Прескочи до съдържание

Почивчица в Дубай


Препоръчани мнения

преди 11 часа, AlexandraKo каза:

Много ти благодаря! Ти кажи за кафенето, моля. Не пречи и оттам да се погледа:)))
Кола ще вземем, ако евентуално е възможно, да отидем до Оман и Фуджейра.Иначе, из Дубай, ще е с такси и метро. 

Тъкмо решихме, че ще звъня днес на  посолството, да питам, трябват ли или не трябват , ония Фърчащи бележки, титуловани “ международна книжка”.

Това за бордната картане  не го разбрах:( Полетът на  връщане е късно вечерта и съм заявила късно освобождаване на хотела. Ама ние ще смес чекиран багаж, ще си имаме бордни карти, но пак трябва да минем на гише. 

Колко време преди полета да отидем на летището? Дай съвет, моля!

Ние отидохме около 2ч и 30 преди полета и бяхме от първите 20 минали през гишето. Времето стигна за спокойно минаване през секюрити и стигане до гейта (който слава богу за разлика от пристигането беше в средата, а не на края на терминала) плюс малко зяпане по магазините и по един умрял сандвич за 40 дирхама (цените са скандални). При 70-80 човека на полета последните ги поизчакахме в самолета. Ако са 200 не си представям какво би било. На всичкото отгоре на уиз им бяха изяли и без това гадните сандвичи на идване към Дубай и асортимента се изчерпваше с нудълси,  бейк ролс и пеперони пръчици. Поне хората бяха малко и се радвахме на лоукост бизнес класа - всеки на по 3 седалки напречно 😄

 

В СБА на Позитано са станали доста по-приветливи напоследък, махнали са киселите лелки - ако опрете до международна книжка могат да я издадат и веднага срещу 35 лв, но си носете паспортна снимка.

 

Тук може да видиш приблизителна цена на различните начини за придвижване:

Uber https://www.uber.com/in/en/price-estimate/

Таксита: https://www.dubaitaxi.ae/en/Our-Services/Fare-Calculator

Трансферите са дърво винаги.

Атлантис са се оляли определено - при цена между 80 за такситата, 130 за лимузина  и 150 за Убер това 700 е.. .

Ние бяхме на марината (същото като разстояние) и платихме около 200 за UberXL (за 4ма). С метро+трамвай би било 8.5 в обикновенната или 17 в Gold класата на човек.

Пак се радвай, че не спите в Бурж ал Араб - там сигурно ще искат 2000 😀

 

Заведението в мола се казва Babbel, ето и гледката от терасата. Най-добре с резервация предварително, за да не чакате да се освободи място на терасата:

Долу се вижда и "социалната дистанция"

IMG_20210213_213212.jpg.b5ffdc5b79acd2ae2b0e864cd145f30a.jpg

 

А този десерт те вкарва в преддиабетно съсътояние, ама е ммм..

desert.jpg.10661f0a520cb2a2b9f625c7099a163f.jpg

 

Относно сим картите - на терминала са всичките им оператори, но най-далавера е KitMyTrip (https://www.kitmytrip.com/asia/united-arab-emirates/connect.html)

Може да се поръча предварително, може и на място да се вземе. По Св. Валентина имаха промоция 2 на цената на 1. Използват мрежата на du, но са по-евтини. Имат и бисквитка под наем (за тези с айфоните основно, дето нямат втори сим слот). Има и международни минути включени, но не важат за България.

 

преди 8 часа, Георги Матеев каза:

@AlexandraKo след малко излитам към Дубай (през Истанбул) и следващите дни ще съм там. Кажи ми, ако случайно ти трябва нещо да се провери на място.

 

@adreno и DXB ли не признава уизките мобилни бордни карти и трябва задължително да минаваш през гише за безплатна хартиена бордна карта? На DWC поне беше така преди. Досадно е малко предвид опашките.

Не признава никакви - ни мобилни, ни pdf. Не се виждат и прирититата и допълнителните услуги. Съответно това води до постоянни разговори със супервайзери и с кол центъра на уиз и нещата се бавят максимално, та икономията на уиз я плащат пътниците с време и нерви, а и на чекина стават скандали кой е по-приорити..

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 минути , adreno каза:

В СБА на Позитано са станали доста по-приветливи напоследък, махнали са киселите лелки - ако опрете до международна книжка могат да я издадат и веднага срещу 35 лв, но си носете паспортна снимка.

Еее, краят на една ера... Тея лелки ми бяха фаворит.

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 3 минути , Георги Матеев каза:

Еее, краят на една ера... Тея лелки ми бяха фаворит.

