Прескочи до съдържание

Сейшели


Oshko

Препоръчани мнения

1 hour ago, Кришна said:

Здравейте,

След Малдивите, Сейшелите са следващата ни мечтана дестинация. Ще пътуваме на 18.11 до 02.12.2019г. Времето е разпределено на Пралин от 18-24.11, Ла Диг -24-29.11, следва Махе 29-02.12. Ако някой пътува в този период може да ми пише, евентуално да споделим автомобил.

Въпросът ми е можем ли да стигнем лесно с градския транспорт от летището до ферибата. Пристигаме с полет  в 11.05 ч. и   ферито за Пралин  ни е  в 16.30 ч.

Направихме преценка ,че и самолетче да вземем, с часовете оставени за гаранция, че няма да изпуснем полетчето, ще пристигнем в същото време на Пралин както и с ферибота.

Компанията с фериботите предлагат и трансфер до пристанището. Ние сме в друг период, но пристигаме по същото време и сме решили да отидем на отиване със самолет като съм букнал полет за 18:10ч. когато беше първия евтин. Плана е на място да поискаме да ни качат на по-ранен полет , ако има места (някой писа по-назад в темата, че за 10 USD правели тази промяна, което е ок) , а в най-лошия случай ще си оставим багажа на летището (безплатно е) и ще отидем с автобус до Виктория да се разходим, хапнем и т.н отмятайки столицата този ден преди полета за Пралин. Така за последните дни, когато сме в Махе ще си ходим само по плажове 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Кришна каза:

 

Въпросът ми е можем ли да стигнем лесно с градския транспорт от летището до ферибата. Пристигаме с полет  в 11.05 ч. и   ферито за Пралин  ни е  в 16.30 

Ако имате много багаж вариантите са ви такси или трансфер, организиран от фериботната компания. 
Ние бяхме с такси, защото принципно имахме много малко време от кацането до ферибота. Полетът закъсня и бяхме на друг ферибот, но все пак стигнахме с такси.

Връзка към коментар

Пътуването ни почти дойде, а аз още не съм запазил рент а кар. Искам да запазя кола за Пралин и Махе. За Махе собственика на къщата, която сме наели ми предложи кола, която като цена е добре, но каза, че при голям удар дължим към 800 евро, а при малки щети ще се разберем допълнително и ще платим в брой.

Тъпото е, че при това положение няма и смисъл да правя застраховка в WWI , защото тя няма да важи, а и ще ми е притеснено честно казано за колата така. Ще падне някой кокос върху нея и сигурно ще се разправяме след това. От Пралин още чакам да ми кажат какви са техните условия.

Вие какъв опит имате с колите там? Дали да не си букна макар и по-скъпо кола през kayak.de или друг провайдър?

Връзка към коментар

Някой може ли каже как стои вноса на храни в Сейшелите - плодове и зеленчуци, ядки, луканки...

Има ли стриктни проверки и някой дали си е носил нещо такова .

Връзка към коментар
преди 10 часа, ruwenzogy каза:

Някой може ли каже как стои вноса на храни в Сейшелите - плодове и зеленчуци, ядки, луканки...

Има ли стриктни проверки и някой дали си е носил нещо такова .

И при нас не е имало проверки. Ядки и дребни неща за гризкане за детето имах. 

Връзка към коментар

Преди броени дни се върнахме от Сейшели. Надявам се скоро да намеря време да обобщя всички прекрасни впечатления в пътепис. Но до тогава:

On 9/30/2019 at 5:08 PM, ellybash said:

Махе е най-добре за спане и основна локация, сега четейки тук... започвам да клоня към Ла Диг. 

Предполагам е въпрос на вкус, но Махе най-малко ни допадна от трите острова. Докато при другите го има очарованието на малки и откъснати райски местенца, Махе е по-труден за предвижване, в по-градски стил и по-комерсиализиран (пак казвам - това е лично впечатление, може би не съвпада с всички мнения). Ако се ползва за отправна точка, не би било много бюджетно решение, защото транспортът е скъп, т.е. всяко потенциално предвижване до ферибот или летище започва от 40 евро в посока, в зависимост от мястото на базирането.

On 10/7/2019 at 3:49 PM, Димитров said:

и за връщането колко часа по рано да бъде? 

