Прескочи до съдържание

От петък до неделя с Wizz в Белгия


Райска птица

Препоръчани мнения

Мирослав Василев
преди 18 минути , Eva eva каза:

То се е видяло, че ще минем и през Големия площад 🙂 И без това моят мъж не е бил в Брюксел. Ще вземем влака от Brussel-Centraal. Доколкото схващам може и от там да тръгнем към Люксембург. Цената, както и да я гледам, е все 28 евро в посока. Пък може да се върнем с влака Люксембург - Шарлероа. Нали няма допълнителни такси при купуване на билет директно на гарата? 

Поне, доколкото се ориентирам от сайта им, има някаква такса за закупуване на международен билет от някой от техните офиси.

 

Аз бих използвал сайта им, билетите ги пращат на имейл и се плаща без проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Eva eva каза:

Моля те, сподели как е слизането на летището - има ли проверки, допълнителни мерки?

 

Весело изкарване 🙂 

Спокойно е. Почти няма хора.

В сряда ще кажа по-пресни впечатления. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички за мненията. Ето това ми е програмата, засега 🙂  Може да е полезна за някого или да дадете идеи за евентуална оптимизация, например с цените на билетите за влака 🙂 

 

 

1 ден - 09.10 – петък

Полет с Wizzair в 06:35 ч. по маршрут София – Шарлероа /Белгия/. Кацане в 08:20 ч. В 09:30 или 10:30 ч. трансфер с Flipco до Брюксел. С трамвая до центъра. Разходка в Брюксел - Големия площад и Манекен Пис, с влака от Gare Centrale трансфер до Люксембург в 12:37 или 13:12 ч.. В 16 ч. пристигане в Люксембург, настаняване в хотел до гарата.

Разходка в Люксембург:

Adolphe bridgе, Constitution Square, Cathédrale Notre-Dame, Place Guillaume II, Palais Grand-Ducal, Place d'Armes, разходка по Grand Rue.

 

2 ден - 10.10 – събота

Разходка в Люксембург: Palais de Justice, Grund, Chemin de la Corniche.

 16:10 или 17:10 ч. - трансфер с влака до Шарлероа. 3 ч. пътуване. С автобус А до летището. Настаняване в хотел до летището.

 

3 ден - 11.10 – неделя

Полет с Ryanair в 07:20 ч. по маршрут Шарлероа – София.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Eva eva каза:

Моля те, сподели как е слизането на летището - има ли проверки, допълнителни мерки?

 

Весело изкарване 🙂 

Няма никакви проверки и мерки освен че може да поискат да погледнат QR кода, който получаваш като си попълниш онлайн PLF, за който уиз ми пращаха линк за попълване хиляда пъти, дори след като го попълних. На софийското летище въпреки постоянното напомняне на уиз, поне 15 души бяха без попълнени форми и точно преди автобусите, каращи към самолета, тези хора попълваха декларациите си. Добре, че нямаше много пътници като  цяло, иначе заради тия дето не могат да си попълнят декларациите, щеше за малко да закъснеем с тръгването. В самолета пак раздаваха от въпросните декларации, и пак някои хора взеха да попълват. На мен не ми поискаха въобще тая декларация на Шарлероа, на тези с хартиените май им ги събираха.

При купуване на билет за влак от гарата няма оскъпяване спрямо сайта, ако ги купиш от машина (не сме пробвали на гише). Имаше обаче опашка, а купуването онлайн стана супер бързо и лесно и няма нужда да принтираш, веднага идват билетите ти по мейл, с баркод и във влака кондукторите проверяват него. Внимавайте да се качвате във втора класа само. И билетите поне до градовете в Белгия нямат определен час, целия ден можеш да ги ползваш. Но за Люксембург не съм сигурна дали е така, трябва да се види в сайта.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз не бих стоял и двата дни в града Люксембург. А общественият транспорт в страната е безплатен, все пак. 

Абатството в Echternach, замъци колкото щеш... Larochette, Beaufort, Vianden (най-известният), Esch-sur-Sure, Boursheid, Clervaux...

