Прескочи до съдържание

Какво готвите?


ДиянаВ

Препоръчани мнения

преди 1 час, chandni каза:

За днес салата Цезар с домашно приготвени крутони и дресинг, пилешки крилца на фурна  (за мен) и аржентински рибай стек (за половинката). За десерт домашно приготвено кюнефе ( @ven62 да не чете, че ми става съвестно, че му саботирам диетата :girl_crazy:).

 

KUNEFE.jpg

Chandni, как го правиш кюнефето? Аз съм купила един замразен кадаиф уж за кюнефе, но вече май втори месец престоява във фризера. Ще му изтече срока на годност, ако не е вече.

За вечеря мисля стек от контрафиле с гъби и залена салата, може би мога да го нарека медалион с гъби ☺

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Фил каза:


Преди вряме разправях на моите приятели как като дете, по разни поводи нашите ме водеха в ресторант "Варшава", който се намираше до парка "Заимов", и там любомо ястие ми беше Медальон с гъби, даже понякога ми поръчваха допълнително втора порция и сервитьорите се шашкаха как малко дете може да изяде толкова много храна.  :grin:
Та вчера си направихме една камерна сбирка по случай Зарезан/Валентин ... отивам и какво да видя - взели, че приготвили специално за мен точно Медальон с гъби. :smile3: Както се казва - облизахме си пръстите! :yes: 

20210213_202926.jpg.88471d75d04d3fe8e8d3fd030110a14f.jpg

 

Браво,  много страхотно изглежда! И много красиво подредено и поднесено!
 

Готова съм и с основното:

Сьомга със сметанов сос, придружена от морски дарове, задушени , първо в бяло вино , после -в сметаново -чеснов сос.

 


CA322487-A09B-4258-BDB5-3BCAB9F24F0D.jpeg.18becd7c3152b14e7044b33e073a26d4.jpeg

 

Салатата - сърца от мариновани чушки:

 

98BE55D4-6536-46F8-9CEB-239D25ADB9CF.jpeg.097ea26bb7c078179da728ee5c4e1f11.jpeg

 

И придружител на морските обитатели - Просеко Mionetto Vivo Cuvee blanc, от Валдобиадене, което е на 70-80 км. от Венеция.

По принцип, сме любители на Просеко-то, преди НГ в Метро имаше промоция на разни видове , та си имаме, за по-празнични случаи:)))

 

2B4BF1C1-46ED-44DD-BD86-E094526B18DA.jpeg.c240bd7df5288f480417ccf3aa6d7739.jpeg

 

И добавяме, разбира се:)))

А пък днес, в Лидл имаше Nero do Avola и френско Bordo  на смешна цена, та накупихме:))))

  • Харесвам 16
  • Браво 4
Връзка към коментар

Нищо специално за празника. Да ги наречем лИбовни кюфтета:

 

E4FA2E7F-2FAB-4D8E-A43E-6B00CF48B395.jpeg.c076186b948cbdadf8fe550bdde03047.jpeg

 

И направих картичка за съкровището. Откакто се запалих по това хоби, той винаги си чака картичката и си я взема в офиса:

 

Спойлер

FD05F0B7-BE32-4F74-AD2E-7D80821BB690.jpeg.ce7667c90c5c420ab3486e1630c20418.jpeg

 

  • Харесвам 16
  • Браво 18
Връзка към коментар

@AlexandraKo, чудна ти е станала тортата, съвсем тематична 🙂 

(и благодаря за комплиментите за моите торти 😘, ама те не са нещо чак кой знае какво... има къде-къде по-добри от мен 🙂 )

И в кюнефето на @chandni ми останаха очите. Да си призная, никога досега не съм яла. Ако намеря адаиф, ще трябва да го пробвам.

 

Днес имах мерак да направя английска закуска под формата на брънч. Но вчера се оказа, че любимите ми магазини за английски продукти изпитват големи проблеми със снабдяването след Брекзита, та не се намираха нито наденички, нито бекон, нито black pudding, нито мъфини! Та го отложих за другата събота, когато ще се опитам да стъкмя нещо с подръчни продукти 🙂. Та английската закуска се превърна в италиански обед с френско вино - пица "Маргарита" с домашно отгледания ми босилек и бордо Château Coustolle (Canon-Fronsac)

 

20210214_135457.jpg

  • Харесвам 20
  • Благодаря 1
  • Браво 5
Връзка към коментар

За Св. Валентин си направихме любимата паста с морски дарове, довечера ще има и греяно вино за Трифон Зарезан:

 

IMG_1730.JPG.d95be5df70b4b4bc73f708c1983f8ba7.JPG

 

Десерт този път не сме правили, защото кварталната шоколадова фабрика имаше специална оферта със сладолед за празника - мелба "златният лебед" с ванилов сладолед, сос от маракуя, карамелени топчета, макарон с маракуя, кокос и бял шоколад.

