Прескочи до съдържание

Говорим си за Флоренция


Spqr

Препоръчани мнения

Картата се активира при първото влизане в музей и важи 72 часа от този момент.

Инфо: 

http://www.firenzecard.it/index.php?option=com_content&view=article&id=20&Itemid=119〈=en

Връзка към мнение

Здравейте,

Как става ползването на  Firenze card+ ? Достатъчно ли е да я покажеш на входа или допълнително отнякъде се взима билет, който ще е с нулева стойност примерно? Конкретно питането ми е за влизането в Уфици с тази карта, защото четох някъде, как трябвало все пак да се вземе билет от тикет офиса , показвайки там картата. Някой ползвал ли е плюса към картата-градския транспорт и безплатния нет? Картата важи за 72 часа, а за градския транспорт три дни. Значи ли това, че ако активирам картата в четвъртък в 16ч , ще мога да я ползвам до неделя 15,59ч. ?

Аз съм ползвала картата.

На някои места наистина трябваше нулев билет. За Уфици ... не си спомням точно, понеже бяхме на вечерното посещение и почти нямаше хора.

Картата за транспорта започва да важи от първото ѝ ползване.

Нета не съм ползвала.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте :)  Какво може да се разгледа за 5 часа във Флоренция?  Нямам планове за музеи и галерии. Очаквам вашите съвети. Благодаря предварително :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Историческият център може да се обходи за 5 часа. Вземете си карта за да се ориентирате.

Качете се и до Пиацале Микеланжело за тази гледка

piazzale-michelangelo-1.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да споделя едно инфо, преди около 3 месеца във Флоренция е отворен 3тия в Италия, таен бар, след тези в Милано и Рим :) Бара се казва Разпутин, и както традицията повелява трябва сами да го откриете - единствения ориентир е "някъде в Санто Спирито" , входа е скрит зад фалшива стена, и за да е пълно предизвикателството се влиза, дори да го откриете, с парола, която ще получите само ако направите резервация по тел. или през ФБ страницата му. Ето малко инфо, а на търсачите на нетрадиционното, успех! Аз след 2 седмици смятам да пробвам :)

 

http://www.firenzeurbanlifestyle.com/rasputin-il-primo-secret-bar-di-firenze/

https://www.facebook.com/rasputinfirenze/?fref=nf

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,и аз с питане за Флоренция кард.Четох ,четох но май нищо не разбирам.Може би защото сравнявам с Виена.

Не мога да разбера трябва ли да купя за детето ,което е на 8,макар и на нулева ценаЗащото пише че с родител е безплатно.

Ще трябва ли да направя все пак резервация на час за Уфици например за да не чакам.Просто като знам опашките пред нея и се отказвам мислено.

Редактирано от renydent
Връзка към мнение

Не мога да разбера трябва ли да купя за детето ,което е на 8,макар и на нулева ценаЗащото пише че с родител е безплатно.

Ще трябва ли да направя все пак резервация на час за Уфици например за да не чакам.Просто като знам опашките пред нея и се отказвам мислено.

 

Деца под 18 г. от ЕС влизат безплатно и ползват същите права като на родителя. От това, което прочитам пише, че няма нужда от нулева карта.

 

Няма нужда от резервация за Уфици с Firenze card. 

Връзка към мнение

Моя опит е че навсякъде издават нулев билет, когато става въпрос за дете които има право да влезе безплатно. За Уфиции резервациите са с час, ( за всеки час има определена бройка), така че е логично в тази бройка да се влючи и детето с безплатен билет.  Април месец когато ходих за първи във Флоренция имаше сериозни опашки пред Уфиций, края на Август миналата година опашките бяха съвсем приемливи, аз за академията на практика нямаше опашка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,и аз с питане за Флоренция кард.Четох ,четох но май нищо не разбирам.Може би защото сравнявам с Виена.

Не мога да разбера трябва ли да купя за детето ,което е на 8,макар и на нулева ценаЗащото пише че с родител е безплатно.

Ще трябва ли да направя все пак резервация на час за Уфици например за да не чакам.Просто като знам опашките пред нея и се отказвам мислено.

 

Билетът е безплатен, но ако искаш да запазиш авансово, тази услуга е платена:

 

 

Why is there a fee for booking free tickets?

The ticket is free for all children under 18 years old. But only the ticket is free, not the advance booking service which gives you the right to skip-the-line (fee requested by the museum). You only have to book free tickets for children between 6 and 18 years old, not for children under 6.

 

http://www.uffizi.org/frequently-asked-questions/

 

Допълнение: сега виждам, че за Firenze Card е посочено отделно:

 

 

The Firenze Card Do I need to make reservations with the Firenze Card?

No, you don’t! There is a separate entrance for Firenze Card users that allows you to skip the line and enter quickly, without the need of a reservation.

 

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение

Благодаря Ви.Снощи писах на Флоренция кард-като получа отговор ще пиша ,за да е полезно и за някой друг.

