Прескочи до съдържание

Говорим си за Флоренция


Spqr

Препоръчани мнения

:-) Според мен си е чист късмет да отидеш в безплатната неделя и да нацелиш час, в който няма опашка-явно pamela е имала подобно преживяване. Аз съм била в платени дни и мога да кажа, че и във Флоренция, и в Рим не съм чакала повече от 5 минути, въпреки че бях чела много за прословутите опашки по всяко време. Логично е в безплатните дни напливът да се увеличава. Но с достатъчно време и търпение на разположение и при добро желание, ако целта е да се спести входа, няма невъзможни неща. ;-)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Предполагам  ще мога да споделя как е било като се върна :) Смятаме да се пробваме да отидем преди да отворят музея сутринта, по такова време извън сезона се надявам че няма да чакаме много.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз чакам с нетърпение отзиви за безплатната неделя в Уфици най-вече, че се пада да сме там в неделя - 05.02.17. Благодаря предварително !

Връзка към мнение

Дали някой се е възползвал до сега от деня на безплатните музеи в Италия (всяка 1ва неделя в месеца държавните музеи били безплатни, по информация от интернет)? Началото на декември ми предстои пътуване до Флоренция и ми се иска да посетя Уфици и евентуално Академията. Дали сте пробвали? Чудя се в колко часа е най-добре да се отиде за да не се чака дълго време на опашка?

Аз съм ги посещавала в безплатната неделя. Направих грешката да отида рано, точно в Уфици и чаках 3 часа на опашка. Когато излязох следобяд, навън нямаше жива душа, така, че съветът ми е да отидеш по-късно (не по-късно от 14.30-15 ч.). В Академията опашката си върви бързо, така, че отиди първо там, после параклисът на Медичите (и двете са малки и се разглеждат бързо, но зависи колко искаш да съзерцаваш шедьоврите на Микеланджело) и после Уфици.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

off topic: Имахме същото преживяване с двореца на дожите във Венеция. Сутринта в 10 ч. стройна опашка, а към 14.30-15 ч. нямаше никой. Мисля да приложим същата тактика и за Уфици.

А дали може да се резервира час и нулев билет през сайта за тези недели или съм Уеко нахална ?

Редактирано от bibi
Връзка към мнение

Май не видях в темата още едно любимо място: Pharmacy of Santa Maria Novella

 

http://www.smnovella.it/contents/home.html

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g187895-d195012-Reviews-Pharmacy_of_Santa_Maria_Novella-Florence_Tuscany.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм ги посещавала в безплатната неделя. Направих грешката да отида рано, точно в Уфици и чаках 3 часа на опашка. Когато излязох следобяд, навън нямаше жива душа, така, че съветът ми е да отидеш по-късно (не по-късно от 14.30-15 ч.). В Академията опашката си върви бързо, така, че отиди първо там, после параклисът на Медичите (и двете са малки и се разглеждат бързо, но зависи колко искаш да съзерцаваш шедьоврите на Микеланджело) и после Уфици.

Благодаря! А може ли да попитам кой месец беше това?

Връзка към мнение

Благодаря! А може ли да попитам кой месец беше това?

Ноември :)

 

 

А дали може да се резервира час и нулев билет през сайта за тези недели или съм Уеко нахална ?

 

Уеко си нахална :)

Редактирано от eloena
Връзка към мнение

М даа - Тома Неверни провери: за всички първи недели, както и за понеделниците, когато галерията не работи, датите за онлзай покупка на билетии са неактивни. Остава план Б да отидем в късния сл.обяд.

Редактирано от bibi
Връзка към мнение

Сетих се за още едно интересно магическо местенце, по линията хълма Микеланджело - Пити: 

http://www.alessandrodari.com/

Открихме го случайно. 60-70кв.м. магазинче/галерия за ювелирни изделия. Аз, който не си падам много по подобни изделия, откарах 30-40мин. без да ги усетя, а съпругата ..... я измъкнах насила :) . 

Редактирано от Georgi_G
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,кацам в Пиза на 22.11.2016г. Бих искал да попитам,мога ли да хвана влак или рейс директно от летището и да го платя направо намясто,без да го буукна предварително,много Ви благодаря!

Ааа,забравих,имах още един въпрос.Има ли рейсове или влакове,от гарата на Венеция,санта Лучия,или нещо подобно беше, до летище Венеция Тревизо

Връзка към мнение

Здравейте,кацам в Пиза на 22.11.2016г. Бих искал да попитам,мога ли да хвана влак или рейс директно от летището и да го платя направо намясто,без да го буукна предварително,много Ви благодаря!

Ааа,забравих,имах още един въпрос.Има ли рейсове или влакове,от гарата на Венеция,санта Лучия,или нещо подобно беше, до летище Венеция Тревизо

 

Влак от летището в Пиза не може да хванеш. Трябва да отидеш до Pisa Centrale. На около 20 мин. пеша от летището е.

