Прескочи до съдържание

Сейшели


Oshko

Препоръчани мнения

преди 28 минути , stefanrusev каза:

👍

а за цената?

 

Проверете цената в сайта на air Seychelles ,цената варира в зависимост от това в какъв час ще летите,не съм забелязала да има някаква фрапантна разлика в цената месеци преди пътуването и няколко дни преди това. Ние си купихме билети два дни преди полета на самото летище.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, stefanrusev каза:

относно Вътрешните полети-  може ли да се "събори" цената и как?

Разбира се. 

Jetcost. au>Opodo/eDreams   c Mastercard Debit сваля 17-18€

 

Напоследък тази комбинация ми е пръв избор. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , stanimir каза:

Разбира се. 

Jetcost. au>Opodo/eDreams   c Mastercard Debit сваля 17-18€

 

Напоследък тази комбинация ми е пръв избор. 

Еднопосочни или двупосочни е по-добре да се купуват?

Връзка към коментар
преди 2 часа, ruwenzogy каза:

Аз дали не се нахендрих за ноември.... -  дъждове, ветрове, водорасли, акули, хапещи насекоми....

Само комари. И акули тук-там. Ние имахме прекрасно време 15-25.11.2018.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, ruwenzogy каза:

Аз дали не се нахендрих за ноември.... -  дъждове, ветрове, водорасли, акули, хапещи насекоми....

И аз се чудя кога да е. Чета кофти неща за периода ноември-март, а май промото е само за този период.

Редактирано от ACM
Връзка към коментар
преди 55 минути , bibi каза:

Винаги може да има нещо кофти, гледайте позитивно. Моята дружка беше в началото на февруари - за нищо от описаните не цитира + перфектно време.

Само позитивно.  Акулките са бонус....

  • Смея се 1
Връзка към коментар
семейство пътешественици
преди 32 минути , bledo каза:

Билетите до Махе ми излизат по-евтино през supersaver.fi.

Може ли да му се вярва на този сайт, че за пръв път мисля да го ползвам ?

 

И на мен през този сайт ми дава най ниска цена но за друга дестинация и аз се чудя да купувам ли??? Чакам и аз някой да се включи с инфо

Връзка към коментар

Поне вчера supersaver.fi даваха най-ниска цена през skyscanner.fi Обаче тази цена е в комбинация с някаква измислена карта и реално цената е по-висока. По-изгодна цена намерих през skyscanner.net - GotoGate.com, приемаха и всякакви карти без оскъпяване.

Връзка към коментар

 Цените На билетите в момента найстина са много добри . Няколко евро повече или по малко не мисля че са от значение за точно тази дестинация .

 

Иначе на повечето въпроси като , времето , парите , интернета , плажовете , водораслите , транспорта , гмуркането и какво ли още не сме писали в началото  . 

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ние сме били 2017та през юни, две години ако не ме лъже паметта след трагичния инцидент с акула на Ансе Лацио.

Първо за времето, нашето лято там е лош сезон, не толкова заради дъждовете, които може би ги има целогодишно, а заради ветровете и невероятните течения и вълни. Също по това време Праслин е почти изцяло засипан от тонове водорасли (на Махе имаше само малко на един плаж, на Ла Диг май нямаше, но там пък имаше големи отливи).

За цените - навсякъде и на всичко са доста високи, дори в хранителните магазини. Нощувки се намираха евтини на Праслин, но на нас повече ни харесаха Махе и Ла Диг.

На Махе бих препоръчала да се отседне около Бо Валон там е по-оживено и има доста опции за храна. На Махе задължително посетете ресторанта на Чез Батиста, освен големите костенурки атракция имат най-хубавата креолска храна и коктейли. Другото място, на което ядохме често Ред снапър филе на скара за около 12$ беше на Бо Валон рестораната на хотела с басейна до Китайския ресторант. (Не помня името)

На Праслин най-добре търсете нещо със закуска и вечеря или с кухня, но и магазините са кът там 🙂

На Ла Диг имаше даже фаст фуд будки с поносими цени и не лоша храна.

Има дневни пакети за Хилтън на о.Силует около 90$ с транспорт и някаква храна и напитки.

Рент а Кар - на Махе макар и страшно с тесни стръмни улици и обратно движение е поносимо, на Праслин обаче, след прочетен съвет по форуми решихме да ползваме автобуси и се оказа много добро решение, там освен че улиците са невероятно стръмни на места, изскача от нищото автобуса, с бясна скорост и няма разминаване. Автобусите са удобни и не са скъпи.

На Ла Диг колело.

Транспорта от Махе до Праслин задължително със самолет, освен че гледката е невероятна лети се с малък самолет, цената е като на ферибота, но няма вълни и повръщане 🙂 За ферибота между Праслин и Ла Диг, ако имате склонност към повръщане на лодки си носете хапчета (аз винаги си нося, след доста возене по лодки в Тайланд се убедих, че човек никога не знае кога ще му дотрябват).