Климент,моя опит с карти в други градове е същият.Издават ми карта на името на детето,макар и тя да е безплатна.Но винаги съм я виждала като опция онлайн.А тук не виждам как да отбележа,че ми трябват 3 карти и една за дете.Другото което не мога да разбера как да резервирам Флоренция кард + ,която включва транспорт и wifi.По принцип на нета не държа,защото каката е с английски номер и има безплатно 3G в ЕС,а в апартамента също има нет.Може би пък тя се взима само на място.Ще чакам да пишат-имам време до септември.

Връзка към мнение

Здравейте. Минала седмица се върнах от Флоренция, та моят опит е следния: Купих си Фиренце кард на място, по конкретно - от туристическия център срещу гарата. Провериха дали България се намира в ЕС :) и отбелязаха на картата, че съм с непълнолетно дете (на мястото, на което си написах собственоръчно име и бащино, сложиха една черна точка). Дъщеря ми е навършила 13 г. На всеки обект, на който ходихме издаваха и на мен, и на нея нулев билет. Гишетата за картодържателите са отделни (пр. за двореца Пити, показваш картата на охраната, влизаш вътре и на Book shop-а ти издават 2 нулеви - пазиш ги докато не видиш всичко, което искаш). Ако няма отделни каси (Капела Медичи), показваш ги на охраната и те буквалното те превеждат през цялата опашка. Най-трудно се намира касата за Дуомо - на площадчето пред Баптистерия. НИКЪДЕ не се доплаща за допълнителните изложби или за нощни обиколки. Най-много чакахме за Галерията - около 3 мин. Ако мога да бъда полезна още с нещо - питай :) .

Уфици - събота, около 12, си влезнахме като у дома си.

Редактирано от ena100
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да споделя едно инфо, преди около 3 месеца във Флоренция е отворен 3тия в Италия, таен бар, след тези в Милано и Рим :) Бара се казва Разпутин, и както традицията повелява трябва сами да го откриете - единствения ориентир е "някъде в Санто Спирито" , входа е скрит зад фалшива стена, и за да е пълно предизвикателството се влиза, дори да го откриете, с парола, която ще получите само ако направите резервация по тел. или през ФБ страницата му. Ето малко инфо, а на търсачите на нетрадиционното, успех! Аз след 2 седмици смятам да пробвам :)

 

http://www.firenzeurbanlifestyle.com/rasputin-il-primo-secret-bar-di-firenze/

https://www.facebook.com/rasputinfirenze/?fref=nf

Ииии открихте ли този тайнствен бар? Много съм любопитна :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте на всички :)

Много бих се радвал,ако някой ме упъти,как да стигна от летището в Пиза до Флоренция,и по конкретно Firenze S.M.N.

С автобус(може и пеша) отивате до гарата в Пиза(Pisa Centrale).

От там хващате влак и след пътуване между 1 час и 1час и 20 минути сте на Санта Мария Новела във Флоренция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С автобус(може и пеша) отивате до гарата в Пиза(Pisa Centrale).

От там хващате влак и след пътуване между 1 час и 1час и 20 минути сте на Санта Мария Новела във Флоренция.

много благодаря,далече ли е гарата пеша?
Връзка към мнение

Здравейте на всички:)

Много бих се радвал,ако някой ме упъти,как да стигна от летището в Пиза до Флоренция,и по конкретно Firenze S.M.N.

Можете до вземетe директен автобус от летището в Пиза до гара Санта Мария Новела във Флоренция. Цената е 4.99 евро, а компаниятя Terravison. http://www.terravision.eu/airport_transfer/bus-pisa-airport-florencebus/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По- добре с Аutostradale от летище Пиза до гарата във Флоренция. Теравижън ги чакам вече четвърти месец да ми върнат парите за неосъществен от тях трансфер и след около 15 мейла от моя страна няма нито отговор, нито пари (бърза справка с доволни клиенти фейсбук страницата им).

Връзка към мнение

За тези автобуси билет се купува преди да тръгне. Скоро ги ползвах по Милоно и бяха точни. За Пиза ги спряха до 16.10.2016.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Дали някой се е възползвал до сега от деня на безплатните музеи в Италия (всяка 1ва неделя в месеца държавните музеи били безплатни, по информация от интернет)? Началото на декември ми предстои пътуване до Флоренция и ми се иска да посетя Уфици и евентуално Академията. Дали сте пробвали? Чудя се в колко часа е най-добре да се отиде за да не се чака дълго време на опашка?

Връзка към мнение

Не знам дали можеш да получиш еднозначен отговор на този въпрос. Зависи от сезона, от музея, а вероятно и от късмета ти.

Аз съм влизала във Ватиканските музеи в Рим безплатно. Отидохме към 7,30 ч. сутринта, беше април, вече имаше огромна опашка, но като отвориха, всички се раздвижиха и много бързо влязохме.

В Уфици през ноември си купихме онлайн билет, а когато отидохме, нямаше никого.

Но все пак мисля, че трябва да отидеш рано и да се въоръжиш с търпение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дали някой се е възползвал до сега от деня на безплатните музеи в Италия (всяка 1ва неделя в месеца държавните музеи били безплатни, по информация от интернет)?

Момичета :)  goldroks  не  иска да си пробва късмета , а пита дали някой се е възползвал от официалната информация в интернет,

  то с късмет - няма невъзможни неща, все на някой, някога ще му се усмихне

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.