Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

На 23.03.2024 г. в 22:46, Zaro каза:

Ми чекирал се е човекът, ама е закъснял. А представи си, че полетът бъде отменен. Бягаш от обезщетение ли? 😁

Вече за обезщетение ,дори да  отменят полета май трябвало да се явиш на гишето. Или пък беше при закъснял над 5 часа при излитане и ти се откажеш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Ardent каза:

И двата описани случая (вероятно не единствени) Уиз твърдят, че има овърбукинг, пък после има свободни места в машините. Някаква супер странна схема ще да е.

Да това стана и снощи на полета от Лутън за София, като на гейта останаха трима и понеже бях последен на опашката и като стигнах самолета ги видях бяха им затворени вратите и помислих, че са закъсняли и казах на стюярдесата и тя ми каза 'те са нарочно там защото са на изчакване' и след като се качиха всички и преброиха местата останаха свободни и ги качиха.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 50 минути , dimitrov6 каза:

Вече за обезщетение ,дори да  отменят полета май трябвало да се явиш на гишето. Или пък беше при закъснял над 5 часа при излитане и ти се откажеш.

Не ми е много ясно.

- Чекирам се онлайн. 

- Отивам/не отивам на летището. 

- От таблото/от сайта на летището разбирам, че полета е отменен/канцелиран т.е. няма гейт, няма бординг.

 

На кое гише да се явя?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 20 минути , ven62 каза:

Не ми е много ясно.

- Чекирам се онлайн. 

- Отивам/не отивам на летището. 

- От таблото/от сайта на летището разбирам, че полета е отменен/канцелиран т.е. няма гейт, няма бординг.

 

На кое гише да се явя?

Гишето за чекин на авиокомпанията, все още винаги има такова. Обикновено има хора и на изхода, който е бил обявен преди отмяната

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 40 минути , ven62 каза:

Не ми е много ясно.

- Чекирам се онлайн. 

- Отивам/не отивам на летището. 

- От таблото/от сайта на летището разбирам, че полета е отменен/канцелиран т.е. няма гейт, няма бординг.

 

На кое гише да се явя?

Отменени полети заради авиокомпанията и да платят на всички обезщетение няма. Отменят заради стачки ,лошо време без компенсация. Обикновено има все пак полет,дори с огромно закъснение. Поне при мен е било така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, iMari каза:

Разликата между голяма и малка машина не е ли 7 реда х 6 седалки, т.е. 42 места по-малко? Едва ли толкова много хора да са се отказали да пътуват. А може би това е и целта на мейлите - който не е наясно, че може да има места не отива до летището.

Хубаво е, че за @blueriver и @vivo всичко приключва добре. Или се чакаше закъснение за да приключи перфектно? 🙂

 

Може би наистина е такава целта. Всъщност качиха 6 души. А места имаше. Още  доста.От ред 21 до задният изход преброих 7 празни.  Отпред видях също свободни. 

А на гейта беше едно туткане,гледане в компютър,телефонни разговори,докато казаха да минем встрани и да чакаме. Този път бързах да мина първа,при другата служителка имаше аналогичен случай,та "редовните" пътници си почакаха доста. 

Летяхме с Avion express,изобщо не ми говори нищо.

Редактирано от blueriver
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искам още веднъж да благодаря на отзовалите се на моите въпроси в ранни зори!  Всичко ми беше черно сутринта,но тук наистина има страхотни хора. Дори да бях останала,тази подкрепа ми беше много ценна.

  • Харесвам 30
Връзка към мнение

 

преди 3 часа, neuromancer каза:

Гишето за чекин на авиокомпанията, все още винаги има такова. Обикновено има хора и на изхода, който е бил обявен преди отмяната

преди 4 часа, dimitrov6 каза:

Вече за обезщетение ,дори да  отменят полета май трябвало да се явиш на гишето. Или пък беше при закъснял над 5 часа при излитане и ти се откажеш.