Жорка, ако ти стане много носталгично, винаги можеш да скокнеш до някой клон на Български пощи! :biggrin:

  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Интересно, че Убер е по-скъп от официалните таксита. Да не са с разни Майбах уберите?

Връзка към мнение
преди 36 минути , Roje каза:

@AlexandraKo, сега разгледах новата Мелия. Направо паднах!!! Много, ама много красиво! Стаите, хотела, абе направо завижд, завижд 10к 🙂

Май след Мелия Атлантис ще Ви се види старичък и захабен.... Трябвало е да им обърнеш реда на посещение!

Страхотна Мелия!!!!

Няма как,да ги обърна, че Сър Антъни си държи на плажната почивка и плажът, трябва да е току- пред стаята:)))

И никакви варианти, да се походи до брега:( Пък нали , си ми е милият рожденик, угаждам си му:))))))

Така че, ще си и почиваме, през втората половина. 

Да, Мелията била забележителна. Един приятел вече беше и каза, че е уникална. Ще видим:)))

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Мирослав Василев

Препоръчвам още едно кафе, намира се в мола с гледка към фонтаните.

 

 

 

Гледката от него:

 

IMG_4419.JPG.b97c4d09f93b397e75bda76c1c01344a.JPG

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 31 минути , giafil каза:

@Roje @AlexandraKo за този на Заха Хадид ли става въпрос? Аз чак сега го погледнах. Жалко, че тази жена почина, такива шедьоври създаваше.

Да, дизайнът е на Заха Хадид - и отвън, и отвътре.

преди 1 минута , Мирослав Василев каза:

Препоръчвам още едно кафе, намира се в мола с гледка към фонтаните.

 

 

 

Гледката от него:

 

IMG_4419.JPG.b97c4d09f93b397e75bda76c1c01344a.JPG

 

@Мирослав Василев, много ти благоаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , adreno каза:

Ние отидохме около 2ч и 30 преди полета и бяхме от първите 20 минали през гишето. Времето стигна за спокойно минаване през секюрити и стигане до гейта (който слава богу за разлика от пристигането беше в средата, а не на края на терминала) плюс малко зяпане по магазините и по един умрял сандвич за 40 дирхама (цените са скандални). При 70-80 човека на полета последните ги поизчакахме в самолета. Ако са 200 не си представям какво би било. На всичкото отгоре на уиз им бяха изяли и без това гадните сандвичи на идване към Дубай и асортимента се изчерпваше с нудълси,  бейк ролс и пеперони пръчици. Поне хората бяха малко и се радвахме на лоукост бизнес класа - всеки на по 3 седалки напречно 😄

 

В СБА на Позитано са станали доста по-приветливи напоследък, махнали са киселите лелки - ако опрете до международна книжка могат да я издадат и веднага срещу 35 лв, но си носете паспортна снимка.

 

Тук може да видиш приблизителна цена на различните начини за придвижване:

Uber https://www.uber.com/in/en/price-estimate/

Таксита: https://www.dubaitaxi.ae/en/Our-Services/Fare-Calculator

Трансферите са дърво винаги.

Атлантис са се оляли определено - при цена между 80 за такситата, 130 за лимузина  и 150 за Убер това 700 е.. .

Ние бяхме на марината (същото като разстояние) и платихме около 200 за UberXL (за 4ма). С метро+трамвай би било 8.5 в обикновенната или 17 в Gold класата на човек.

Пак се радвай, че не спите в Бурж ал Араб - там сигурно ще искат 2000 😀

 

Заведението в мола се казва Babbel, ето и гледката от терасата. Най-добре с резервация предварително, за да не чакате да се освободи място на терасата:

Долу се вижда и "социалната дистанция"

IMG_20210213_213212.jpg.b5ffdc5b79acd2ae2b0e864cd145f30a.jpg

 

А този десерт те вкарва в преддиабетно съсътояние, ама е ммм..

desert.jpg.10661f0a520cb2a2b9f625c7099a163f.jpg

 

Относно сим картите - на терминала са всичките им оператори, но най-далавера е KitMyTrip (https://www.kitmytrip.com/asia/united-arab-emirates/connect.html)

Може да се поръча предварително, може и на място да се вземе. По Св. Валентина имаха промоция 2 на цената на 1. Използват мрежата на du, но са по-евтини. Имат и бисквитка под наем (за тези с айфоните основно, дето нямат втори сим слот). Има и международни минути включени, но не важат за България.

 

Не признава никакви - ни мобилни, ни pdf. Не се виждат и прирититата и допълнителните услуги. Съответно това води до постоянни разговори със супервайзери и с кол центъра на уиз и нещата се бавят максимално, та икономията на уиз я плащат пътниците с време и нерви, а и на чекина стават скандали кой е по-приорити..

