Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

Мисля че този цикъл за втс приключи.2-ри ден затваря под 50к , очаквам другата седмица да тества 40к , а до края на месеца и 30к. Естествено останалото крипто ще го последва кое по-рано , кое по-късно.

Връзка към мнение
преди 12 часа, T.E.Lawrence каза:

Това мислех в Хумор да го пусна, после си викам, ама то хич не е смешно. 

 

cr.jpg

Мъск купува, Мъск продава, Мъск патки пасе 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Как съм пропуснала този мемекоин със звучното име Shiba Inu, съкратено Shib!?🤐

Не се шегувам, това било  конкуренцията на доджа.

 

Единственото положително нещо, което виждам в този коин е, че ако загубиш много пари от него, никой няма да разбере дали псуваш или споменаваш някъсано името му.

 

Не може да се отрече, че ни чака забавна година 🙂

 

 

 

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 7 минути , iMari каза:

Как съм пропуснала този мемекоин със звучното име Shiba Inu, съкратено Shib.

Не се шегувам, това било  конкуренцията на доджа.

 

Единственото положително нещо, което виждам в този коин е, че ако загубиш много пари от него, никой няма да разбере дали псуваш или споменаваш някъсано името му.

 

Не може да се отрече, че ни чака забавна година 🙂

 

 

 

Закъсняла си с няколко дена, когато чух да се споменава, вече беше много нагоре, аз по скоро съжалявам за Polygon че го отървах, но здраве да е, King Cardano ме успокоява🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 минути , VASILEV каза:

Закъсняла си с няколко дена

Аааааа, бъркаш, последните часове падна рязко надолу. Току-що инвестирах цели 5....лв. в него 😃

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , iMari каза:

Аааааа, бъркаш, последните часове падна рязко надолу. Току-що инвестирах цели 5....лв. в него 😃

 

Така де, ама нали целта е да купим преди пъмпа, сега не се знае кога твоите 5лв. ще станат 50 или 500, ама то и до морето има време😀

Връзка към мнение
В момента, VASILEV каза:

Така де, ама нали целта е да купим преди пъмпа, сега не се знае кога твоите 5лв. ще станат 50 или 500, ама то и до морето има време😀

Да споделя, ама не ми се смейте много 🙂 Септември взех BNB на 20 евро, в началото на годината продадох на 50, като си мислех, че това е предела на пъмпа. Та аз вече не бързам, то и морето няма да избяга.😄

А прогнозите са, че мемето с неприлично име може да стигне и 1$. И по-големи абсурди ставаха последни месеци 😉

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , iMari каза:

Да споделя, ама не ми се смейте много 🙂 Септември взех BNB на 20 евро, в началото на годината продадох на 50, като си мислех, че това е предела на пъмпа. Та аз вече не бързам, то и морето няма да избяга.😄

А прогнозите са, че мемето с неприлично име може да стигне и 1$. И по-големи абсурди ставаха последни месеци 😉

 

Определено ще е интересна година, особенно лятото🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , Jorro каза:

Ако купувам койни с Дайнърс в бинанс имам ли допълни такси (%) в Дайнърс-а някой пробвал ли е? 

С Дайнърс не можеш да купуваш, само с Мастър, ако имаш Evolve. По принцип има такса, но понякога я махат промоционално. При всички положения има съобщение за това, преди покупката. Допълнителни такси от страна Дайнърс няма. Уточнявам, че не съм купувала с карта там от няколко месеца, може да има промени. Пробвай с малка сума.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , iMari каза:

С Дайнърс не можеш да купуваш, само с Мастър, ако имаш Evolve. По принцип има такса, но понякога я махат промоционално. При всички положения има съобщение за това, преди покупката. Допълнителни такси от страна Дайнърс няма. Уточнявам, че не съм купувала с карта там от няколко месеца, може да има промени. Пробвай с малка сума.

с Еволв съм да, но нали имат 1% за плащания, които ги считат за паричен трансфер и затова се чудих за тук как е. Ще пробвам. 

 

Друг въпрос, в бинанс коя валута е най-изгодно да използвам при плащане или няма значние? В смисъл за дайнърса ще ми е най-оферта май да е евро, но в бинанс има ли някаква конвертиране от долар примерно към евро тяхно си?  