За презаверяване не мога да кажа, но ако планираш да правиш връзка в деня на обратния ти полет, предвиди си поне няколко часа резерва. Ние се предвижихме от Праслин към Махе 2 дни преди обратния полет, именно за да сме спокойни. И реално заради лошо време, полетът с малкия самолет закъсня с около 2 часа и половина. Лошото време, поне видимо за нас, се изразяваше в съвсем лек ръмеж на дъжд. Така че не бих рискувала да изтънявам времето за точно този трансфер ако е връзка към заминаването.

Ние си букнахме билети за самолетчето 2 дни по-рано, точно защото предварително не знаехме как ще ни се стекат нещата и по кое време точно ще искаме да тръгнем към Махе. Не мога да кажа, обаче, дали това е препоръчителна практика по всяко време на годината или има по-натоварени месеци.

 

On 10/16/2019 at 2:44 PM, Кришна said:

Въпросът ми е можем ли да стигнем лесно с градския транспорт от летището до ферибата. Пристигаме с полет  в 11.05 ч. и   ферито за Пралин  ни е  в 16.30 ч.

Направихме преценка ,че и самолетче да вземем, с часовете оставени за гаранция, че няма да изпуснем полетчето, ще пристигнем в същото време на Пралин както и с ферибота.

Както са ти казали - с куфари не може в градския транспорт. От опит ще добавя, че ако си измокрен от дъжд, също няма да те качат 🙂 Просто информативно - такси от летището до ферибота е 40 евро (като време мисля, че беше около 20 минути). Ние също ползвахме ферибот на отиване. Честно казано, ако няма някакви странични съображения, полетът ми се струва по-добър вариант, защото:

1) Излиташ от същото място и спестяваш разходи за такси;

2) Цената на ферибот и полет най-често е идентична;

3) Времето за трансфер с ферибот е около 1 час, а със самолет 15 минути.

Оказва се, че и за двете можеш да си вземеш билети на място - ние така направихме с ферибота на отиване, тъй като до последно не можахме да преценим таймингите предварително. Уточнявам, че давам пример за Октомври месец, не зная дали по всяко време на годината е така, но нямаше никакъв проблем на място да си вземем билети за ферибота, който тръгваше след 5 минути 🙂 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
On 10/21/2019 at 11:38 AM, ruwenzogy said:

Някой може ли каже как стои вноса на храни в Сейшелите - плодове и зеленчуци, ядки, луканки...

Ядки и алкохол носихме - не е имало проблем. За алкохола има ограничение - мисля, че беше 2л. твърд алкохол и 2л. по-софт (например вино) на човек.

*За пушачите - препоръчвам да се заредят с цигарки. Там кутията е с 10 цигари и е 9лв.

 

За луканка - не те съветвам. Има някакви нови рестрикции покрай болестта по прасетата, и трансфер на месо, каквото и да е, може потенциално да ти създаде главоболия.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Vanya7 каза:

Ядки и алкохол носихме - не е имало проблем. За алкохола има ограничение - мисля, че беше 2л. твърд алкохол и 2л. по-софт (например вино) на човек.

*За пушачите - препоръчвам да се заредят с цигарки. Там кутията е с 10 цигари и е 9лв.

 

За луканка - не те съветвам. Има някакви нови рестрикции покрай болестта по прасетата, и трансфер на месо, каквото и да е, може потенциално да ти създаде главоболия.

Тц, тц, тц аз без пастърма и някакъв фенси салам не тръгвам на път, че огладнявам още на летището... Досега никога не са ми правили проблем, дори в мюсюлмански страни или екзотични дестинации с проблеми с хигиената и болести. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

@Vanya7 можеш ли да споделиш малко цени от заведения и напитки/храна/сладолед на плажа?

Кое според теб е най-якото място за снимки в самолета, че сега това избирам?

 

Връзка към коментар
47 minutes ago, Jorro said:

@Vanya7 можеш ли да споделиш малко цени от заведения и напитки/храна/сладолед на плажа?

Кое според теб е най-якото място за снимки в самолета, че сега това избирам?

 

Ние имахме осигурена храна през голяма част от времето. Мога да дам за пример редови ресторант на крайбрежието в Махе Beau Vallon (нито луксозен, нито нисък клас).

Коктейли: 12-16 евро

Риба на скара: около 20 евро

Бургер: 20 евро

Бира: 6 евро

На другите 2 острова е популярна опцията "take away" - купуване на готова храна за вкъщи. Цените са по-прилични - има риба, готвени неща, бургери - за около 10лв. 