 

Освен това Трийр е на един хвърлей отвъд границата, най-значимите римски останки в тази част на Европа...

 

П.п. Макар, че то вашето реално са половинки дни с ранното прибиране в неделя, да...

 

Повтарям, общественият транспорт в Люксембург е БЕЗПЛАТЕН! Билет трябва само за първа класа!

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, master_of_germs каза:

 

 

Освен това Трийр е на един хвърлей отвъд границата, най-значимите римски останки в тази част на Европа...

 

 

Подкрепям с две ръце, страхотен град, освен това и родно място на Карл Маркс. Няма да имат време обаче.....

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 21.09.2020 г. в 15:18, Мирослав Василев каза:

Как ще ви върнат парите, в профила или по сметка?

Ако Флибко са отменили резервациите, чрез формата на контакт се иска пълно връщане, пробват с 5 евро админ. такси, пишеш че ще оспорваш в банката и веднага връщат пълната сума. Проверено. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

На летището на Шерлероа няма жив човек.Секюритито се минава за минута.За целият ден има 12 полета. Има повече персонал отколкото пътници. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
26 minutes ago, Vency said:

На летището на Шерлероа няма жив човек.Секюритито се минава за минута.За целият ден има 12 полета. Има повече персонал отколкото пътници. 

Супер! Много полезна информация, благодаря 🙂 

Връзка към мнение

Обаче автобусите на флибко за Брюксел много се пълнят. Ние опитахме да хванем в 8:30, но не можахме, защото имаше само 1 останало място в автобуса, а бяхме там 5 Мин по-рано. 

Връзка към мнение
14 minutes ago, mary_shery said:

Обаче автобусите на флибко за Брюксел много се пълнят. Ние опитахме да хванем в 8:30, но не можахме, защото имаше само 1 останало място в автобуса, а бяхме там 5 Мин по-рано. 

Егати, не стига, че искат 15 евро на човече в посока, пък и няма места.... 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Eva eva каза:

Егати, не стига, че искат 15 евро на човече в посока, пък и няма места.... 

Да, в 9:30 взехме следващия, пак имаше доста хора.

Връзка към мнение
1 minute ago, mary_shery said:

Да, в 9:30 взехме следващия, пак имаше доста хора.

Благодаря за информацията. На път съм да се откажа от това пътуване. Приех маските на открито, вероятността да вали и да е студено, скъпите влакове, ама отмяната на трансфера и сега тази информация малко ми идват в повече. Здрави да сме 🙂 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Eva eva каза:

Благодаря за информацията. На път съм да се откажа от това пътуване. Приех маските на открито, вероятността да вали и да е студено, скъпите влакове, ама отмяната на трансфера и сега тази информация малко ми идват в повече. Здрави да сме 🙂 

Аз се отказах 🙂 Мислехме да повтаряме с @mary_shery в първия октомврийски уикенд с насока към Люксембург. Вместо това ще направим рязък завой към Бергамо и езерото Комо. Заради италианската карантина миналия месец трябваше да отрежем планинските преходи там, с които щяхме да завършваме швейцарското си пътуване... Сега ни се отваря шанс все пак да изкачим Монте Грона и/или да походим до Балконе д'Италия

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 10 часа, Eva eva каза:

Благодаря за информацията. На път съм да се откажа от това пътуване. Приех маските на открито, вероятността да вали и да е студено, скъпите влакове, ама отмяната на трансфера и сега тази информация малко ми идват в повече. Здрави да сме 🙂 

То ако влаковете ти се струват скъпи, тази дестинация явно съвсем няма да ти хареса.

100тина грама бланширани пържени картофи в незнайна мазнина с 2 лъжици кетчуп за 6-8 евра.. или 2 бургера с 2 бири за 50-60 .. съвсем ще те ядосат.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
On 9/23/2020 at 1:57 PM, Kamen said:

Ако Флибко са отменили резервациите, чрез формата на контакт се иска пълно връщане, пробват с 5 евро админ. такси, пишеш че ще оспорваш в банката и веднага връщат пълната сума. Проверено. 

