Прескочи до съдържание

От петък до неделя с Wizz в Белгия


Райска птица

Препоръчани мнения

На моята версия си е запад 🙂  Не знам.  Така или иначе май с влакове ще се движим - с автобус № 68 от летището до гарата в Шарлероа, от там с влака до Люксембург и обратно по същия начин. Ще съм благодарна, ако ми обясните как възможно най-евтино да се придвижим с тези влакове от гарата в Шарлероа до Люксембург, дава ми 80 евро за двамата двупосочно. Датите са ни 09.10 сутринта -10.10. следобяд. 

 

Благодаря предварително 🙂 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Може би минава през двете гари. Брюксел Норд е за предпочитане за нощувка, според мен.

Няма как, часовете са едни и същи. 🙂 

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 2 минути , Eva eva каза:

На моята версия си е запад 🙂  Не знам.  Така или иначе май с влакове ще се движим - с автобус № 68 от летището до гарата в Шарлероа, от там с влака и обратно по същия начин. Ще съм благодарна, ако ми обясните как възможно най-евтино да се придвижим с тези влакове от гарата в Шарлероа до Люксембург, дава ми 80 евро за двамата двупосочно. Датите са ни 09.10 сутринта -10.10. следобяд. 

 

Благодаря предварително 🙂 

В официалната страница на белгийските железници , цената е 28 евро с едно прекачване.

 

Ако пък решите да пътувате с автобуси, гарата Bruxelles gare du nord е не чак толкова опасно място. Особено ако сте през деня! Вечер е различно.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , Eva eva каза:

На моята версия си е запад 🙂  Не знам. 

Някой разбирач е превел North като запад. За българската версия на сайтовете съм казвал какво мисля 😃

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ева, задай на автогари, избери Белгия и после Брюксел. Има карта. В БГ версията на фликс съм. Пише, Брюксел (запад) но е гара север на картата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
10 minutes ago, Мирослав Василев said:

В официалната страница на белгийските железници , цената е 28 евро с едно прекачване.

 

Ако пък решите да пътувате с автобуси, гарата Bruxelles gare du nord е не чак толкова опасно място. Особено ако сте през деня! Вечер е различно.

 

 

Да, и аз това гледах, даже има по 20 евро в посока, за двама човека отиване и връщане 80 евро. Явно това е положението, няма по-изгоден вариант. 

Имам още едно питане - ако взема билети, например за 10:50 ч., пък успеем за 09:50 или обратно, то дали ще може с този билет същия да пътуваме или не?

 

3 minutes ago, neuromancer said:

Някой разбирач е превел North като запад. За българската версия на сайтовете съм казвал какво мисля 😃

То това направо си е опасно, така може да се подведе човек... Никога не бих се сетила да проверя и на английската версия дали там запад не е нещо друго... Вече ще знам. 

Връзка към мнение

Screenshot_20200919-190125.png.a6e94eaececd6e9265f1b05f61aa945c.png

 

От приложението съм на английската версия, но в бг сайта на фликс картата за Брюксел-запад съвпада с това, което е за Brussels North.

  • Харесвам 1
  • Шок 2
Връзка към мнение

Зарових се и в сайта на flipco. За септември за спрени автобусите от летището до Люксембург. За октомври пише, че ги пускат, даже и продават билети. Има по 5 евро, удобни за нас. Дано да можем да пътуваме с тях. Много се изкушавам да купя билети по  5 евро. Ако отменят трансфера дали ще ми върнат парите или ще получа ваучери?

Връзка към мнение
В момента, Eva eva каза:

Зарових се и в сайта на flipco. За септември за спрени автобусите от летището до Люксембург. За октомври пише, че ги пускат, даже и продават билети. Има по 5 евро, удобни за нас. Дано да можем да пътуваме с тях. Много се изкушавам да купя билети по  5 евро. Ако отменят трансфера дали ще ми върнат парите или ще получа ваучери?

Е, това се чудя и аз вече две седмици 🙂 

 

  • Смея се 2
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 11 минути , Eva eva каза:

Зарових се и в сайта на flipco. За септември за спрени автобусите от летището до Люксембург. За октомври пише, че ги пускат, даже и продават билети. Има по 5 евро, удобни за нас. Дано да можем да пътуваме с тях. Много се изкушавам да купя билети по  5 евро. Ако отменят трансфера дали ще ми върнат парите или ще получа ваучери?

В сайта им пише, че всички линии с изключение на Шарлероа - Брюксел, могат да бъдат канселирани до 6 часа преди тръгването и стойността ще бъде върната в акаунта. Ако искате да ви бъде върната по карта има такса от 5 евро.

 

Не пише, каква е процедурата ако канселацията е от тяхна страна. Защо не им пишете във Фейсбук?

Връзка към мнение
3 minutes ago, Мирослав Василев said:

В сайта им пише, че всички линии с изключение на Шарлероа - Брюксел, могат да бъдат канселирани до 6 часа преди тръгването и стойността ще бъде върната в акаунта. Ако искате да ви бъде върната по карта има такса от 5 евро.

