Прескочи до съдържание

Говорим си за Флоренция


Spqr

Препоръчани мнения

Благодаря. А предложение за хотели?

 

Немалко от хората, ходили във Флоренция, са ползвали апартаменти от airbnb, така че малко конкретизирай. Иначе все едно отиваш в магазин за техника и казваш "Дайте ми един телевизор". :)

 

Едва ли някой спи чак в Прато, когато е с кола. Ние бяхме в покрайнините на града, където паркирането е безплатно, а придвижването с градски транспорт е бързо.

Планът си е ОК, ден за Пиза и Лука и ден за Сиена и Сан Джиминяно, макар че последното няма да бъде съвсем пълноценно. Нощувка в Сиена би било добре, ако има възможност. Уникален град!

Връзка към мнение

Според мен е възможно в деня на пристигането да вмъкнете нещо - например Accademia Gallery, която се разглежда сравнително бързо - работи до 18,50часа.

В понеделник можете да видите някоя църква, mililia е дала идеи, traveler също, аз мога да добавя към тези предложения и Санто Спирито(например) и да са качите някъде нависоко(ако времето позволява).

Във вторник имате богат избор от музеи в зависимост от интересите(Уфици, Музей Барчело, Каза Буонароти, Палацо Векио, Капела Медичи, Палацо Пити и т.н.)

 

Здравейте,

Подготвям следващото ни пътуване. Къде е удачно да се качим на високо според вас? Дайте пример .

Връзка към мнение

 Къде е удачно да се качим на високо според вас? Дайте пример .

 

Санта Мария дел Фиоре - купол, пиацале Микеланджело, градина Боболи, църквата Сан Миниато ал Монте (над пиацале Микеланджело). Извън Флоренция - Фиезоле е близо и предлага панорамен изглед.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте,

Подготвям следващото ни пътуване. Къде е удачно да се качим на високо според вас? Дайте пример .

Ето местата, за които се сещам:

Кулата на Джото - платено

Купола на Дуомо - платено

Площад Микеланджело - безплатно

Площадчето пред Базилика ди Сан-Миниато - безплатно

Градините Бардини - платено

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето местата, за които се сещам:

Кулата на Джото - платено

Купола на Дуомо - платено

Площад Микеланджело - безплатно

Площадчето пред Базилика ди Сан-Миниато - безплатно

Градините Бардини - платено

 

Meри, голяма си! Мерси!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Куполът на Дуомо е платен, но билетите се взимат от камбанарията и билетът е общ за двете и за още нещо май.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Билетът е за камбанарията, баптистерията, купола на катедралата и музея, където е оригиналната Врата на рая на баптистерията


+ криптата на катедралата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Билетът е за камбанарията, баптистерията, купола на катедралата и музея, където е оригиналната Врата на рая на баптистерията

+ криптата на катедралата.

А колко е билета? Онлаин ли да се вземе или на място?

Връзка към мнение

Аз като бях опашки нямаше за билети (точно около 1 май преди 2 години, когато и италианците почиват). Тогава беше 10 евро. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как да стигна от Флоренция- Санта Мария Новеле - до гарата в Пиза? Теравижън май ходят само до летището в Пиза... Има ли гардероб и каква е цената му, за да оставим багажа и директно да отидем в Лука, а като се върнем да го вземем и да се настаним в хотела?

Връзка към мнение

Как да стигна от Флоренция- Санта Мария Новеле - до гарата в Пиза? Теравижън май ходят само до летището в Пиза... Има ли гардероб и каква е цената му, за да оставим багажа и директно да отидем в Лука, а като се върнем да го вземем и да се настаним в хотела?

С влак. :) С регионален влак се пътува около час на цена 8,50 евро.

На гарата в Пиза, мисля, че имаше място за съхранение на багаж, но май няма такова в Лука.

Връзка към мнение

Здравейте,

Подготвям следващото ни пътуване. Къде е удачно да се качим на високо според вас? Дайте пример .

Потърсих малко снимки за да покажа местата, които съм снимала.

Докато ровех видях още едно място, което съм пропуснала: Palazzo Vecchio 

 

Снимки:

От площад Микеланджело:

 

P8124876.JPG

 

P8166623.JPG

 

От кулата на Джото:

 

P8155721.JPG

 

P8155727.JPG

 

P8155769.JPG

 

От  Базилика ди Сан-Миниато:

 

P8177033.JPG

 

P8177073.JPG

 

От Купола на Дуомо:

 

P8176680.JPG

 

P8176683.JPG

 

P8176690.JPG

 

P8176705.JPG

 

От Фиезоле:

 

P8166513.JPG

 

От Палацо Векио:

 

P8176841.JPG

 

P8176859.JPG

 

P8176872.JPG

 

P8176877.JPG

 

P8176895.JPG

 

От Градините Боболи:

 

P8176985.JPG

 

P8177005.JPG

 

И една снимка за илюстрация на опашката пред Кулата на Джото през август:

 

P8155804.JPG

 

 

ПП Извинете за дългия пост.

  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Днес прочетох за още едно място, откъдето се вижда Флоренция: La Torre di San Niccolò.

Местоположение. Работи само лятото и то привечер. Актуална цена - 4 евро.

 

Толкова пъти съм ходила на Piazzale Michelangelo, а тази кула съм я пропуснала...

Само предполагам, че гледката от площада е по-хубава, защото е по-високо. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Още 2 могат да бъдат добавени:

 

- форте Белведере. Много отдавна съм бил, но май можеше от Боболи да се посети?

 

- градината Бардини

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Питане за Уфици, разгара на летния сезон - 10.07, неделя: Ако се отиде рано-рано, около 0700-0715 пред касата, има ли вероятност опашката да е малка, за да се купи билет и влезе още в 0815 при отваряне на галерията?

п.с. без резервация, без фиренце кард

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако се отиде рано-рано, около 0700-0715 пред касата, има ли вероятност опашката да е малка, за да се купи билет и влезе още в 0815 при отваряне на галерията?

 

Не знам дали някой може да каже ако не го е правил. Но не виждам смисъл. Организираните групи обикновено са сутрин. Така че може ранния следобед да пробваш. Това е оптималният период при големите музеи. Психологически повечето хора отиват сутрин.

Връзка към мнение

Не знам дали някой може да каже ако не го е правил. Но не виждам смисъл. Организираните групи обикновено са сутрин. Така че може ранния следобед да пробваш. Това е оптималният период при големите музеи. Психологически повечето хора отиват сутрин.

за организираните групи няма ли отделен вход? а и организираните туристи преди 9 часа не ги юрват, заради хотелската закуска.

Връзка към мнение

Здравейте,

Как става ползването на  Firenze card+ ? Достатъчно ли е да я покажеш на входа или допълнително отнякъде се взима билет, който ще е с нулева стойност примерно? Конкретно питането ми е за влизането в Уфици с тази карта, защото четох някъде, как трябвало все пак да се вземе билет от тикет офиса , показвайки там картата. Някой ползвал ли е плюса към картата-градския транспорт и безплатния нет? Картата важи за 72 часа, а за градския транспорт три дни. Значи ли това, че ако активирам картата в четвъртък в 16ч , ще мога да я ползвам до неделя 15,59ч. ?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.