Може би не звучат много позитивно цените на пръв поглед, но ние останахме приятно изненадани - намират се варианти, храната е ядлива (дори много вкусна в повечето случаи), защото бях чела предварително колко е зле 🙂

Супермаркетчетата са заредени и се намират основни неща. Кафе имаше навсякъде (макар, че пак предварително наплашени, носехме сумарно 3кг. 😉 ). В Махе на плажа на хотела ни - 4 евро.

 

За малкото самолетче - може би най-отпред ако ти е интересно. Кабината не е отделена и можеш да потупаш пилота по рамото 😉 И да гледаш от първи ред всичко.

20191018_130412.jpg.6b62b4f425c6ba8bce9e79fa01cf5740.jpg

Иначе самолетчето е доста късичко и снимайки странично, май все ще хващаш крилото 😉

52 minutes ago, ACM said:

Тц, тц, тц аз без пастърма и някакъв фенси салам не тръгвам на път, че огладнявам още на летището... Досега никога не са ми правили проблем, дори в мюсюлмански страни или екзотични дестинации с проблеми с хигиената и болести. 

Сестра ми имаше ситуация тъкмо с една пастърма напът за Тайпе преди месец - хем, че предварително бе звъняла да пита на летището (че за подарък беше 😂). Та от там разбрах, че е деликатна тема носенето на месо в момента - просто си навличаш проверки и обяснения през целия път, не нещо по-сериозно 😉

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
11 minutes ago, Vanya7 said:

Ние имахме осигурена храна през голяма част от времето. Мога да дам за пример редови ресторант на крайбрежието в Махе (нито луксозен, нито нисък клас).

Коктейли: 12-16 евро

Риба на скара: около 20 евро

Бургер: 20 евро

Бира: 6 евро

На другите 2 острова е популярна опцията "take away" - купуване на готова храна за вкъщи. Цените са по-прилични - има риба, готвени неща, бургери - за около 10лв. 

Може би не звучат много позитивно цените на пръв поглед, но ние останахме приятно изненадани - намират се варианти, храната е ядлива (дори много вкусна в повечето случаи), защото бях чела предварително колко е зле 🙂

Супер маркетчетата са заредени и се намират основни неща. Кафе имаше навсякъде (макар, че пак предварително наплашени, носехме сумарно 3кг. 😉 ). В Махе на плажа на хотела ни - 4 евро.

 

За малкото самолетче - може би най отпред ако ти е интересно. Кабината не е отделена и можеш да потупаш пилота по рамото 😉 И да гледаш от първи ред всичко.

20191018_130412.jpg.6b62b4f425c6ba8bce9e79fa01cf5740.jpg

Иначе самолетчето е доста късичко и снимайки странично, май все ще хващаш крилото 😉

Сестра ми имаше ситуация тъкмо с една пастърма напът за Тайпе преди месец - хем, че предварително бе звъняла да пита на летището (че за подарък беше 😂). Та от там разбрах, че е деликатна тема носенето на месо в момента - просто си навличаш проверки и обяснения през целия път, не нещо по-сериозно 😉

Благодаря за отговорите. Много съм се наплашил и аз за храната.

Сетих се за още въпроси. Сим карти за дейта купихте ли си и имаше ли на летището? Ползвахте ли бизнес салона на летището? Прочетох,че има душове, но обърна ли внимание дали наистина има и могат да се ползват на терминала или тези в салона? В столицата Виктория обикаляхте ли? Има ли нещо интересно за правене, разглеждане за около 4-5 часа или да ходим на плаж по-добре?

Връзка към коментар
37 minutes ago, Jorro said:

Благодаря за отговорите. Много съм се наплашил и аз за храната.

Сетих се за още въпроси. Сим карти за дейта купихте ли си и имаше ли на летището? Ползвахте ли бизнес салона на летището? Прочетох,че има душове, но обърна ли внимание дали наистина има и могат да се ползват на терминала или тези в салона? В столицата Виктория обикаляхте ли? Има ли нещо интересно за правене, разглеждане за около 4-5 часа или да ходим на плаж по-добре?

