Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 6 минути , iMari каза:

Уиз имат  полет Валенсия -София утре сутринта, ако те устройва. Мадрид - Валенсия имаш много опции и с влак и с автобус, пази билета Уиз трябва да го възстановят. Напълно безплатно ще те премаршрутират, ако избереш този вариант.По принцип всички разходи за храна, път и настаняване трябва да ти възстановят, но често отнема месеци.

 

Дано да имаш късмет и да успееш да летиш днес! 🙂

 

Не ми пречи да летя и от Валенсия. На чекинг гишетата ли да попитам за тази опция ? А ако чакам да видя дали няма да ме качат,тези гишета няма ли да затворят? Много съм невежа,сори...

Връзка към коментар

Вероятно Уиз имат и други полети, така че няма да затворят. Може да те пренасочат към гише информация. Винаги може да се свържеш с безплатния телефон на  Уиз,( най -отгоре закачен)той е точно за такива ситуации и да поискаш премаршрутиране. Пробвай и през профила дали не можеш да го направиш сама.

Нали видя за Аликанте?

Връзка към коментар
преди 1 минута , iMari каза:

Вероятно Уиз имат и други полети, така че няма да затворят. Може да те пренасочат към гише информация. Винаги може да се свържеш с безплатния телефон на  Уиз,( най -отгоре закачен)той е точно за такива ситуации и да поискаш премаршрутиране. Пробвай и през профила дали не можеш да го направиш сама.

Нали видя за Аликанте?

Да,но гледах автобусите,едва ли ще успея. 

Връзка към коментар
преди 6 минути , blueriver каза:

Да,но гледах автобусите,едва ли ще успея. 

В 10 тази сутрин има  самолет до Бергамо с Раян за 246 евро и следобед оттам до София с Уиз за 59.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

 В omio гледам този автобус на алса.

Screenshot_20240326-085422.png.49ec2a2a97dc8228bed5a0a594c67d1a.png

Полета е в 21:25ч., имаш достатъчно време.

Но Alsa слагат една такса накрая и много вероятно е цената да стане близка до тази на влака:

Screenshot_20240326-085152.png.113d61391363cd563884e416df69e42f.png

 

За път и нощувка във Валенсия няма да дадеш по-малко, но ти си знаеш кое те устройва. Само давам идеи. 🙂

 

Връзка към коментар
преди 17 минути , iMari каза:

 В omio гледам този автобус на алса.

Screenshot_20240326-085422.png.49ec2a2a97dc8228bed5a0a594c67d1a.png

Полета е в 21:25ч., имаш достатъчно време.

Но Alsa слагат една такса накрая и много вероятно е цената да стане близка до тази на влака:

Screenshot_20240326-085152.png.113d61391363cd563884e416df69e42f.png

 

За път и нощувка във Валенсия няма да дадеш по-малко, но ти си знаеш, кое те устройва. Само давам идеи. 🙂

 

В Алса нямам такса,даже имам някаква сума,натрупана от пътувания. Ще изчакам на гейта. Ако не стане,ще решавам. Много благодаря за съпричастието и съветите. На всички.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Купете до Бергамо в 10,поне е сигурно, че ще се приберете,а ако дадат 400 евро обезщетение, ще останат пари. После утре се отказва билета след 2 дни и ще върнат парите и за него

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , epetkov каза:

И ние  чакаме за финалната развръзка.

Хаха! Ще се видим сигурно.

Или чакате да пиша какво се е случило?

Редактирано от blueriver
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , blueriver каза:

Хаха! Ще се видим сигурно.

Или чакате да пиша какво се е случило?

Ако не ви качат има Мадрид до Бергамо обеден на Раян в 12:50 и оттам с Уиз  до София в 16:40

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , ivan69 каза:

 Ако не бързате си вземете 400е,аз нямам добър опит с уиз, но може да имате късмет...

Аз имах веднъж,когато ми преместиха полета с 6ч по-късно. Получих обезщетение,а не летях. Беше от София. Сега просто искам да се прибера днес.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , blueriver каза:

Аз имах веднъж,когато ми преместиха полета с 6ч по-късно. Получих обезщетение,а не летях. Беше от София. Сега просто искам да се прибера днес.

Полета,който чакате за 10:20 има закъснение от 1 час

1490314918_Screenshot2024-03-26at11-23-05LiveFlightTracker-Real-TimeFlightTrackerMapFlightradar24.png.b03be7b55c1424a565a96de16cccf5f5.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да споделя и аз за нелепостите на Уизз по линията Лисабон - София.

Полетът бе вчера (25.03), като на 24.03 в 5 сутринта получавам мейл от тях, че ми е отказан бординг - основанието е следното:
we are unable to take you onboard in your flight W6-4374 LIS-SOF departing 25th March, 2024, due to an aircraft downgrade applied as a result of unpredictable maintenance requirements.

В мейла пише, че ще съпорт ще се свърже с мен да доуточним какво ще правим. Така и стана - обади ми се една дама на 24.03 по обяд, обясни ми общо взето каквото пишеше в мейла и ми предложи full refund или re-booking. Аз я попитах дали няма вариант да ида на летището и да изчакам с идеята някой от другите пътници да не се появи и да взема неговото място. Тя каза, че подобна маневра е окей и ако имам нужда, да се обадя пак.
След това никакви проблеми - чекирах се през мобилното приложение, получих бордна карта с място, отидох на летището, минах проверките и в крайна сметка бях борднат, без да съм споменавал за въпросната ситуация на никого от персонала. Пристигнах в София благополучно. Полетът бе поет от Fly2Sky и тяхна машина, имаше доста свободни места.

Доста несериозно от страна на Уизз, голяма черна точка. 

Добавка - при бординг проверяваха раниците на хората без приорити супер стриктно, глобиха сигурно 30% от тях. 

  • Харесвам 13
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

И двата описани случая (вероятно не единствени) Уиз твърдят, че има овърбукинг, пък после има свободни места в машините. Някаква супер странна схема ще да е.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Разликата между голяма и малка машина не е ли 7 реда х 6 седалки, т.е. 42 места по-малко? Едва ли толкова много хора да са се отказали да пътуват. А може би това е и целта на мейлите - който не е наясно, че може да има места не отива до летището.

Хубаво е, че за @blueriver и @vivo всичко приключва добре. Или се чакаше закъснение за да приключи перфектно? 🙂

 

  • Харесвам 6
  • Смея се 2
Връзка към коментар
15 minutes ago, iMari said:

Разликата между голяма и малка машина не е ли 7 реда х 6 седалки, т.е. 42 места по-малко? Едва ли толкова много хора да са се отказали да пътуват. А може би това е и целта на мейлите - който не е наясно, че може да има места не отива до летището.

Хубаво е, че за @blueriver и @vivo всичко приключва добре. Или се чакаше закъснение за да приключи перфектно? 🙂

 

Те може да са продали примерно 185 места ( А320 на Wizz мисля е със 180) и blueriver да е изтеглила късата клечка. 

Може да нямат голяма машина, която да изпълни полета днес , може да им е по-евтино да платят обезщетение на неколцина души (малко вероятно).

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.