Прескочи до съдържание

Почивчица в Дубай


Препоръчани мнения

преди 13 минути , AlexandraKo каза:

Не, аз имах пхредвид, като кацнахте в БГ, дали ви сложиха в карантина.

Всички без представен PCR тест се поставят под карантина при кацане на летище София.

Моят опит не е с Дубай, но няма разлика.

Веднага с влизането в залата има място, разградено с ленти, където хората изчакват. Има служител от РЗИ, който събира тестовете и продължаваш, ако имаш тест. Когато нямаш тест, те отбиват леко към маси със служители, които попълват протокол, където освен личните данни, ти декларираш къде ще изкараш карантината от 10 дни. На всяка от масите на тези служители има залепена бележка с мейла на РЗИ София, където да изпратиш редултат от PCR тест, който можеш да си направиш до 24 часа от влизането.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да дам и моето инфо, прясно от тази седмица

- от уиз ще получиш СМС с приложението което трябва да инсталираш, попълва се номер на паспорт, и толкова

- пср тест 72 часа преди полета,

- още докато купувахме билети уиз ни предложи застраховка с покритие за ковид  и я взехме

- за кола под наем не ти трябва международна книжка, преди 3 години бяхме наели и си карахме с бг книжката. От тогава сме само с такси и метро

- маски навсякъде , освен в местата за хранене

- за връщане ние не направихме тестове там защото в имейла на уиз удебелено ни съобщаваха че можем да направим тестове и в бг, не рискувахме там с тестовете че да не се обърка нещо и да излезе положителен 😀 и да не може да се приберем

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 17 часа, AlexandraKo каза:

Освен Мелия, другият, трябва да е директно на плажа:)))

Ами ние сме си букнали Този за април месец на първа линия на JbR с морски изглед директно от сайта. Бускат някакви промоции от време на време и ние се възползвахме от една- 2100лв. 7 нощувки за 6-ма в триспален апартамент

 

преди 13 минути , Mistela каза:

- пср тест 72 часа преди полета,

- още докато купувахме билети уиз ни предложи застраховка с покритие за ковид  и я взехме

 

Тази застраховка я гледах и аз, но много е скъпа...не я препоръчвам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 30 минути , Ivko каза:

Ами ние сме си букнали Този за април месец на първа линия на JbR с морски изглед директно от сайта. Бускат някакви промоции от време на време и ние се възползвахме от една- 2100лв. 7 нощувки за 6-ма в триспален апартамент

Блакират ли сума по картата при резервацията?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , Фил каза:

Блакират ли сума по картата при резервацията?

Сега го погледнах в Букинг, може да се плати веднага, а може и в момента на настаняването.

преди 47 минути , Ivko каза:

Ами ние сме си букнали Този за април месец на първа линия на JbR с морски изглед директно от сайта. Бускат някакви промоции от време на време и ние се възползвахме от една- 2100лв. 7 нощувки за 6-ма в триспален апартамент

 

Тази застраховка я гледах и аз, но много е скъпа...не я препоръчвам.

Да, аз също я погледнах и мисля като теб. Ще направя в Евроинс, както обикновено.

преди 59 минути , Mistela каза:

Да дам и моето инфо, прясно от тази седмица

- от уиз ще получиш СМС с приложението което трябва да инсталираш, попълва се номер на паспорт, и толкова

- пср тест 72 часа преди полета,

- още докато купувахме билети уиз ни предложи застраховка с покритие за ковид  и я взехме

- за кола под наем не ти трябва международна книжка, преди 3 години бяхме наели и си карахме с бг книжката. От тогава сме само с такси и метро

- маски навсякъде , освен в местата за хранене

- за връщане ние не направихме тестове там защото в имейла на уиз удебелено ни съобщаваха че можем да направим тестове и в бг, не рискувахме там с тестовете че да не се обърка нещо и да излезе положителен 😀 и да не може да се приберем

 

Благодаря ти, това за тестовете там е добър съвет.

Връзка към мнение
преди 27 минути , Фил каза:

Блакират ли сума по картата при резервацията?

Ами трябва да питам понеже приятел го буква, но мисля, че не защото нашето е с безплата анулация до 7 дена преди настаняване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Ivko каза:

Ами трябва да питам понеже приятел го буква, но мисля, че не защото нашето е с безплата анулация до 7 дена преди настаняване.