 

Това е валидно единствено в случай на промяна в последния момент. Ами ако е малко по-рано и междувременно си намерил алтернативно придвижване, как по-точно ще се явиш на гишето?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 22 минути , Zaro каза:

 

 

Това е валидно единствено в случай на промяна в последния момент. Ами ако е малко по-рано и междувременно си намерил алтернативно придвижване, как по-точно ще се явиш на гишето?

Да,това е ,ако полета закъснява с над 5 часа и ти се откажеш да летиш.Но май трябва вече да се явиш на гишето иначе нямало компенсация.При мен последните 2 обезщетения от Уиз още седмица преди това се отказах да летя и в деня на полета видях,че има голямо закъснение,но си бях в къщи.Подадох иск към посредник и спечелих,но сега май трябва да се явиш на летището дори да се откажеш да летиш.Ако стане така ще у ужасно да идвам до София и обратно от Централна България.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еее , айде сега.Колко да е ужасно разкарването до София щом ще изкараш минимум 500 лв ? 

Аз съм навит да пътувам всеки ден , дори ще зарежа всичко останало.

  • Харесвам 3
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 3 минути , stanimir каза:

Еее , айде сега.Колко да е ужасно разкарването до София щом ще изкараш минимум 500 лв ? 

Доста повече време от полета. Къса ми се сърцето. 😁

  • Смея се 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Zaro каза:

 

 

Това е валидно единствено в случай на промяна в последния момент. Ами ако е малко по-рано и междувременно си намерил алтернативно придвижване, как по-точно ще се явиш на гишето?

Въпроса беше "на кое гише да се явя".

Ако не съм на  летището аз бих се обадил. Въобще преди да купувам алтернативно придвижване (ако не е евтино) бих опитал много упорито да говоря с тях, за да съм сигурен, че биха платили, защото иначе нормата е "връщаме парите и ти се оправяш сам", което в последния момент може да е много скъпо.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Така като гледам от базата на Wizz в София липсват 2 самолета, предполагам, че съвсем са го закъсали заради проблемите с двигателите на новите Airbus-и. Полетите се аутсорсват на узбекистанската Humo Air (oператор е Fly2Sky) и литовската Avion Express. И двата заместващи самолета са 15 годишни А320, т.е ако заместват полети планирани с А321, драмите с овърбукинга ще продължават. Имайте едно на ум.

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
  • Замислям се 4
Връзка към мнение

Странно, до вчера с Wizzair ми се отваряше Booking, a днес изненада  - Expedia! Да не са се "развели" или при мен е имало някаква настройка, за която не съм знаел?

......

Пак е с Booking.:dntknw:

Досега влизах 3 пъти и беше Expedia.

Редактирано от traveler
Връзка към мнение
преди 4 минути , traveler каза:

Странно, до вчера с Wizzair ми се отваряше Booking, a днес изненада  - Expedia! Да не са се "развели" или при мен е имало някаква настройка, за която не съм знаел?

При мен си е Booking.

Връзка към мнение

След като ми отмениха мечтания полет oт Тирана и няма алтернативни летища,  единствения вариант е възстановяване на средствата.

Полето за refund request в приложението е безполезно , а в мейла с опциите единствената активна опция е да ... приема новите часове ?!! Сериозно ? На несъществуващ полет ? 😄

Още по-интересно е че вчера имам мейл с потвърждение на новите часове и явно тия дни ще летя от Тирана , вероятно с чартър ?!! Полета е на 1-ви април , някой в Wizz вече е запразнувал.

 

Явно ще трябва да звънна на телефона да си оправят бъркотиите.

IMG_20240327_094216.jpg

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , stanimir каза:

След като ми отмениха мечтания полет oт Тирана и няма алтернативни летища,  единствения вариант е възстановяване на средствата.

