Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 3 минути , neuromancer каза:

една седмица след ваканцията

И какво пречи да са на училище 1 седмица по-късно? Освен ако не са в ново училище - тогава децата се притесняват.

Връзка към мнение

ами не обичам да губят толкова, те и без това не се стараят много

една година губиха много заради болест и беше много зор докато се влезе в релси, не искам да свикват, че просто заради ваканция могат да отсъстват

а и без това отпуските сме ги заявили вече

 

ПП аз дебна и все ще изпаднат по-изгодни билети, ама е вярно, че последните години става много по-трудно

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 13.03.2024 г. в 9:00, stanimir каза:

И кодове от букинг по възможност да получава , щото моя последния дойде през 2021-а г.

Бездруго съм се увъртял във всякакви магелански схеми , не ми се иска да замесвам и човека до себе си.

А кредитните карти имат ли значение? При нас се получи много добре, ама си беше чист късмет - мъжът ми има едни карти, аз други и не сме капо за ония сайтове 🤣

Предлагам списъка с изисквания да се пинне горе в темата, че стана дълъг и вече по-трудно се следи от кандидатки 🤣

Връзка към мнение
преди 8 часа, neuromancer каза:

ами не обичам да губят толкова, те и без това не се стараят много

една година губиха много заради болест и беше много зор докато се влезе в релси, не искам да свикват, че просто заради ваканция могат да отсъстват

а и без това отпуските сме ги заявили вече

 

ПП аз дебна и все ще изпаднат по-изгодни билети, ама е вярно, че последните години става много по-трудно

Това лято се очертава трудно и съответно - скъпо за летене.

 

Уиз имат в момента (около) 40 приземени самолета заради инспекциите на двигателите, които се оказаха доста повече и изискващи повече време (около 300 дни общо) от начално предполагаемото. Надяват се до октомври да решат проблемите... надяват се... Септември миналата година се надяваха за март. Райън не получиха 57 самолета заради баталиите с Боинг. Така че в момента само тези две компании са съкратили парка с почти 100 самолета.

 

П.С. Горното е от различни италиански сайтове.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 6.03.2024 г. в 19:08, Фил каза:

Wizz да не са пуснали бизнес-класа?

 

На 8.03.2024 г. в 11:01, epetkov каза:

Коментирали сме, че вероятно някоя туристическа агенция е купила блок-места за своите екскурзиянти,

Изглежда "xxx" е вдигнала  цената на билетите до Лисабон.

Редактирано от cck
Премахнато име и линк
Връзка към мнение

Имам променено връщане, като отиването е без промяна.  Билетът ми е с флекс. Купуван е с кредити. Променен е нееднократно.  При различните промени е имало доплащане с банкова карта.  Ако не приема промените, мога ли да върна целия билет 'отиване и връщане'? Как ще ми върнат средствата?  Кредитната част в кредит, а кешовата част по карта?  И може ли в такъв случай евентуалния  кредит да се трансформира в кеш през този линк : https://wizzair.com/en-gb/wizz-credit-conversion-request ?

Връзка към мнение
преди 4 минути , epetkov каза:

Имам променено връщане, като отиването е без промяна.  Билетът ми е с флекс. Купуван е с кредити. Променен е нееднократно.  При различните промени е имало доплащане с банкова карта.  Ако не приема промените, мога ли да върна целия билет 'отиване и връщане'? Как ще ми върнат средствата?  Кредитната част в кредит, а кешовата част по карта?  И може ли в такъв случай евентуалния  кредит да се трансформира в кеш през този линк : https://wizzair.com/en-gb/wizz-credit-conversion-request ?

Щом е купен с кредити може и да не върнат в кеш

Screenshot 2024-03-18 at 19-06-17 (0 непрочетени) - АБВ поща.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Можеш да върнеш целия билет.

Първоначално ще ти върнат всичко под формата на кредит.

След това трябва да поискаш платеното в кеш да бъде възстановено в кеш , но е Божа работа дали ще стане.

При всички положения частта платена с кредит няма да бъде върната в кеш.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
На 18.03.2024 г. в 18:10, stanimir каза:

Можеш да върнеш целия билет.

Случаят не е  уникален. Имам разбутване от Wizz. Промеменена дата на връщането. Дават ми трите опции. При опцията ребукване  ми предлагат два града. Мога ли при ребукването да променя  датата на тръгване и датата на връщане  много по-различни от  оригиналните без да доплащам евентуалната разлика в цената?

