Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 11 часа, VASILEV каза:

...

Едно е сигурно в криптото, че никой не знае как ще се развият нещата в бъдеще, за това както е казал народа”по малко с хлебец”

 

преди 3 часа, Zlia каза:

... Както каза, никой не знае какво ще последва в крипто света.

Eee, не е съвсем така.

 

Аз знам!

 

:wink:

  • Смея се 5
Връзка към мнение

Аз само да отбележа ,че току-що за пръв път от много години USD се изравни с € ,което не е добра новина за всички  пътувания извън еврозоната.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз да отбележа, че швейцарския франк премина няколко пъти над еврото при дълги години на нива 1.78...1.82 лееа и е лош признак за случващото се в еврозоната. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Мдааа, еврото/ лева се сринаха. Няма да коментирам причините, че ще ми изтрият поста. Човешката глупост е в състояние планини да премести.

Иначе си мисля, че сега, за който има щатски долари, е добре да продаде поне някаква част и да купи злато. В момента златото е доста надолу (за годината) спрямо долара и това няма да остане дълго така.

Биткойна мина на пи@и косъм от стоп лимит ордера, който съм направил и за момента поне държи, въпреки скока на щатския долар. Според мен все още има шанс за краткосрочен ход на север докъм 25 К долара. Това може да се промени всеки момент де...

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 51 минути , FlyTraveler каза:

Мдааа, еврото/ лева се сринаха. Няма да коментирам причините, че ще ми изтрият поста. Човешката глупост е в състояние планини да премести.

Иначе си мисля, че сега, за който има щатски долари, е добре да продаде поне някаква част и да купи злато. В момента златото е доста надолу (за годината) спрямо долара и това няма да остане дълго така.

Биткойна мина на пи@и косъм от стоп лимит ордера, който съм направил и за момента поне държи, въпреки скока на щатския долар. Според мен все още има шанс за краткосрочен ход на север докъм 25 К долара. Това може да се промени всеки момент де...

 

По-късно през седмицата се очакват резултати на някои големи американски компании както и данни за инфлацията в САЩ, които едва ли ще са брилянтни. Очакването, че крипто валутите ще се коригират с 25% нагоре в близко бъдеще, е нереалистично.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, sveto.slav.s каза:

По-късно през седмицата се очакват резултати на някои големи американски компании както и данни за инфлацията в САЩ, които едва ли ще са брилянтни. Очакването, че крипто валутите ще се коригират с 25% нагоре в близко бъдеще, е нереалистично.

 

Много ниски обеми на трейдинг и на крипто и на акции в момента. Всички чакат резултатите за инфлацията в САЩ (CPI index). Утре в 08:30 EST (Ню Йорк-ско време) излизат. Ако покажат намаляване на инфлацията (което е наистина малко вероятно), може да се получи движение на север на биткойн (краткосрочно). Ако CPI индекса е по-зле от преди или даже без подобрение, биткойна се запътва към следващото в посока надолу ниво на support - около 17 500 долара.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мдааа, днес стоп-лимит ордера беше задействан от спада на биткойн и съм продал три четвърти от каквото бях купил. Сега ако тръгне нагоре, вече доста ще ме е яд. 🙂🙂 

Връзка към мнение
преди 22 часа, FlyTraveler каза:

Мдааа, еврото/ лева се сринаха. Няма да коментирам причините, че ще ми изтрият поста. Човешката глупост е в състояние планини да премести.

Иначе си мисля, че сега, за който има щатски долари, е добре да продаде поне някаква част и да купи злато. В момента златото е доста надолу (за годината) спрямо долара и това няма да остане дълго така.

Биткойна мина на пи@и косъм от стоп лимит ордера, който съм направил и за момента поне държи, въпреки скока на щатския долар. Според мен все още има шанс за краткосрочен ход на север докъм 25 К долара. Това може да се промени всеки момент де...

 

От кой брокер ще препоръчате за покупка на злато

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, oli_mali каза:

Ако мислиш за инвестиционно злато - igold е правилното място.

