Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

Интересно дали ударихме дъното за момента или ще има още спад. Май никой не знае. Ще купувате ли? Аз мисля да вкарам едни 300-400$ и да дебна още малко по-сериозен спад. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , ACM каза:

Интересно дали ударихме дъното за момента или ще има още спад. Май никой не знае. Ще купувате ли? Аз мисля да вкарам едни 300-400$ и да дебна още малко по-сериозен спад. 

Всичко е discount /on sale/ само ти можеш да решиш къде и колко😉

Връзка към мнение

Благодаря ви за отговорите. И аз имам VET, който купих изгодно на 8 цента и после на 14 цента, но съм разочарован засега единствено от тази инвестиция, защото не само не се вдигна на повече от 20-21 цента, извинявам се, да уточня само, че говоря за евроцентове, но и падна на 14 цента и се закотви там със седмици, докато през това време останалите ми инвестиции в алткойни растяха като гъби. Но, дори да искам не мога да продавам, стейкнал съм VET за 3 месеца в http://crypto.com и още 40 дни имам.
А, да, другото разочарование беше HOLO. Още април го продадох, прегвърлих го в DOGE и после от там в SHIB.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предполагам другата седмица ще се поизясни накъде ще тръгнат нещата, уикендите не са показателни. Китайците пообъркаха нещата, но пък от друга страна в дългосрочен план ми се струва, че това е за добре. И без това от година насам сериозно тежестта при биткойн се премества от Китай към САЩ, китайците продават, американците купуват. Oсновните индикатори показват, че сега са панирани основно дребните, големите не пращат биткойни към борсите (т.е. да имат готовност да продават), че даже и допълват портфейлите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

“It is darkest before the dawn”

 

Здравейте и честит празник 24-ти Май!

Днес сме в зелено, да видим какво ще ни донесе новата седмица🙂

Вчера от намаленията си напазарувах Fantom 🙂

A317E107-43A9-4018-B601-56CE1171294B.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Честит празник и от мен!
@VASILEV, и аз напазарувах още малко MATIC, добавих и ChainLINK и PolkaDOT. Ти защо харесваш FANTOM? Какво е интересното на този проект? Ще вземеш и мен да навиеш да купя малко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Crazy Horse каза:

Честит празник и от мен!
@VASILEV, и аз напазарувах още малко MATIC, добавих и ChainLINK и PolkaDOT. Ти защо харесваш FANTOM? Какво е интересното на този проект? Ще вземеш и мен да навиеш да купя малко.

Не, че го харесвам, а просто виждам потенциал в проекта. Стигна до $1 преди краша, което е x4 от цената на която го купих, все още е с малък маркет кап има на къде да расте...

Ето повече инфо:https://blocktelegraph.io/fantom-ftm-price-is-surging/

Това предстои за Фантом: https://coinmarketcal.com/en/?form[date_range]=24%2F05%2F2021+-+01%2F08%2F2024&form[keyword]=fantom&form[sort_by]=&form[submit]=

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Някой може ли да ме светне нещо. Играя си със stop loss  и take profit в etoro и нещо не схващам take profit-a. Изчетох им правилата и това, което разбирам е, че ако купя нещо (примерно 100$ за крипто, което струва 100$/койн, т.е. купувам 1 койн) мога да задам кога да бъде продадено автоматично, като определен рейт бъде достигнат. Примерно 30% отгоре и автоматична продажба при стойност от 130$. Дотук добре. Само, че ме интересува ако вече съм сериозно напред в определена позицията (примерно +100% или както е в примера стойност от 200$), мога ли да задам take profit на 50% например. т.е. 150$? Един вид да съм сигурен, че ако стане някой срив, все пак ще се оттегля с някаква печалба. Според мен е логично да мога да го направя, но преди няколко дни пробвах и не се получи. Някой с мнение?

