Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 57 минути , iMari каза:

И Crypto блокира напълно, добре, че успях нещо да купя преди това.

Само ме е яд за travala койна AVA, който беше стигнал рекордни нива, пък сега се срина, а аз мислех да правя резервации.

Не искате ли да ударите едно рамо, да направим фалшив профил на Мъск в Туитър и да напишем, че AVA е екологичночистия вариант на биткойна и трябва да се инвестира в него? 😃

Отлична идея, аз съм за.🙂
Мари, ти само crypto.com ли имаш? Аз успях да купя още 100 Polygon MATIC на Coinbase преди малко. Ей така за спорта ги купих, да не губя форма. Препоръчвам ти и Coinbase да си имаш.

Връзка към мнение

ADA-та днес прави впечатляващ отскок, явно продаващите евтино вчера днес гледат да купят обратно на доста по-високи цени 🙂 То с криптото е така де, за някакви си 24ч. нещата се преобръщат. VET са даже малко по-добре от ADA-та.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, logist13 каза:

ADA-та днес прави впечатляващ отскок, явно продаващите евтино вчера днес гледат да купят обратно на доста по-високи цени 🙂 То с криптото е така де, за някакви си 24ч. нещата се преобръщат. VET са даже малко по-добре от ADA-та.

Имам и в двете, нека си растат 🙂

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

"If you're going through hell, keep going." - Winston Churchill
 

Биткойн е около $37к. какво мислите:

Бързо възстановяване и скоро на нива около $50к. или long consolidation което може да продължи няколко месеца преди да видим биткойн до ATH 

След $64к ATH някои казват, че за Биткойн е започнал bear market, какво е вашето мнение🙂

Връзка към мнение

Мисля, че може да падне още малко, до към 35х примерно и после ще започне да качва, но бавно. Не очаквам бърз растеж до нива от над 50х, но със сигурност очаквам да тръгне нагоре, плавно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Be greedy when others are fearful. 💎✊🏽📈

 

Купувате ли сега, когато всичко е в разпродажба и кои са любимите ви алткоини.

 

Ecomi(omi) е добър NFT проект и цената му сега е повече от добра.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кой може да ти каже?

Кой да предложи, че китайците в рамките на година и половина два пъти ще прецакат света? 🙂

 

С пандемията им се получи по-бавно, но задобряха.🥴

Снощи си говорихме с приятели, че от инвестиране в крипто се печелят доста пари със сравнително малко четене, т.е. няма особено значими бариери на входа и всякакви "умници" в последните месеци са се втурнали натам. Инвестирането в крипто вече е много тренди. Затова ни изглежда, че скоро няма да има сериозен крах. Поне не докато не се включат масово регулаторите. Ако се включат.Това си говорихме, но ние сме лаици 🙂

 

Според мен поведението на инвеститорите в момента се определя от това за колко дълго могат да заключат парите си. В момента купуват тези, които не очакват бърза печалба, нито ги е страх, че пазара ще падне още малко.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , VASILEV каза:

Be greedy when others are fearful. 💎✊🏽📈

 

Купувате ли сега, когато всичко е в разпродажба и кои са любимите ви алткоини.

Litecoin-у НЕМА УМРЕ ! 😃

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , iMari каза:

 

Снощи си говорихме с приятели, че от инвестиране в крипто се печелят доста пари със сравнително малко четене, т.е. няма особено значими бариери на входа и всякакви "умници" в последните месеци са се втурнали натам. Инвестирането в крипто вече е много тренди. Затова ни изглежда, че скоро няма да има сериозен крах. Това си говорихме, но ние сме лаици 🙂

 

 

 

В началото на годината когато се чудех къде да инвестирам, единствено ти реагира🙂 и сега се убеждавам, че съм постъпил правилно като вложих определена сума пари в ктиптовалути. Защо?

- не изисква задълбочени четене и проучване на пазара, а това че е сравнително нов информацията е оскъдна и на моменти противоречаща

- бърза възвращаемост..