 

Вече са ти отговорили по-горе - igold е много добро място, но можеш винаги да сравняваш с Тавекс (като гледаш съответно един и същ продукт). Има понякога случаи, когато при Тавекс излиза по-евтино. Ако ще правиш доставка с куриер, при igold е безплатна.

Предимството на Тавекс е, че може да купуваш от сайта и в извънработно време, докато при igold става или на място или по телефона.
 

Връзка към мнение
преди 18 часа, don каза:

От кой брокер ще препоръчате за покупка на злато

Никога не бих купил физическо злато, а по-скоро ETF/ETC: https://www.justetf.com/en/how-to/gold-etfs.html

Връзка към мнение
преди 18 минути , WanderlustME каза:

Никога не бих купил физическо злато, а по-скоро ETF/ETC: https://www.justetf.com/en/how-to/gold-etfs.html


За физическо ти трябва надежден банков трезор. Има си предимства и недостатъци и на двете. При физическото има по-голям spred (разлика между цена купува и продава) на търговеца и се изискват средства за съхранение, както и някакви усилия за продажба (не става от компютъра или от телефона). Ако трябва да се минават граници, да не говорим за летища, има ограничения.

При ETF-ите ги няма тези неудобства - купува се и се продава за секунди, не се изисква трезор за съхранение и пр, но купуваш само едно обещание. Там е като при банките - зад минимална част от продадените ETF-и стои истински физически метал и при неблагоприятно събитие, не са длъжни да ти доставят физическо злато, в най-добрият случай ще ти дадат парите, които си дал като си го купувал и то ако изобщо има от кого да се търсят. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Който иска може да си изкара 23лева в револют в поллкадот, като отдели 10 мин да отговори на тестови въпроси.

В този ред на мисли. Някой прехвърлял ли е крипто от рево в байнанс и как става.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Ха ха, врътнах теста за 15 мин и изкарах 23лв, обаче половин час след това стойността вече беше паднала с 50ст, без майтап.

 

Връзка към мнение
преди 17 часа, EliDion каза:

В този ред на мисли. Някой прехвърлял ли е крипто от рево в байнанс и как става.

Мисля че няма начин директно. Може да продадеш и да прехвърлиш фиатните пари, ама с таксите не знам дали си заслужава, освен ако не нацелиш правилните моменти за продажба и последваща покупка в друга платформа

Връзка към мнение

И аз го направих...това си е подарък, да към момента е 20-24 лева, но ако не ти е зор и го държиш, след време може да е много повече. То си е един вид зарибявка за хората които не разбират от крипто.

За прехвърляне в друга борса, доскоро револютм не даваше тази опция. Сега като се поразтърсих става ясно, че може да се прехвърлят само някои крипто валути. Към момента Полкадот явно не е от тях, но уж револют работят по въпроса и скоро може би....

Връзка към мнение
На 16.07.2022 г. в 16:28, boogy83 каза:

И аз го направих...това си е подарък, да към момента е 20-24 лева, но ако не ти е зор и го държиш, след време може да е много повече. То си е един вид зарибявка за хората които не разбират от крипто.

За прехвърляне в друга борса, доскоро револютм не даваше тази опция. Сега като се поразтърсих става ясно, че може да се прехвърлят само някои крипто валути. Към момента Полкадот явно не е от тях, но уж револют работят по въпроса и скоро може би....

Аз така и не го намерих този тест в секция Крипто, къде се намира.

Връзка към мнение
преди 7 часа, VASILEV каза:

💥BREAKING: Tesla sold 75% of their #Bitcoin

Продали са ги второто тримесечие на годината, само ми е интересно колко им е струвало упражнението. Доколкото помня ги купиха баш като беше най-модерно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, Ardent каза:

Продали са ги второто тримесечие на годината, само ми е интересно колко им е струвало упражнението. Доколкото помня ги купиха баш като беше най-модерно.

Хубав начин да излязат на загуба или да не плащат данък печалба за 2022 г. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.