Връзка към мнение
преди 1 час, Jorro каза:

Друг въпрос, в бинанс коя валута е най-изгодно да използвам при плащане или няма значние? В смисъл за дайнърса ще ми е най-оферта май да е евро, но в бинанс има ли някаква конвертиране от долар примерно към евро тяхно си?  

По принцип е по-изгодно пазаруването с долари, но не виждам как може да го постигнеш с БГ карта. Освен да накупиш количество BUSD, което е долара на Байнанс и с него да купуваш крипто, даже има определени преференции, ако търгуваш по големи суми с него. Провери в детайли, ако ти се занимава. Но в момента пазара е такъв, че лесно се компенсират загубите при превалутиране. А така или иначе, ти ще изкарваш печалбата със SEPA превод в евро, освен ако не си поръчаш картата 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 21 часа, iMari каза:

А прогнозите са, че мемето с неприлично име може да стигне и 1$. И по-големи абсурди ставаха последни месеци 😉

 

Мари, истинско удоволствие е да ти чета коментарите тук. В общата коронна дискусия може да не сме на едно мнение, но по инвестиционните въпроси, имаме много общо. И аз като теб влязох с малко Шиба. Абе, направо се олях, станах шиба(н) милионер, защото продадох додж и го смених в шиб. Но, и аз като @VASILEV в този крипто цикъл разчитам най-вече на Кардано и повече с глупости няма да се занимавам, качи ли се поне 10 пъти шибата ще започна да продавам и ще обръщам всичко в Кардано.
А, иначе не ги слушай тези спекулатори-мечтатели, че шибата щяла да стигне 1 долар. Като им видиш маркет капа и другите параметри и един цент не знам кога ше стигнат, но при условие, че имат три нули докато стигнат до 1 цент и две нули да съкратят, това ще ни донесе отлична печалба. Да видим какво ще стане.

 

А, някой има ли мнение за хелиум и за HNT Hotspot Miner? Поръчах си, но знам дали наистина работи добре. Ще го получа едва през есента сигурно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хора, само да отбележа, че сме сигурно най-малко в средата на цикъла на растеж, може и да сме я подминали. А включващите се на такъв етап често пият студена вода. В момента цените на всичко са с много нагоре спрямо година назад. Ако BTC следва модела от предишните си цикли би трябвало да има още един сериозен лег нагоре, ама това не е никак сигурно. Поради включването на институционални инвеститори към края на цикъла BTC и ETH едва ли ще се сринат много рязко, ама всичко останало ще е оле-мале. Мисля, че не си заслужава да обръщате сериозно внимание на прогнозите на знайни и незнайни хора из интернет, за мен единствените смислени данни (и то пак с едно наум) са опциите за BTC и ETH.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, Crazy Horse каза:

А, някой има ли мнение за хелиум и за HNT Hotspot Miner? Поръчах си, но знам дали наистина работи добре. Ще го получа едва през есента сигурно.

За работата - работи. В София има няколко младежи с по 100к долара изкопани. Дали при теб ще работи, можеш да разбереш със симулация на покритието тук, тук, или тук.

До есента ще са се случили много събития и може да си останеш с една кутия с антена, например ако съседите ти те изпреварят.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, logist13 каза:

Хора, само да отбележа, че сме сигурно най-малко в средата на цикъла на растеж, може и да сме я подминали. А включващите се на такъв етап често пият студена вода. В момента цените на всичко са с много нагоре спрямо година назад. Ако BTC следва модела от предишните си цикли би трябвало да има още един сериозен лег нагоре, ама това не е никак сигурно. Поради включването на институционални инвеститори към края на цикъла BTC и ETH едва ли ще се сринат много рязко, ама всичко останало ще е оле-мале.

Със сигурност твоя опит е по-голям от моя , но не е ли напълно очаквано това да се случи? В момента всички живеем в една приказка, която се надяваме да продължи по-дълго.

преди 2 часа, logist13 каза:

Мисля, че не си заслужава да обръщате сериозно внимание на прогнозите на знайни и незнайни хора из интернет, за мен единствените смислени данни (и то пак с едно наум) са опциите за BTC и ETH.

