджело

, площада на Републиката,

Палацо Векио (имам билет) и площад Синьория. Ден втори:

Понте Векио, Палацо Пити, Градините Боболи, Градините Бардини (имам билети за трите), Площад Микеланджело (красива гледка към града), Площадчето пред църквата Сан Миниато ал Монте. За ден трети съм оставил Дуомото, Баптистерията и всички останали части от комплекса, които са включени в билета, който съм закупил, ще се качвам и до купола, а четвъртия ден ще го посветя на Пиза, тъй като летя към 18-19:00 от там. Набелязал съм още Академията, Капелата Медичи и Базиликата Санта Мария Новела. Дайте идея какво мога да вмъкна или да разменя. Благодаря предварително.

Връзка към мнение
Преди 1 час, worldwide каза:

Дайте идея какво мога да вмъкна

Пица, паста, сладолед,  Panzanella (салата с домати и хляб), Lampredotto (сандвич с шкембе) 😉

Аперол шприц, кафе, вино...

Програмата ти е пълна, остави си време за да се насладиш на храната, на следобедния аперитив, на сладоледа в горещия ден 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, worldwide каза:

Момчета и момичета, закъсах я здраво. Бях започнал да планирам 4те си дни във Флоренция, но спешни ангажименти ме отвяха и сега трябва да съм готов с програмата до утре, когато летя. Първия ден съм предвидил: Уфици (имам билет), Санта Кроче

 

, Музеят Барджело

 

, площада на Републиката,

 

Палацо Векио (имам билет) и площад Синьория. Ден втори:

 

Понте Векио, Палацо Пити, Градините Боболи, Градините Бардини (имам билети за трите), Площад Микеланджело (красива гледка към града), Площадчето пред църквата Сан Миниато ал Монте. За ден трети съм оставил Дуомото, Баптистерията и всички останали части от комплекса, които са включени в билета, който съм закупил, ще се качвам и до купола, а четвъртия ден ще го посветя на Пиза, тъй като летя към 18-19:00 от там. Набелязал съм още Академията, Капелата Медичи и Базиликата Санта Мария Новела. Дайте идея какво мога да вмъкна или да разменя. Благодаря предварително.

 

Остави си време за Флоренция all'aria aperta.

 

И ако все пак става дума за нещо под покрив, аз бих потърсил палацото на Медичите (сега Медичи Рикарди), защото имам особен интерес към тях като Кръстници на Ренесанса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.