То по принцип на сайта резервациите са с безплатна анулация, но понеже пише че е възможно да направят preautorisation, затова се интересувам дали болкират (част от или цялата) сума при резервацията. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , Фил каза:

То по принцип на сайта резервациите са с безплатна анулация, но понеже пише че е възможно да направят preautorisation, затова се интересувам дали болкират (част от или цялата) сума при резервацията. 

Уф, то това го пише навсякъде. И практически, винаги могат да го направят.

Случвало ми се е, с хотел в  Лисабон - безплатна анулация, плащане при настаняване, дръпнаха цялата сума , в момента на резервацията. което ме ядоса, веднага анулирах, ама парите се върнаха, след три дни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , AlexandraKo каза:

Уф, то това го пише навсякъде. И практически, винаги могат да го направят.

Случвало ми се е, с хотел в  Лисабон - безплатна анулация, плащане при настаняване, дръпнаха цялата сума , в момента на резервацията. което ме ядоса, веднага анулирах, ама парите се върнаха, след три дни.

Алекс аз практикувам следното : Слагам на такъв тип резервация Револют-ска карта с малка наличност и като мине букването я фрийзвам. Така ако се опитат да теглят не успяват и букинг ми праща нотификация че имам 24 часа да сменя картата си . И през това време реагирам според ситуацията - ако съм сигурна - слагам, ако не - оставям така . Нерядко, въпреки че не вписвам нова карта , резервацията си остава валидна и не я анулират.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 часа, AlexandraKo каза:

Не, аз имах пхредвид, като кацнахте в БГ, дали ви сложиха в карантина.

При кацане в БГ, ако не предоставиш отрицателен PCR, ти записват данните и си в карантина освен, ако в срок от 24 часада им изпратиш по мейл отрицателен PCR тест. Защо точно в 24-часов срок пак не знам... но казаха че задължително трябвало да е в рамките на 24 часа. ако кацнеш в събота надвечер, няма как да направиш тест и да им го изпратиш. Разни хора казват, че и да се забавиш не било такава драма и пак ти махали карантината...  Аз примерно още нямам отговор, а си спазих срока. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На кацане преди будките на гранична седят на едни масички лелките от РЗИ и те карантинират - подписваш там един лист, те го прибират и после имаш 24 часа за да изпратиш негативен ПСР на director@srzi.bg. Цялостната организация на процеса  е такава, че просто няма как да разбереш, че си се прибрал в България...

Мен ако питаш - тук си направете теста. Там може да се направи и за 95 дирхама.

Аз си правих теста към 10ч на следващата сутрин в Рамус, резултата излезе към 22ч (на всички останали от групата излезе в 17ч 😃). Пуснах им мейл веднага и свалиха карантината в 13ч на другия ден.

 

В Дубай освен Uber може да се ползва и Careem (което е  дете на Uber, но по-евтин), а най-евтини са такситата, като разликата е до 2 пъти по-малко (спрямо Uber). Наемането на кола не знам доколко е най-добрата опция, освен ако не ходите по места с valet parking.

 

Без маска може и ако се спортува. Иначе и там има безмислени мерки - ако гледате представлението на фонтаните например има едни квадрати през 2 метра в които трябва да се стои. 5 минути по-късно като свърши тълпата се скупчва, за да излезе от огражденията...

На втория етаж на мола обаче има чудно заведение с тераса и перфектна гледка към фонтаните и 3D мапинга на Бурж Халифа-та. Въпреки че вие щом ще вечеряте  горе вероятно няма да ви интересува.

 

На прибиране се минава през чекин гише за получаване на бордна карта (Уиз са решили да спестят едни пари). Ако полета е пълен може да падне голямо чакане и 2 часа да не стигнат, предвид размера на DXB. На отиване ни бяха сложили на последния възможен гейт и падна едно трамбоване...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 час, adreno каза:

На кацане преди будките на гранична седят на едни масички лелките от РЗИ и те карантинират - подписваш там един лист, те го прибират и после имаш 24 часа за да изпратиш негативен ПСР на director@srzi.bg. Цялостната организация на процеса  е такава, че просто няма как да разбереш, че си се прибрал в България...