Откакто започнах да се интересувам от крипто чета анализи и прогнози и не мога да се оплача. Койни като LTC, XLM, освен споменатите DOT, BNB имат потенциал и да паднат, пак да се вдигнат. Нали стана въпрос, че няколко държави разчитат на подобни компании за създаване на системи, в която да циркулират дигиталните им валути. Ако визираш шибаино-то, то е ясно, че е шега 🙂

Възможните сценарии, които си засегнал в предишният си пост, може да доведат до сбъдване и на тези, които ни изглеждат невъзможни. Разсъждавам от позицията на човек с интересно хоби, а не на крупен инвеститор, ама то всеки, който инвестира в крипто трябва да е наясно, че може да изгуби всичко за часове.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Светославов
преди 3 часа, logist13 каза:

Хора, само да отбележа, че сме сигурно най-малко в средата на цикъла на растеж, може и да сме я подминали. А включващите се на такъв етап често пият студена вода. В момента цените на всичко са с много нагоре спрямо година назад. Ако BTC следва модела от предишните си цикли би трябвало да има още един сериозен лег нагоре, ама това не е никак сигурно. Поради включването на институционални инвеститори към края на цикъла BTC и ETH едва ли ще се сринат много рязко, ама всичко останало ще е оле-мале. Мисля, че не си заслужава да обръщате сериозно внимание на прогнозите на знайни и незнайни хора из интернет, за мен единствените смислени данни (и то пак с едно наум) са опциите за BTC и ETH.

Само пазара на криптовалути ли визираш или и на "класическите" финансови инструменти? 

Благодаря!

Връзка към мнение

@macf1an, благодаря ти за отговора. Разбирам какво имаш предвид, защото и аз разбрах, че трябва всеки майнър на минимум 300 метра от най-близкия за да има смисъл. Но, се надявам, че съседите ми няма да ме изпреварят. Повечето са в пенсионна възраст и предпочитат да си пият кафето и да играят табла, така че съм оптимист. В самия Мадрид все още няма все още много майнъри. Ето и световна карта къде какво покритие има.
https://explorer.helium.com/coverage#2.2/39.83/-65.58

 

 По-скоро проблемът е, че както и ти добавяш, до есента не се знае какво ще стане, може да сме вече в мечи пазар. Аз поръчах Небра на 20 април едва, но ето според сайта им как вървят доставките.
https://www.nebra.com/products/helium-indoor-hotspot-miner

Такива като мен ще ги огрее може би септември най-рано.


Но, има няколко вида майнъри. Ето на който му е интересно тук сравняват различните майнъри за Хелиум - Nebra, Bobcat, RAK

 

Ще пиша лични впечатления когато получа моя майнър. Това ще ми позволи да увелича бюджета за пътешествия, надявам се.

 

@logist13, явно повечето опитни хора като теб предпочитат биткойн и етериум. Ясно е, че те са най-сигурни, но не мислиш ли, че е добра идея да се инвестира поне в началото на всеки криптоцикъл в алткойнс с потенциал да растат 10, 50, 100 и повече пъти? Theta, Cardano, че дории монети като Stellar Lumen тръгнаха от 2-3 цента и порастнаха доста пъти и ако си вложил в тях пари навреме после може да ги прехвърлиш в биткойн и етериум, но ако от началото си държиш парите само в биткойн и етериум няма как да направиш същата печалба в рамките на един и същ булран. Но, може и да греша, аз все още се уча.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Иван Попов

Може ли малко повече инфо за тези майнъри. Те какво правят и каква им е тяхната функция. Купува се устройството, след което се закача за интернет, и най-малко 300 метра да няма друго подобно устройство, нали така?  

Тоест аз го разбирам, че това не е като да купуваш и продаваш, а това е все едно да си го копаш сам.... Нали така или бъркам някъде. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Crazy Horse каза:

 

 

 

@logist13, явно повечето опитни хора като теб предпочитат биткойн и етериум. Ясно е, че те са най-сигурни, но не мислиш ли, че е добра идея да се инвестира поне в началото на всеки криптоцикъл в алткойнс с потенциал да растат 10, 50, 100 и повече пъти? Theta, Cardano, че дории монети като Stellar Lumen тръгнаха от 2-3 цента и порастнаха доста пъти и ако си вложил в тях пари навреме после може да ги прехвърлиш в биткойн и етериум, но ако от началото си държиш парите само в биткойн и етериум няма как да направиш същата печалба в рамките на един и същ булран. Но, може и да греша, аз все още се уча.