@adrenoБлагодаря ти, ценна информация!
Ние сме с айфони, но смятам, да си взема един друг апарат и в него да сложа тяхната карта. А пък с родАта ще си плямпаме по Уотс-ъп, като сме в хотелите. Но все пак, да имаме и през другото време.

Аз с Убер не съм се пробвала, но ще пътуваме с нормалните таксита. 

А картата, като я поръчаме - плащаме ли я или, там на гишето - като я вземаме?
Сега погледнах нещото, дето ми е вместо бордна карта - багажите ги пише, но не пише, ни приорити, ни места. Купила съм АИ, може би, трябва да разпечатам, какво съм купила ли?

Връзка към мнение

Аз конкретно я взех на място, защото поръчката беше възможна за >7 дни предварително от сайта.

Whatsapp, Viber, Messenger генерално са блокирани и не работят за гласови и видео разговори - само чат. Някъде може и да се случи да закачи по случайност.

Botim и Totok работят за гласово и видео.

Местата ги виждат в системата (нямах проблем). Имаш потвърждение по мейла, разпечака не трябва - акоп имат казус звънят не уиз да им потвърдят. Или пускат просто.  За приорити на гейта не се наложи при този празен полет, а на гишето просто им казахме че имаме и ни сложиха лепенки на багажите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

Интересно, че Убер е по-скъп от официалните таксита. Да не са с разни Майбах уберите?

Колкото и да е странно - не са и аз се чудих защо са по-скъпи. Ние конкретно ползвахме XL (за 4) и бяха разни  7/8 местни ванове - Tойота Превия, Мазда CX-9, Мерцедес Вито и т.н. АКо поръчаш Uber Black може да дойде нещо по-тежко.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 15 часа, Георги Матеев каза:

и DXB ли не признава уизките мобилни бордни карти и трябва задължително да минаваш през гише за безплатна хартиена бордна карта? На DWC поне беше така преди. Досадно е малко предвид опашките.

Не, искат си да се явил на гише за бордна карта. Чек ин-а го отварят три часа преди полета. Летяхме от Т3/C на доста отдалечен гейт. За любителите на лаунджовеър да кажа, че на всяка от частите A/B/C има лаундж Mahraba/валиден с Дайнърс/ но по пандемични причини работеше само този на Т3/В, от където до Гейта са около 15-20 минути ходене.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, wiliko каза:

Сега последно, трябва ли международна книжка за наем на кола, или не, че се обърках.... 

Уж не трябва, но за всеки случай аз бих си извадил. Става бързо и не струва много, около 30лв. май беше.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 2 часа, wiliko каза:

Сега последно, трябва ли международна книжка за наем на кола, или не, че се обърках.... 

5 пъти съм рентвал кола в Дубай досега. 3 пъти ми искаха международна книжка, а 2 пъти не. Май зависи от самата компания. Не виждам обаче смисъл защо да се рискува и бих си извадил.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, Георги Матеев каза:

5 пъти съм рентвал кола в Дубай досега. 3 пъти ми искаха международна книжка, а 2 пъти не. Май зависи от самата компания. Не виждам обаче смисъл защо да се рискува и бих си извадил.

Вчера жената от Посолството на Дубай, с която говорих по телефона , специално за това, каза, че не трябва, имало спогодба, точно така се изрази и нашите книжки си важат.

Ние се отказахме да правим. Ако важат - добре, ако не важат - ще ни возят те:)))))

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 часа, wiliko каза:

Сега последно, трябва ли международна книжка за наем на кола, или не, че се обърках.... 

От сайта на МВНР: 

 

Движение по пътищата

Българските СУМПС се признават в ОАЕ от юли 2018 г. само ако се използват от пътуващи, които са български граждани.

При дългосрочен престой в ОАЕ е допустима подмяната на българско СУМПС с емиратско без да е необходимо да се полага изпит за правоспособност.

ОАЕ са сред страните подписали Конвенцията за движение по пътищата - Виена, 1968г.

 

 

Значи, законово, няма проблем, но явно е по преценка на рентакар компанията....

Т.е. както е написал @Георги Матеев, шанса да я признаят е 2 към 5 😀

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , Спас. каза:

От сайта на МВНР: 

 

Движение по пътищата

Българските СУМПС се признават в ОАЕ от юли 2018 г. само ако се използват от пътуващи, които са български граждани.

При дългосрочен престой в ОАЕ е допустима подмяната на българско СУМПС с емиратско без да е необходимо да се полага изпит за правоспособност.

