Прескочи до съдържание

Говорим си за Флоренция


Spqr

Препоръчани мнения

Бих включил Равена. Действително Парма и Модена може да се разгледат в 1 ден. Те са и на една влакова линия.

 

Цял ден във Ферара може и да е много. Във Ферара има повече за разглеждане от Парма и Модена.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък бих отделил цялото време за Флоренция. То само в Jardini Boboli си е за поне половин ден

Но, уважаема Емика, това е Твоето пътуване и си го подреди както на теб ще ти е приятно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже ще пътувате точно за Великден, искам да кажа, че Великден във Флоренция е нещо супер нетипично и много красиво! Стига да не ви пречат тълпите.

Наистина тази Флоренция - Великденската е незабравима!

Сигурно съм писала някъде, а може и снимки да съм показвала. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм виждала великденска Флоренция, но тя и без това за мен е най-страхотният град в региона. Щях да кажа, че вероятно е добра идея програмата малко да се размести и Флоренция и Пиза да дойдат първи, но осъзнах, че ще стане трудно с оглед обратния полет от Пиза. Да, освен това ще има големи тълпи и настаняването ще бъде по-трудно. Така че това мнение го спестявам. А дали ще предвидите два или три дни във Флоренция /или компромисен вариант два и половина :) / зависи от това какво искате да видите там.

Но се присъединявам към идеята да се включи Римини и Сан Марино или Равена за сметка на Парма и Модена в един ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако си представим красотата на етажи...

 

Флоренция е най-горе

Лука, Болоня, Пиза, Ферара са горе-долу в една категория

Парма, Модена и старият град на Римини са в по-долната категория

 

Като стойност от гледна точка на архитектурна значимост и изкуство на най-високото стъпало са: Флоренция и Равена. :)

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря ви много на всички, които се отзовахте. Вчера след вашите мнения купих сам.билети, даже този на Уиз с кредита от Букинг, че и остана една част неусвоена :), увеличих в резервацията нощувките във Флоренция, за да остана там повече. Чудя се за нощувката в Пиза, дали да я откажа, има доста време докато мога да го направя преди да са дръпнали пари от картата. 

 

Дали има рано сутрин превоз Флоренция-Пиза, за да пристигна навреме, да погледна кулата :) и да се транспортирам до летището на Пиза за обратния полет, който излита в 15.35 ч.?

А дали Раян пак ще закъснеят да излетят и пак да ме обезщетят ? :victory: Нахална съм, знам :)  :)  :)

Връзка към мнение

Моля ви за мнение относно програмата, която си направих. Добре ли съм подредила дните, ще ми стигнат ли ? Предварително благодаря за отделеното време! Очаквам поне един отг., за да си купя самолетните билети.

 

БОЛОНЯ- Пристигам на 14 април петък вечерта с Уиз еър 21.30 ч.

15 април-разглеждане на Болоня

Нощувка в Болоня

С обществен транспорт:

ФЕРАРА-  16 април- неделя. Разглеждане на Ферара

Нощувка в Болоня

МОДЕНА - 17 април-понеделник. Разглеждане на Модена

Нощувка Болоня

ПАРМА- 18 април - вторник. Разглеждане на Парма

Нощувка в Болоня

19-ти отпътуване за Флоренция

ФЛОРЕНЦИЯ- 19 и 20 разглеждане на Флоренция

Нощувка на 19 и 20 във Флоренция

21 сутринта тръгвам за Пиза

ПИЗА - Пристигам на 21 април петък-на обяд. Разглеждане на Пиза.

Нощувка в Пиза на 21 април-петък

Връщане със самолет  на Раянеър 22 април-събота в 15.35 ч.

От нощувка в Пиза няма смисъл. Влакове от Фолренция има много начесто, пътуването е около час. Времето преди полета е предостатъчно да се разгледа Пиза, дори и да влачите куфар. А и от всичките градове в региона Пиза е единственото, което е категоричен "капан за туристи". Свободният ден може да се ползва за разглеждане на Лука, Сан Джиминяно или (най-добре) Сиена.

При условие, че ще имате няколко нощувки в Болоня, също няма смисъл да отделята цял ден на града (освен ако не обикаляте по автомобилните музеи). Същото важи и за Модена - Двете с Парма са логичен избор за комбинирана еднодневка. Аз лично бих комбинирал Модена и Мантуа, но това е малко по-натоварващо и иска повече прекачвания.

Във Ферара има занимания за цял лежерен ден, но при желание може да се комбинира и с разходка в Падуа (ако не се влиза по обекти).

Като цяло моят съвет е да отделиш един цял ден за Равена. Аз бих резервирал една нощувка по-малко в Болоня и две повече във Флоренция, като махна тази в Пиза.

Но това все пак си е твоето пътуване :)

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Аз бих резервирал една нощувка по-малко в Болоня и две повече във Флоренция, като махна тази в Пиза.

