Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 17 минути , ACM каза:

Ако натисна рейт ще излезе 166.32. Това, което се вижда до 5.01% всъщност е рейта. Просто дават възможност да настроиш опцията спрямо парите или рейта. Не прави никаква разлика. 

Да, ще затвори ако падне до 166.32$, само че аз искам да се затвори докато е още на зелено, а не на червено. 

 

Добре де, не може ли да зададеш ръчно рейт $180 примерно? Единственото ограничение би трябва да е рейта да е под текущата пазарна стойност.

Връзка към мнение
преди 20 минути , logist13 каза:

 

Добре де, не може ли да зададеш ръчно рейт $180 примерно? Единственото ограничение би трябва да е рейта да е под текущата пазарна стойност.

dash3.PNG.fe1bcf71d240ff39d9dd0b472a4215f8.PNG

Връзка към мнение
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , ACM каза:

А само в etoro ли няма или по принцип няма и в другите платформи?

Не мога да ти кажа, не съм толкова на ясно с нещата. Едва от няколко месеца се занимавам да инвестирам в крипто валути.

Според мен stop loss е за дневни трендове, бързи пари независимо дали скъсяваш позиция или търгуваш на горе. Може и да не съм прав.

Защо разсъждавам така: Ако инвестирам за дълъг период от време 5-10 години и моите £100 станат £5000 , по време на целия този дълъг период по всяко едно време може да има краш на пазара и да загубиш част от сумата или дори цялата. Ако има такъв stop loss в дългосрочното инвестиране, то всеки би го използвал.(едва ли ние откриваме топлата вода...) тогава как ще се случи този краш, как хората ще губят пари всеки би си сложил stop loss по пътя и хапи лайф.

Не знам дали се изразявам достатъчно ясно, може би не. От друга страна може би говоря пълни глупости тъй като никога не съм използвал stop loss защото всичко в което съм вложил пари е в дългосрочен план.

В заключение това което аз научих за няколко месеца е следното. 
- никога не инвестирай повече от колкото си склонен да загубиш. 

- никога няма да си на загуба, ако не продаваш когато цената тръгне на долу, държиш позицията си, евентуално цената пак ще се покачи

- купувай когато цената е ниска и продавай когато е висока

- не бъди алчен и си вади процент от печалбата по пътя когато любимата ти валута расте

- прави си собствено проучване, не инвестирай в meme coins, освен ако не си склонен да загубиш инвестираната сума

Помни, че няма как да станеш милионер за един ден, инвестирай умно и по възможност дългосрочно.

Доста дълго стана, но се надявам да е полезно за някой, който за пръв път иска да инвестира в криптовалути🙂

Аз тази информация я нямах преди няколко месеца🙂

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , VASILEV каза:

Не мога да ти кажа, не съм толкова на ясно с нещата. Едва от няколко месеца се занимавам да инвестирам в крипто валути.

Според мен stop loss е за дневни трендове, бързи пари независимо дали скъсяваш позиция или търгуваш на горе. Може и да не съм прав.

Защо разсъждавам така: Ако инвестирам за дълъг период от време 5-10 години и моите £100 станат £5000 , по време на целия този дълъг период по всяко едно време може да има краш на пазара и да загубиш част от сумата или дори цялата. Ако има такъв stop loss в дългосрочното инвестиране, то всеки би го използвал.(едва ли ние откриваме топлата вода...) тогава как ще се случи този краш, как хората ще губят пари всеки би си сложил stop loss по пътя и хапи лайф.

Не знам дали се изразявам достатъчно ясно, може би не. От друга страна може би говоря пълни глупости тъй като никога не съм използвал stop loss защото всичко в което съм вложил пари е в дългосрочен план.

В заключение това което аз научих за няколко месеца е следното. 
- никога не инвестирай повече от колкото си склонен да загубиш. 

- никога няма да си на загуба, ако не продаваш когато цената тръгне на долу, държиш позицията си, евентуално цената пак ще се покачи

- купувай когато цената е ниска и продавай когато е висока

- не бъди алчен и си вади процент от печалбата по пътя когато любимата ти валута расте

- прави си собствено проучване, не инвестирай в meme coins, освен ако не си склонен да загубиш инвестираната сума

Помни, че няма как да станеш милионер за един ден, инвестирай умно и по възможност дългосрочно.