И аз се притеснявах за храната, но се оказа по-добре от очакваното. Във вилите ни в Ла Диг и Пра(с)лин ни готвеха домакините каквото пожелаем на приемливи цени - там рибата и морските субекти са по-евтини от останалите неща, а и ние тъкмо това предпочитахме.

 

Имахме намерение да си вземем карта с интернет от летището, но много прибързахме да хванем първия ферибот и така и не ни се наложи в последствие. Навсякъде имахме съвсем приличен интернет. Единствено на Ла Диг един ден имаше буря и спря интернета на целия остров за 24 часа 😉 Но ако не ти трябва за важни дела и в настаняванията ти има включен, можеш да минеш и без карта.

 

На отиване ползвахме лаунджа на летището в Доха. С премиум револют цената беше 48лв./човек за 4 часа. Има хубаво хапване, душове и е по-спокойно и тихо място - за по-дълъг престой си струва според мен.

На самото летище в Махе не сме проверявали за душове и безнес салона. Във форума бях чела и ми помогна - на втория етаж има евтини магнитчета - на 50% от цените на останалите места (около 3-4 евро). Там единствено намерихме и малки ромчета за подаръчета - от местния Такамака ром - пробвай с вкуса на кокос 😉 

 

В столицата ние не обикаляхме - само с таксита минавахме няколко пъти през центъра, но не ми се стори да има нещо по-привлекателно от плажовете 😉 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Jorro каза:

Благодаря за отговорите. Много съм се наплашил и аз за храната.

Сетих се за още въпроси. Сим карти за дейта купихте ли си и имаше ли на летището? Ползвахте ли бизнес салона на летището? Прочетох,че има душове, но обърна ли внимание дали наистина има и могат да се ползват на терминала или тези в салона? В столицата Виктория обикаляхте ли? Има ли нещо интересно за правене, разглеждане за около 4-5 часа или да ходим на плаж по-добре?

И аз не съм купувала сим-карта. Ползвах само хотелския нет. Може де се купи не само от летището, а и от много други места.

Ако става въпрос за летището в Махе, аз не съм го ползвала, а душове има в тоалетните, които са на вътрешни линии, а те за долепени до международни.

Храна има на много места - има по-евтина, има и по-скъпа. Ние бяхме на НВ, та май само сме пили насам-натам. 

За местата в самолета - предполагам за малкия самолет питаш? Ние седяхме на първия ред - за мен гледките не са нищо впечатляващо - трудно е за снимане, защото се върти перката на самолета и пречи, но и самите гледки не са wow, каквито са на Малдивите.

Ето малко цени, които съм снимала(както стана ясно ... на питиета само).

Бира в магазина - тук не знам защо имам само тази снимка, а съм сигурна, че снимах и цените на мастната бира, които са по-ниски от тези:

 

IMG_3414.JPG

 

И менюто в един бар - цените навсякъде са +- с малко от тези на снимките:

 

IMG_3769.JPG   IMG_3770.JPG

 

IMG_3771.JPG   IMG_3772.JPG

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

To/from Mahe airport
golf course seychellesUnless your hotel or tour company provides a shuttle service, getting to/from the airport can be a costly exercise. Taxis are readily available at the airport but can be quite expensive. Expect to pay around €25-€30 one way to Victoria/jetty and about €35-€40 to Beau Vallon hotels. Where possible, try to get a metered taxi. Otherwise, it’s best to agree on a price for your journey before setting off.
For travellers continuing on to the Cat Cocos ferry, there is a scheduled shuttle bus service to the Victoria jetty, departing Monday to Friday at 09:00 and 15:00, Saturdays at 05:45, 09:00, 10:00 and 15:00, and Sundays at 08:00, 09:30 and 15:00. The return shuttles depart from the Victoria jetty after each ferry arrival. Journey time is usually not longer than 20 minutes (depending on traffic). Shuttle Bus transfers are only available when connecting from/to an International Flight. For anyone wishing to make use of the airport transfer, the following fees will apply - Adult: €10 each way / Child: €5 each way / Infant: No charge. You can make a reservation for the shuttle service during our simple ferry booking process.

By far the cheapest way to travel to/from the airport is by public bus. Buses operate between 05:30 – 19:30 and depart for Victoria every 20-30 minutes. Fares start from only Rs 5 but be warned, drivers will not let you board the bus with anything larger than a daypack, let alone your luggage.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Vanya7, Благодаря много за полезните съвети, които си дала. Аз също с времето започвам все повече да скъсявам нощувките на Махе, но понеже съм си харесала хотел там, ще останем за 2 нощувки преди деня на полета. 