Връзка към мнение
преди 2 часа, ACM каза:

Някой може ли да ме светне нещо. Играя си със stop loss  и take profit в etoro и нещо не схващам take profit-a. Изчетох им правилата и това, което разбирам е, че ако купя нещо (примерно 100$ за крипто, което струва 100$/койн, т.е. купувам 1 койн) мога да задам кога да бъде продадено автоматично, като определен рейт бъде достигнат. Примерно 30% отгоре и автоматична продажба при стойност от 130$. Дотук добре. Само, че ме интересува ако вече съм сериозно напред в определена позицията (примерно +100% или както е в примера стойност от 200$), мога ли да задам take profit на 50% например. т.е. 150$? Един вид да съм сигурен, че ако стане някой срив, все пак ще се оттегля с някаква печалба. Според мен е логично да мога да го направя, но преди няколко дни пробвах и не се получи. Някой с мнение?

Ако правилно съм те разбрала искаш да зададеш лимитирана поръчка за определена сума, но се притесняваш междувремено цената да не се срине и да останеш без печалба?

А защо да изполваш take profit, a не stop loss?

Може да разделиш инвестираната сума на няколко лимитирани поръчки. Например ако един коин струва 100$, ти си купил 4. Всеки един от койните може да му задаваш различна цена при лимитирана поръчка. Първия го продаваш като цената достигне 150$, вторият 200$, третият 250$, четвъртият колкото си искаш.🙂  Това в случай, че пазара отива нагоре.

Ако пък тръгне надолу може да зададеш stop loss на половината от сумата(два койна *200$=400$) да е на 300$, т.е. като от 200$ падне на 150$ за койн.

Дано правилно съм те разбрала. Уточнявам, че не съм търгувала в еторо, сега разцъках crypto, че ми стана интересен примера ти.

 

  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, iMari каза:

Ако правилно съм те разбрала искаш да зададеш лимитирана поръчка за определена сума, но се притесняваш междувремено цената да не се срине и да останеш без печалба?

А защо да изполваш take profit, a не stop loss?

Може да разделиш инвестираната сума на няколко лимитирани поръчки. Например ако един коин струва 100$, ти си купил 4. Всеки един от койните може да му задаваш различна цена при лимитирана поръчка. Първия го продаваш като цената достигне 150$, вторият 200$, третият 250$, четвъртият колкото си искаш.🙂  Това в случай, че пазара отива нагоре.

Ако пък тръгне надолу може да зададеш stop loss на половината от сумата(два койна *200$=400$) да е на 300$, т.е. като от 200$ падне на 150$ за койн.

Дано правилно съм те разбрала. Уточнявам, че не съм търгувала в еторо, сега разцъках crypto, че ми стана интересен примера ти.

 

Ами, май това искам да направя. С това 'лимитирана поръчка' малко се обърках. 

Идеята е следната. Взимам койн на ниска цена и го оставям да втасва 1-2-3 години. С малко късмет той расте и расте. В един момент прави сериозна горница. Искам в този момент да задам стойност на затваряне на позицията по-ниска от моментната стойност, но по-висока от инвестираната сума, която да ми донесе сериозна печалба дори в случай на тотален краш. Пример: инвестирам 100$, след години те са се превърнали в 300$. Имайки 300$ стойност на тази позиция (100 инвестирани+200), искам да задам автоматично затваряне на позицията на 250$ в случай, че има огромен спад при койна. Идеята е, че ако продължи да расте, аз съм си доволен и в последствие мога да вдигна стойността за затваряне, ако вземе, че койнът направи голям бум. Ако пък крашне, все пак ще се затвори автоматично на 250$ (150$ печалба) и няма да се притеснявам. Един вид имам гарантирана печалба при краш без да се налага да вися по цял ден в интернет и да следя графиките.

 

Stop loss не се ли отнася единствено за загуби? Аз искам да си гарантирам печалба, а не да огранича щетите. Според мен са 2 различни неща.

Връзка към мнение
преди 57 минути , ACM каза:

Ами, май това искам да направя. С това 'лимитирана поръчка' малко се обърках. 

