Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

10 hours ago, ДиянаВ said:

Оставяме те да се мъчиш😀

А @stanimir към списъка с плюсове и минуси за бъдещата съпруга може да добави и такава с ненаблюдаван профил в Уиз😆. Ако все пак надвие желанието му да попътува извън България😜

Иначе и при мен Бари - София за 10.10 дава 5.85€ и в последните седмици не съм човъркала за флекс и приорити.

И кодове от букинг по възможност да получава , щото моя последния дойде през 2021-а г.

Бездруго съм се увъртял във всякакви магелански схеми , не ми се иска да замесвам и човека до себе си.

  • Смея се 10
Връзка към мнение
преди 10 часа, stormbringer каза:

Някой беше коментирал за промените "на 1 април" малко по-назад. Е, днес ми разказаха играта на полетите за Сицилия

И на мен, ама върнах два дни назад. Общо взето ден повече отпуска, ама и ден повече Сицилия. Я кажи кои са вашите дати, ние сме 24.04 - 05.05?

Връзка към мнение
преди 4 часа, Георги каза:

И на мен, ама върнах два дни назад. Общо взето ден повече отпуска, ама и ден повече Сицилия. Я кажи кои са вашите дати, ние сме 24.04 - 05.05?

Тотално се разминаваме май 😄 
Оригинално бяха 19-29, днес исках да ги сменя на 21.04-01.05, но на 21.04 ме прати по дяволите, пише SOLD OUT, и взех Раян за 20.04, поне ще е следобеден и няма да мъча децата, пък Уиз ще ходи на кредити ... 

Планът е нощувки в Катаня до 24.04 и после в Палермо от 24 до 01.05. 
 
 

Връзка към мнение
преди 9 часа, stormbringer каза:

Тотално се разминаваме май 😄 
Оригинално бяха 19-29, днес исках да ги сменя на 21.04-01.05, но на 21.04 ме прати по дяволите, пише SOLD OUT, и взех Раян за 20.04, поне ще е следобеден и няма да мъча децата, пък Уиз ще ходи на кредити ... 

Планът е нощувки в Катаня до 24.04 и после в Палермо от 24 до 01.05. 
 
 

В Палермо може и да се засечем, по груба идея сме там 28-30. Като стане готов плана сигурно ще пиша в друга тема в италианския форум, че все пак е още рано и играем бингото на Уиз/Раян и всякакви корекции са възможни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам два билета закупени с флекс и преди малко получих съобщение, че са променили часът на полета и мога да искам да ми върнат парите. Билетите са купени смесено, с пари и точки. Ако канселирам само единият билет, мога ли да искам връщане на пари или ще е разпределено по равно пари и точки...? И цената на флекса също ще бъде възстановена, нали?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Похвалвам Уиз специално. На 10 март полетът ми до Копенхаген закъсня 6 часа. Днес, едва 4 дни по-късно, евро компенсацията е вече в сметката ми.

 

Моля останалите авиокомпании да си вземат бележка.

  • Харесвам 23
  • Браво 5
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Като няма евтин флекс - ще купуваме евтини пакети 🙂.

По албано-италианското направление има дати, на които излиза по +18-19Е спрямо Basic  - приорити, безплатен избор на място и 20кг чекиран багаж си струва. Е , флекса трябва да се плати по трънския курс (12-13Евро, или на кой колкото му пусне изкустевния интелект)

А има и дати на които Wizz Plus е +37Е, с което получавате и флекс и избор на XL местата и 32кг багаж. Цените са ако си с WDC + има и намаление днес.

Ако обаче търсите, бъдете готови да буквате веднага (те задайте си точни брой пътници). На няколко пъти виждам добра цена, минавам на следващата дата и се върщам - и хоп  2-3 евра отгоре.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 7 часа, adreno каза:

Като няма евтин флекс - ще купуваме евтини пакети 🙂.

По албано-италианското направление има дати, на които излиза по +18-19Е спрямо Basic  - приорити, безплатен избор на място и 20кг чекиран багаж си струва. Е , флекса трябва да се плати по трънския курс (12-13Евро, или на кой колкото му пусне изкустевния интелект)

А има и дати на които Wizz Plus е +37Е, с което получавате и флекс и избор на XL местата и 32кг багаж. Цените са ако си с WDC + има и намаление днес.

Ако обаче търсите, бъдете готови да буквате веднага (те задайте си точни брой пътници). На няколко пъти виждам добра цена, минавам на следващата дата и се върщам - и хоп  2-3 евра отгоре.

При купуване на коя да е от специалните тарифи при промяна на полета се доплаща разликата с цената на съответната тарифа по новия полет. Невинаги излиза изгодно.

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 20 часа, Jorro каза:

При купуване на коя да е от специалните тарифи при промяна на полета се доплаща разликата с цената на съответната тарифа по новия полет. Невинаги излиза изгодно.

 

Доплаща се, но винаги е много по-малко отколкото е разликата между basic и  plus тарифите за новия полет, а много често и по-малко отколкото разликата с Go.

 

Особено ако сменяш за по-пълен полет - понякога доплащането е много по-малко отколкото цената на най-евтината  тарифа в момента. Произволно погледнах - за 135Е(+47е билет плюс пакет) доплащане ми дава да сменя полет, който в момента има най ниска цена 517 лв, т.е. си с поне 160 лв напред.