 

IMG_1712.JPG.17f5a426ff5577b7bfc7924253faa850.JPG    IMG_1714.JPG.98fa3ce1852e0773de3703ccbee92b30.JPG

  • Харесвам 27
  • Шок 1
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 31 минути , DenitsaS каза:

За Св. Валентин си направихме любимата паста с морски дарове, довечера ще има и греяно вино за Трифон Зарезан:

 

IMG_1730.JPG.d95be5df70b4b4bc73f708c1983f8ba7.JPG

 

Десерт този път не сме правили, защото кварталната шоколадова фабрика имаше специална оферта със сладолед за празника - мелба "златният лебед" с ванилов сладолед, сос от маракуя, карамелени топчета, макарон с маракуя, кокос и бял шоколад.

 

IMG_1712.JPG.17f5a426ff5577b7bfc7924253faa850.JPG    IMG_1714.JPG.98fa3ce1852e0773de3703ccbee92b30.JPG

@DenitsaSДеничка, това с лебедите е супееееер!
Както викали  кифлите у Фейса : “ аууу, Муцка, това ти го крадА веднага”:drinks:

преди 51 минути , Роца каза:

@AlexandraKo, чудна ти е станала тортата, съвсем тематична 🙂 

(и благодаря за комплиментите за моите торти 😘, ама те не са нещо чак кой знае какво... има къде-къде по-добри от мен 🙂 )

И в кюнефето на @chandni ми останаха очите. Да си призная, никога досега не съм яла. Ако намеря адаиф, ще трябва да го пробвам.

 

Днес имах мерак да направя английска закуска под формата на брънч. Но вчера се оказа, че любимите ми магазини за английски продукти изпитват големи проблеми със снабдяването след Брекзита, та не се намираха нито наденички, нито бекон, нито black pudding, нито мъфини! Та го отложих за другата събота, когато ще се опитам да стъкмя нещо с подръчни продукти 🙂. Та английската закуска се превърна в италиански обед с френско вино - пица "Маргарита" с домашно отгледания ми босилек и бордо Château Coustolle (Canon-Fronsac)

 

20210214_135457.jpg

Еее, недей да скромничиш, деее:))))Ти си си класен кулинар, факт, неоспорим! 

Имаме късмет, че си тук. Вчера например, за да направя тортата - сърце, нямах откопчаваща се форма.

Имам такава тавичка. Да, ама с твоя съвет за замразяването и сушоара, работата стана.

Направих тортата в тавата, на дъното изрязах и сложих готварска хартия. Замразих за два часа, после със сушоара по стените и я обърнах в чинията. После украсих.

Ако не беше дала този съвет, щях да търча да търся откопчваща се форма, пък дали щеше да има, пък тоз размер...

Така че, благодаря ти, че си тук и споделяш кулинарните си тайни:)):give_rose:

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Роца каза:

И в кюнефето на @chandni ми останаха очите. Да си призная, никога досега не съм яла. Ако намеря адаиф, ще трябва да го пробвам.

Благодаря, @Роца! От клавиатурата на такъв изтъкнат кулинар като теб комплиментът е още по-ценен! 🙂 Колкото до кадаифа... Като знам колко араби, турци, мароканци, алжирци и т.н. живеят във Франция и колко техни магазини съм виждала, ми е трудно да повярвам, че няма да намериш... 🙂 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

А, аз сготвих за цялата седмица на веднъж: 

 

- баница със сирене и скир

- крем супа от броколи(ама то си има и още други зеленчуци)

- свинско с много зеленчуци (боб, чушки, лул, домати, моркови, грах и царевица)

 

20210214_205131.jpg.5eadd337d700a07d37fd91b640509f3f.jpg

 

Е, през седмицата ще си направя и пак банановия кекс (убийствено вкусен - снимка от последното днешно парче) :

 

20210214_205106.jpg.b4939076621c4e1661a505a0969ac3d9.jpg

 

 

А, как ми се прияде кюнефе, ах, ах, @chandni не знам дали ще мога да заспя от мисли за него.  Благодаря за рецептата. Скоро ще опитам.

 

(П.с. Говориш арабски? 🤔 (ако това е арабски) )

Редактирано от Граф Вронски
  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 5 минути , Граф Вронски каза:

(П.с. Говориш арабски? 🤔 (ако това е арабски) )

Не, не говоря арабски... 🙂 Като отвориш клипчето в youtube, в описанието продуктите и количествата са на английски 😉 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , Граф Вронски каза:

А, аз сготвих за цялата седмица на веднъж: 

 

- баница със сирене и скир

- крем супа от броколи(ама то си има и още други зеленчуци)

- свинско с много зеленчуци (боб, чушки, лул, домати, моркови, грах и царевица)

 

20210214_205131.jpg.5eadd337d700a07d37fd91b640509f3f.jpg

 

Е, през седмицата ще си направя и пак банановия кекс (убийствено вкусен - снимка от последното днешно парче) :

 

20210214_205106.jpg.b4939076621c4e1661a505a0969ac3d9.jpg

 

 

А, как ми се прияде кюнефе, ах, ах, @chandni не знам дали ще мога да заспя от мисли за него.  Благодаря за рецептата. Скоро ще опитам.