Полето за refund request в приложението е безполезно , а в мейла с опциите единствената активна опция е да ... приема новите часове ?!! Сериозно ? На несъществуващ полет ? 😄

Още по-интересно е че вчера имам мейл с потвърждение на новите часове и явно тия дни ще летя от Тирана , вероятно с чартър ?!! Полета е на 1-ви април , някой в Wizz вече е запразнувал.

 

Явно ще трябва да звънна на телефона да си оправят бъркотиите.

IMG_20240327_094216.jpg

Ако имаш флекс към този полет и искаш да го ползваш, обади се, за да ти го активират. Имах такъв случай и след разговор си го преместих за друга дестинация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, iMari каза:

Хубаво е, че за @blueriver и @vivo всичко приключва добре. Или се чакаше закъснение за да приключи перфектно? 🙂

 


В крайна сметка просто се радвам, че се прибрах в сравнително нормално време в София. 😄 Иначе си бях с лаптопа и можеше да изкарам още 2 дни (след толкова беше следващият полет за София) ремоут в Лисабон, като пренаредя графика си, не бях толкова стресиран. Представям си, обаче, за човек, който не е минавал през овърбукинг и подобни случаи, че може да бъде доста стресиращо, ако получи подобен мейл за отказан бординг.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искам да активирам един билет с Флекс, гледам полет София - Ларнака на 20.04 и полет на 22.04. Първият иска доплащане от 25 евро, а вторият само от 5 евра. Във въпросът се пита дали цената за съботния на 20.04 ще падне от редовна цена 84,99 лева с Уизз Дискаунт клуб?

Евентуално да взема сега по-евтиния, а после да сменя на другия или ще се качи?

Знам, че всичко е възможно, но просто някой, ако има наблюдения нека да каже какво мисли и той? Благодаря предварително!

Връзка към мнение
Преди 1 час, agenta каза:

Искам да активирам един билет с Флекс, гледам полет София - Ларнака на 20.04 и полет на 22.04. Първият иска доплащане от 25 евро, а вторият само от 5 евра. Във въпросът се пита дали цената за съботния на 20.04 ще падне от редовна цена 84,99 лева с Уизз Дискаунт клуб?

Евентуално да взема сега по-евтиния, а после да сменя на другия или ще се качи?

Знам, че всичко е възможно, но просто някой, ако има наблюдения нека да каже какво мисли и той? Благодаря предварително!

Съботно отиване да падне 3 седмици преди полет - вече се влиза в период на непредвидими промени.  А в Кипър по това време вече е топло.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, agenta каза:

Искам да активирам един билет с Флекс, гледам полет София - Ларнака на 20.04 и полет на 22.04. Първият иска доплащане от 25 евро, а вторият само от 5 евра. Във въпросът се пита дали цената за съботния на 20.04 ще падне от редовна цена 84,99 лева с Уизз Дискаунт клуб?

Евентуално да взема сега по-евтиния, а после да сменя на другия или ще се качи?

Знам, че всичко е възможно, но просто някой, ако има наблюдения нека да каже какво мисли и той? Благодаря предварително!

Да уцелиш промяна на разписание е по-лесно и по-вероятно от това с цената на близък полет, поне от моя скромен опит. Прецени си и колко го искаш този полет. И това влиза в цената🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 часа, ДиянаВ каза:

Да уцелиш промяна на разписание е по-лесно и по-вероятно от това с цената на близък полет, поне от моя скромен опит. Прецени си и колко го искаш този полет. И това влиза в цената🙂

 

Преместих Флекса снощи за датата 20.04 за полета София - Ларнака. Абсолютно съм съгласен, че по-скоро да се повиши съботен полет, отколкото да падне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , agenta каза:

Преместих Флекса снощи за датата 20.04 за полета София - Ларнака. Абсолютно съм съгласен, че по-скоро да се повиши съботен полет, отколкото да падне.

Ако искаш, ще поддържам по-висока цена😉😄

  • Благодаря 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • ivelina666
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.