Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 14 часа, agenta каза:

Искам да активирам един билет с Флекс, гледам полет София - Ларнака на 20.04 и полет на 22.04. Първият иска доплащане от 25 евро, а вторият само от 5 евра. Във въпросът се пита дали цената за съботния на 20.04 ще падне от редовна цена 84,99 лева с Уизз Дискаунт клуб?

Евентуално да взема сега по-евтиния, а после да сменя на другия или ще се качи?

Знам, че всичко е възможно, но просто някой, ако има наблюдения нека да каже какво мисли и той? Благодаря предварително!

Аз вчера взех за 63лв Лутън-София 19.05, днес е 30, аз бих изчакал...

Връзка към мнение
преди 35 минути , The rider каза:

От вчера изчезна само полета на 21.04. Сигурно е временен бъг. За всички други недели е наличен.

 

WIZZ –.png

Не е изчезнал защото виждам на отиване си има полет, като е продаден полета изписва, че няма полет и не излиза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Някой има ли наблюдение как играят цените на приорити на вече съществуваща резервация?

 

Приорити-то беше 57 лв и изчаквах с надежда да падне леко, но Уиз днес ме изненада с нова скандална цена - 121 лв... За съжаление резервацията не е правена от мен и е без флекс, та стандартните врътки са неприложими.

 

Става въпрос за София-Малага и полетът е след 10 дни, звучи ли ви реалистично да има корекция надолу?

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 13 минути , Георги Матеев каза:

Някой има ли наблюдение как играят цените на приорити на вече съществуваща резервация?

 

Приорити-то беше 57 лв и изчаквах с надежда да падне леко, но Уиз днес ме изненада с нова скандална цена - 121 лв... За съжаление резервацията не е правена от мен и е без флекс, та стандартните врътки са неприложими.

 

Става въпрос за София-Малага и полетът е след 10 дни, звучи ли ви реалистично да има корекция надолу?

Току-що проверих две резервации, едната от София за след две седмици, а другата от Полша за след 4 месеца и на двете прайоритито е около 120лв 😞 

 

Надявам се, това да не е вече "нормалната" цена, при положение че на Раян е около 16 лв

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 44 минути , Георги Матеев каза:

Някой има ли наблюдение как играят цените на приорити на вече съществуваща резервация?

 

Приорити-то беше 57 лв и изчаквах с надежда да падне леко, но Уиз днес ме изненада с нова скандална цена - 121 лв... За съжаление резервацията не е правена от мен и е без флекс, та стандартните врътки са неприложими.

 

Става въпрос за София-Малага и полетът е след 10 дни, звучи ли ви реалистично да има корекция надолу?

Гърбят вече яко с приорити, аз съм виждал до 160лв София-Лутън. Междувременно забелязах, че продаваха тарифата им с приорити и чекирания багаж с 10лв по-скъпо от бейсика без нищо.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
22 minutes ago, Jorro said:

Гърбят вече яко с приорити, аз съм виждал до 160лв София-Лутън. Междувременно забелязах, че продаваха тарифата им с приорити и чекирания багаж с 10лв по-скъпо от бейсика без нищо.

 

В някой случаи вместо приорити сигурно излиза по-евтино да си водиш шерпа да ти пренесе допълнителен "малък ръчен багаж" 

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 18
Връзка към мнение

Според мен има дестинации, които търпят високо приорити и там само се вдига. Но не е правило за всички. Полет през юни от Германия до Скопие, приорити даже е панало с 1,20 EUR. А за Радом-Ларнака за май още си стои на около 20лв, ако на някой му трябва.

За Малага нямам идея как се движи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 30 минути , iMari каза:

Според мен има дестинации, които търпят високо приорити и там само се вдига. Но не е правило за всички. Полет през юни от Германия до Скопие, приорити даже е панало с 1,20 EUR. А за Радом-Ларнака за май още си стои на около 20лв, ако на някой му трябва.

За Малага нямам идея как се движи.

Предвид, че е и дестинация използвана и от туристическите агенции предполагам няма много шанс за поевтиняване.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А колко е глобата, ако си надвишил размерите на малкия ръчен?/ Един вид ,да си платиш приоритито на място на летището. Фискирана цена ли е или зависи от дестинацията?

  • Замислям се 2
Връзка към мнение
13 minutes ago, elzbieta said:

А колко е глобата, ако си надвишил размерите на малкия ръчен?/ Един вид ,да си платиш приоритито на място на летището. Фискирана цена ли е или зависи от дестинацията?

На Лутън преди месец беше 50£ ,  накараха няколко човека да си платят.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Стандартно от ЕС дестинации на гейта искат €50 за надвишен ръчен багаж, което е добра идея за спестяване на някой лев, ако приоритито не поевтинее под 100 лв.

