Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 часа, BPK каза:

Защото тяхното правителство субсидира определени линии. Сключиха договор, май не само с Уиз, преди време.

 

преди 5 часа, Иван Попов каза:

Вече Скопие е с по-голям приоритет от София......

Първо че имат повече пътници, а после че имат и повече дестинации от нашата столица....... 

 

Имате ли конкретни данни за това? 

Цялата им държава е 2 милиона все пак ...

Не вярвам и туристи да се бият да ходят там 😉

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Stryper каза:

Когато някой от семейството ни няма да лети и не ми трябва мястото му, не го чекирам.

Ако имам чекиран багаж на мое име, искат да видят цялото ни семейство и ако някой го няма, а е чекиран, според мен би станал проблем. Затова си мисля, че е по-добре да не се чекира човек, който няма да лети.

Ми чекирал се е човекът, ама е закъснял. А представи си, че полетът бъде отменен. Бягаш от обезщетение ли? 😁

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, Иван Попов каза:

Вече Скопие е с по-голям приоритет от София......

Първо че имат повече пътници, а после че имат и повече дестинации от нашата столица....... 

 

Къде ги тия повече пътници и дестинации? Не забравяй, че там няма Райън.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Zaro каза:

Къде ги тия повече пътници и дестинации? Не забравяй, че там няма Райън.

Той говори само за Уиз. Но според мен и тогава не се връзва като гледах някакви статистики. 

Скопие - 60% от 2 мил. пътници общо.

София - 30% от 6 мил.

Все пак беше за 2022 последно май инфото.

 

От Скопие не съм летял. Но не вярвам бг гастарбайтери да ходят там. Докато тук има доста фиромци 😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 20 часа, BPK каза:

Защото тяхното правителство субсидира определени линии. Сключиха договор, май не само с Уиз, преди време.

Да, точно така!

 

Знам, че няма Ryanair в Скопие, но доста хора познавам, където пътуват от Скопие, защото им е по-евтино и са с директен полет до крайната си точка, примерно до Швеция или Норвегия. 

преди 7 часа, jorocontrola каза:

От Скопие не съм летял. Но не вярвам бг гастарбайтери да ходят там. Докато тук има доста фиромци 😉

Нашите гастарбайтери не ходят до Скопие да пътуват, те си тръгват от София. 

 

Иначе че София има повече полети и пътници е факт. Но ето същото е и със Солун, много по-евтино е от София до някой дестинации (примерно гръцките острови и не само) но аз също гледам където ми е по-изгодно. Като цяло зависи къде трябва да отида и така си правя изводите и маршрутът 😊

Но аз си мисля, че като ни вкарат в еврото от Солун винаги ще е по-евтино от София, но дано да бъркам. 🙃

 

преди 7 часа, jorocontrola каза:

Той говори само за Уиз. Но според мен и тогава не се връзва като гледах някакви статистики. 

 

Аз само за wizz говорих. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оказа се, че при частично платени с кредити билети не може да се поиска рефънд само за единия, а трябва да е за всички наведнъж. А ако откажа и двата билета, ще мога ли да си поискам частта платена с карта да се върне, или ще ми дадат само кредити? 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

не съм сигурен, но трябва да може да ги разделиш билетите, примерно за да смениш датите на единия (поне по принцип може, освен ако Уиз не са си измислили някакви ограничения в този случай).

Получаваш 2 отделни билета, които после може да правиш каквото искаш, поне отказ и рефънд, не знам дали като кредити или пари)

Връзка към мнение
преди 16 минути , neuromancer каза:

не съм сигурен, но трябва да може да ги разделиш билетите (поне по принцип може, освен ако Уиз не са си измислили някакви ограничения в този случай).

Получаваш 2 отделни билета, които после може да правиш каквото искаш, поне отказ и рефънд, не знам дали като кредити или пари)

 

Нямаше такава опция, можех само всичко наведнъж да откажа 😕 Не беше за чак толкова много пари, а вече много време изгубих в чудене, затова приех промените и отказах с флекс... Но да им имам логиката.

