Прескочи до съдържание

От петък до неделя с Wizz в Белгия


Райска птица

Препоръчани мнения

Привет,някой , който е осъществявал тази кратка разходка, моля да ме ориентира с идеи за маршрут и последна нощувка, полета е рано в неделя и имам два пълни дни

Връзка към мнение

Аз съвсем скоро го гледах този маршрут. Ходила съм в Брюксел и обмислях вариант с една нощувка в Гент, съответно първи ден придвижване до Гент, разходка и нощувка там. На следващия ден - пътуване към Брюж, разглеждане и придвижване към летището вечерта. Бих направила последната нощувка в едно хотелче до самото летище, на пешеходно разстояние:

https://www.booking.com/hotel/be/etap-charleroi-airport.bg.html?aid=376395;label=bookings-naam-wBAONLY*uoBe6itQywQjwQS438019761960%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap22%2C563%2C000%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atikwd-309747313371%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm%3Appccp%3DUmFuZG9tSVYkc2RlIyh9Ya9nxjGDNbW5UggBp-p-5hQ;sid=2b09181851cbd8651ab5f23bb479aab6;dest_id=0;room1=A%2C17&;group_adults=1;group_children=1;no_rooms=1;checkin=2020-09-08;checkout=2020-09-11;highlighted_blocks=2136603_94236768_2_2_0;atlas_src=sr_iw_btn;from_sr_map=1;from=searchresults;ucfs=1

 

Проверете си само дали няма изискване за карантина, тестове. Доколкото разбрах е задължително носене на маски по улиците. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , Eva eva каза:

Аз съвсем скоро го гледах този маршрут. Ходила съм в Брюксел и обмислях вариант с една нощувка в Гент, съответно първи ден придвижване до Гент, разходка и нощувка там. На следващия ден - пътуване към Брюж, разглеждане и придвижване към летището вечерта. Бих направила последната нощувка в едно хотелче до самото летище, на пешеходно разстояние:

https://www.booking.com/hotel/be/etap-charleroi-airport.bg.html?aid=376395;label=bookings-naam-wBAONLY*uoBe6itQywQjwQS438019761960%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap22%2C563%2C000%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atikwd-309747313371%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm%3Appccp%3DUmFuZG9tSVYkc2RlIyh9Ya9nxjGDNbW5UggBp-p-5hQ;sid=2b09181851cbd8651ab5f23bb479aab6;dest_id=0;room1=A%2C17&;group_adults=1;group_children=1;no_rooms=1;checkin=2020-09-08;checkout=2020-09-11;highlighted_blocks=2136603_94236768_2_2_0;atlas_src=sr_iw_btn;from_sr_map=1;from=searchresults;ucfs=1

 

Проверете си само дали няма изискване за карантина, тестове. Доколкото разбрах е задължително носене на маски по улиците. 

да да,нещо подобно си мислех, без Брюксел. Четох, че няма изисквания за тестове или други ограничения...но ако съм в грешка, поправете ме

Връзка към мнение

Аз следя този сайт https://reopen.europa.eu/bg/map/ITA В момента нещо не е активен. 

Вие за кога обмисляте това пътуване? Ако италианците не свалят карантината вероятно и аз ще помисля отново за Белгия към края на септември 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имайте предвид, че за септември нещо шатълите на Флибко до Гент и Брюж никакви ги няма. Днес цял ден обсъждахме такива варианти, но не можахме да си напаснем да сме свободни в един и същ уикенд. 

А като алтернатива, намират се и шатъли от летището до Люксембург и обратно за по 5 евро в посока, ако сте до двама души и вземете билети достатъчно рано. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, Eva eva каза:

Аз следя този сайт https://reopen.europa.eu/bg/map/ITA В момента нещо не е активен. 

Вие за кога обмисляте това пътуване? Ако италианците не свалят карантината вероятно и аз ще помисля отново за Белгия към края на септември 🙂 

по принцип за 11-14.09 гледам, мисля за Лил, но малко далече и ще е доста път в двете посоки, така че още се чудя..