 

Тези неща важат, ако ти трябват повечето услуги, включени в пакета - приорити, чекиран багаж, хл място, флекс.

Ако изначално не ти трябват - то ти не би и купил Plus(или Go), на каквато и цена да е.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1.При колко голяма промяна на час имам право да сменя полет?

2.Тези 14 дни и напред и назад във времето ли мога да сменя?

3.А престоя между двата полета мога ли да го променям като брой дни?

Връзка към мнение
преди 4 часа, adreno каза:

Доплаща се, но винаги е много по-малко отколкото е разликата между basic и  plus тарифите за новия полет, а много често и по-малко отколкото разликата с Go.

 

Особено ако сменяш за по-пълен полет - понякога доплащането е много по-малко отколкото цената на най-евтината  тарифа в момента. Произволно погледнах - за 135Е(+47е билет плюс пакет) доплащане ми дава да сменя полет, който в момента има най ниска цена 517 лв, т.е. си с поне 160 лв напред.

 

Тези неща важат, ако ти трябват повечето услуги, включени в пакета - приорити, чекиран багаж, хл място, флекс.

Ако изначално не ти трябват - то ти не би и купил Plus(или Go), на каквато и цена да е.

 

 

Така е, просто зависи с каква цел си взел билета. Аз самия преди няколко дни го установих при покупката на нов билет, който ми излезе доста по-евтино да е с багаж и приорити в пакета отколкото на бейсик тарифата добавяйки приорити отделно.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Oshko каза:

1.При колко голяма промяна на час имам право да сменя полет?

2.Тези 14 дни и напред и назад във времето ли мога да сменя?

3.А престоя между двата полета мога ли да го променям като брой дни?

1. Мисля, че над 3 часа беше. Но някой друг може да каже със сигурност.

2. Може да ги мърдаш с 30 дни напред и 14 дни назад.

3. Можеш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

viber_image_2024-03-16_09-16-59-895.jpg.17ea6e03b3bca33f99bd247eba94a8a9.jpg

 

Дали ще го отворят за всички полети? В момента е достъпно за вътрешни полети в Италия (37 евро на месец) или за международни полети от Полша (около 108 лв на месец за еднопосочен полет). Да видим 🤷‍♂️

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, jorrro каза:

viber_image_2024-03-16_09-16-59-895.jpg.17ea6e03b3bca33f99bd247eba94a8a9.jpg

 

Дали ще го отворят за всички полети? В момента е достъпно за вътрешни полети в Италия (37 евро на месец) или за международни полети от Полша (около 108 лв на месец за еднопосочен полет). Да видим 🤷‍♂️

Ще следим

Screenshot_20240316-122047.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 12.03.2024 г. в 21:50, Дани Магелани каза:

Бари-София 10 октомври  19,90 евро и 5,85 флекс.

35 лева е приоритито и 18 лева е флекса сега.

️Издирвам евтин флекс и приорити. Ако някой е срещал скоро, ще се радвам да сподели

Връзка към мнение
преди 24 минути , r_nikolov1 каза:

35 лева е приоритито и 18 лева е флекса сега.

️Издирвам евтин флекс и приорити. Ако някой е срещал скоро, ще се радвам да сподели

Вероятно при теб ще покаже друго, но Бари-София на 18.04, флекс в момента в аппа при мен е 6.85 евро. Билетът е 14.99 евро. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, yordanov каза:

Вероятно при теб ще покаже друго, но Бари-София на 18.04, флекс в момента в аппа при мен е 6.85 евро. Билетът е 14.99 евро. 

И при мен излезе толкова, благодаря! 🙂 

* Приоритито ми излезе около 10 евро за същата резервация и когато тръгнах да плащам, бързо се смени към 16 евро. Доста са динамични цените явно... Та в крайна сметка купих Бари-София за 27.04.2024 по 7 евро флекс и 14 евро за приорити.

Връзка към мнение

Знам, че няма правило, но има ли практика през уикендите да са по-високи цените? Имам да вземам два полета за връщане от Рим на 20 и някой април и ги бавих заради неуточнени дати и днес почивам и седнах да погледна и малко ми настръхна косата от разликата с онзи ден... Има ли смисъл да изчакам до утре или вече по-скоро само ще се качват 😞

Връзка към мнение

Има. Понеделник-сряда цените падат. Четвъртък - неделя се вдигат. Сложи полета в airhint, малко се бавят със съобщенията за промяна в цената, но са алтернатива на това да проверяваш постоянно и изкуствено  да вдигаш цената. 🙂

Разликата обаче едва ли ще е фрапираща. Ако цената е била 100лв, а сега е 200лв, утре едва ли да падне пак до 100лв. По- вероятно 160-180лв.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Винаги съм си мислел, че това се отнася за деня на полета, не на покупката.

 

Не е с Уиз, ама гледам цените за ваканцията през юли, една седмица след ваканцията цените са 3 пъти по-ниски.

Връзка към мнение
преди 15 минути , PolinaS каза:

Знам, че няма правило, но има ли практика през уикендите да са по-високи цените? Имам да вземам два полета за връщане от Рим на 20 и някой април и ги бавих заради неуточнени дати и днес почивам и седнах да погледна и малко ми настръхна косата от разликата с онзи ден... Има ли смисъл да изчакам до утре или вече по-скоро само ще се качват 😞

Виж Неапол,аз си взех за 40 лв на 27.04 вчера.  До ртам 2е фликс

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • menki
    • nino
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.