Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

Едно въпросче... имам акаунт с дискаунт клуб (теоритично), мога ли да купя намален билет, но да не го летя аз. Да е с друго име? Ще въведа за данни за контакт моето име а на пътник мой приятел, има ли как да стане? Питам, защото нямам дискаун, а пък ми е интересно.

 

Не, задължително трябва и ти да летиш със същия полет.

Връзка към мнение

Всмисъл, че има проверка за името и не дава да продължиш ли? Питам, защото реално съм купувал през моя акаунт билети за други хора, явно някаква разлика се  случва ако има дискаунт клуб.

Връзка към мнение

Всмисъл, че има проверка за името и не дава да продължиш ли? Питам, защото реално съм купувал през моя акаунт билети за други хора, явно някаква разлика се  случва ако има дискаунт клуб.

Когато купуваш с дискаунт по подразбиране излиза твоето име като пътуващ, а ако няма да пътуваш ти, слагаш отметка, но в такъв случай не ползваш намалението.

Връзка към мнение

134.jpg?w=607


135.jpg?w=607

 

In FY2016, much of the expanded capacities was achieved by increasing the number of flights on existing routes and “linking” the existing destinations contributed 25% to growth. The new destinations had an 8% contribution to overall growth.

 

136.png?w=640

Връзка към мнение

Някой знае ли дали трябва да имам активен Discount Club за да се възползвам от услугата за 10% Wizz Air Credit като буквам хотели от връзката в техния сайт? До колкото виждам искат membership number, който си имам и без да съм платил Discount Club ?

Връзка към мнение

Най-оптималният вариант да пътуваш с Wizz air е да инвестираш в акциите им и с печалбата да пътуваш ;) Последните 12 месеца акциите на Wizz air се покачиха с 41% ;)

 

wizz_ryan_arfolyam2_2e711af6b4d638ff1623

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

А какви дивиденти плащат?

 

За сега не съм чел да планират да плащат дивиденти. Обикновенно бързо развиващите се компани не плащат дивиденти, а реинвестират печалбата и чак когато достигнат нивото на “дойна крава“ (висок пазарен дял, слаб растеж и голяма печалба) почват да плащат дивиденти.

 

Майкрософт например изплати първият си дивидент през историята на компанията чак през 2003-та година, когато вече на почти всеки компютър в света беше инсталиран Windows и големият растеж беше приключил.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От средата на септември до края на  октомври намалят честотите до Лондон. Два пъти в седмицата ще има по три полета в ден 3 и 7. Стана насищане по линията и трудно по "100" полета на ден до британската столица. :biggrin:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

По-скоро клекнаха заради Раян, в 90% то случаите дават най-добра цена и хората предполагам, че вече започнаха да ги предпочитат, освен за хората, на които летището на Лутън им е много по-удобно. Още повече, че летището на Станстед, е в пъти по-удобно за прекачвания, защото има повече дестинации. Очаквам да клекнат и при Кьолн, Мадрид и Барселона.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още повече, че летището на Станстед, е в пъти по-удобно за прекачвания, защото има повече дестинации.

За прекачвания да , но иначе Станстед е най-неудобното летище , ако целта е централен Лондон.

Ако хванете и трафик час става кошмар.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моля за съвет. :)

Имам купени еднопосочни билети, а промениха часа на излитане и съответно ми дават възможност да анулирам.

Сега за същата дата, билетите са с по-ниска цена.

 

Та следва и въпроса: Първо да анулирам старите билети и тогава да купя нови, или първо да купя новите и тогава да анулирам старите?

Надявам се, че някой вече е правил това. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля,че не може да се купят нови без да се анулират старите,защото тогава ще има два билета на един и същи човек.

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет Mary

Няколко пъти го правихме тази година, бяха ни променили полетите за Бергамо, Болоня и пак Бергамо през март, април и май.

В случая на предишният ден от първоначално планираният /примерно полета март за Бергамо/ полетите бяха с около 20% по-евтини. Купих направо нови билети, а старите след това приех 120% "връщане" в Уиз сметка.

Съответно бяхме на + с около 40%.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Та следва и въпроса: Първо да анулирам старите билети и тогава да купя нови, или първо да купя новите и тогава да анулирам старите?

Надявам се, че някой вече е правил това. :)

Мари,

щом ти дават възможност да анулираш, не би трябвало това да води до невъзможност да купиш други билети, па макар и за същите ден и дестинация и на същото име. Ако си прочела условията и няма някакви ограничения,според мен не би трябвало да имаш притеснения. Дано не греша!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

dimitrov6, Tim, pamelanb, благодаря за съветите ви.

Ще ви кажа какво е развитието до няколко дни.

Редактирано от Mary
Връзка към мнение

По-скоро клекнаха заради Раян, в 90% то случаите дават най-добра цена и хората предполагам, че вече започнаха да ги предпочитат, освен за хората, на които летището на Лутън им е много по-удобно. Още повече, че летището на Станстед, е в пъти по-удобно за прекачвания, защото има повече дестинации. Очаквам да клекнат и при Кьолн, Мадрид и Барселона.

 

Както отбеляза и Stanimir, Stansted е възможно най-неудобното летище. Но е най-близо до Източен Лондон - меката на имигрантите, и се намира в Essex - - работническият щат в Южна Англия. Оттам -> най-евтините полети. Не случайно Раян започнаха полети и от Лутън, а наскоро и от Гатуик. Иначе губят огромна част от клиентите си. Малко са идиоти като мен да пътуват 200 км до летище, за да се срещнат с магеланци в Италия  :blush:

 

След цената ще започне и битката за удобните часове. В този сегмент засега Уиз е категоричен победител. 

Връзка към мнение

Моля за съвет. :)

Имам купени еднопосочни билети, а промениха часа на излитане и съответно ми дават възможност да анулирам.

Сега за същата дата, билетите са с по-ниска цена.

 

Та следва и въпроса: Първо да анулирам старите билети и тогава да купя нови, или първо да купя новите и тогава да анулирам старите?

Надявам се, че някой вече е правил това. :)

Давам резултата:

Първо купих новите билети, а веднага след това поисках анулиране на старите през линка, който ми бяха пуснали в мейла за промяна на полета.

Днес получих мейл, че имам дублирана резервация и веднага да се свържа с техния център.

Обадих се на софийския телефон и говорих с приятен мъжки глас с лек акцент, който ми каза, че ще анулират резервацията, която искам, и ще си получа парите в 10-дневен срок.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • marycap
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.