преди 12 часа, master_of_germs каза:

Имайте предвид, че за септември нещо шатълите на Флибко до Гент и Брюж никакви ги няма. Днес цял ден обсъждахме такива варианти, но не можахме да си напаснем да сме свободни в един и същ уикенд. 

А като алтернатива, намират се и шатъли от летището до Люксембург и обратно за по 5 евро в посока, ако сте до двама души и вземете билети достатъчно рано. 

а влаковете.. алтернативен вариант..Люксембург за ден ли имате предвид

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хм, наистина Флибко не са ми активни автобусите за поне 2 седмици през септември. 

Гледам има влакове до Люксембург, но са малко скъпи. И до там ми се ходи 🙂  Предполагам, че вариантът е 1 нощувка в Люксембург и 1 в близост до летището. @master_of_germs, ще съм благодарна за информация за шатълите.

Връзка към мнение
преди 6 минути , Eva eva каза:

Хм, наистина Флибко не са ми активни автобусите за поне 2 седмици през септември. 

Гледам има влакове до Люксембург, но са малко скъпи. И до там ми се ходи 🙂  Предполагам, че вариантът е 1 нощувка в Люксембург и 1 в близост до летището. @master_of_germs, ще съм благодарна за информация за шатълите.

да, Люксембуг за ден дали не е пресилено, иначе много ме влече

 

Връзка към мнение

Сега гледам отново този сайт https://diplomatie.belgium.be/en Доста неясно е написано - хем можем свободно да пътуваме, хем повишена бдителност за някои райони на България...

Връзка към мнение
преди 8 минути , Eva eva каза:

Хм, наистина Флибко не са ми активни автобусите за поне 2 седмици през септември. 

Гледам има влакове до Люксембург, но са малко скъпи. И до там ми се ходи 🙂  Предполагам, че вариантът е 1 нощувка в Люксембург и 1 в близост до летището. @master_of_germs, ще съм благодарна за информация за шатълите.

къде гледате за влаковете, Ева

Връзка към мнение
преди 6 минути , Eva eva каза:

Сега гледам отново този сайт https://diplomatie.belgium.be/en Доста неясно е написано - хем можем свободно да пътуваме, хем повишена бдителност за някои райони на България...

само форма за локализиране виждам аз

Връзка към мнение

Ето тук видях влакове и цени, не съм сигурно дали е това е официалният сайт:

https://www.thetrainline.com/book/results?journeySearchType=single&origin=d49bea7fce9c72a1ced1e13423765d2e&destination=3d4323a64f0a17c74861dc8b79e17d3d&outwardDate=2020-09-18T10%3A00%3A00&outwardDateType=departAfter&selectedTab=train&selectExactTime=true&lang=en&dpiCookieId=PCBF5G4QZWVLZM3QVE6BYL7KJ&selectedOutward=Ej9%2FnQdCAuo%3D%3A0ZJkqqe65aU%3D%3AStandard 

 

От https://reopen.europa.eu/bg/map/BEL ме прехвърли към този сайт https://diplomatie.belgium.be/en, но всъщност  това са условията за пътуване от Белгия към съответните държави.  

 

 

Връзка към мнение

от всичко, което прочетох, идващите от България подлежат на препоръчителна карантина и тест, не задължителна, а препоръчителна===и трябва да се попълни формата за локализиране

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хм, и е доста добра цената на Wizz от Франкфурт.  Полетът е следобяд, екстра. Няма да се разкъсват нощувките, направо ще са 2 в Люксембург. 

Остава само да сме сигурни за влизането в Белгия и програмата е готова 🙂 

1 ден - полет София - Шарлероа, придвижване до Люксембург, нощувка;

2 ден - Люксембург;

3 ден - придвижване от Люксембург до Франкфурт, полет Франкфурт - София 🙂 

 

https://www.mfa.bg/bg/situationcenter/26343 Ето и тук пише, че подлежим на препоръчителна карантина и тест. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А защо не си вземете кола под наем от летището? Така си решават проблемите и с транспорта, и с хотела. Ифеа само, 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Писахме на посолството и ни отговориха, че няма карантина. Повишена бдителност е тинтири-минтири. А шатъли за септември от летището има само до Брюксел. За Гент и брюж от октомври. За двама души, колкото максимум ще пътуваме ние, рентакар не ни е опция. Никога не сме взимали и едва ли точно в Белгия ще го направим.