 

Не пише, каква е процедурата ако канселацията е от тяхна страна. Защо не им пишете във Фейсбук?

Благодаря за отговора! Видях го това. В крайна сметка взех билети, не издържах за тези 5 евро на фона на другите по-сериозни суми 🙂 Ако отменят трансферите ще мисля алтернативи маршрути, горе-долу се ориентирах за тях. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 17.09.2020 г. в 20:07, master_of_germs каза:

Мене не спира това, че през септември всички шатъли освен до Брюксел са спрени. Според Магеланци, живеещи в Белгия, няма кьорав чужд турист. И съвсем не съм сигурен дали Флибко няма да отменят и шатълите през октомври. Билетите по 5 евро са максимум по два в автобус. Иначе регулярната цена до Гент и Брюж е над двайсет евро. Навремето успях и до Брюксел да се класирам за пет пари, ама ги спряха промоционалните, понеже до Брюксел билетите важат за целия ден, а не за точно определен час.

Сърбят ме ръцете, де...

 

Като предложение за третия ден за нещо по-леко. Мехелен 🙂

Аз предлагам Лювен за третия ден. Според мен е много по-живописен от Мехелен.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
On 9/5/2020 at 6:21 PM, Йосиф Милчов said:

Зарибихте ме определено. Купих с кредити за дати 9 до 11 октомври. Дано всичко мине по план.

Не ви ли канселираха връщането 😞 И ние сме на същите дати, но връщането ни е с Раян.

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, iaia_mama каза:

Аз предлагам Лювен за третия ден. Според мен е много по-живописен от Мехелен.

Пък аз предлагам Масмехелен:))))))):curtsey::curtsey:

 

9C55C9C2-5A04-4EFC-96CF-0532F55AB905.png.48c1d472ed61f0cbfbf0533fc677e942.png

 

Или Маастрихт, със замъка на Андре Рийо.Дето, в трапезарията бил се хранил Д’Артанян, точно, преди да бъде убит:)))

 

260DE530-E0ED-433E-869E-CFAB2702F967.jpeg.63ffba8457c176d1a0ff1e218e59e7c4.jpeg

 

DA0BA5C3-E528-453B-89DE-9DEC686BDAB9.jpeg.a68281fa2bda08f36a6519f83ffc68af.jpeg

 

6F37667F-BF5A-42EE-8BD3-B7746FFC8086.jpeg.93c9e631ecf9b667a8522e4b56037c1f.jpeg

 

AB546D8B-4D0F-4B4D-B12C-A1F180C6916B.jpeg.27df1d28fd6eb1fc73d09751de112522.jpeg

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение

. Маасмехелен си е супер шопинг дестинация, ама не знам, без кола как се стига до там. 

Маастрихт също е добра дестинация, но има май сходен проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Eva eva каза:

Не ви ли канселираха връщането 😞 И ние сме на същите дати, но връщането ни е с Раян.

 

Да канселираха го. Което доведе до отказ в пътуването и нови кредити за харчене.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В момента с @Monika_Koko пътуваме за летище Шарлероа. Наистина в топ центъра на Брюж е задължително носенето на маски, има обозначения по някои улици. Всички хора носят. Съчетано с горещото време е малко неприятно. Снимахме се обаче без маски, хапвахме гофрети на пейки до канала. Няма струпване на хора освен на мястото със завоя и дървото, на което всеки ходи за снимки. Корабчетата се пълнят също, въпреки че няма много туристи.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
3 hours ago, mary_shery said:

В момента с @Monika_Koko пътуваме за летище Шарлероа. Наистина в топ центъра на Брюж е задължително носенето на маски, има обозначения по някои улици. Всички хора носят. Съчетано с горещото време е малко неприятно. Снимахме се обаче без маски, хапвахме гофрети на пейки до канала. Няма струпване на хора освен на мястото със завоя и дървото, на което всеки ходи за снимки. Корабчетата се пълнят също, въпреки че няма много туристи.

Моля те, сподели как е слизането на летището - има ли проверки, допълнителни мерки?

 

Весело изкарване 🙂 

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 26 минути , Eva eva каза:

Flipco няма да го бъде октомври, отмениха ми трансфера до Люксембург.

Как ще ви върнат парите, в профила или по сметка?

Връзка към мнение
38 minutes ago, Мирослав Василев said:

Как ще ви върнат парите, в профила или по сметка?

Вече са ми в профила. Не знам дали може да си ги поискам в сметката.

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 16 минути , Eva eva каза:

Вече са ми в профила. Не знам дали може да си ги поискам в сметката.

Мисля, че можеш, но има такса от 5 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
7 minutes ago, Мирослав Василев said:

Мисля, че можеш, но има такса от 5 евро.

То се е видяло, че ще минем и през Големия площад 🙂 И без това моят мъж не е бил в Брюксел. Ще вземем влака от Brussel-Centraal. Доколкото схващам може и от там да тръгнем към Люксембург. Цената, както и да я гледам, е все 28 евро в посока. Пък може да се върнем с влака Люксембург - Шарлероа. Нали няма допълнителни такси при купуване на билет директно на гарата? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.