Мен ако питаш - тук си направете теста. Там може да се направи и за 95 дирхама.

Аз си правих теста към 10ч на следващата сутрин в Рамус, резултата излезе към 22ч (на всички останали от групата излезе в 17ч 😃). Пуснах им мейл веднага и свалиха карантината в 13ч на другия ден.

 

В Дубай освен Uber може да се ползва и Careem (което е  дете на Uber, но по-евтин), а най-евтини са такситата, като разликата е до 2 пъти по-малко (спрямо Uber). Наемането на кола не знам доколко е най-добрата опция, освен ако не ходите по места с valet parking.

 

Без маска може и ако се спортува. Иначе и там има безмислени мерки - ако гледате представлението на фонтаните например има едни квадрати през 2 метра в които трябва да се стои. 5 минути по-късно като свърши тълпата се скупчва, за да излезе от огражденията...

На втория етаж на мола обаче има чудно заведение с тераса и перфектна гледка към фонтаните и 3D мапинга на Бурж Халифа-та. Въпреки че вие щом ще вечеряте  горе вероятно няма да ви интересува.

 

На прибиране се минава през чекин гише за получаване на бордна карта (Уиз са решили да спестят едни пари). Ако полета е пълен може да падне голямо чакане и 2 часа да не стигнат, предвид размера на DXB. На отиване ни бяха сложили на последния възможен гейт и падна едно трамбоване...

Много ти благодаря! Ти кажи за кафенето, моля. Не пречи и оттам да се погледа:)))
Кола ще вземем, ако евентуално е възможно, да отидем до Оман и Фуджейра.Иначе, из Дубай, ще е с такси и метро. 

Тъкмо решихме, че ще звъня днес на  посолството, да питам, трябват ли или не трябват , ония Фърчащи бележки, титуловани “ международна книжка”.

Това за бордната картане  не го разбрах:( Полетът на  връщане е късно вечерта и съм заявила късно освобождаване на хотела. Ама ние ще смес чекиран багаж, ще си имаме бордни карти, но пак трябва да минем на гише. 

Колко време преди полета да отидем на летището? Дай съвет, моля!

Връзка към мнение

Аха, сега направих чекиране и разбрах, за какво иде реч. За отиването ми даде бордни карти, а за връщането, като се чекирах, генерира  нещо си, което пише, че не е бординг пас, да се отиде на гише.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

@AlexandraKo след малко излитам към Дубай (през Истанбул) и следващите дни ще съм там. Кажи ми, ако случайно ти трябва нещо да се провери на място.

 

@adreno и DXB ли не признава уизките мобилни бордни карти и трябва задължително да минаваш през гише за безплатна хартиена бордна карта? На DWC поне беше така преди. Досадно е малко предвид опашките.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 24 минути , Георги Матеев каза:

@AlexandraKo след малко излитам към Дубай (през Истанбул) и следващите дни ще съм там. Кажи ми, ако случайно ти трябва нещо да се провери на място.

 

@adreno и DXB ли не признава уизките мобилни бордни карти и трябва задължително да минаваш през гише за безплатна хартиена бордна карта? На DWC поне беше така преди. Досадно е малко предвид опашките.

Ооо, ще ти бъда много благодарна, за всякаква, актуална  информация!

По въпроса за картите - както написах, като се чекирах за обратния полет, вместо бординг пас, генерира нещо си, за което пише, че НЕ Е и че, трябва да се отиде, задължително, на гише. За мобилната карта, ще е същото.

Жоре - на теб - безпроблемно пътуване!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Да си дам и аз 5-те стотинки. Ние бяхме през декември, доста повъртяхме из емирствата. Фуджайра ни хареса много, както и Ал Мадам и Хата. Съвсем друг свят. До Фуджайра се ходеше спокойно, аз предварително им бях писал на нещо като туристическо министерство на Фуджайра и ми казаха, че тест не искат. 

Кола под наем - ползвахме Europcar, като бяхме резервирали с всички застраховки от billiger-mietwagen.de, ама имам телефона на индийчето от офиса и другия път май ще е през него директно. По желание карат колата до хотела и после си я взимат. При нас беше без пари дори. 

Джамията във Фуджайра е хубава, ама за неверници като нас може само от 9 до 12 сутринта, без петък. 