 

 Махам нощувката в Пиза, за сметка на Флоренция. А в Болоня  ще кацна в 21.30 ч.вечерта /което ми е една нощувка и загубен цял ден/, но такъв е полета на Уиз.

Има влакове от Флоренция до Пиза от 4.30 сутринта

 

Много благодаря, изключително ценна за мен ориентация!

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Trenitalia (http://www.trenitalia.com/) - най-големият оператор на влакове в Италия.

Italo (http://italotreno.it) - мрежа от скоростни влакове между основните градове в Италия

 

Предстои ми пътуване до Пиза и имам намерение да отида с влак до Флоренция. Необходимо ли е да закупя билети онлайн или е по- добре на място. Нямам представа къде са гарите в Пиза и Флоренция
Връзка към мнение

Предстои ми пътуване до Пиза и имам намерение да отида с влак до Флоренция. Необходимо ли е да закупя билети онлайн или е по- добре на място. Нямам представа къде са гарите в Пиза и Флоренция

Според мен, е по-добре на място. Влакове има достатъчно.

Връзка към мнение

Предстои ми пътуване до Пиза и имам намерение да отида с влак до Флоренция. Необходимо ли е да закупя билети онлайн или е по- добре на място. Нямам представа къде са гарите в Пиза и Флоренция

Гарата в Пиза е на пешеходно разстояние от летището - към 15 минути пеш е разстоянието. Във Флоренция главната гара Санта Мария Новела също е на пешеходно разстояние от повечето забележителности, то във Флоренция и без това в старинната централна част няма обществен транспорт.

Билети онлайн в Италия си струва да се купят само, ако е някоя промоционална тарифа за влаковете-стрели (freccia). Иначе то и изобщо няма възможност да се вземе онлайн за пътнически влакове (regionale), каквито са между Пиза и Флоренция, освен ако не остават по-малко от 7 дни до пътуването. Но няма смисъл. Никакъв. Влаковете никога не са чак толкова пълни, че да не може да си намериш място, а и са много начесто - поне двапъти на час. По гарите има машини за продажба на билети, има и гишета. Поне аз на гарата в Пиза попадах и на продавачи на гишетата, които говореха английски. Билетите за реджионалетата не са с определен ден и час, важат за два месеца (мисля) след момента на закупуването си и могат да се ползват когато и да е през този период, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се валидират преди да се влезе във влака. Обикновено има едни зелени машини за валидиране, които могат да са или в гарата, или на перона

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Много я мисля тази Флоренция... и то за през лятото. Някой, който е пътувал средата на лятото до Пиза или Болоня помни ли на каква цена са били полетите? Интересува ме дали 60лв. на посока е нормална лятна цена или може да падне.Ще проверявам и като понаближи, но засега не ми харесват (то като ги сравня с цените в момента нищо не ми харесва :) )

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много я мисля тази Флоренция... и то за през лятото. Някой, който е пътувал средата на лятото до Пиза или Болоня помни ли на каква цена са били полетите? Интересува ме дали 60лв. на посока е нормална лятна цена или може да падне.Ще проверявам и като понаближи, но засега не ми харесват (то като ги сравня с цените в момента нищо не ми харесва :) )

Ако имаш предвид юли и началото на август, може и да има по- ниски цени. При Раян съм почти сигурна, че ще има, а и от Пиза е по- удобно. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

миналата година взех около два месеца по-рано билети за втората половина на август до Пиза по около 55 евро, след това мятах око, но не видях да са станали по-евтини (но е възможно при друга комбинация на дати, все пак следях точен времеви период от една седмица)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм пътувала през август през Болоня.

Цени не помня, но Флоренция със сигурност съм я запомнила!

Само два недостатъка виждам:

- жега - макар, че никога не се знае

- много хора - то там почти целогодишно си е с много хора...

 

Флоренция е прекрасна!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз съм пътувал все лятото до Флоренция и все с автомобил, та за цени на самолетните билети няма как да дам акъл.

Но, ако това ти е първо посещение на града - задели му време, наслаждавай се на всичко с кеф (история, архитектура, музика на живо, заведения и т.н.)

Втората половина на юли има смисъл и до някой аутлет да отскочиш :) И там е интересно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мога да дам съвсем прясна информация за цени на билетите за април:  София - Болоня с Уиз - 55 лв. на човек с голям ръчен багаж, Пиза - София - 51 лв. на човек. Това са със запазени места. Миналата година наистина се намираха по-евтини билети с Раян, София-Пиза-София беше 200 лв. за трима. Тази ми се виждат малко по-високи цените.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Просто е рано за евтини билети за този период. В момента се намират за много дати за  февруари-март по 40-50 лв двупосочни до Пиза, скоро ще има и за април и май със сигурност...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.