Връзка към мнение
7 minutes ago, epetkov said:

Случаят не е  уникален. Имам разбутване от Wizz. Промеменена дата на връщането. Дават ми трите опции. При опцията ребукване  ми предлагат два града. Мога ли при ребукването да променя  датата на тръгване и датата на връщане  много по-различни от  оригиналните без да доплащам евентуалната разлика в цената?

30 дни напред , 14 дни назад.

Като започнеш промяната ще ти се визуализира календар с безплатния времеви интервал.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , stanimir каза:

визуализира календар с безплатния времеви интервал.

Ня бях тръгнал да ребуквам. Значи щом ребукна с  х дена напред, ще мога в последствие  да променя отново, защото имам флекс. Сега просто не ми дава опцията "промяна на резервация"  , която е обичайна за флекса. 

Връзка към мнение
преди 6 часа, epetkov каза:

Ня бях тръгнал да ребуквам. Значи щом ребукна с  х дена напред, ще мога в последствие  да променя отново, защото имам флекс. Сега просто не ми дава опцията "промяна на резервация"  , която е обичайна за флекса. 

Да, но тогава вече ще платиш, ако има разлика в цената.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , maia_sg каза:

Ако има промяна на полета до Мадрид, дави ли опция за промяна на Лисабон? 😉

Не. Само на Севиля алтернатива е Лисабон.

 

От темата с алтернативните летища:

IMG_5002.png.6163cadef3f2c254441bb4f91c6cf0a8.png

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ще летим 6 човека 4 възрастни и 2 деца на 2 и 3 г. За първи път летим с децата. Някакви съвети за местата. Да се купи ли нещо? Двамата възрастни, който не са родители на децата искат да стоят заедно. 

Каквио мога да взема безплатно като количка, тротинетка и др за децата 

Връзка към мнение

Ако не купите места, всяко дете ще седи до някой възрастен, но не задължително всички заедно. Не купувайте места само за възрастните с идеята, че автоматично ще преместят децата според възрастните, няма да стане така. Или за всички (които държат да седят заедно), или никой.

Имате право на колички и столчета за кола за децата, безплатно. според зависи какви са столчетата може да се сложат в седалката на самолета и детето да се върже там, иначе в багажното. За тротинетка нищо не пише, не знам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Просто ако не купиш места децата ще са до възрастен, останалите разделени. Иначе купи за всички, защото ако купиш само за някои приема, че контрола е твой и щом не си купила не те интересуват местата и няма да следи нищо. Това ако са на една резервация. Количката не мисля, че има ограничение за възраст.

Връзка към мнение

Здравейте,

Имам следното питане. Другият месец ни предстои пътуване до Армения, но има вероятност по здравословни причини единият от пътниците да отпадне и да не може да пътува. Тъй като билетите са купени заедно каква е процедурата останалите да си пътуваме? Не ми е толкова важно, че парите за билета ще изгорят.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Plamsi каза:

Здравейте,

Имам следното питане. Другият месец ни предстои пътуване до Армения, но има вероятност по здравословни причини единият от пътниците да отпадне и да не може да пътува. Тъй като билетите са купени заедно каква е процедурата останалите да си пътуваме? Не ми е толкова важно, че парите за билета ще изгорят.

Няма никаква процедура. Просто се чекирате и летите ...

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Plamsi каза:

Здравейте,

Имам следното питане. Другият месец ни предстои пътуване до Армения, но има вероятност по здравословни причини единият от пътниците да отпадне и да не може да пътува. Тъй като билетите са купени заедно каква е процедурата останалите да си пътуваме? Не ми е толкова важно, че парите за билета ще изгорят.

Чекирайте и този, който няма да лети. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Иван Попов
На 20.03.2024 г. в 10:38, Alexander каза:

Има Скопие, вместо София, което е безсмислено.

Вече Скопие е с по-голям приоритет от София......

Първо че имат повече пътници, а после че имат и повече дестинации от нашата столица....... 

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Иван Попов каза:

Вече Скопие е с по-голям приоритет от София......

Първо че имат повече пътници, а после че имат и повече дестинации от нашата столица....... 

 

Защото тяхното правителство субсидира определени линии. Сключиха договор, май не само с Уиз, преди време.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Когато някой от семейството ни няма да лети и не ми трябва мястото му, не го чекирам.

Ако имам чекиран багаж на мое име, искат да видят цялото ни семейство и ако някой го няма, а е чекиран, според мен би станал проблем. Затова си мисля, че е по-добре да не се чекира човек, който няма да лети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Miladina
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.