Въпроса ти е към @logist13, но да кажа и аз какво мисля по въпроса. Всяка инвестиция в топ 10 си заслужава, но не и на всяка цена. Споменаваш Кардано, страхотен проект, но в момента е около +60% от последния консолидейшън(1.20 - 1.50), който пък продължи около 3 месеца.Това което се опитвам да ти кажа е,че в момента трябва да изчакаш да падне, ако искаш да купуваш Карданo, (Dollar cost average) освен, ако не смяташ да я държиш за по дълго.

Говориш за началото на крипто цикъла, вече е преполовен и много алткоини вече са направили +1000%; 2000% така че от тях не можеш да очакваш много до края на този булрън. Предполагам, че всичко това го знаеш, но да си кажа🙂

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Иване, то не е точно класически майнър. В смисъл ти реално не хабиш ток да копаш, а това си го представи като малко сателитче, което помага да се създаде мрежа и заради това, че ти участваш в тази мрежа ти плащат в Хелиум. Регистрираш си майнъра и го връзваш към телефона си, като го връзваш също към твоя wi fi. Поне аз така го разбирам.
Ето ти една украинска девойка да ти го обясни на руски.

 

А, може и на английски ако предпочиташ, но аз имам слабост към славянските девойки.

 

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 8 минути , Crazy Horse каза:

Иване, то не е точно класически майнър. В смисъл ти реално не хабиш ток да копаш, а това си го представи като малко сателитче, което помага да се създаде мрежа и заради това, че ти участваш в тази мрежа ти плащат в Хелиум. Регистрираш си майнъра и го връзваш към телефона си, като го връзваш също към твоя wi fi. Поне аз така го разбирам.
Ето ти една украинска девойка да ти го обясни на руски.

Благодаря ти много за информацията. 

Ще ги изгледам клиповете малко по-късно.

Но едно все още не разбирам. Добре де, аз си го взимам това устройство, правя си връзка на телефона и всичко, което трябва и както трябва.

Но после след като съм пуснал да ми прави сигнал това устройство (wi fi), какво функция то ще ми изпълнява - пари ли ще ми носи, или ще ми печели биткойни, етериум и т.н., ето това ми питането. 

 

Иначе сега като гледам на картите, то изобщо в Петрич и Сандански няма нито едно регистрирано такова устройство. 

Връзка към мнение
преди 51 минути , Crazy Horse каза:

Иване, то не е точно класически майнър. В смисъл ти реално не хабиш ток да копаш, а това си го представи като малко сателитче, което помага да се създаде мрежа и заради това, че ти участваш в тази мрежа ти плащат в Хелиум. Регистрираш си майнъра и го връзваш към телефона си, като го връзваш също към твоя wi fi. Поне аз така го разбирам.
Ето ти една украинска девойка да ти го обясни на руски.

 

А, може и на английски ако предпочиташ, но аз имам слабост към славянските девойки.

 

A от къде се купува този майнър, че в сайта на nebra е sold out?

Връзка към мнение

@Jorro, за съжаление, всички доставчици, които проверих работят само с pre-orders, защото няма нищо в наличност, всичко е разпродадено. Именно затова реших да попитам тук магеланците дали тази джаджа работи, че има такъв интерес.


Иване, като направиш мрежа ще ти плащат в Хелиум, HNT.
https://www.coinbase.com/es/price/helium

 

@VASILEV, съгласен съм с всичко, което пишеш. А, имаш ли някаква представа защо целият крипто пазар тръгна рязко надолу този уикенд?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Crazy Horse каза:

@Jorro, за съжаление, всички доставчици, които проверих работят само с pre-orders, защото няма нищо в наличност, всичко е разпродадено. Именно затова реших да попитам тук магеланците дали тази джаджа работи, че има такъв интерес.


Иване, като направиш мрежа ще ти плащат в Хелиум, HNT.
https://www.coinbase.com/es/price/helium

 

@VASILEV, съгласен съм с всичко, което пишеш. А, имаш ли някаква представа защо целият крипто пазар тръгна рязко надолу този уикенд?

Все още няма потвърдени новини, говори се, че Мъск иска да продаде и останалите Биткоини от Тесла, а и много от новите ритейл, които скоро са купували бързат да продават когато цената пада макар и на загуба.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.