Много хора не биха се съгласили, че криптовалутата е изобщо инвестиция, особено със срива на пазара както е в момента, но нека си зададем въпроса:

Що е инвестиция и дали криптото е част от нея? 

Аз също съм лаик, който просто си разсъждава пишейки

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поне експертите, които следя казват, че това не е края на този bull run и че мечките още не са дошли. А, аз обикновено се съгласявам с експертите за неща, които не разбирам толкова добре, така че и сега е така. Мисля, че този дип е реултат от огромни манипулации на пазара, но тепърва ще станем свидетели на нов връх на биткойна.
Огромен оптимист съм за Cardano ADA и Polygon MATIC. Не съм купувал нищо тези дни, но ако продължат да падат цените, особено на тези два любими мои проекти, както и на SHIB, със сигурност ще купя още. Проблемът при мен е, че в момента не мога да следя пазара добре и експертните мнения, защото трябва да се справям с мащабни атаки в професионален план, така че разчитам и на мненията тук. Знам, че сте се събрали умни хора.

Наречете го ако искате професионално изкривяване, но аз мисля, че за инвестиция в крипто също се иска много четене, гледане и слушане.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 19.05.2021 г. в 20:38, iMari каза:

Не искате ли да ударите едно рамо, да направим фалшив профил на Мъск в Туитър и да напишем, че AVA е екологичночистия вариант на биткойна и трябва да се инвестира в него? 

Какво шси играем на дребно, дайте направо да пуснем един MagelanCoin! :grin:

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 39 минути , VASILEV каза:

В началото на годината когато се чудех къде да инвестирам, единствено ти реагира🙂 и сега се убеждавам, че съм постъпил правилно като вложих определена сума пари в ктиптовалути

О, това което ти направи и сега бих го определила като чиста лудост, но те поздравявам за успеха. 🙂 Затова има повече предприемачи мъже, отколкото жени. Ние сме далеч по-предпазливи. 

преди 37 минути , Crazy Horse каза:

Наречете го ако искате професионално изкривяване, но аз мисля, че за инвестиция в крипто също се иска много четене, гледане и слушане.

Аз също мисля така. Но хората гледат безумното клипче на Дани Петканов, който им казва, че инвестирал нещо от рода на 20 000 лв и за два дни спечелил 20% и те си казват и аз мога. Ама това, че нашият сладур прави реклама на БГ "борса" с не просто безумни комисионни, но и неадекватни цени на криптовалутата, която уж намерил случайно изписвайки " чейндж бюро крипто"🤣 , остава далеч от мислоанализа :).

Но въпреки това тези, които са приели всичко за чиста монета и са следвали стъпките на този "откривател" в последните месеци са успели да спечелят. А човек, който не е свикнал да полага усилия, да му падне такава лесна печалба от нищото, не се отказва лесно.

Off topic:

@Crazy Horse, майка ми е много ангажирана емоционално по македонския въпрос, много му е набрала на Заев и каза, че те подкрепя и ще те гледа по ON Air 🙂

Аз бих добавила, че човек трябва да се гордее, когато казва истината, докато другите лъжат.

преди 13 минути , Фил каза:

Какво шси играем на дребно, дайте направо да пуснем един MagelanCoin! :grin:

Не е възможно да мислим толкова еднакво с теб! Точно такава мисъл ми мина днес. Обаче после се сетих за Ружа Игнатова и ми призля. :fie:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , iMari каза:

Не е възможно да мислим толкова еднакво с теб! Точно такава мисъл ми мина днес.

Great minds think alike! :biggrin:
 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз лично си закупих Pancake Bunny на 30$ и Mist на 0,072$ с по  няколко BNB . Не съм ги чувал , но имат 80-90% спад за последната седмица . Като цяло не съм оптимист за BTC , ETH останалите водещи крипто . "Ловенето" на дъна не е препоръчително и според мен вече сме в мечи пазар , едва ли ще видим в този цикъл ВТС на 50к и ЕТН на 3к , но кой знае. 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Добро утро, поредният лош крипто ден, за съжаление. Надявам се всички да сме в добре здраве и позитивни мисли.