 

 

 

 

 

Screenshot_2024-03-24-17-38-34-75_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12~2.jpg

Връзка към мнение

трябва да може да се раздели, ако не онлайн, с обаждане

най-малкото може да искаш да промениш датата на единия от пътниците

Връзка към мнение

Не се сетих за варианта с обаждането, болна съм и вече няколко часа се занимавам с проиграване на варианти и като видях че пише това горното, реших че съм прецакана и толкова. Вероятно и те на това разчитат де. Активирах флекса за единия пътник и канселирах билета, а за мен си смених полета с моя флекс... Доста е ограничаващо спрямо ползването на кредити ако наистина е такова правилото, то значи по-добре всеки да си купува билета 😞

Връзка към мнение
преди 4 часа, PolinaS каза:

.... то значи по-добре всеки да си купува билета 😞

Колкото на майтап, толкова и на сериозно - когато купиш билетите на отделни резервации за всеки пътник, тогава има някакъв минимален шанс системата да ви сложи един до друг. В противен случай - винаги разделени, когато е без запазено място. 🙂

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Имам полет от Мадрид до София днес. В 10.30 Вчера се чекирах,имам бордна карта в приложението. Сега виждам,че са ми сменили полета за 28.03(това в мейла). На сайта на летище Мадрид полета го има. Някакъв съвет какво да направя?

 

Това са ми писали. Никакво обаждане не съм имала.

A Wizz Customer Service Representative tried to contact you via the phone number provided in your reservation, regarding your options due to the aircraft downgrade of the flight W6-4402 MAD-SOF departing on 26th March, 2024.

Since we could not establish any contact, we have rebooked you on the next available flight. If this is not convenient for you, please contact our Call Center Services.

Please accept our sincere apologies for the inconvenience this has caused you.

Kind regards,
Wizz Air Customer Service

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , blueriver каза:

Това са ми писали. Никакво обаждане не съм имала.

A Wizz Customer Service Representative tried to contact you via the phone number provided in your reservation, regarding your options due to the aircraft downgrade of the flight W6-4402 MAD-SOF departing on 26th March, 2024.

Since we could not establish any contact, we have rebooked you on the next available flight. If this is not convenient for you, please contact our Call Center Services.

Please accept our sincere apologies for the inconvenience this has caused you.

Kind regards,
Wizz Air Customer Service

Това е овърбукинг. Сигурно имате право на хотел, а за обезщетение не съм сигурен. Как са го измислили,уж на са ви намерили по телефона и затова оставате. Вие може да идете на летището, ако днес се освободи място да ви качат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сменили са вероятно машината с по-малка , относително често го правят ( А 321 с А 320). Отидете на летището , може да има неявили се за полета , или поне евентуално да ви насочат за хотел.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На чек-ин гишетата на Wizz ,те нямат други представители на летището.

Дори да са ви търсили и ненамерили , имате право на обезщетение + разходи по престоя ( в случай че постоянният ви адрес не е в Мадрид).

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , blueriver каза:

Вчера,но не съм видяла.

Идете и ако мине, може и да се качите, както са казали вече. Иначе след 2 дни и ще платят това-онова.

Не знам каква е опцията да си вземете билет от друга компания и дали ще го платят и него, ако бързате де. 

Връзка към мнение
преди 28 минути , stanimir каза:

А ако не бързате , просто се насладите още 2 дни на Мадрид за сметка на Wizz.Едни лесни 400€.

А сигурно ли е,че ще е за сметка на Wizz😀?! Аз не бързам,само имам малък проблем- утре трябва да съм на работа.

 

преди 35 минути , jorocontrola каза:

Идете и ако мине, може и да се качите, както са казали вече. Иначе след 2 дни и ще платят това-онова.

Не знам каква е опцията да си вземете билет от друга компания и дали ще го платят и него, ако бързате де. 

Гледах за билет за днес от Райън,но са продадени .

Връзка към мнение
преди 1 минута , Zaro каза:

Според Flightradar 24, машината е 320, наета, а вероятно първоначално е била заложена 321.

 

Screenshot_20240326-081924_Flightradar24.jpg.09580d24d300472db838e3e2eff9efe8.jpg

 

Ами аз вече съм на летището и ще чакам,дано извадя късмет. Но е малко вероятно. Писали са ми в 23ч снощи,това е безобразие.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Уиз имат  полет Валенсия -София утре сутринта, ако те устройва. Мадрид - Валенсия имаш много опции и с влак и с автобус, пази билета Уиз трябва да го възстановят. Напълно безплатно ще те премаршрутират, ако избереш този вариант.По принцип всички разходи за храна, път и настаняване трябва да ти възстановят, но често отнема месеци.

 

Дано да имаш късмет и да успееш да летиш днес! 🙂

П.п. @blueriver, тази вечер Уиз имат полет от Аликанте до София. С влак ще стигнеш бързо, но цените са доста високи. И с автобус става, но се пътува повече. Все пак ще успееш за полета, ако тръгнеш около обяд. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.