Идеята е следната. Взимам койн на ниска цена и го оставям да втасва 1-2-3 години. С малко късмет той расте и расте. В един момент прави сериозна горница. Искам в този момент да задам стойност на затваряне на позицията по-ниска от моментната стойност, но по-висока от инвестираната сума, която да ми донесе сериозна печалба дори в случай на тотален краш. Пример: инвестирам 100$, след години те са се превърнали в 300$. Имайки 300$ стойност на тази позиция (100 инвестирани+200), искам да задам автоматично затваряне на позицията на 250$ в случай, че има огромен спад при койна. Идеята е, че ако продължи да расте, аз съм си доволен и в последствие мога да вдигна стойността за затваряне, ако вземе, че койнът направи голям бум. Ако пък крашне, все пак ще се затвори автоматично на 250$ (150$ печалба) и няма да се притеснявам. Един вид имам гарантирана печалба при краш без да се налага да вися по цял ден в интернет и да следя графиките.

 

Stop loss не се ли отнася единствено за загуби? Аз искам да си гарантирам печалба, а не да огранича щетите. Според мен са 2 различни неща.

Това, което ти трябва се нарича "trailing stop loss", т.е. задаваш stop loss, който ако ценатаа тръгне нагоре и той автоматично се мести нагоре.

В еТоро не си спомням да го има като опция обаче.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 31 минути , Ou7law каза:

Това, което ти трябва се нарича "trailing stop loss", т.е. задаваш stop loss, който ако ценатаа тръгне нагоре и той автоматично се мести нагоре.

В еТоро не си спомням да го има като опция обаче.

Т.е. след като става въпрос за по-ниска стойност (в примера 250$), това вече се води загуба, понеже в момента стойността е 300$, нищо че първоначалната ми инвестиция е 100$? 

Връзка към мнение
преди 10 часа, ACM каза:

Т.е. след като става въпрос за по-ниска стойност (в примера 250$), това вече се води загуба, понеже в момента стойността е 300$, нищо че първоначалната ми инвестиция е 100$? 

Да, идеята на stop loss е такава - задаваш минимална цена, която ако бъде достигната ще се осъществи продажба автоматично. Ти реално започваш да губиш, когато пазара започне да върви надолу.

Благодаря на @Ou7law, че спомена за опцията TSL, изглежда с нея stop loss e плаващ спрямо движенията на пазара.

 

@ACM, най-добре разцъкай с малки суми и зададени близки стойности спрямо пазарната цена, за да видиш как се случват нещата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да дам и моето мнение за цената на BTC в момента. Според мен низходящия тренд продължава и докато BTC не се задържи трайно над $45к няма причина да мислим обратното. Мисля си, че в момента виждаме т.нар. "Dead cat bounce" и в следващата 1-2-3 седмици ще видим нива от $20-25к, което би било чудесен момент за пазаруване 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 37 минути , П.Кръстев каза:

Да дам и моето мнение за цената на BTC в момента. Според мен низходящия тренд продължава и докато BTC не се задържи трайно над $45к няма причина да мислим обратното. Мисля си, че в момента виждаме т.нар. "Dead cat bounce" и в следващата 1-2-3 седмици ще видим нива от $20-25к, което би било чудесен момент за пазаруване 🙂 

 

Ако видим 20-25к в близко време ще означава, че наистина сме влезли в мечи пазар, едва ли има много смисъл да се инвестира точно в началото на мечия пазар. Страхливите дребни играчи се поразчистиха последните 2 седмици, което е добре. Ако няма още негативни новини за BTC и той продължи бавно да се движи нагоре, дребните ще почнат да се връщат и ще има мегдан за още един лег нагоре и удължаване на бичия пазар. Ако не, поне съгласно историята, идва нова 2-3 годишна зима. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да ви се похваля, днес ме наградиха от crypto.com с 6.44 хелиумa HNT, само защото си купих вчера 10 НNT. Това си е около 140 лв. награда! Имам да ви черпя! Първият ми спечелен хелиум преди да ми пристигне майнъра.

А, иначе пазарът продължава да се колебае яко. Все още съм оптимист.