 

Иначе сега добавях приорити на друга резервация и случайно открих приятен трик. Първоначално системата упорито искаше €43, но след десетина не по-малко упорити рефреша изведнъж показа €26, които веднага платих и всичко беше ок. Само не мога да разбера това дали е бъг или поредния цигански номер (може би системата брои непотвърдените опити за добавяне на приорити и в някакъв момент сваля цената за да зариби "недоволния" клиент).

 

@Stryper нито един път нямах съобщение за бот.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 26 минути , Георги Матеев каза:

Стандартно от ЕС дестинации на гейта искат €50 за надвишен ръчен багаж, което е добра идея за спестяване на някой лев, ако приоритито не поевтинее под 100 лв.

 

Иначе сега добавях приорити на друга резервация и случайно открих приятен трик. Първоначално системата упорито искаше €43, но след десетина не по-малко упорити рефреша изведнъж показа €26, които веднага платих и всичко беше ок. Само не мога да разбера това дали е бъг или поредния цигански номер (може би системата брои непотвърдените опити за добавяне на приорити и в някакъв момент сваля цената за да зариби "недоволния" клиент).

 

@Stryper нито един път нямах съобщение за бот.

Мен ми се е случвало да ми вдигат цената на полета при чудене и 2-3 търсения, като при проверка от друг компютър ми беше същата цена. Вкарали са AI в действие.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 2 часа, Jorro каза:

Вкарали са AI в действие.

Мисля, че техният AI страда от шизофрения.

 

Току-що след доста рефреш, смяна на IP и визуализиране на 15 различни цени (най-често показваната беше 121 лв) в крайна сметка взех приоритито за Малага за 62 лв. Не исках да си насилвам късмета повече.

 

Ценообразуването на услугите при Уиз май е в тотална зависимост от настроението на робота. Супер нелогично.

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
преди 6 часа, Георги Матеев каза:

Някой има ли наблюдение как играят цените на приорити на вече съществуваща резервация?

 

Приорити-то беше 57 лв и изчаквах с надежда да падне леко, но Уиз днес ме изненада с нова скандална цена - 121 лв... За съжаление резервацията не е правена от мен и е без флекс, та стандартните врътки са неприложими.

 

Става въпрос за София-Малага и полетът е след 10 дни, звучи ли ви реалистично да има корекция надолу?

За полет утре Меминген - София следях от 2 дни приоритито беше 96 лв. При чек ина стана 41 лв. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 10 часа, Георги Матеев каза:

Мисля, че техният AI страда от шизофрения.

 

Току-що след доста рефреш, смяна на IP и визуализиране на 15 различни цени (най-често показваната беше 121 лв) в крайна сметка взех приоритито за Малага за 62 лв. Не исках да си насилвам късмета повече.

 

Ценообразуването на услугите при Уиз май е в тотална зависимост от настроението на робота. Супер нелогично.

Аз пък мисля, че робота им е супер интелигентен. Явно те е разпознал и е по-добре Wizz да не се конфронтират точно с теб.:wink:

  • Харесвам 2
  • Смея се 15
Връзка към мнение
преди 11 часа, Георги Матеев каза:

на робота. Супер нелогично.

Може би точно това е идеята - да не можеш да му хванеш логиката! :wink:

  • Смея се 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 6 часа, ven62 каза:

Аз пък мисля, че робота им е супер интелигентен. Явно те е разпознал и е по-добре Wizz да не се конфронтират точно с теб.:wink:

Възможно е. На краставичар краставици ще продават...

 

преди 5 часа, Фил каза:

Може би точно това е идеята - да не можеш да му хванеш логиката! :wink:

Всъщност хванах я. Малко е като пазарене. Рефрешваш докато не си харесаш цена и сключваш сделка 🙂

  • Харесвам 8
  • Смея се 13
Връзка към мнение
На 16.03.2024 г. в 9:45, jorrro каза:

viber_image_2024-03-16_09-16-59-895.jpg.17ea6e03b3bca33f99bd247eba94a8a9.jpg

 

Дали ще го отворят за всички полети? В момента е достъпно за вътрешни полети в Италия (37 евро на месец) или за международни полети от Полша (около 108 лв на месец за еднопосочен полет). Да видим 🤷‍♂️

Аз ли изпускам нещо, или нищо не обявиха? Даже и съобщението изчезна от инбокса в приложението...

Връзка към мнение
преди 9 часа, adreno каза:

Аз ли изпускам нещо, или нищо не обявиха? Даже и съобщението изчезна от инбокса в приложението...

Нищо не обявиха, няма и промяна в сайта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Magito
    • Velmar
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.