ОАЕ са сред страните подписали Конвенцията за движение по пътищата - Виена, 1968г.

 

 

Значи, законово, няма проблем, но явно е по преценка на рентакар компанията....

Т.е. както е написал @Георги Матеев, шанса да я признаят е 2 към 5 😀

 

Да, като помня бай индиец от Europcar как ме убеждаваше, че моето копие на протокола е за него, когато върна колата. Та понаучи български 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
На 22.02.2021 г. в 12:52, AlexandraKo каза:

Уф, то това го пише навсякъде. И практически, винаги могат да го направят.

Случвало ми се е, с хотел в  Лисабон - безплатна анулация, плащане при настаняване, дръпнаха цялата сума , в момента на резервацията. което ме ядоса, веднага анулирах, ама парите се върнаха, след три дни.

И на мен ми се е случвало и много ме подразни.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам доколко е проверена информацията (чуто от доста далечен познат), но той твърди, че от Дубай могат да се правят дневни трипове до Абу Даби, ако са организирани от тур агенции с техен транспорт.Ако изобщо е вярно, може да е вариант за някой, който не е бил там и има интерес. Пак казвам, че не съм забелязала точно този източник да е най-точния, но знаеш ли... :-)))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , Роми каза:

Не знам доколко е проверена информацията (чуто от доста далечен познат), но той твърди, че от Дубай могат да се правят дневни трипове до Абу Даби, ако са организирани от тур агенции с техен транспорт.Ако изобщо е вярно, може да е вариант за някой, който не е бил там и има интерес. Пак казвам, че не съм забелязала точно този източник да е най-точния, но знаеш ли... :-)))

В момента Абу Даби е едно от най-затворените емирства и влизане е почти невъзможно даже и за транзит. Има карантина задължителна+пср

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 54 минути , Роми каза:

Не знам доколко е проверена информацията (чуто от доста далечен познат), но той твърди, че от Дубай могат да се правят дневни трипове до Абу Даби, ако са организирани от тур агенции с техен транспорт.Ако изобщо е вярно, може да е вариант за някой, който не е бил там и има интерес. Пак казвам, че не съм забелязала точно този източник да е най-точния, но знаеш ли... :-)))

 

преди 46 минути , Ivko каза:

В момента Абу Даби е едно от най-затворените емирства и влизане е почти невъзможно даже и за транзит. Има карантина задължителна+пср

Значи и аз, тези дни ровичкам, предимно из руските сайтове. Заради това, дали да вземаме кола или не. Че нали знаете, братята, си умират да пишат отзиви, още неразтурили куфарите, като са се прибрали.

Та за Абу Даби викат, че има карантина.

 

"Рейсы в Абу-Даби уже разрешены (с 14.10.20). Однако лететь сюда в туристических целях смысла нет.

Каждый прибывающий в Абу-Даби обязан пройти карантин (самоизоляцию) 10 дней (до 24.12 было 14 дней). Причём за свой счёт и в специальном отеле. На человека надевают специальный отслеживающий браслет. Проходить карантин нужно одному или с родственниками, если с ними прилетели в Абу-Даби. На 12-й день нужно сдать ПЦР-тест за свой счёт. И кстати, для полёта также нужен отрицательный ПЦР-тест давностью не более 96 часов.

С 25.11.2020 резиденты ОАЭ, получившие прививку, освобождаются от карантина. Туристов это точно не касается.

Такие жёсткие условия делают Абу-Даби полностью непригодным для туризма.

9 декабря 2020 года Минздрав заявил, что снимет большинство ограничений в течение двух недель. Но не сняли. Мы уже привыкли к громким оптимистичным зявлениям из Абу-Даби, которые редко выполняются."

 

Информацията е актуална за февруари, така казват.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз затова написах, че човекът, който го твърдеше, не е оставил в мен впечатлението на надежден източник на информация. Но пък намери начин да се прибере от Буенос Айрес миналата година още през април, а дъщерята на моя приятелка с голям труд я прибраха от там в началото на юни.  Може да е намерил пак някакъв пропуск в системата 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 27 минути , Роми каза:

И аз затова написах, че човекът, който го твърдеше, не е оставил в мен впечатлението на надежден източник на информация. Но пък намери начин да се прибере от Буенос Айрес миналата година още през април, а дъщерята на моя приятелка с голям труд я прибраха от там в началото на юни.  Може да е намерил пак някакъв пропуск в системата 🙂 

Знаеш ли, човекът може и да е прав. Сега поразгледах , може да се поръча организирана екскурзия от Дубай в Абу-Даби. Симулирах дата и  стигнах до края, без да плащам.

Ще взема да им напиша един мейл, че да питам.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.