Опитвам се да намеря информация за евентуално настъпил беар маркет, но такава няма, по скоро от ютубърите, които следя казват, че все още сме далеко от пика на бул маркета. Просто поредния спад, породен от съвкупност от лоши новини, подобно на м. Март 2020, причинен от пандемията.

Ето два линка от ютуб и мнение за развитието на Биткойн.

Кои са вашите източници за инфо относно криптовалутите и какво мислите. Беар маркет или поредния дъмп?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Струва ми се, че това е поредната корекция, държа запаси в евро и чакам на гюме подходящ момент да си увелича запасите в кардано и полигон.

Иначе следвам разни ютюбъри, на английски, български и руски. Англофоните си падат супер оптимисти, докато българите и руснаците балансират с малко традиционен песимизъм.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Каква корекция чакате , за да мислите че сме в мечи пазар? Всичко без BTC e na 50+% надолу , чакате 80-90% ли? Аз лично мисля , че понеделник ВТС ще тества 30 к и ако го пробие мечият тренд ще се затвърди , ако не го пробие може да се консолидира 30-35к , като същевременно ще расте срещу останалите . Просто за мен сме в мечи пазар.

Връзка към мнение

Дори и да сме в беър маркет, в което не вярвам, какво очакваш да извадим всичко което имаме в криптовалути ли? Най - лесно се губят пари когато продаваш от страх или си на загуба. Дори и да е така както казваш този беър маркет има начало и край, когато валутите отново ще тръгнат нагоре. Все още не сме видяли Cardano(ADA) Alonzo Testnet, Mainnet Launch ;  Ethereum Layer 2; Polcadot Integration има доста събития през това лято и до края на годината.

Да, вероятно до седмица, две ще се види на къде ще тръгне Биткойн и да се правят по сериозни изводи.

Всеки трябва да си има план какво да прави с парите си вложени в крипто. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@ivan69, аз наистина очаквам 80% спад при алткойните, за да e ясен мечи пазар. Но, дори и тогава, вместо да продавам, по-скоро ще чакам следвашия бул маркет за инкасиране на печалби, а сега при падането на цените се оглеждам какво още мога да купя по-скоро. Напълно съм съгласен с @VASILEV, че има още какво да видим особено от проекти като Cardano и Polkadot, а и не само. Аз съм оптимист и за Chainlink и Terra LUNA. Всъщност, @VASILEV, какво мислиш за Chainlink? Цената му започна да пада доста. Днес гледам, че е вече 14,40 евро. Мислиш ли, че е добра идея сега да се купува вече Chainlink? Аз съм убеден, че в бъдеще цената му ще се вдигне многократно, по-скоро не знам дали ще пада още сега.

Връзка към мнение

Въпроса не е към мен, но моето мнение е, че Link e добре да присъства във всеки диверсифициран крипто портфейл. Продължава да е в топ 10 в прогнозите за тази година на всякакви крипто ентусиасти и гурута. 🙂

Цената му е повече от добра в момента.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Crazy Horse каза:

Всъщност, @VASILEV, какво мислиш за Chainlink? Цената му започна да пада доста. Днес гледам, че е вече 14,40 евро. Мислиш ли, че е добра идея сега да се купува вече Chainlink? Аз съм убеден, че в бъдеще цената му ще се вдигне многократно, по-скоро не знам дали ще пада още сега.

Chainlink е много апетитен в момента, но едва ли някой би ти казал кога ще е най - добре да купиш, особено сега, може и още да падне.

Аз гледам Litecoin, VeChain и Fantom .

Ето линк към страница с календар на предстоящи събития. Това донякъде може да те ориентира когато решаваш да купуваш.

https://coinmarketcal.com/en/ 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.