Връзка към мнение

Здравейте,кацам в Пиза на 22.11.2016г. Бих искал да попитам,мога ли да хвана влак или рейс директно от летището и да го платя направо намясто,без да го буукна предварително,много Ви благодаря!

Ааа,забравих,имах още един въпрос.Има ли рейсове или влакове,от гарата на Венеция,санта Лучия,или нещо подобно беше, до летище Венеция Тревизо

Ако сте за Флоренция, за автобус, мисля, че не е нужна предварителна резервация. Автобусите са като излезете от терминала в дясно. Будките за билети се виждат отдалеч. Общо взето са с разписание, но ако кацне самолет изчакват известно време преди да потеглят.

Ако нещо се закучи, гарата също е наблизо, не повече от 20мин. пешком, а с автобус 5-6мин. Щяха да пускат директен влак, но не знам докъде я докараха.

 

Влаковете тук:

http://www.trenitalia.com/tcom-en

Погледнах ги набързо, вървят нон-стоп са и са през 10-20 до 30минути.

 

Само да допълня. До летище Тревизо няма директен влак. Вариантът е до гарата в Тревизо и от там автобус, пешком или такси до летището.

Редактирано от Georgi_G
Връзка към мнение

От Венеция до летището в Тревизо има автобуси. Тръгват от пиацале Рома, на входа на града. Там е нещо като автогара. ЖП гарата е малко по навътре.

Връзка към мнение

От Венеция до летището в Тревизо има автобуси. Тръгват от пиацале Рома, на входа на града. Там е нещо като автогара. ЖП гарата е малко по навътре.

 

Да допълня само, че по разписание шатълите са на 1 час, но те тръгват като се напълнят. Един след друг. Това е от преди 10 дни. Цена 12 евро / човек.

Пиацале Рома е последната спирка на вапорето №1, но внимавайте с посоката.

Връзка към мнение

Pisa fermata aeroporto,така ли се казва летището в Пиза,товва ми излезе в сайта трвниталия?

 

Летището се казва Aeroporto Galileo Galilei

Гарата е Pisa centrale

Връзка към мнение

Pisa fermata aeroporto,така ли се казва летището в Пиза,товва ми излезе в сайта трвниталия?

 

fermata e спирка, та не ще да е летището това, а по скоро спирка на нещо близо до летището. 

Летището е Галилео Галилей, както са ти казали.

Автобусите са в дясно като излезеш от летището, мисля че мернах цена от 6 евра до Флоренция, но не сме ги ползвали.

Редактирано от temporary
Връзка към мнение

Доколкото помня, ако се лети с Раян, в самолета продават билети за автобус до Флоренция.

 

Ние летяхме с Раян, единствените билети, които предлагаха бяха за лотарията им ....

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Върнах се от Флоренция и докладвам за безплатната неделя в музеите. В 7:45 бяхме пред Uffizi, при отваряне в 8:15 и имаше около 15-20 човека преди нас. След нас доста бързо започнаха да се увеличават, като до отварянето опашката вече беше до улицата. Ние влязохме много бързо, 2-3 минути след като отвориха музея. Не знам дали на хората по-назад се е налагало да чакат, но като цяло 30мин. преди отварянето за нас беше добре. Декември месец.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Моля ви за мнение относно програмата, която си направих. Добре ли съм подредила дните, ще ми стигнат ли ? Предварително благодаря за отделеното време! Очаквам поне един отг., за да си купя самолетните билети.

 

БОЛОНЯ- Пристигам на 14 април петък вечерта с Уиз еър 21.30 ч.

15 април-разглеждане на Болоня

Нощувка в Болоня

С обществен транспорт:

ФЕРАРА-  16 април- неделя. Разглеждане на Ферара

Нощувка в Болоня

МОДЕНА - 17 април-понеделник. Разглеждане на Модена

Нощувка Болоня

ПАРМА- 18 април - вторник. Разглеждане на Парма

Нощувка в Болоня

19-ти отпътуване за Флоренция

ФЛОРЕНЦИЯ- 19 и 20 разглеждане на Флоренция

Нощувка на 19 и 20 във Флоренция

21 сутринта тръгвам за Пиза

ПИЗА - Пристигам на 21 април петък-на обяд. Разглеждане на Пиза.

Нощувка в Пиза на 21 април-петък

Връщане със самолет  на Раянеър 22 април-събота в 15.35 ч.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Програмата е лежерна и напълно реална. Аз бих комбинирала Модена с Парма примерно, и бих отишла до Сан Марино в освободния ден. И също бих останала още ден във Фиренце и за Пиза - половин ден преди полета. Но това е моят поглед и моите пристрастия.

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.