На Пралин наехте ли си кола или разчитахте на градския транспорт?

Ако е удобно, би ли споделила местата на които спахте, ако сте доволни (може и на ЛС) 🙂 

И един последен въпрос, каква беше цената на място, на самолета от Махе до Пралин? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 10/29/2019 at 4:21 PM, ellybash said:

@Vanya7, Благодаря много за полезните съвети, които си дала. Аз също с времето започвам все повече да скъсявам нощувките на Махе, но понеже съм си харесала хотел там, ще останем за 2 нощувки преди деня на полета. 

На Пралин наехте ли си кола или разчитахте на градския транспорт?

Ако е удобно, би ли споделила местата на които спахте, ако сте доволни (може и на ЛС) 🙂 

И един последен въпрос, каква беше цената на място, на самолета от Махе до Пралин? 

И ние направихме точно така - 2 нощувки на Махе от гледна точка сигурност преди обратния полет. На Махе бяхме в Beau Vallon областта, която се води най-оживена, доколкото се ориентирах. Хотелът беше Coral Smart Choice - на плажа е и може би с добро съотношение цена-качество. Но плажът не беше много впечатляващ, особено след като си бил на Ла Диг и Праслин 🙂

Имахме план да наемем кола и на Махе и на Праслин, но в крайна сметка на място сменихме плана.

На Праслин настаняването ни беше на доста красив плаж до Лемурията, който предразполагаше релакс на него 🙂 Ползвахме градски транспорт до Anse Lazio, който също се оказа много близо.

Поне при нас - след като видяхме 5-6 страхотни плажа на Ла Диг (там бяхме настанени в къщичка - нищо особено, но останах с впечатление, че няма богат избор и малко базови са предложенията, не и ценово де 😂), в даден момент решихме, че е време да се наслаждаваме, без задължително да отметнем всичко набелязано.

На Махе вместо автомобил, наехме катамаран за 1 ден и се разходихме около островчетата на Marine National Parк, съчетано с шнорхелинг. На другия ден пък водно такси до съседен на хотела малък плаж. На плажа пред хотела имаше и забавления с водни спортове, които доуплътниха програмата 😉

*За цената на самолетчето - беше 70 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

предстой ми заминаване за Пра(с)лин след 3 дена(4.11.2019) и оставане 

 там 4 дена след което отивам на Махе за 5 дни.

Може ли някой който се върнал скоро от там м. Октомври

да ми каже какво е времето там дали вали през целият ден?

Гледайки предварителната прогноза дават Heavy rain+thunder 

през цялото време на престоят ми (егати късмета)!

 

Благодаря предварително.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Chavos каза:

Здравейте,

предстой ми заминаване за Пра(с)лин след 3 дена(4.11.2019) и оставане 

 там 4 дена след което отивам на Махе за 5 дни.

Може ли някой който се върнал скоро от там м. Октомври

да ми каже какво е времето там дали вали през целият ден?

Гледайки предварителната прогноза дават Heavy rain+thunder 

през цялото време на престоят ми (егати късмета)!

 

Благодаря предварително.

Можете да поглеждате на тази камера какво е времето. На Махе се намира, но едва ли има голяма разлика между двата острова.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Здравейте,

някой може ли да ми прати  линк или сподели за хубави еднодневни (boat trip)

от Пра(с)лин до Ла Диг и/или Силует особено ме интересува от къде се тръгва 

какво се предлага и т.н !

 

 

Връзка към коментар
преди 16 минути , Chavos каза:

Здравейте,

някой може ли да ми прати  линк или сподели за хубави еднодневни (boat trip)

от Пра(с)лин до Ла Диг и/или Силует особено ме интересува от къде се тръгва 

какво се предлага и т.н !

 

 

За мен еднодневен тур от Пралин до Ла Диг е необосновано скъп. Някъде в моята тема бях снимала оферти на местни агенции.

Спокойно можете да вземете ферибот и после да наемете колело, с което да обикаляте колкото сили и време имате по целия остров.

 

Всички турове според мен са най-добра цена вечерта преди деня на тура - разбира се, има риск и да няма места, но все в някоя от фирмите ще има.

Разхождайки се по плажа видяхме десетки обяви за турове на различни цени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.