Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 6 минути , VASILEV каза:

Колко по точно да ви го кажат хората. 

Интересното е че има около 300 отговора.

Очевидно "кифли" или "блондинки" като нарицателни би трябвало да се разпростира и върху голяма част от мъжката половина. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Никой няма никаква идея какво се случва или ще се случи. Само си проветряват устата всички гурута. 

 

Аз лично с удоволствие бих си купил няколко етериума ако стигне до 600-700$.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , ACM каза:

Никой няма никаква идея какво се случва или ще се случи. Само си проветряват устата всички гурута. 

 

Аз лично с удоволствие бих си купил няколко етериума ако стигне до 600-700$.

Аз не, защото един колега ще ми ги завещае преди да се застреля.

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
На 15.10.2021 г. в 16:52, ACM каза:

След това идват Crashuary и Bearuary

Оттеглям коментара си от по-рано днес. Ето, че един добър анализатор все пак е предвидил точно. Жалко, че не го послушах...

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Абе има и мнения, че до седмица ще тръгне нагоре. Ба ли го, ша видим 😉

Аз се бях зарекал, че няма да вкарвам кеш повече, ама много апетитно стана и видях, че Бинанс са възстановили СЕПА депозита, та капнах малко 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Не съм купувал крипто през Револют до сега.

Моля споделете, след като се закупи от там, може ли да се прехвърли после по нормален Биткойн адрес в друг портфейл?

Връзка към коментар
преди 10 часа, sailorbg каза:

Не съм купувал крипто през Револют до сега.

Моля споделете, след като се закупи от там, може ли да се прехвърли после по нормален Биткойн адрес в друг портфейл?

И аз се чудя как може да се прехвърлят закупените вече през Револют в Trading 212 ili Interactive brokers?

Връзка към коментар

Доколкото си спомням от Револют не можеше да се прехвърля крипто. А и курсове им са лоши. Като цяло, Револют не е добра идея за инвестиция/търговия с крипто валута. Crypto.com и Binance са далеч по-изгодни във всяко едно отношение и подходящи за начинаещи.

Edit: Явно има промяна, макар и минимална и то само за BTC.

How do I send crypto to an external address?

Crypto withdrawals are currently available to all Metal customers in the UK, and we now rolled out to a pool of Standard, Plus and Premium users in the UK who we contact and invite to participate in the Beta. This will be rolled out to more users soon.

We regret that this is a random test, so we are not opening up further at this stage.

https://www.revolut.com/help/wealth/cryptocurrencies/getting-cryptocurrency-exposure/sending-cryptocurrency

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , ven62 каза:

И пунктовете на Спорт Тото, също. :wink:

То не само криптото се обърна на лотария. Вчера акциите направиха много рядко виждан лупинг, първо забележително рязко гмуркане за да изплуват на плюс в края на сесията. Тези дни хората със слаби сърца е най-добре да не си гледат портфейлите и да не правят нищо 🙂 Имаме перфектната буря от очакванията за лихвите на ФЕД, несигурността Русия - Украйна, за криптото също и руския бан, както и потвърждението на китайския. Да видим какво ще измислят ФЕД довечера, или ще стане много грозно или много красиво. С тази, последната прогноза, няма как да не позная 🙂

  • Харесвам 6
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Запозанйте се с Ласло Ханиец, който през 2010г. си купува две пици с 10000 биткойна, които сега биха стрували стотици милиони долари.  :smile3:

screenshot.3-15.jpg


( А ако искате да се запозанете с един, който някъде в налото на 2013г. отказа 5 битокйна хонорар за идея за нещо като фирмен знак, може да дойдете на следваща магеланска сБирка да изпием по бира. :biggrin: ) 
 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Аз като един лаик ще задам един лаишки въпрос. Защо навсякъде всички мислят, че ще има дълга крипто зима? Това, че се е случило вече не означава, че задължително трябва да се повтори. Сравненията с 2017 не ми изглеждат много адекватни. Общата капитализация на пазара, броят holders и използването/интегрирането на различни криптовалути в реалния свят са на коренно различно ниво спрямо 2017 г. Колкото и да има страхове от неадекватни регулации, войни и т.н. не виждам причина това да доведе до крипто зима, продължаваща години.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , ACM каза:

Аз като един лаик ще задам един лаишки въпрос. Защо навсякъде всички мислят, че ще има дълга крипто зима? Това, че се е случило вече не означава, че задължително трябва да се повтори. Сравненията с 2017 не ми изглеждат много адекватни. Общата капитализация на пазара, броят holders и използването/интегрирането на различни криптовалути в реалния свят са на коренно различно ниво спрямо 2017 г. Колкото и да има страхове от неадекватни регулации, войни и т.н. не виждам причина това да доведе до крипто зима, продължаваща години.

Не навсякъде и не всички говорят за дълга зима. Има такива, които говорят за мини беар маркет, в който впрочем сме и сега според мен. Последните няколко месеца определено Биткойн е в даунтренд. 
Аз лично мисля, че от сега на татък няма как да има явни 4 годишни цикли с явно изразени беар и бул маркети. 
Майкростратеджи, Ел Салвадор, Пейпал, метавърс и каквото още се сетим влагат огромни средства в криптото, отделно ритейл инвеститори.
Това го е нямало в предишните цикли или не в този обем.Всичко това ме навежда на мисълта, че всичко вече е различно.