Доста дълго стана, но се надявам да е полезно за някой, който за пръв път иска да инвестира в криптовалути🙂

Аз тази информация я нямах преди няколко месеца🙂

Аз изповядвам същите принципи. Просто се замислих дали има такава опция. Би била много полезна особено за дългосрочни инвестиции. Един вид достигаш някаква горница и я имаш гарантирана каквото и да става. Ако продължи да расте позицията, идеално, ако пък се срине, все пак ще останеш с някаква печалба. Звучи идеално. Може би точно заради това не съществува такава опция.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, ACM каза:

А само в etoro ли няма или по принцип няма и в другите платформи?

 

Ето пример от crypto:

Към момента цената на 1 DOT е 22,77$. Задавам stop loss цена за 1 DOT да е 19$(USDT е крипто варианта на долар).

image.png.c9910433ef794d75896302e6946c233b.png

 

В момента, в който натисна Sell DOT  излиза това съобщение:

 

image.png.7819fbbed357580e9a873ef3cafcc61f.png

 

След като се съглася, вече имам Open order със stop loss цена 19$:

 

image.png.58553e1bc54891c268d1772789fbb003.png

Не ми се ще да си продавам Дотчето на такава цена, че очаквам избухване 🙂, но това са стъпките. Може да си задаваш stop loss на каквато цена искаш, стига да не качваш над пазарната цена към момента, защото тогава отиваш на take profit.

image.png.c0fa9e11b3a9c356b294ac9b28a2c053.png

Иначе @VASILEV е абсолютно прав, че си трябва следене на пазара. 😉

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 минути , logist13 каза:

 

Чудесни принципи си изброил, повечето ги спазвам, ще си позволя някои леки допълнения от моя гледна точка:

1. Никога не инвестирай повече от колкото си склонен да загубиш. Паниката е най-големия враг на малкия инвеститор. Когато вътрешно в себе си приемеш, че всичко вложено можеш да загубиш и че всичко над нула ти е в плюс, можеш да взимаш много по-разумни, обмислени и неимпулсивни решения. 

2. Никога няма да си на загуба, ако не продаваш когато цената тръгне на долу, държиш позицията си, евентуално цената пак ще се покачи. Има смисъл да продадеш на загуба когато виждаш по-добро място за инвестиране или прецениш, че държането на позицията е безпереспективно. Може да продадеш и на загуба за данъчни цели - продаваш на загуба, после купуваш същото обратно, ама ще си имаш отчетена загуба призната за данъчни цели.

3. Купувай когато цената е ниска и продавай когато е висока. Основно правило. Но трябва да си наясно, че няма как да знаеш нито кога ще е пика, нито кога ще е дъното. В този смисъл не залагай всичко на веднъж, купувай/продавай на части. Гледай какво прави масата дребни и прави обратното, доказано печеливша стратегия. Основно купувай когато е тихо и продавай когато много се шуми.

4. Не бъди алчен и си вади процент от печалбата по пътя когато любимата ти валута расте. Много важен принцип. Може предварително да си поставиш цели и каквато и да е текущата ситуация да не се отклоняваш от тях. Примерно 1/3 от инвестицията ликвидирам когато цената стане х6 спрямо покупната (само това гарантира чудесна печалба от 100%), 1/3 когато цената стане х10, останалата 1/3 по преценка. Ако си купил на разумни цени това при криптото е напълно постижимо.

5. Прави си собствено проучване, не инвестирай в meme coins, освен ако не си склонен да загубиш инвестираната сума. Разпределете си вложенията между няколко криптовалути. Основното да е в относително стабилни BTC/ETH, примерно 3/4 или 2/3, останалото пак разпределено между най-споменаваните няколко алт-койни. Имайте едно наум, че най-големите измами обикновено са и най-шумно рекламирани.

6. Не влагай всичко и не ликвидирай всичко, криптото е непридвидимо. Винаги е добре да да имаш малко пари настрана за да можеш да купиш нещичко при големи и резки спадове, обикновено само за 2-3 дни след тях ще можеш да си върнеш вложеното +20-30% печалба. Дори и да чакаш дългосрочен срив и мечи пазар не ликвидирай всичко, остави си по малко от различните позиции. Ако си познал ще загубиш, но разумно, ако си се объркал ще се възползваш от внезапни ходове нагоре.

7. Не се подлъгвай да влагаш нещо, което нямаш, т.е. не ползай ливъридж. Допълнително лично аз не харесвам и фючърсите при криптото.

