Прескочи до съдържание

От петък до неделя с Wizz в Белгия


Райска птица

Препоръчани мнения

Здравейте, ще дам и аз своето мнение. Преди години ходихме за няколко дни в Белгия. В един ден направихме Гент и Брюж с тръгване и връщане в Брюксел, на следващия ходихме в Мехелен и Антверпен. Влаковете се хващат от Brussel-Centraal, пътуването е кратко. Гент и Брюж са класиката, но Антверпен също е страхотен град. За Люксембург два цели дни са много.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По въпроса за музеите, моето лично предпочитание е музеят на музикалните инструменти, но само ако обичате музиката (във всичките й жанрове и времеви периоди).

Иначе, погледнете пътеводителя на Брюксел и си изберете каквото би ви допаднало.

Надявам се музеят на Африка вече да е отворен. Намира се в много приятен парк и определено има какво да се види.

И още много други варианти, но щом са с предварителна резервация, не знам в момента реда.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз се замислих за една Фландрия в периода 2-5 октомври. В Брюксел съм бил за няколко часа и мога да го пропусна. Виждам го един ден в Гент, един ден в Брюж и последния не знам какво да го правя, като в него трябва да се придвижа обратно до Шарлелоа, че полетът в понеделник е рано. Какво още си струва да се види? Чудя се и защо шатъла на flibco до Брюксел е 15 евро, а до Брюж и Гент по 5, при положение, че са доста по-далеч. 🤔

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , Suunto каза:

И аз се замислих за една Фландрия в периода 2-5 октомври. В Брюксел съм бил за няколко часа и мога да го пропусна. Виждам го един ден в Гент, един ден в Брюж и последния не знам какво да го правя, като в него трябва да се придвижа обратно до Шарлелоа, че полетът в понеделник е рано. Какво още си струва да се види? Чудя се и защо шатъла на flibco до Брюксел е 15 евро, а до Брюж и Гент по 5, при положение, че са доста по-далеч. 🤔

 

Мене не спира това, че през септември всички шатъли освен до Брюксел са спрени. Според Магеланци, живеещи в Белгия, няма кьорав чужд турист. И съвсем не съм сигурен дали Флибко няма да отменят и шатълите през октомври. Билетите по 5 евро са максимум по два в автобус. Иначе регулярната цена до Гент и Брюж е над двайсет евро. Навремето успях и до Брюксел да се класирам за пет пари, ама ги спряха промоционалните, понеже до Брюксел билетите важат за целия ден, а не за точно определен час.

Сърбят ме ръцете, де...

 

Като предложение за третия ден за нещо по-леко. Мехелен 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мен ме спира носенето на маски в по-туристическите места в Брюж 😞  Все пак по-важният въпрос е ще има ли шатъл или не до Гент и  Брюж. Ако няма, ще трябва на влакове да се разчита, но доколкото се ориентирах са с по няколко прекачвания /например летището-Гент/.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Eva eva каза:

Мен ме спира носенето на маски в по-туристическите места в Брюж 😞  Все пак по-важният въпрос е ще има ли шатъл или не до Гент и  Брюж. Ако няма, ще трябва на влакове да се разчита, но доколкото се ориентирах са с по няколко прекачвания /например летището-Гент/.

@mary_shery и @Monika_Koko заминават утре сутрин и се надявам да споделят. Но нощувките им около гарата в Брюксел са удобни, защото може и рано сутрин да се вземе шатъл до летището. А през уикенда могат да пътуват двупосочно с влакове на цената на еднопосочни билети.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ще чакам да наближат датите и няколко дни по-рано ще реша дали да ходя. Обаче щом септември ги няма автобусите до Гент и Брюж, надали ще ги има октомври. Какви варианти остават за придвижване от летището Шарлелоа до тези градове? С влак до центъра на града и оттам други влакове? Май доста солено ще излезе. Никакви други автобусни фирми ли няма в тая Белгия? 😃

Връзка към мнение

Има вариант да се подходи пеш двайсетина минути и да се вземе градски автобус (2.50 евро, мисля). Ама е малко криво излизането, варди се това летище здраво след атентатите в Белгия. А сега вероятно още повече. И се пътува повече от час. Чел съм по руски форуми преди години и как се излиза малко в разрез с ограниченията към една доста по-близка спирка на градския транспорт. Иначе летищният шатъл до гарата е 6 евро. Също доста хотели в района на летището предлагат шатъл до летището за ранно тръгване или късно пристигане. Даже някои и безплатно. Мисля, че от Бест Уестърн предлагат за 3.50 евро. 

https://www.sleepinginairports.net/guides/brussels-charleroi-airport-guide.htm#hotels

 

Между другото, в зимното разписание от 25 октомври нататък става много хубава неделна еднодневка, защото връщането на Райън е късно следобед, а отиването на Уиз е рано сутрин. Идеално за три часа в Намюр, само да съм сигурен, че ще има шатъли...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Мирослав Василев

Има и друг вариант. Шатъл до гарата на Шарлероа (6 евро), или да вземем автобус 68, който спира на около 300 метра от летището (2.50/3 евро само в брой).

 

Няма абсолютно никакъв проблем за ходене до спирката има си направена пътека.