Ако взимате кола под наем, проверете дали има застраховка за Оман, понеже често нямат, а ви трябва. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, ivailo_radev каза:

Да си дам и аз 5-те стотинки. Ние бяхме през декември, доста повъртяхме из емирствата. Фуджайра ни хареса много, както и Ал Мадам и Хата. Съвсем друг свят. До Фуджайра се ходеше спокойно, аз предварително им бях писал на нещо като туристическо министерство на Фуджайра и ми казаха, че тест не искат. 

Кола под наем - ползвахме Europcar, като бяхме резервирали с всички застраховки от billiger-mietwagen.de, ама имам телефона на индийчето от офиса и другия път май ще е през него директно. По желание карат колата до хотела и после си я взимат. При нас беше без пари дори. 

Джамията във Фуджайра е хубава, ама за неверници като нас може само от 9 до 12 сутринта, без петък. 

Ако взимате кола под наем, проверете дали има застраховка за Оман, понеже често нямат, а ви трябва. 

Много ти благодаря! Ние сме били на почивка във Фуджейра, преди години  и много ни беше хубаво.

Ама сега, имало карантина, ще го уточним на място.

Да, ние също винаги си вземаме, всички възможни застраховки и не смятаме, през цялото време да сме с кола. Като решим, заръчваме я, водят я в хотела и пак си я вземат оттам.

 

Пък да видите, какво се случи:

Звъня  днес, преди време,  в посолството на Дубай, никой не отговаря. После-пак - пак никой. Преди малко ми звънят от друг телефон, но го бях запомнила от сайта им, че само една цифра е различна.

И много  любезна дама, каза, че ми връща обаждане. Защото съм ги търсила.

На което се ококорих и явно, толкова много благодарих, че дамата накрая се посмя с мен.

Това, от официална институция, сефте ми се случва, да ти върнат обаждане. Обикновено, звъниш , дорде ги намериш.

Та, исках да питам за международната книжка - трябва ли, не трябва ли.

Дамата обясни, че не трябва, че сме имали спогодба и нашите книжки си важат.

Без да питам, ми напомни още:

 

Каза ми, че трябва ПСР тест - 72 часа преди кацането.

И че , задължително трябва международна застраховка, с покритие за Ковид-19

 

Ами - браво и благодаря!

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

@AlexandraKo, страхотно да си изкарате! И аз ще следя темата, че държа едни билети за пролетната ваканция през Април и се чудя още какво да ги правя. Притеснява ме това носене на маски на 40 градуса и то главно заради децата, защото и двамата постоянно пуфтят и се оплакват. Освен да седим само на плажа 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , feel_the_rush каза:

@AlexandraKo, страхотно да си изкарате! И аз ще следя темата, че държа едни билети за пролетната ваканция през Април и се чудя още какво да ги правя. Притеснява ме това носене на маски на 40 градуса и то главно заради децата, защото и двамата постоянно пуфтят и се оплакват. Освен да седим само на плажа 🙂

Аз съм ходил два пъти през април вече и за мен е супер време. Температурите са около 30-32/33 градуса и не мисля, че е болка за умиране и сега съм пак с билети даже за края на април. Бях август в Барселона и бях с маска навсякъде и щом там на 38 градуса издържах, а в Дубай е доста повече влага и температурите не се усещат много.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , Ivko каза:

Аз съм ходил два пъти през април вече и за мен е супер време. Температурите са около 30-32/33 градуса и не мисля, че е болка за умиране и сега съм пак с билети даже за края на април. Бях август в Барселона и бях с маска навсякъде и щом там на 38 градуса издържах, а в Дубай е доста повече влага и температурите не се усещат много.

@Ivko, да те питам, моля!

Този трансфер, който го препоръча, ползвал ли си го? Че ми се види много евтин.

От Мелия-та дават цена 400 дирхама, еднопосочно,  което е , къде 110 долара.

Пък тука излиза, 42, даже, да взема по-голямата кола, пак е наполовина.