 

(П.с. Говориш арабски? 🤔 (ако това е арабски) )

@Граф ВронскиГрафе, на вас с @Alexander ви се възхищавам много - какви сте сръчни, пък идейни - мечтата на всяка жена:)))

Браво, направо съм удивена!

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , chandni каза:

Не, не говоря арабски... 🙂 Като отвориш клипчето в youtube, в описанието продуктите и количествата са на английски 😉 

Да, да, аз се базиках за това 😛 Пуснах си субтирите 😄 , описанието не го видях .😄 

преди 3 минути , AlexandraKo каза:

@Граф ВронскиГрафе, на вас с @Alexander ви се възхищавам много - какви сте сръчни, пък идейни - мечтата на всяка жена:)))

Браво, направо съм удивена!

Сърдечно благодаря. ❤️

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , AlexandraKo каза:

@Граф ВронскиГрафе, на вас с @Alexander ви се възхищавам много - какви сте сръчни, пък идейни - мечтата на всяка жена:)))

Браво, направо съм удивена!

Дъщеря ми обяви това на жена ми преди време

 

-На мен не ми трябва мъж, аз мога да си готвя.

  • Харесвам 2
  • Смея се 17
Връзка към коментар
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Ако не беше дала този съвет, щях да търча да търся откопчваща се форма, пък дали щеше да има, пък тоз размер...

Така че, благодаря ти, че си тук и споделяш кулинарните си тайни:)):give_rose:

 

Хехехе, поне да има полза от всичките кулинарни състезания, дето ги гледам 😂. Номерът със сешоара го научих от тукашния вариант на Bake Off (състезание за любители-сладкари) - те така вадеха едни антремета (мус-торти) нагрявайки ги с газова горелка. Ама аз понеже още не съм се престрашила да си ползвам газовата горелка, карам със сешоар 😂 (макар че то вече и торти правя 2 пъти годишно, де).

@chandni, да има доста арабски магазини, ама суров кадаиф много трудно се намира. Най-често е вече направен на убийствено сладки пастички 😂. Ще трябва да потърся по-сериозно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , Emil Chakalov каза:

Басмати със скаридки

 

C42D074D-3D07-4E7C-B8AD-F3F3B4D4FBC6.jpeg

Как отключих алергия към скариди, като съм изяла един вагон "морски черешки" във фунийки от нотни листи на гарата в Бургас.

Сега ги гледам от дистанция само.

Поздравления за чинията, направо си изглеждат гурме тия скариди!

Наздраве! 

20210214_215452.jpg.68390a355c5923f951f78104ada26180.jpg

 

20210214_203617.jpg.2a18495cf46700f293b8ad407637ffb6.jpg

 

 

 

 

  • Харесвам 23
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 17 часа, chandni каза:

За днес салата Цезар с домашно приготвени крутони и дресинг, пилешки крилца на фурна  (за мен) и аржентински рибай стек (за половинката). За десерт домашно приготвено кюнефе ( @ven62 да не чете, че ми става съвестно, че му саботирам диетата :girl_crazy:).

 

KUNEFE.jpg

Уж загрижена за Ven62 пък 60% от снимките - кюнефето.:wink:

Аз не съм целогодишно на диета т.е.

pls, давай рецептата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , ven62 каза:

Уж загрижена за Ven62 пък 60% от снимките - кюнефето.

Ама моля ти се... нещо математиката ти "куца"... :girl_crazy:От кога 5 от 5 е 60%? :laugh1: Първите две са от правенето, преди изпичането 🙂 

преди 14 минути , ven62 каза:

pls, давай рецептата.

Дала съм я в следващ пост... даже нагледно. 😉 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, Роца каза:

да има доста арабски магазини, ама суров кадаиф много трудно се намира

В турските магазини обикновено има. Ако не суров, то само опечен и пакетиран, готов за заливане. А освен това, мисля, че в тях можеш и да си поръчаш нещо конкретно от Турция - в Питърбъро (Англия) имаше такава опция преди "корона"-та. Сестра ми живее там, от нея знам.

преди 12 часа, crazyhorse каза:

Басмати не виждам, но скаридите изглеждат прекрасно! 

Басматито се е скатало под скаридите, вижда се леко, май  🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , chandni каза:

Ама моля ти се... нещо математиката ти "куца"... :girl_crazy:От кога 5 от 5 е 60%? :laugh1: Първите две са от правенето, преди изпичането 🙂 

Дала съм я в следващ пост... даже нагледно. 😉 

Най-смирено моля за извинение:

1. За снимките. Аз кюнефе съм виждал само готово и си помислих, че на първите две снимки са някакви други манджи.

2. Темата не я чета подробно (по обясними причини :girl_cray2:😭  :dash1:   ) - само по изключение или ако съм тагнат.

 

---

Мерси!

:biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз пък ще изпростея с нещо, което се готви много бързо, много лесно и е мноого вкусно  🙂

Качамак с масло, объркан с настъргано на едро Гауда, отгоре поръсен с българско сиренце и обилно полят със запържено краве масло и червен пипер + щипка лют пиперец.

 

 

20210216_181147.jpg

20210216_181340.jpg

  • Харесвам 24
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.