Но както и ти казваш ние сме едни лаици, от друга страна има хеджфондове, китове и Елън Мъск и какво ли още не, което всъщност и определя пазара. 
Според мен едно е сигурно, криптото е тук и ще остане, времето е на наша страна🙂
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , VASILEV каза:

Не навсякъде и не всички говорят за дълга зима. Има такива, които говорят за мини беар маркет, в който впрочем сме и сега според мен. Последните няколко месеца определено Биткойн е в даунтренд. 
Аз лично мисля, че от сега на татък няма как да има явни 4 годишни цикли с явно изразени беар и бул маркети. 
Майкростратеджи, Ел Салвадор, Пейпал, метавърс и каквото още се сетим влагат огромни средства в криптото, отделно ритейл инвеститори.
Това го е нямало в предишните цикли или не в този обем.Всичко това ме навежда на мисълта, че всичко вече е различно.

Но както и ти казваш ние сме едни лаици, от друга страна има хеджфондове, китове и Елън Мъск и какво ли още не, което всъщност и определя пазара. 
Според мен едно е сигурно, криптото е тук и ще остане, времето е на наша страна🙂
 

Именно това мисля и аз. Не виждам как огромни компании, милиардери и цели държави просто ще седят и ще чакат да падне таванът. В момента, в който някой кит прецени, че цената е добра ще купи каквото може без да се интересува от това дали сме в беър или бул пазар. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , VASILEV каза:


Според мен едно е сигурно, криптото е тук и ще остане, времето е на наша страна🙂
 

Не е точно така. Смъртта на биткойна ще дойде с квантовия компютър, но кога ще се появи той.....не е много ясно. Имайки предвид заявките за метавселена, които се правят, възможно е това да стане скоро (спекулирам в момента)...за такава една виртуална реалност ще трябват доста мощни компютри (разбирай квантови).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 19 минути , boogy83 каза:

Не е точно така. Смъртта на биткойна ще дойде с квантовия компютър, но кога ще се появи той.....не е много ясно. Имайки предвид заявките за метавселена, които се правят, възможно е това да стане скоро (спекулирам в момента)...за такава една виртуална реалност ще трябват доста мощни компютри (разбирай квантови).

Боги, така е, но има и нещо друго. 
В момента криптото е като дивият запад, но с времето това ще се регулира, а стигне ли се до там то тогава Биткоин ще бъде като всяка една друга валута( долар, евро) 
Целта е ние до тогава да сме си свършили работата😉
Отново, в момента си чешем езиците, никой не знае какво ни чака…

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, boogy83 каза:

Не е точно така. Смъртта на биткойна ще дойде с квантовия компютър, но кога ще се появи той.....не е много ясно. Имайки предвид заявките за метавселена, които се правят, възможно е това да стане скоро (спекулирам в момента)...за такава една виртуална реалност ще трябват доста мощни компютри (разбирай квантови).

Системата  частен-публичен ключ, се ползва  както  в биткойна и др. крипто  акаунти, така и при електронни подписи и всякакви други "сигурни" методи за достъп до  банкови акаунти, електронна идентификация и т.н.

Т.е. евентуалното компрометиране на тази система от квантовите компютри би нанесла много по-сериозни "рани" на места където доста повече боли, по простата причина, че капитализацията на целия крипто пазар е доста малка. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@ACM, зависи кои криптошамани следиш. Те американците, че и българските криптоманиаци постоянно говорят, че нямало да има изобщо мечи пазар и дори, когато виждат, че Биткойн пада с 20-30-40% продължават да говорят как това е бъдещето, как ей сега ще се върне нагоре и че това не е мечи пазар, не може да бъде мечи пазар и т.н. Руснаците пък на другата крайност, провал, край, всичко надолу! Аз също не мисля, че Биткойн ще се срине толкова сериозно както преди, но много алткойни могат да се сринат доста сериозно в следващите седмици и месеци, вкл. и най-стабилните проекти и точно там могат да се правят големи печалби според мен. Нека Terra Luna да падне до 5, че и до 10 долара, примерно, а аз знам как да се възползвам. Дали ще продължи този мечи пазар 2 месеца или 2 години няма голямо значение за мен, ако има хубав срив на 4-5 перспективни алткойна. Аз друго не мога да разбера, защо толкова много хора реват, че има мечи пазар? Ами това е чудесно време за акумулиране на крипто, което да се продаде на бичия пазар. Не може крипто зимата да е вечно, нито крипто лятото. Важното е да се възползваме и от двата тренда! А, колкото до това как квантовите компютри ще убият Биткойн, може и да е така, не знам, но съм съгласен с @VASILEV, че това няма да стане толкова бързо и е важното дотогава да сме постигнали финансовите си цели.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Преди малко за пръв път за тази година хвърлих око на Байнанс. Поспаднали са доста криптовалутите, ама ордерите ми за биткойн на цена 24 К щатски долара още не са изпълнени... 😆 

Връзка към коментар

И в България започва използването на криптовалута като платежно средство.

За повече информация:

 

https://www.bgonair.bg/a/5-science/254105-hlyab-olio-i-oriz-s-kriptovaluta-magazin-vav-veliko-tarnovo-raboti-s-bitkoyni

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.