 

Гмуркане, шнорхелинг и прочие не мога да дам мнение, т.к докато чакахме на летището ми хрумна да се поразровя какво се предлага, какво може да се види и попаднах на доста коментари за нападения от акули, както над местни(покриват тези случаи обаче) така и над туристи, някой от тях загинали там на медения си месец, също доста удавени от теченията и нападения на скатове по плиткото, та реших че ще се въздържим от тези приключения 🙂  А беше сезон на китовите акули и толкова се бях навила да се гмуркаме.

 

Та това се сещам, за пари носете в брой, нямаше много банкомати.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 12 часа, ruwenzogy каза:

Някой може ли да предложи нещо по-бюджетно на Ла Диг, нещо , което е проверено, че гледам там някакви бунгала и селски къщи, пък бая скъпи.

На Ла Диг погледнах нашата нощувка е била по-скъпа 95 евро за апартамент / студио. Представлява спалня с баня, отделно кухня с маса и веранда също с канапе и маса. Не знам дали има за трима обаче и цената. Ако имаш интерес, пиши.

Какво те притеснява бунгалата? Т.к. там са основно шалети , бунгала и малки къщи, това се предлага. Условията са прилични, а и някои шалети изглеждат доста добре отвън.

За банкоматите - само на Ла Диг пишеше, че няма. Но дори и там се плаща с карта. На Пралин има и си върви Революта. Има дори в индийските магазини. Това е от ноември 2018г.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , lesy каза:

На Ла Диг погледнах нашата нощувка е била по-скъпа 95 евро за апартамент / студио. Представлява спалня с баня, отделно кухня с маса и веранда също с канапе и маса. Не знам дали има за трима обаче и цената. Ако имаш интерес, пиши.

Какво те притеснява бунгалата? Т.к. там са основно шалети , бунгала и малки къщи, това се предлага. Условията са прилични, а и някои шалети изглеждат доста добре отвън.

За банкоматите - само на Ла Диг пишеше, че няма. Но дори и там се плаща с карта. На Пралин има и си върви Революта. Има дори в индийските магазини. Това е от ноември 2018г.

Интересува ме как се е казвало вашето хотелче и дали сте доволни, защото цената ми се струва нормална за Ла Диг

 

Връзка към коментар

Orchid Self Catering Apartment

Доволни сме, но ние не сме претенциозни. Близо до пристанището, има климатик, дори имаше и пералня в банята. Мебелите не са нови, но беше чисто. Собственикът според нас беше пенсиониран военен американец или англичанин.

Другото хубаво е, че има магазин за готвена храна на много ниски цени.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, svetlif каза:

 

На Праслин най-добре търсете нещо със закуска и вечеря или с кухня, но и магазините са кът там 🙂

Явно зависи в коя част на острова сте били,защото около нашата къща имаше доста магазини.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Около плажа Cote d'or има алея с магазини, АТМ, обменно бюро, фургон с готова храна, пицария, заведения, прясна риба. Там на плажа се договарят туровете с местните, ако ще ходите до някой друг остров. Всяка вечер се налагаше да сме там.

Иначе моя позната ми беше препоръчала La Petite Maison на Пралин, но беше заето за нашите дати.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 35 минути , Mary каза:

А къде беше вашата къща?

Ние бяхме близо до  Constance Lemuria . А иначе за рибата 5 големи риби примерно parrot fish от рибарите струваха около 13лв, голям red snapper около 30лв,но не всеки ден се намираше. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, G*V*N каза:

Явно зависи в коя част на острова сте били,защото около нашата къща имаше доста магазини.

Да така е, в по-голямата част няма нищо или е ограничено, така че внимателно трябва да се подбира.

Връзка към коментар

Дълго го мислех и най-накрая и аз взех билети. 490 евро на човек се пада, което по мои сметки е добра цена от София. Ще сме там към края на ноември. Уж не било баш сезон, но същевременно било отлично за шнорхелинг и плажове. Малко не схващам как хем не е най-доброто време, хем е идеално за плаж... Надявам се да е тихо и слънчево. Друго не ми остава. Търсим спокойна почивка без много движение и смяна на локации. 

Понеже ще сме на меден месец изключвам всякакви къщи, в които аз да готвя и т.н. Ще търсим възможно най-европейското изживяване с всичко включено. Гледам Constance Ephelia и ми изглежда доста добре. Отзивите също са добри. Има риф на единия плаж. 

Притеснява ме, че сме малко далеч от Ла Диг и Пралин. По мои сметки между основния остров и другите два има около 50 км., което май го прави сложно без полет, а май с лодка е твърде далеч. 

Връзка към коментар

От хотела най-вероятно ще има организирана екскурзия до Ла Диг с бърза лодка. Ако сте в резорт на Махе, Пралин може и да го пропуснете.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.