Прескочи до съдържание

Wizz Air - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

За хората, които живеят в Лондон може и да е една идея по-тегаво, но за мен разлика няма особена дали ще пътувам час или час и половина... летял съм от всичките летища и схемата си е easybus + градски, просто зависи къде живееш винаги има по-удобно и по-неудобно летище.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Каква е причината да затварят изход 45 мин преди излитане към Малта?

 

Gate closes: 18:35

Departure: 19:20

 

Официална политика.

 

Check-in starts 2 hours and closes 40 minutes before departure according to the Schedule at the airport of the Place of Departure.

 

https://wizzair.com/en-GB/useful_information/web_check-in

Връзка към мнение

Официална политика.

 

Check-in starts 2 hours and closes 40 minutes before departure according to the Schedule at the airport of the Place of Departure.

 

https://wizzair.com/en-GB/useful_information/web_check-in

 

На връщането затваря 30 минути преди полет. Плаващи правила-шантава работа. :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Давам резултата:

Първо купих новите билети, а веднага след това поисках анулиране на старите през линка, който ми бяха пуснали в мейла за промяна на полета.

Днес получих мейл, че имам дублирана резервация и веднага да се свържа с техния център.

Обадих се на софийския телефон и говорих с приятен мъжки глас с лек акцент, който ми каза, че ще анулират резервацията, която искам, и ще си получа парите в 10-дневен срок.

Да и при мен се получи така. Но аз си "спестих" разговора с кол-центъра и просто още веднъж проверих, че парите по новите билети са минали/платени. И след около 10/14 дни получих възстановяване 120% по първоначалните билети в Уиз сметката. Хубавото е че няма ограничение в срок кога могат да се ползват тези билети.

Не е като при 10% от букинг през Уиз които имат само 6 месеца срок.

Връзка към мнение

Имам следното питане. Закупих групов дискаунт клуб на Wizz. Трябват ми 5 билета, но имаше три на по-ниска цена и аз купих първо трите - като фугурирам в бройката. Сега искам да купя още два билета на по-високата цена, но винаги ме слага сред пътуващите. Има ли възможност да купя още два билета, ползвайки отстъпката на дискаунт клуба за същия полет и да ги присъединя към моите?

Връзка към мнение

alienad, всички трябва да са на една резервация, за да се възползват от клубната отстъпка. За останалите можеш да купиш билети на нормална цена с отметка, че няма да пътуваш с тази резервация.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имам следното питане. Закупих групов дискаунт клуб на Wizz. Трябват ми 5 билета, но имаше три на по-ниска цена и аз купих първо трите - като фугурирам в бройката. Сега искам да купя още два билета на по-високата цена, но винаги ме слага сред пътуващите. Има ли възможност да купя още два билета, ползвайки отстъпката на дискаунт клуба за същия полет и да ги присъединя към моите?

Както е обяснила Zara - за да ползваш твоя дискаунт клуб, трябва ти да фигурираш в резервацията. 

Иначе ако става дума за двупосочни билети - предлагам ти за един от другите двама да се вземе "малкия" дискаунтклуб, който важи за двама пътници - струва 60лв. , а ще се спестят 2х2х20=80лв.  ( отстъпката е поне 20 лв. при цена на полета от 39.99 нагоре- вече сте напред с 20лв. , плюс че още един човек ще си има дискаунтклуб за  година напред  :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Както е обяснила Zara - за да ползваш твоя дискаунт клуб, трябва ти да фигурираш в резервацията. 

Иначе ако става дума за двупосочни билети - предлагам ти за един от другите двама да се вземе "малкия" дискаунтклуб, който важи за двама пътници - струва 60лв. , а ще се спестят 2х2х20=80лв.  ( отстъпката е поне 20 лв. при цена на полета от 39.99 нагоре- вече сте напред с 20лв. , плюс че още един човек ще си има дискаунтклуб за  година напред  :)

Благодаря за бързите отговори. Може би точно така ще направим. Заблудих се, защото бях чела някъде из темите, че като има няколко билета на по-ниска цена е добре да се купят отделно и след това другите на по-високата цена. Явно при ползването на дискаунт клуба това не работи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за бързите отговори. Може би точно така ще направим. Заблудих се, защото бях чела някъде из темите, че като има няколко билета на по-ниска цена е добре да се купят отделно и след това другите на по-високата цена. Явно при ползването на дискаунт клуба това не работи.

Пак работи, но зависи за колко човека ;) Има момент на тънка сметка, която понякога излиза, понякога не. 

Връзка към мнение

Благодаря за бързите отговори. Може би точно така ще направим. Заблудих се, защото бях чела някъде из темите, че като има няколко билета на по-ниска цена е добре да се купят отделно и след това другите на по-високата цена. Явно при ползването на дискаунт клуба това не работи.

Ами не си се заблудила - точно така е - проверяваш колко билета има на по-ниската цена и смяташ колко ще излезе ако купиш първо тези на по-ниската цена и после останалите, зависи и кой и какъв дискаунтклуб има.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Някой опитвал ли се е да промени летището, от което ще излети обратният(за връщане) полет. Идеята ми е следната - направих резервация до и от Париж. Сега бих искал да летя до Париж и да се прибера от Франкфурт. За съжаление опциите в сайта не позволяват подобна промяна, а във FAQ секцията не е специфицирано, пише просто, че може да се направи промяна. 