Screenshot_20210525-154409_Cryptocom.jpg

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Crazy Horse каза:

Да ви се похваля, днес ме наградиха от crypto.com с 6.44 хелиумa HNT, 

Screenshot_20210525-154409_Cryptocom.jpg

А стейкнал ли си HNT или някакво друго условие да си изпълнил или просто така? 🙂

 

Връзка към мнение
преди 8 минути , iMari каза:

А стейкнал ли си HNT или някакво друго условие да си изпълнил или просто така? 🙂

 

Така, Мари, извинявам се. Трябваше да обясня. Имаше някаква промоция, че ако просто купиш HNT, участваш в пуул с награди в HNT. Само 10 хелиума купих, нищо не съм стейквал. Аз дори забравих за тази промоция, преди седмици четох за нея, но ето че промоцията не ме е забравила. Вече ако видя някакви промоции, ще ги обявявам и тук.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 25.05.2021 г. в 9:34, iMari каза:

Да, идеята на stop loss е такава - задаваш минимална цена, която ако бъде достигната ще се осъществи продажба автоматично. Ти реално започваш да губиш, когато пазара започне да върви надолу.

Благодаря на @Ou7law, че спомена за опцията TSL, изглежда с нея stop loss e плаващ спрямо движенията на пазара.

 

@ACM, най-добре разцъкай с малки суми и зададени близки стойности спрямо пазарната цена, за да видиш как се случват нещата.

Изглежда не е така. 

The maximum Stop Loss permitted when you open a position is 50% of the position amount (with the exception of non-leveraged BUY positions).

Демек в моя пример, след откриването на позиция на стойност 100$, stop loss-а може да е максимум 50$. Ако позицията е достигнала голям ръст (300$), това тях не ги касае изобщо. Stop loss-a пак е 50$. Тотално се обърках вече.

Връзка към мнение
преди 2 часа, ACM каза:

Изглежда не е така. 

The maximum Stop Loss permitted when you open a position is 50% of the position amount (with the exception of non-leveraged BUY positions).

Демек в моя пример, след откриването на позиция на стойност 100$, stop loss-а може да е максимум 50$. Ако позицията е достигнала голям ръст (300$), това тях не ги касае изобщо. Stop loss-a пак е 50$. Тотално се обърках вече.

И trailing stop loss не е. При тази опция пак говорим за минус на първоначално инвестираната сума. Ето и реален пример. dash2.PNG.37396aacf12e29318aba3a3db3e4d6be.PNG

 

Инвестирани 50$, горница 10$. Тотал 60$. В момента максималния stop loss (дали е trailing или не май не оказва никакво влияние в случая) е да загубя 2.5$. Т.е. ако има спад в цената, позицията ще се затвори на 47.5$. Не може да се зададе по-висока стойност (излиза един червен текст, който така твърди).

В задачата, обаче се пита нещо коренно различно. Как да не се стига до 47.5$, а при евентуален срив, тази позиция да бъде затворена на автоматично на 55$, гарантиращо 5$ печалба? 

Връзка към мнение

Не ползвам тази платформа, но ако натиснеш Rate какво излиза? Доколкото виждам ще затвори позицията ако цената падне на $166,32, тази стойност би трябвало да можеш сам да си я определяш. Ако цената се вдигне по-рязко би трябвало да можеш да вдигнеш тази стойност.

Връзка към мнение
преди 25 минути , logist13 каза:

Не ползвам тази платформа, но ако натиснеш Rate какво излиза? Доколкото виждам ще затвори позицията ако цената падне на $166,32, тази стойност би трябвало да можеш сам да си я определяш. Ако цената се вдигне по-рязко би трябвало да можеш да вдигнеш тази стойност.

Ако натисна рейт ще излезе 166.32. Това, което се вижда до 5.01% всъщност е рейта. Просто дават възможност да настроиш опцията спрямо парите или рейта. Не прави никаква разлика. 

Да, ще затвори ако падне до 166.32$, само че аз искам да се затвори докато е още на зелено, а не на червено. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.