Имайте предвид, че го флибко тотално са спрели шатълите от Люксембург до Хаан. Фликс имат автобус, но неудобен. Та и там е леко усложнено.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз предпочитам да разчитам на шатъли или влакове. Страх ме е с кола под наем 🙂  Тогава какъв вариант остава? Влакове има ли от това летище Шарлероа към Гент и Брюж или към Люксембург?  Ето тук виждам, че има, нали не бъркам нещо?

 

https://www.thetrainline.com/book/results?journeySearchType=single&origin=d49bea7fce9c72a1ced1e13423765d2e&destination=bc0565cd57db27c168c29df1bed5a7e6&outwardDate=2020-09-18T10%3A00%3A00&outwardDateType=departAfter&selectedTab=train&selectExactTime=true&lang=en&dpiCookieId=G9QHFNDCKKCEMU1Y6KG04G0MF&selectedOutward=tqjQD0LvQU4%3D%3Avi%2FPz15JFnQ%3D%3AStandard

Връзка към мнение
преди 1 минута , Eva eva каза:

И аз предпочитам да разчитам на шатъли или влакове. Страх ме е с кола под наем 🙂  Тогава какъв вариант остава? Влакове има ли от това летище Шарлероа към Гент и Брюж или към Люксембург? 

Що ви е страх с кола под наем?
Пресни шофьори ли сте? Ако шофирате у нас, из Европата ще ви се види песен шофирането:))

Хубави  пътища, хората си спазват знаците, изключения има, разбира се, но общо - не е по-сложно от у нас.

И с една пълна застраховка / или външна/ , си е голямо удобство.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, AlexandraKo said:

Що ви е страх с кола под наем?
Пресни шофьори ли сте? Ако шофирате у нас, из Европата ще ви се види песен шофирането:))

Хубави  пътища, хората си спазват знаците, изключения има, разбира се, но общо - не е по-сложно от у нас.

И с една пълна застраховка / или външна/ , си е голямо удобство.

Не знам, обичам да си седна, да си гледам през прозореца... С кола под наем само ще го мисля, къде да паркирам, накъде да карам. Не толкова страх, колкото би ме натоварила мисълта, че трябва да шофирам. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , Eva eva каза:

Не знам, обичам да си седна, да си гледам през прозореца... С кола под наем само ще го мисля, къде да паркирам, накъде да карам. Не толкова страх, колкото би ме натоварила мисълта, че трябва да шофирам. 

А ти сама ли ще си?
Щото у нас, само Сър Антъни шофира, а пък аз съм навигейтър:)))))))Аз също мога, но нали това е мъжка работа:)))))))

Ако си сама, тогава ясно.

Ние винаги сме се справяли с хартиена карта. То преди и нямаше навигатори, сега с телефоните не е проблем, ни да си намериш адрес, ни  да си намериш паркинг или кръчма.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 minute ago, AlexandraKo said:

А ти сама ли ще си?
Щото у нас, само Сър Антъни шофира, а пък аз съм навигейтър:)))))))

Ако си сама, тогава ясно.

Не знам дали някой ще ми се навие за такова пътуване 🙂  Ако се съберем по-голяма компания може и да помислим за кола под наем. Все още само се ориентирам в обстановката и евентуалните варианти.

Уф, че скъпи тези влакове......

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Eva eva каза:

 

Уф, че скъпи тези влакове......

През уикендите двупосочните билети са на цена на еднопосочни. Не съм бил от доста години, но мисля, че това още е валидно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Почнахте да ме зарибявате с идеята Белгия, но аз по скоро за октомври. Вече наистина издивявам и ми се мърда някъде извън БГ, но с тези рестрикции направо се чудя на къде и дали ще може. Особено след като изгоряхме юли за Италия.   

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Зарибихте ме определено. Купих с кредити за дати 9 до 11 октомври. Дано всичко мине по план.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.