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави,

Алекс

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Някой опитвал ли се е да промени летището, от което ще излети обратният(за връщане) полет. Идеята ми е следната - направих резервация до и от Париж. Сега бих искал да летя до Париж и да се прибера от Франкфурт. За съжаление опциите в сайта не позволяват подобна промяна, а във FAQ секцията не е специфицирано, пише просто, че може да се направи промяна. 

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави,

Алекс

Обади се на някой от колцентровете - до 3 часа преди полета става. 

Връзка към мнение
Георги Матеев

В пълен шок съм, току-що получих този автоматичен имейл от Wizz:

 

Dear GEORGI MATEEV, 
 
We are glad to inform you that with your last booking (booking code: XXXXX), you qualified to receive a FREE Wizz Discount Club Standard membership! 
 
With Wizz Discount Club membership you will gain the following benefits for one year, until 13/6/2017: ....................
 
To activate this free membership, please click on the button below and log in to your myWizz account: 
 
Досега никога не бях чувал Wizz Air да ПОДАРЯВАТ дискаунт клуб? На някой друг случвало ли му се е?
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Във фейсбука на Уиз има коментари от хора, които са го получили. Всички са също толкова озадачени :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Във фейсбука на Уиз има коментари от хора, които са го получили. Всички са също толкова озадачени :)

 

Първоначално помислих, че ми се подмазват задето ме отрязаха за компенсация за последния полет с 6-часовото закъснение. Ама явно е на друг принцип.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

току-що получих този автоматичен имейл от Wizz:

Жоро, а ти към момента на получаване на мейла не си имал членство, така ли да разбирам?

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моя колежка също се похвали преди време. Доста малоумна идея. Купуваш билети, без към този момент да имаш и без в процеса на покупка да добавяш членство и по-късно получаваш безплатно членство. На практика с покупката на билетите преди това, все едно си купил и членство. Иначе звучи добре, като подарък. Говоря от позицията на човек, който никога не купува само по един билет...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Жоро, а ти към момента на получаване на мейла не си имал членство, така ли да разбирам?

 

Да, изтече ми през Април и понеже вече много рядко ползвам Wizz не се е налагало да го подновявам.

 

Вчера обаче през моя акаунт купих доста скъпички билети Лондон-Бургас за двама диджеи и ден по-късно дойде този приятен имейл.

 

Предполагам безплатният дискаунт клуб е обвързан с похарчването на определена сума, но нямам идея каква е. Ако въобще може да е някакъв ориентир: двата въпросни билета струваха 217 британски паунда.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много започнаха да подаряват "членството". :)  Да няма връзка с разрастващата се конкуренция на наша почва, при която ниската цена се получава без  да членуваш . :lol: Миналата седмица взимах билети на познати за Италия, а цената от 19.99лв беше постижима без "членството".   През "врътките" Италия се намира по 5 евро еднопосочно. :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Hиcĸoтapифнaтa aвиoĸoмпaния Wіzz Аіr зaпoчнa пoлeти пo нoвaтa линия oт Coфия дo Koпeнxaгeн, Дaния. Te щe ce извъpшвaт тpи пъти ceдмичнo, вceĸи пoнeдeлниĸ, cpядa и пeтъĸ.

Дaтcĸaтa cтoлицa Koпeнxaгeн e вaжнa и aтpaĸтивнa дecтинaция зa cтyдeнти, тypиcти, ĸaĸтo и зa бизнec. Линиятa нa Wіzz Аіr e пъpвaтa диpeĸтнa вpъзĸa пo въздyx мeждy Бългapия и Дaния.

C нoвия мapшpyт, Wіzz Аіr пpeдлaгa oбщo 37 линии дo 18 дъpжaви oт тpи бългapcĸи лeтищa: Coфия, Бypгac и Bapнa.

Wіzz Аіr cъoбщи cъщo, чe изтeгля нaпpeд cтapтиpaнeтo нa пoлeтитe пo нacĸopo oбявeнaтa линия oт Coфия дo Hюpнбepг, вмecтo oт cpeдaтa нa дeĸeмвpи, oт 1ви aвгycт.

Te щe ce извъpшвaт двa пъти ceдмичнo, в пoнeдeлниĸ и пeтъĸ, дo 21 дeĸeмвpи, a cлeд тoвa вcяĸa cpядa и нeдeля.  

"Mнoгo cмe paзвълнyвaни дa дoнeceм тoлĸoвa пoзитивни нoвини нa бългapcĸия пaзap. C нoвaтa ycлyгa oт Coфия дo Koпeнxaгeн, cвъpзвaмe c диpeĸтeн пoлeт Бългapия и Дaния. Cъщo тaĸa, в oтгoвop нa cилния интepec ĸъм дългooчaĸвaнaтa линия Coфия-Hюpнбepг, я oтĸpивaмe чeтиpи мeceцa пo-paнo oт плaниpaнoтo, зa дa мoжe пoвeчe бългapcĸитe пътници дa пътyвaт дo Гepмaния, пo бизнec или зa oтдиx”, ĸoмeнтиpa Taмapa Baлya, диpeĸтop ĸopпopaтивни ĸoмyниĸaции в Wіzz Аіr. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.