Точно така се развиха и при мен нещата. Първо опитаха да ми върнат сумата минус 5 евро, но им писах, че ще оспоря плащането в банката, тъй като те не си получих услугата, за която платих 🙂  Благодаря още веднъж за съвета 🙂 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Аз дали да не взема да направя трети опит за Брюксел 😄 Чудя се дали да е Брюж и Гент или Люксембург 🙂 Flipco уж стартират до Брюж от август - цена 18.20 евро в посока. Само с маски по улиците няма да се съглася 🙂 

Връзка към мнение
преди 20 минути , Eva eva каза:

Flipco уж стартират до Брюж от август - цена 18.20 евро в посока.

Ако си там от петък до неделя може да ползваш уикенд тикет на белгийските железници, който ти излиза 22,60 евро двупосочно. Дали нямаше и групови карти, ако сте повече от двама.

image.png.ec4e78a0be69a7ddb65b6ae953d2aeed.png

 

Това е сайта на железниците за вътрешни пътувания:

https://www.belgiantrain.be/en/tickets-list?DepartureStationReference=2009&ArrivalStationReference=1009&TravelClassCode=2&JourneyTypeCode=2&DepartureDate=02%2F07%2F2021&ReturnDate=03%2F07%2F2021&HighlightProductId=&sfs=1&listsearch_product=&rp=

 

Доколкото виждам и до Люксембург с влак има намаление през уикенда. Но връщането е тегаво - над 4 часа и 3-4 прекачвания.

Ето сайта за международни пътувания:

https://www.b-europe.com/EN

 Нещо Флибко не ми харесват и като разсписание и като цени това лято, затова си мисля, че жп превоза е по-добрият вариант.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря много за информацията, @iMari. Възможностите за връщане с Раян е или неделя или понеделник, но много рано. Затова ще заложа на връщане с wizz, понеделник вечерта. Отиването също ще е с wizz. Получава се - петък кацане на Шарлероа в 21:00 вечерта и връщане понеделник вечерта. Дано намаленията за влаковете да важат и за пътуване петък-понеделник. 3 нощувки общо. Надявам се да са достатъчни за Брюж и Гент. Ще помисля как да ги разпределя. Приемам съвети всякакви 🙂  

Връзка към мнение
преди 15 минути , Eva eva каза:

Благодаря много за информацията, @Мари Николова. Възможностите за връщане с Раян е или неделя или понеделник, но много рано. Затова ще заложа на връщане с wizz, понеделник вечерта. Отиването също ще е с wizz. Получава се - петък кацане на Шарлероа в 21:00 вечерта и връщане понеделник вечерта. Дано намаленията за влаковете да важат и за пътуване петък-понеделник. 3 нощувки общо. Надявам се да са достатъчни за Брюж и Гент. Ще помисля как да ги разпределя. Приемам съвети всякакви 🙂  

Въпросният билет е за петък след 19:00ч - неделя, освен ако не хванеш някой от дългите им уикенди. Но тогава всичко друго ще е по-скъпо. 😞

https://www.belgiantrain.be/en/tickets-and-railcards/weekend-ticket

 

Going on a trip this weekend? Enjoy half-price* travel with a Weekend Ticket!

  • return trip from 7 p.m. Friday until Sunday
  • 50%* discount
  • extended validity during some public holidays
  • available in 1st and 2d class
  • to any destination in Belgium     

Long weekends

  • New Year's Day: from Thursday 31 December 2020 from 19:00 to Sunday 3 January 2021
  • Easter: from Friday 2 April from 19:00 to Monday 5 April 2021
  • Ascension: from Wednesday 12 May from 19:00 to Sunday 16 May 2021
  • Pentecost: from Friday 21 May from 19:00 to Monday 24 May 2021
  • Belgian National Day: Tuesday 20 July from 19.00 to 21 July 2021
  • All Saints' Day: from Friday 29th October from 7pm to Monday 1st November 2021
  • the Armistice: Wednesday 10 November from 19:00 to Sunday 14 November 2021

И аз имам подобни чуденки, още повече, че ми се иска да вкюча  и Нидерландия или Люксембург в пътуването. 🙂

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, iMari каза:

Въпросният билет е за петък след 19:00ч - неделя, освен ако не хванеш някой от дългите им уикенди. Но тогава всичко друго ще е по-скъпо. 😞

https://www.belgiantrain.be/en/tickets-and-railcards/weekend-ticket

 

Going on a trip this weekend? Enjoy half-price* travel with a Weekend Ticket!