 

Благодаря, страхотно допълнено. Дори бих се радвал, ако модераторите могат да преместят последното мнение с принципи на първа страница, нещо като основни принципи, които е хубаво да се спазват поне от “новите”

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Добри новини за криптото от PayPal и Apple, предполагам, че PayPal може да добавят и използват някоя от криптовалутите(Ада, Дот, Линк) още до края на тази година.

 

https://decrypt.co/71982/paypal-users-send-bitcoin-off

 

https://www.coindesk.com/apple-is-looking-for-crypto-experience-in-alternative-payments-job-post

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Здравейте, криптомагеланци!

Днес продължава да е яко волатилен, но в червено. За да не се шашвате много, реших да ви разсея с две интересни видео презентации.
Едната е как да превърнем 50 хиляди долара в 5 милиона. Много интересни съвети. Идеята на кратко е да се разделят парите на 10 равни части и да се вложат в 10 различни проекта с голям потенциал, но сериозни проекти, а не разни мемове и pump and dump схеми, т.е. по 10% на проект. Или пък да се вложат в 20 проекта по 5% на проект. Аз едва ли ще вложа толкова пари, но на следващия мечи пазар, ще пробвам идеята с 10 проекта.
Ето тук видеото.

 

Хареса ми също и този анализ на VeChain VET с прогнози за потенциалната му стойност в близко бъдеще.

 

Ще се радвам да прочета и вашите мнения. По-късно ще ви напиша и какви 10 криптовалути съм си харесал.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да добавя и аз някои мои наблюдения.

1,Винаги търгувай по тренда , може да се търгуват и корекциите , но е по-опасно и трудно.

2,Най-важен е таймингът , продавай факти , купувай слухове.

3,Може да играеш и на късо , ако смяташ че нещо е надценено , може първо да го продадеш и да го купиш на по-ниска цена , така може да търгуваш и в бичи и в мечи пазар по тренда , а не по корекциите.

4.Когато спекулацията ти тръгне в твоята посока , продължавай да купуваш(продаваш) , не се мъчи да ловиш върхове и дъна , купувай след като е достигнато дъното и се е обърнала посоката и продавай след като е достигнат върхът и посоката се е сменила.

5, Това че някое крипто е скочило 10-20 пъти за една година , не значи , че и за следващата година ще скочи с толкова , по-вероятно е да се понижи с 80-90%.

5.Спускането винаги е по-бързо от изкачването , това всеки планинар го знае.

Виждам , че масово се купуват крипто които са скочили 10-20 пъти за няколко месеца , бъдете особено внимателни , може да са вечно ваши , ако не продавате на загуба.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 16 минути , ivan69 каза:

5.Спускането винаги е по-бързо от изкачването , това всеки планинар го знае.

Спускането в планината не винаги е по-бързо от изкачването. 😉

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 26 минути , ivan69 каза:

Да добавя и аз някои мои наблюдения.

1,Винаги търгувай по тренда , може да се търгуват и корекциите , но е по-опасно и трудно.

2,Най-важен е таймингът , продавай факти , купувай слухове.

3,Може да играеш и на късо , ако смяташ че нещо е надценено , може първо да го продадеш и да го купиш на по-ниска цена , така може да търгуваш и в бичи и в мечи пазар по тренда , а не по корекциите.

4.Когато спекулацията ти тръгне в твоята посока , продължавай да купуваш(продаваш) , не се мъчи да ловиш върхове и дъна , купувай след като е достигнато дъното и се е обърнала посоката и продавай след като е достигнат върхът и посоката се е сменила.

5, Това че някое крипто е скочило 10-20 пъти за една година , не значи , че и за следващата година ще скочи с толкова , по-вероятно е да се понижи с 80-90%.

5.Спускането винаги е по-бързо от изкачването , това всеки планинар го знае.

Виждам , че масово се купуват крипто които са скочили 10-20 пъти за няколко месеца , бъдете особено внимателни , може да са вечно ваши , ако не продавате на загуба.

На теб нищо не ти се разбира.:wink:

 

Друго си е казанато от @VASILEV :

На 26.05.2021 г. в 17:24, VASILEV каза:

...

- купувай когато цената е ниска и продавай когато е висока

...🙂

Просто и ясно!