 

https://www.google.com/maps/dir/HEPPIGNIES+La+Folie,+6220+Fleurus,+Belgium/Charleroi-South,+SNCB+Chareroi+Zuid+Station,+Charleroi,+Belgium/@50.4411672,4.425889,13z/data=!3m1!4b1!4m18!4m17!1m5!1m1!1s0x47c22903543f83f7:0x7538cd1072513031!2m2!1d4.48655!2d50.473622!1m5!1m1!1s0x47c226758b8bf93b:0x91ca6c32630a1eaa!2m2!1d4.4387122!2d50.4047639!2m3!6e0!7e2!8j1600413420!3e3

 

Оттам влак до Гент, при който се прикачвате в Брюксел - 16,40 евро нормален билет или ако сте под 26 години - 6,60 евро.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Мен сериозно ме притеснява и времето. Началото на октомври със сигурност не е най-идеалният период за посещение на Белгия. От друга страна, след това става още по-студено месеци наред и ако не се иде сега, после ще е още по-зле. Както и да е... чакаме включване от магеланците да кажат какво е положението в кралството.

Връзка към мнение

Времето в Белгия може да бъде еднакво неприятно през юни и през януари. Същевременно може да е и прекрасно в най-неподходящ сезон. Въпрос на късмет. Едно е вярно: носете си винаги ветро-и влага-защитна дрешка и шапка или качулка. Няма да сгрешите. Температурите рядко падат до 0-та,но високата влажност и почти постоянният вятър могат да направят и най-приятната температура неприятно изживяване. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Може ли повече информация за шатъла летище Шарлероа - Брюксел /запад/. Намерих flixbus от Брюксел /запад/ до Люксембург, евентуално такъв вариант обмислям. За Люксембург не намирам ограничения, нито задължение за носене на маска по откритите пространства. 

 

Примерна програма:

1 ден петък - полет София - Брюксел с wizz, придвижване до Люксембург;

2 ден събота - Люксембург 

3 ден неделя - не знам още 🙂 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Eva eva каза:

Може ли повече информация за шатъла летище Шарлероа - Брюксел /запад/. Намерих flixbus от Брюксел /запад/ до Люксембург, евентуално такъв вариант обмислям. За Люксембург не намирам ограничения, нито задължение за носене на маска по откритите пространства. 

 

Примерна програма:

1 ден петък - полет София - Брюксел с wizz, придвижване до Люксембург;

2 ден събота - Люксембург 

3 ден неделя - не знам още 🙂 

Не са ли от Брюксел-север фликсовете за Люксембург. Иначе има трамваи от Брюксел юг до брюксел-север. 

Люксембург добре се връзва с Трийр в Германия. Както и с много замъци в провинцията... Вианден, Бофорт. Разни абатства из Ардените. Шенген също е в Люксембург, в кьошето дето се събират с Германия и Франция...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
2 minutes ago, master_of_germs said:

Не са ли от Брюксел-север фликсовете за Люксембург. Иначе има трамваи от Брюксел юг до брюксел-север. 

Люксембург добре се връзва с Трийр в Германия. Както и с много замъци в провинцията... Вианден, Бофорт. Разни абатства из Ардените. Шенген също е в Люксембург, в кьошето дето се събират с Германия и Франция...

Не, пише Брюксел /запад/. 

Освен това, обаче, намерих влак между Шарлероа и Люксембург. 40 евро двупосочно. Така ми го дава в този сайт Omio. По-изгодно ще излезе, отколкото веднъж шатъл до Брюксел, след това фликс до Люксембург. "А през уикенда могат да пътуват двупосочно с влакове на цената на еднопосочни билети." Тези, моите за 40 евро дали са цена за еднопосочни билети 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 39 минути , Eva eva каза:

Не, пише Брюксел /запад/. 

Освен това, обаче, намерих влак между Шарлероа и Люксембург. 40 евро двупосочно. Така ми го дава в този сайт Omio. По-изгодно ще излезе, отколкото веднъж шатъл до Брюксел, след това фликс до Люксембург. "А през уикенда могат да пътуват двупосочно с влакове на цената на еднопосочни билети." Тези, моите за 40 евро дали са цена за еднопосочни билети 🙂 

Има и друг вариант.

Можеш да вземеш от Люксембург Фликсбус до летищата на Франкфурт и да летиш от там за София. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Just now, Дани Магелани said:

Има и друг вариант.

Можеш да вземеш от Люксембург Фликсбус до летищата на Франкфурт и да летиш от там за София. 

Дани, гледах го и този вариант, но не е приложим. Първо, защото е много късно автобуса - пристига 18:45 ч. на летището, а полетът е 15:45 ч. Освен това са доста скъпи вече полетите от Франкфурт. Гледам за 11.10 - 60 евро. 

Преди малко взех билети за 09-11.10, отиване в петък с wizz, връщане неделя с Раян за обща сума 37 лв. Ще се спи по 1 нощ в различни хотели - 1 в Люксембург и 1 около летището, че полетът с Раян е рано сутринта. Няма как да се върнем понеделник. 

Доста ще е натоварено, но луд умора няма 🙂  Продължавам да проучвам влаковете 🙂 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Да си призная, не съм била никога  в  тази част на Брюксел. Ако не се лъжа става дума за квартала Моленбек, който (от моя гледна точка) не ми изглежда спокоен. Особено като се има предвид основната част от населението там. 

Но всеки си решава. Аз и в Андерлехт не бих влязла сама и руса... 😉

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.