  • return trip from 7 p.m. Friday until Sunday
  • 50%* discount
  • extended validity during some public holidays
  • available in 1st and 2d class
  • to any destination in Belgium     

Long weekends

  • New Year's Day: from Thursday 31 December 2020 from 19:00 to Sunday 3 January 2021
  • Easter: from Friday 2 April from 19:00 to Monday 5 April 2021
  • Ascension: from Wednesday 12 May from 19:00 to Sunday 16 May 2021
  • Pentecost: from Friday 21 May from 19:00 to Monday 24 May 2021
  • Belgian National Day: Tuesday 20 July from 19.00 to 21 July 2021
  • All Saints' Day: from Friday 29th October from 7pm to Monday 1st November 2021
  • the Armistice: Wednesday 10 November from 19:00 to Sunday 14 November 2021

И аз имам подобни чуденки, още повече, че ми се иска да вкюча  и Нидерландия или Люксембург в пътуването. 🙂

 

За три дни ли? Или не съм разбрала?

 

П.П. Този билет е уикенд тикет и е  само за събота/неделя. Освен това, на нас, като семейство, че и дърти, ни правеха още някакви намаления, та излизаше, без пари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 2 часа, Eva eva каза:

Аз дали да не взема да направя трети опит за Брюксел 😄 Чудя се дали да е Брюж и Гент или Люксембург 🙂 Flipco уж стартират до Брюж от август - цена 18.20 евро в посока. Само с маски по улиците няма да се съглася 🙂 

Какво бих направил аз. При кацане на Шарлероа, взимам Flibco до Гент, доколкото видях има автобус в 22:00 / 23:45 / 01:30, цената 16,20 евро.

 

След това с влак от Гент до Брюж.

 

И връщането Брюж - Шарлероа - има автобус на всеки два часа.

 

Защо не бих опцията влака. Защото от летището до гарата, трябва да вземете автобус и билета е 6 евро, пътуваш 30 минути до гарата и после правиш прекачване.

 

Автобусите са удобни и навреме, пътувал съм може би 15/20 пъти по-тази линия и досега не е имало проблеми. 

  • Благодаря 2
Връзка към мнение

@Мирослав Василев, благодаря ти много за включването! Прав си, че доста късно каца самолетът и ще е най-добре директно да се трансферираме. Чудя се дали да направим този вариант, който описваш или пък да отидем директно до Брюж, там и трите нощувки и рано сутринта понеделник да отидем до Гент, там да прекараме деня и следобяд да се придвижим към летището. Така трите нощувки ще са на едно място и ще е по-удобно, от тази гледна точка. Но така дали два пълни дни няма да са много за Брюж, а за Гент времето да е малко?

Връзка към мнение
преди 1 час, AlexandraKo каза:

За три дни ли? Или не съм разбрала?

 

П.П. Този билет е уикенд тикет и е  само за събота/неделя. Освен това, на нас, като семейство, че и дърти, ни правеха още някакви намаления, та излизаше, без пари.

Не е за три дни, но е за повече от два. 🙂

Условията са копирани от ЖП сайта - билета може да се ползва от петък след 19ч до неделя вкл. Семейните билети в тази оферта виждам, че са за семейства с три и повече деца.

@Eva eva, според мен половин ден му е добре на Брюж и за цял ден става, но не и за повече.

В Гент не съм била, бих го посетила, но най-интересен ми е Антверпен. @AlexandraKo разпалва любопитството ни с ежегодните си разходки там. :)

Само като идея, уикенд билета може да се ползва от/до всяка точка. Например между Брюж и Гент e 7,80 евро двупосочно.

При късният полет на Уиз мисля да преспим в Шарлероа, не ми се рискува със закъснения.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.