 

преди 28 минути , feel_the_rush каза:

@AlexandraKo, страхотно да си изкарате! И аз ще следя темата, че държа едни билети за пролетната ваканция през Април и се чудя още какво да ги правя. Притеснява ме това носене на маски на 40 градуса и то главно заради децата, защото и двамата постоянно пуфтят и се оплакват. Освен да седим само на плажа 🙂

Оооо, благодаря! Само да се докопаме до там:)))Не ме плашат ни маски, ни жеги. Ще разкажа подробно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 42 минути , feel_the_rush каза:

@AlexandraKo, страхотно да си изкарате! И аз ще следя темата, че държа едни билети за пролетната ваканция през Април и се чудя още какво да ги правя. Притеснява ме това носене на маски на 40 градуса и то главно заради децата, защото и двамата постоянно пуфтят и се оплакват. Освен да седим само на плажа 🙂

Нашето дете е на 9, не съм го мъчила с маска, в глобал вилидж на входа само казаха да си сложи, но в молове и метро не е слагал. Не мисля, че е проблем, имаше много деца без маски, имаше и деца с маски.

За такситата,

на леките коли пише само за двама, ние понеже бяхме 4-ма трябваше да си поръчваме таксита като ванчета, по двама на седалки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , AlexandraKo каза:

@Ivko, да те питам, моля!

Този трансфер, който го препоръча, ползвал ли си го? Че ми се види много евтин.

От Мелия-та дават цена 400 дирхама, еднопосочно,  което е , къде 110 долара.

Пък тука излиза, 42, даже, да взема по-голямата кола, пак е наполовина.

Ами не съм....,но мисля да го ползвам. Ами аз гледах трансфер от летището в Абу Даби до Дубай Марина и като цена да излиза по-евтино от трансферите, където знам ама пак е добре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , AlexandraKo каза:

@Ivko, да те питам, моля!

Този трансфер, който го препоръча, ползвал ли си го? Че ми се види много евтин.

От Мелия-та дават цена 400 дирхама, еднопосочно,  което е , къде 110 долара.

Пък тука излиза, 42, даже, да взема по-голямата кола, пак е наполовина.

 

Оооо, благодаря! Само да се докопаме до там:)))Не ме плашат ни маски, ни жеги. Ще разкажа подробно.

Те хотелите, че се оливат с цените на трансферите, оливат се. Ама Мелията са се позабравили. На нас от хотела ни ни поискаха 170 дирхама, а е двойно по-далече (точно на Mall of Emirates) и аз ги отсвирих и си взехме такси, което ни излезе 80 дирхама някъде. До Мелията едно такси ще ви вземе 80-90 дирхама максимум. Фирма за трансфер евентуално 140-150. Знам, че вие си цените спокойствието и времето и може да не ви се занимава с таксита, ама услугата на Мелия не си струва 4х цената на фирмите за трансфер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , ivailo_radev каза:

Те хотелите, че се оливат с цените на трансферите, оливат се. Ама Мелията са се позабравили. На нас от хотела ни ни поискаха 170 дирхама, а е двойно по-далече (точно на Mall of Emirates) и аз ги отсвирих и си взехме такси, което ни излезе 80 дирхама някъде. До Мелията едно такси ще ви вземе 80-90 дирхама максимум. Фирма за трансфер евентуално 140-150. Знам, че вие си цените спокойствието и времето и може да не ви се занимава с таксита, ама услугата на Мелия не си струва 4х цената на фирмите за трансфер.

Да не ти разправям пък, че Атлантис, искат по 700 на посока...

Благодаря ти много,  предпочитам да си имаме трансфер, та за туй питам Ивко и обърнах внимание на цената.

Ама, то и с такситата там не е проблем - имат си перфектна организация, та ще го помисля - дали такси или тези, които прадлага той.

Преди 1 час, Mistela каза:

Нашето дете е на 9, не съм го мъчила с маска, в глобал вилидж на входа само казаха да си сложи, но в молове и метро не е слагал. Не мисля, че е проблем, имаше много деца без маски, имаше и деца с маски.

За такситата,

на леките коли пише само за двама, ние понеже бяхме 4-ма трябваше да си поръчваме таксита като ванчета, по двама на седалки.

Е, ние сме двама, та няма проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@AlexandraKo, сега разгледах новата Мелия. Направо паднах!!! Много, ама много красиво! Стаите, хотела, абе направо завижд, завижд 10к 🙂

Май след Мелия Атлантис ще Ви се види старичък и захабен.... Трябвало е да им обърнеш реда на посещение!

Страхотна Мелия!!!!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.