@VASILEV , би ли ми писал на лични кога ще е момента, когато цената е ниска, та да пазарувам.:wink:

 

---

Бъзикам се без лоши чувства.

:biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Crazy Horse каза:

Здравейте, криптомагеланци!

Днес продължава да е яко волатилен, но в червено. За да не се шашвате много, реших да ви разсея с две интересни видео презентации.
Едната е как да превърнем 50 хиляди долара в 5 милиона. Много интересни съвети. Идеята на кратко е да се разделят парите на 10 равни части и да се вложат в 10 различни проекта с голям потенциал, но сериозни проекти, а не разни мемове и pump and dump схеми, т.е. по 10% на проект. Или пък да се вложат в 20 проекта по 5% на проект. Аз едва ли ще вложа толкова пари, но на следващия мечи пазар, ще пробвам идеята с 10 проекта.
Ето тук видеото.

 

Хареса ми също и този анализ на VeChain VET с прогнози за потенциалната му стойност в близко бъдеще.

 

Ще се радвам да прочета и вашите мнения. По-късно ще ви напиша и какви 10 криптовалути съм си харесал.

Според мен всичките тези бомбастични презентации и прогнози рядко се сбъдват. Фактите са, че никой не знае какво ще стане дори и утре. Все още биткойна води хорото и като нищо САЩ ще предрешат нещата, SEC пуснат ли ETF на биткойн ще има подскок. Ама рекнат ли, че обмислят регулация или забрана за криптото мача ще приключи набързо. Поне в последните няколко дни ясно се вижда, че по време на азиатската търговия цената се натиска надолу, влязат ли в играта американците видимо се побутва нагоре. Докато не се види кой тренд ще надделее ще е мътна и кървава. Ако на някой му стиска може да се пробва да изкарва по нещичко от тези 3-4к нагоре-надолу, ама това не е моята игра. Иначе изхождайки от миналото би трябвало бичия пазар все още да не е свършил, ама дали историята ще се повтори или не тепърва ще видим. Някъде по-напред из темата имаше пуснати полезни линкове, пак ще ги сложа:

https://stats.buybitcoinworldwide.com/stock-to-flow/

https://www.lookintobitcoin.com/charts/bitcoin-logarithmic-growth-curve/

https://www.lookintobitcoin.com/charts/mvrv-zscore/

http://charts.woobull.com/bitcoin-mayer-multiple/

https://bitcoincharts.com/charts/bitstampUSD#rg90zigDailyztgSza1gEMAzm1g21zm2g25zv

 

А ако вече сме в мечи пазар предполагам ще имаме поне 2-3 години да обмисляме в какво да влагаме преди следващия халвинг. Разбира се ако дотогава ETH не е изместил BTC, че и това може да стане.

 

В момента, дори и след спадовете цените са си височки, сравнявайки примерно с година назад.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 52 минути , ven62 каза:

На теб нищо не ти се разбира.:wink:

 

Друго си е казанато от @VASILEV :

Просто и ясно!

@VASILEV , би ли ми писал на лични кога ще е момента, когато цената е ниска, та да пазарувам.:wink:

 

---

Бъзикам се без лоши чувства.

:biggrin:

За да не бъдем егоисти, ще споделя тук😄 Така всеки, който вярва в бъдещето(криптовалутите) ще може да се възползва. 
“За бога братя, не купувайте” 😂😂😂

А и да добавя:

Говори просто, но качествено! Това сега си го измислих😉

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Изглежда, че печатането на пари в САЩ ще продължи, инфлацията ще расте и все повече хора ще се насочат към криптото, като алтернатива...

 

https://www.marketwatch.com/story/president-biden-expected-to-unveil-6-trillion-budget-proposal-11622194241

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това с печатането на пари все повече ми заприличва на план за зануляване на средната класа. И криптото няма да е спасение, или ще го овладеят или ще го забранят.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , logist13 каза:

Това с печатането на пари все повече ми заприличва на план за зануляване на средната класа. И криптото няма да е спасение, или ще го овладеят или ще го забранят.

The proposal for the 2022 fiscal year and ensuing decade shows the sweep of Mr. Biden’s ambitions to wield government power to help more Americans attain the comforts of a middle-class life and to lift U.S. industry to better compete globally.

Може да е само за замазване на очите, а що се отнася до криптото, не вярвам да го забранят, дори си мисля, че компании като Амазон и Апъл са купили сега когато Биткойна беше около $30к. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.